Як закінчувати листи, щоб залишити про себе приємне враження

8075 0 Новини високих технологій

Час йде, все змінюється, технологічний прогрес йде семимильними кроками, але одне залишається незмінним. Як і наші далекі предки, ми потребуємо в постійному обміні інформацією. І хоча зараз ми запросто можемо подзвонити бажаного співрозмовника, але іноді це не представляється можливим, і тоді доводиться писати листи. А для того щоб залишити в одержувача найбільш сприятливе враження, дуже важливо правильно скласти своє письмове повідомлення і вірно закінчити його, що під силу далеко не кожному. Так що зараз ми і постараємося розібратися в тому, як закінчувати листи своїм друзям, близьким або діловим партнерам.


Як закінчувати листи, щоб залишити про себе приємне враження

Принцип написання листів добре знайомим людям

Перед тим як почати розбиратися з кінцівкою повідомлення, важливо правильно написати сам лист, дотримуючись дуже простим правилам. Відправляючи послання друзі, рідним і близьким, по суті, можна навіть не особливо замислюватися про те, яким повинен бути зразок листа, написаного вами. Тут буде досить просто умовно поділити повідомлення на три частини.
Як закінчувати листи, щоб залишити про себе приємне враження
 • Привітання, в якому потрібно привітатися з співрозмовником, називаючи його по імені, впоратися про його справи і самопочуття.
 • Основна частина листа, де можна описати все те, про що хочеться поділитися з адресатом - про події свого життя, своїх емоціях, переживаннях і просто поділитися якимись новинами.
 • Закінчення повідомлення, у якому слід попрощатися з одержувачем. Але про те, як закінчувати листи друзям і близьким, ми поговоримо пізніше більш детально.
 • Принцип написання листів ділового характеру

  У свою чергу, послання діловому партнерові пишеться зовсім інакше. Насамперед стиль повідомлення повинен бути строго формальним, в ньому не повинно міститися ні єдиної помилки, а зразок листа повинен бути взятий з офіційного джерела. Однак, незважаючи на те, що є різні види ділових листувань і безліч особливостей у кожної з них, можна скласти приблизний план будь-якого ділового послання.

  Як закінчувати листи, щоб залишити про себе приємне враження
 • Шапка офіційного послання, що містить назву компанії-одержувача з зазначенням прізвища, імені, по батькові та посади особи-одержувача, під якою вказується дата листа і його реєстраційний номер.
 • Заголовок листа і основний його текст, лаконічний, але містить всю необхідну інформацію.
 • Закінчення послання, має ряд своїх нюансів, так що про те, як закінчити ділове лист , ми поговоримо пізніше, а в самому кінці дата відправлення повідомлення і підпис відправника, його прізвище, ім'я, по батькові та займана посада.
 • Кінцівка листа друзям або близьким

  Тепер настав час детальніше зупинитися на тому, як же конкретно потрібно закінчити послання добре знайомому або рідній людині, щоб залишити після себе максимально сприятливе враження і викликати у співрозмовника бажання скоріше написати відповідь.


  Перш за все, перед тим як закінчити лист другові, рідним або коханій людині, слід уважно перечитати своє послання. Після прочитання повідомлення напевно захочеться ще щось додати, виправити або доповнити, щоб текст вийшов максимально повним і зрозумілим. Після цього рекомендується ще раз перечитати лист, після чого залишиться лише додати своєрідний "епілог" в кінці, уточнивши в ньому основну думку свого послання, і тепло попрощатися зі своїм співрозмовником.

  Кінцівка офіційного листа

  Як закінчувати листи, щоб залишити про себе приємне враження
  У діловому листуванні кінцівка повідомлення відіграє чи не найважливішу роль. Саме тому особливу увагу при його складанні слід приділити тому, як закінчити ділове лист, щоб дотримати етикет і правила хорошого тону. І першим ділом перед написанням фінальної частини послання потрібно знову-таки перечитати лист, виправити в ньому помилки і правильно його відформатувати, щоб текст був добре читатися, а важливі моменти відразу були помітні завдяки виділенню жирним шрифтом.

  Після такої підготовки можна переходити власне до закінчення листа. Якщо воно складається з декількох аркушів, в кінцівці важливо зробити резюме повідомлення, що складається з пари абзаців, в якому потрібно буде відобразити найважливіші моменти послання, щоб одержувачу було легше скласти свою відповідь. Якщо ж лист невелике, то необхідності в резюмуючою частини немає, так що в кінці буде досить просто попрощатися, шанобливо звернувшись до співрозмовника, і підписатися.

  Дружня або ділове листування з іноземцем

  Наш вік вважається часом, стирающим кордону. І це неспроста, адже у світі телекомунікаційних технологій ми можемо спілкуватися не тільки зі своїми співвітчизниками, а й з іноземцями. Однак, зважившись розпочати листування з людиною з іншої країни, важливо, по-перше, вільно спілкуватися на його рідній мові, по-друге, бути хоча б трохи знайомий із менталітетом іноземця, і по-третє, знати, як закінчувати листи, щоб співрозмовнику було приємно їх читати. Але з якої б країни не був одержувач листа, якою б не була переписка - діловий або дружній, дуже важливо в ній бути взаємоввічливими, обов'язково вітатися з співрозмовником і ввічливо прощатися з ним.

  Фінальні рядки послання

  Як закінчувати листи, щоб залишити про себе приємне враження
  Підходячи до завершення свого послання, дуже важливо знати, як закінчувати листи фінальної фрази, яка повинна передати всі вашу повагу і симпатію до співрозмовника. Так, фінальна рядок листа другові, близькій людині або родичу може звучати так:
 • З любов'ю, (ваше ім'я).
 • Відмінного настрою!
 • До зустрічі.
 • Чекаю відповіді.
 • Передавай привіт від мене.
 • Скоро побачимося.
 • А ось офіційне послання повинно писатися з повагою наприкінці листа до його одержувачу і без фамільярності. Так що, закінчуючи писати ділове повідомлення, в фіналі потрібно писати:
 • З надією на плідну співпрацю.
 • З повагою (ваше Ф. І. О. та посада в компанії).
 • З повагою (ваше Ф. І. О. та посада в компанії).
 • Спасибі, що відгукнулися на нашу пропозицію.
 • Будь ласка, відреагуйте як можна швидше.
 • Якщо ви зацікавлені додаткової інформації, будь ласка, зв'яжіться з нами.
 • Популярі новини
  Загрузка...