Dell Inspiron 5758: відгуки, огляд, характеристики

375 0 Новини високих технологій

Американські ноутбуки Dell заслужено користуються популярністю у користувачів у всьому світі, завдяки своїй високій надійності. Навіть бюджетні пристрої відрізняються досить високою продуктивністю, не кажучи вже про професійних системах більш високого рівня. Однією з найпопулярніших моделей залишається лептоп Dell Inspiron 5758. Відгуки користувачів і професіоналів, які зустрічаються на різних форумах, розділилися. Спробуємо розібратися у всіх його переваги і недоліки з урахуванням базових характеристик і думок всіх тих користувачів, які випробували його в роботі.


Ноутбук Dell Inspiron 5758: перше знайомство

Для того щоб зрозуміти, що являє собою ця модель, почати варто з візуального огляду. Як і слід було очікувати, ноутбук Dell Inspiron 5758 виконаний в тому ж концепт, що і багато інші пристрої цього виробника.
Dell Inspiron 5758: відгуки, огляд, характеристики
Відразу кидається в очі металізована кришка сірого кольору з шорсткою поверхнею, на якій не залишається подряпин і відбитків пальців. У центрі можна помітити хромований логотип компанії-виробника. Є ще спеціальна виконання повністю в чорній гамі.
Dell Inspiron 5758: відгуки, огляд, характеристики
Нижня частина виконана в чорному кольорі. На невеликому скосі розташовані два динаміки акустичної системи, а місцерозташування акумулятора можна виявити за невеликого виступу. Відгуки про Dell Inspiron 5758 говорять про те, що виробник подбав і про те, щоб користувач міг самостійно зробити апгрейд (багатьох це порадувало). Для установки нового або додаткового обладнання на спеціальній даху потрібно всього лише відкрутити два гвинти. Ось тільки в плані апгрейда можна або додати оперативну пам'ять, або замінити жорсткий диск. А от замінити графічекій адаптер, як не намагайся, не вийде (тим більше якщо це модель з інтегрованим чіпом, а не з дискретною відеокартою).


Dell Inspiron 5758: відгуки, огляд, характеристики
Кілька незвичайними виявилися думки про бічній окантовці моделі Dell Inspiron 5758. Відгуки користувачів свідчать про те, що срібляста смуга по всьому периметру не скрізь щільно прилягає до корпусу. Праворуч розташовується оптичний дисковод, замок Kensington, два порти USB стандарту 2.0 і роз'єм для навушників 35 мм
Dell Inspiron 5758: відгуки, огляд, характеристики
На лівій боковині можна побачити гніздо RJ-45 вихід HDMI, кард-рідер і порт USB 3.0. Тут же система охолодження.

Dell Inspiron (173-дюймовий екран): базова конфігурація

Як вже можна помітити по діагоналі екрана, перед нами щось середнє між звичайним лептопом і ультрабуком. Однак якщо подивитися на базову конфігурацію, єдиний стандарт тут не застосовується. Базове виконання побудовано на застосуванні процесора Intel Pentium 3805U, однак сьогодні досить велике поширення одержали моделі з більш сучасними ЦП серії Core (Dell Inspiron 5758 i3/i5/i7). В якості оперативної пам'яті, знову ж таки, в залежності від моделі, що випускається, може бути використане або 4 або 8 Гб (стандарт DDR3L). Об'єм жорсткого диска може змінюватись (або 500 Гб або 1 Тб). Огляд Dell Inspiron 5758 був би непо,ним, якщо б не розглядалися графічні адаптери. Так на борту може бути присутнім або інтегрована відеокарта Intel HD Graphics серії 5500 або дискретна NVIDIA GeForce 920M.
Але самим головним «козирем в рукаві», який з першого погляду залишається непомітним, є застосування в пристрої бездротового адаптера Intel Dual Band серії Wireless-AC3160 який підтримує роботу Wi-Fi в режимах a/b/g/n/ac. Крім того, лептоп комплектується модулем Bluetooth версії 4.0.

