Новини високих технологій
» » Кращі програми для 3D-моделювання

Кращі програми для 3D-моделювання

14-11-2017, 19:59
13 590
Просторова графіка давно отримала величезний попит і широке поширення в світі сучасних технологій. 3Д-моделі популярні і часто використовуються архітекторами і дизайнерами. Без комп'ютерної графіки не виходять в прокат кінострічки, які мають яскравими і реалістичними і красивими спецефектами. А ще барвиста реклама, комп'ютерні ігри і телевізійні передачі з гарним графічним оформленням. Втім, застосувань 3D-графіки можна знайти величезну кількість.

Програми для 3D-моделювання

Однак від користувача тривимірне моделювання вимагає спеціалізованих, серйозних знань і уміння користуватися спеціальними програмами для створення просторової графіки. Таких програм сучасний ринок комп'ютерних інструментів має досить багато. Їх розрізняють за функціональним призначенням, труднощі навчання та вартості. Але для багатьох користувачів-любителів існує досить велика кількість відмінних безкоштовних редакторів, які цілком підходять для роботи вдома.


У даній статті зібрані найкращі програми для 3д-моделювання. Більшість з цих інструментів має докладні посібники користувача і готові досвідчені зразки для допомоги у створенні власних проектів. В залежності від нагальних потреб ви зможете вибрати тривимірні редактори і для новачків-любителів, і для серйозних фахівців.

Google SketchUp 2017

Просте у використанні додаток Google SketchUp допоможе навчитися створювати тривимірні моделі житлових будинків, дахів, ангарів, прибудов, гаражів і навіть космічних ракет. Google SketchUp - програма для 3D-моделювання початківцям і відмінний спосіб зрозуміти, чи подобається вам просторове моделювання. З її допомогою легко додаються деталі, змінюється структура та розміри моделей різних об'єктів з великою точністю. Утиліта SketchUp дозволяє: для обробки простого перегляду внутрішніх деталей ділити тривимірні моделі на частини; малювати, вимірювати, редагувати, масштабувати і обертати геометричні фігури; додавати до моделі готові елементи, такі як вікна, дерева, автомобілі, люди і т. д.; створювати для моделі нові текстури або застосовувати готові; пом'якшувати, ретушувати риси особи; здійснювати веб-екскурсії; розміщувати імітовані відеокамери; створювати презентаційні екскурсії; експортувати 2D-моделі в тривимірні графічні файли; роздруковувати зображення моделей; з допомогою мови Ruby розробляти додаткові програми для програми.
Професійним дизайнерам спеціальна версія SketchUp дасть можливість розробляти й аналізувати найскладніші дизайнерські об'єкти. Можливості програми безмежні. Це і створення об'ємних моделей міст, і моделювання всього, що тільки можна уявити: від ремонту у вашій вітальні до нових, вигаданих предметів меблів. SketchUp перетворює задоволення тривимірне моделювання: високоякісне і потужне програмне забезпечення принесе справжнє задоволення при використанні. Можливості та інструменти інтерфейсу програми інтуїтивно зрозумілі, як відзначають мільйони користувачів.

Додаток Blender

Програма для 3D-моделювання російською Blender є абсолютно безкоштовним пакетом створення комп'ютерної графіки. Зрозумілий і просунутий інтерфейс легко адаптується і перерозподіляється усіма елементами під себе, щоб всі необхідні інструменти постійно були під рукою. Додаток дозволить з допомогою великого асортименту інструментів здійснювати детальне проектування моделей і опрацювання їх об'ємних видів. Перетворення будь-якої моделі в керований тривимірний персонаж стало набагато простіше завдяки складним алгоритмам обчислення деформації.
Для створення анімації ця програма також чудово підійде. Інструментами програми можуть бути оброблені, як прості дії, наприклад цикли пересування персонажа, так і складні - рух губ при розмові. Динамічні і складні об'єкти, які взаємодіють з навколишнім середовищем і один з одним, тепер легко налаштовуються і управляються.
Ключові особливості та функції величезна кількість установок екрану з гнучким і конфігуровані розміщенням вікна; настроювані теми; сучасний неблокуючий і неперекрывающий користувача інтерфейс, сумісний з усіма платформами; функція відміни дій на всіх рівнях; багатомовний переклад з підтримкою згладжування шрифтів; вбудований текстовий редактор для редагування скриптів Python і анотацій; дійсно працюючий автоматичний скиннинг; швидка скелетна анімація; дзеркальне редагування; для змішування окремих дій є функція редактора нелінійної анімації; анімаційний редактор персонажів; для спеціальних і традиційних ефектів анімації є скрипт на Python; автоматичне редагування, відтворення і змішування для звукової синхронізації; перешкоди навколишнього середовища; панель попереднього перегляду для окремих ділянок та багато іншого.