Ергономіка

Що стосується ергономічності, багато користувачів звертають увагу на те, що, незважаючи на значний вага основної частини корпусу, при відкритті верхньої кришки вона теж злегка піднімається. З одного боку, це свідчить про хорошу фіксації між кришкою і корпусом, але з іншого – викликає деякий дискомфорт, оскільки нижню частину доводиться притримувати рукою.
Dell Inspiron 5758: відгуки, огляд, характеристики
Негативне враження дещо посилюється, коли бачиш клавіатуру. Чому творці цієї моделі зменшили розмір всіх клавіш, що виглядає абсолютно нераціональним рішенням на тлі розміру самого корпусу. Крім того, у кнопок відчувається недостатньо чіткий хід при натисканні. Зате з тачпадом справи йдуть набагато краще. Він володіє досить великими габаритами і приємний на дотик, тому працювати з ним дуже комфортно. Але взагалі, багато хто відзначає, що при вазі 283 кг ноутбук краще розмістити десь на столі або на робочому місці, а не переставляти або переносити його в інше.

Дисплей

Екран з діагоналлю 173 дюйма з глянцевим покриттям відноситься до класу матриці TN+Film і має максимальний дозвіл на рівні 1600 х 900 пікселів на дюйм. Правда, при вимірі характеристик відображення кольоровості, тестування показало, що колірний діапазон екрану істотно нижче показників стандарту sRGB. Крім того, багатьма відзначається нерівномірне підсвічування дисплея. Все це пов'язано тільки з тим, що в дисплеї використовується надто дешева матриця.

Автономна робота

Для моделі Dell Inspiron 5758 огляд включає в себе ще й такий важливий показник, як тривалість автономної роботи по часу. Ємність батареї становить 40 Вт/год, що забезпечує автономну роботу пристрою, як заявлено, протягом 143 хв. (класичний тест Battery Eater). При проведенні аналогічного тестування в режимі читання показник збільшується до 271 хв. Час повної зарядки акумулятора складає 151 хв. Але, як показує практика, саме параметри батареї визначальним фактором при виборі на користь саме цієї моделі не є, оскільки досить сумнівним виглядає те, що користувач постійно буде носити пристрій такої ваги з собою скрізь і всюди.

Встановлена система

В якості базової операційної системи користувачам пропонується Ubuntu 1404 хоча для багатьох вона є досить екзотичною. Принаймні така система пропонується в моделі з вінчестером 1 Тб, процесором Core i3 4 Гб ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті і дискретною відеокартою NVIDIA. Відповідно, всі програми для ноутбука розраховані під Linux.
Dell Inspiron 5758: відгуки, огляд, характеристики
Незважаючи на присутність базових додатків на всі випадки життя, як виявляється, немає нічого простіше, ніж встановити на пристрій Windows восьмих модифікацій або навіть останню версію Windows 10. Швидкодія від цього не страждає і залишається на належному рівні. Та і програми для ноутбука можна інсталювати як раз під Windows.

Для чого краще використовувати пристрій?

Але кому ж знадобиться ця модель? Як показало тестування ноутбука Dell Inspiron 5758 (відгуки фахівців це підтверджують повною мірою), пристрій швидше призначене для вирішення повсякденних завдань, що включають в себе роботу з офісними документами або інтернет-серфінгом. Незважаючи на досить великий екран, для сучасних ігор це пристрій, на жаль, не призначене. Вся проблема полягає в малопотужних графічних адаптерах. Навіть дискретна карта GeForce 920M вимоги сучасних ігор не витягує. Так, наприклад, при тестуванні ноутбука в іграх GTA 5 і Project CARS грати в них можна було лише на мінімальних налаштуваннях. Попутно відзначається і той факт, що навіть після півгодини проходження ігор ноутбук, не те щоб вже зовсім стає гарячим, тим не менш нагрівання відчувається досить сильно, а система охолодження працює дуже шумно.

Загальне враження

Якщо підвести якийсь підсумок, охарактеризувати пристрій Dell Inspiron 5758 можна як якусь «робочу конячку» бюджетного рівня. І використовувати його, по всій видимості, доведеться виключно в домашніх умовах або в офісі, оскільки із-за ваги постійно носити його з собою мало кому сподобається. І навіть незважаючи на деякі прорахунки виробника, зокрема, кілька незрозумілого багатьом рішення щодо розміру клавіатури, загальне враження не псується. Таким чином, якщо порівнювати цей лептоп з іншими моделями того ж цінового діапазону, виглядає він дуже і дуже пристойно.

Популярі новини
Загрузка...