Програма 3DMonster

Більшість сучасних просторових редакторів є громіздкими, вимогливими до системних ресурсів і дорогими програмами. Для тих, хто тільки починає вивчати 3Д-моделювання і поки не здатний працювати з професійними програмами, був створений цей інструмент. Він дозволяє створювати не тільки власні графічні тривимірні об'єкти, але і без спеціальних знань в області проектування записувати невеликі анімаційні фільми. 3DMonster відмінно справляється зі своїм завданням, незважаючи на те, що не володіє гарним графічним інтерфейсом і безліччю налаштувань і набором додаткових коштів.
Редактор має в комплекті детальну довідкову бібліотеку, що описує основні можливості і функції, і невимогливий до конфігурації комп'ютера. У нього легко можна імпортувати моделі з інших файлів. Загалом, це відмінний вибір для користувачів, яким необхідний функціональний і простий тривимірний редактор. Програма для 3D-моделювання російською мовою 3DMonster вміє вільно обертати активні об'єкти і працювати з анімованими масками.

Ключові функції і особливості вихідна маска може досягати дозволу 10000 х 10000 точок; приємний багатомовний інтерфейс; можливість імпорту тривимірних об'єктів з файлів 3DS; для анімованих стереограм - створення анімованих масок глибини; вільне переміщення і обертання тривимірної моделі; збереження у форматі BMP статичних масок глибини; установка параметрів обертання тривимірних об'єктів для створення анімованих масок.

Система автоматизованого проектування VariCAD

Цей інструмент в основному призначений для інженерного проектування. Доповнюючи потужний функціонал 2Д-креслення і 3D-моделювання, програма містить велику бібліотеку стандартних механічних деталей та всі необхідні розрахунки для них. Ця утиліта дозволяє розробникам проектів швидко створювати, модифікувати і прораховувати вартість моделі. Хороша функціональність, відмінні характеристики і інтуїтивно зрозумілий простий інтерфейс зробили VariCAD однією з кращих систем на ринку продуктів автоматизованого проектування. Особливості та функції Бібліотека базових тривимірних фігур (циліндри, конуси, призми тощо) легко модифікуються шляхом обертання, підйому, виштовхування профілю і зміни оригінальних параметрів. Утворення більш складних фігур компонуванням декількох простих. Розробка графічного інтерфейсу спрямована на створення інтуїтивного і швидкого трьох - та двовимірного орієнтування. Ретельно підігнаний розробниками інтерфейс і допрацьовані найдрібніші деталі максимально вдосконалили всі функції та інструменти. Можна почати створення комп'ютерної моделі, а в процесі проектування використовувати її для одержання креслень. Просторове моделювання максимально наближено до реальності.
Програма підрахує розміри на 2Д-кресленнях, обсяг, розміри площині, масу, крутний момент і центр ваги. З допомогою VariCAD зручно провести різні зміни з'єднувальних деталей. Переопределенная деталь автоматично зміниться у всіх файлах і копіях. Бібліотека стандартних деталей містить такі деталі, як гайки, заглушки, штифти, болти, шпонки, шпильки, підшипники, прокладки, витягнуті і вальцьованих деталі, а також пневматичні, електричні і гідравлічні позначення. Формат файлів програми сумісний з іншими редакторами автоматизованого проектування. При цьому можна конвертувати файли як окремо, так і групою.

Редактор Domus Cad

Це застосування призначене в основному для професійних архітекторів, дизайнерів і модельєрів. Завдяки ньому можна проектувати будівлі, двори та інші споруди з урахуванням форми ландшафту і рельєфу. А ще дану програму можна використовувати для розробки інтер'єру. В неї вбудовано велику кількість текстур і профілів для моделювання підлог, дахів, сходів і стін. Швидке перемикання між двовимірним і тривимірним видами активної моделі є цікавою особливістю програми. Крім того, за допомогою Domus.Cad ви легко складете базовий набір будівельних переліків документів із зрозумілими маркуваннями для кожного елемента. Новачок, який побажав ознайомитися з редактором, не зможе оцінити всі можливості програми і, швидше за все, нічого не зрозуміє в її інтерфейсі. В цілому програма 3Д-моделювання Domus.Cad - це відмінний засіб для просторового моделювання в режимі реального часу.
Функції і ключові особливості шість вбудованих тим інтерфейсу; підтримка плагінів; підтримка жестів мишею; засоби для налаштування правильної трасування сонячних променів; безліч тривимірних профілів з трубами і округлими поверхнями; наявність покрокових інтерактивних посібників по роботі з редактором в режимі реального часу; можливість швидкого заповнення поверхні шпалерами або плиткою.

Програма для 3Д-моделювання будинку Envisioneer Express (Cadsoft ExpressView)

Це чудовий графічний редактор тривимірного та двовимірного моделювання, який призначений для створення інтер'єру та дизайну житлових будівель. З його допомогою будь-який користувач, навіть не володіє професійними навичками та знаннями в області графіки і креслення, легко створить план власного будинку з прибудинковою територією і прикрасить його за своїм бажанням.
Функціонал даного додатка оснащений великою кількістю різних інструментів, скориставшись якими, ви швидко і легко намалюєте двомірний план свого майбутнього будинку. Необхідно вказати точні розміри, зазначити всі перегородки і несучі стіни, встановити віконні та дверні прорізи, розмістити сходи між поверхами і, звичайно, поставити дах. Крім того, можна відразу розмітити всю прибудинкову територію і спроектувати в необхідних місцях всі газони, доріжки, місця для заборів і хвіртки. Після цього спеціальною функцією готовий макет перетворюється в повноцінну тривимірну модель. За необхідності змінюється режим перегляду: від відображення просто каркаса об'єкта до цілком реалістичного вигляду з візуалізацією всіх текстур. Готові проекти програми в спеціальних файлах формату BLD можна зберігати на жорсткий диск або роздруковувати. Також можна переглядати готові дизайнерські проекти, які створені в інших графічних редакторах.

AutoCAD

Програма 3Д-моделювання AutoCAD є відомим чемпіоном серед автоматизованих систем проектування. Вона надає своїм користувачам разом з гнучкими інструментами концептуальний 3D і 2D-дизайн для створення проектної документації. Збільшується загальна продуктивність роботи над різними проектами завдяки надпотужному механізму побудови моделей. Вона однаково добре підійде архітекторам, інженерам і дизайнерам. AutoCAD дозволяє настроювати і створювати будь-які об'єкти. Має хорошу функціональність в плані тривимірного моделювання. Крім того, редактор зменшує витрати часу на проектування функцією параметричного креслення. Генерація документації є іншою сильною функцією і дуже важлива в інженерній справі. Розробниками останньої версії AutoCAD представлений розкішний інтерфейс у вигляді стрічкової моделі. Програма вимагає сучасної конфігурації комп'ютера і досить тривалого часу на процес установки. Саме ця умова більшість користувачів відносить до недоліків програми, а ще дорожнечу фахового видання. З-за високої вартості більшість людей знайомляться з програмою на практичних заняттях у внз.

Редактор Sweet Home 3D

Ця проста і абсолютно безкоштовна програма для 3D-моделювання будинків російською допоможе створювати дизайни інтер'єрів в тривимірній проекції. У функціонал утиліти входять всі необхідні інструменти для створення плану майбутньої квартири, розстановки меблів і додавання інших всіляких дрібниць. В бібліотеці програми великий каталог зразків дверей, вікон, сходів, огорож та іншого, що можна розмістити на свій розсуд. Моделі інтер'єру постійно оновлюються. Їх також можна безкоштовно завантажити з офіційного сайту розробника. До приємних особливостей програми відносять повністю русифікований інтерфейс.
Функціональні особливості: можливість імпортування віртуальних об'єктів, а також всього плану будинку; кілька режимів перегляду (вид зверху, вид очима віртуального людини); розширення функціоналу програми наявністю плагінів; розбивка за категоріями всієї меблів; друк проекту; побудова деталей інтер'єру на сайті розробника. У даній статті представлені програми для 3D-моделювання, серед яких можна зустріти як спеціалізовані редактори для автоматизованого проектування, так і професійні програми загального профілю, які використовуються для створення тривимірних моделей різних об'єктів. Саме мультифункціональні просторові редактори допоможуть вам реалізувати дизайнерські ідеї і нададуть повну свободу для творчості.
Цікаво по темі
SKP: чим відкрити файл?
SKP: чим відкрити файл?
У даному матеріалі ми обговоримо особливості формату SKP. Чим відкрити файли з таким розширенням, також опишемо нижче. Мова йде про документ
Програми для проектування кухні російською мовою
Програми для проектування кухні російською мовою
Одним з найбільш відповідальних і серйозних рішень є планування і проектування квартири, кухня - не ...
Краща програма для проектування будинків і інтер'єрів: список і особливості
Краща програма для проектування будинків і інтер'єрів: список і особливості
Створення стильних інтер'єрів сучасних квартир і будинків вимагає зовсім нового підходу. Перш ніж почати ...
Програма для створення 3D-моделей: огляд декількох інструментів
Програма для створення 3D-моделей: огляд декількох інструментів
У статті представлений огляд декількох редактори тривимірної графіки. Такі програми використовуються як початківцями моделистами, так і