Стабілізатор для смартфона. Який вибрати?

455 0 Новини високих технологій

Навіть ультрабюджетные смартфони вже вміють непогано записувати відео в дозволі 1080 пікселів (1920 x 1080), а флагмани останніх років знімають в 4K (4096 x 3072). На виході виходить ролик з гарною картинкою, високою різкістю і правильним балансом білого. Єдине, чого часто бракує телефонами, – стабілізації. Дорогі девайси обладнані цифровий або оптичною стабілізацією, а самі преміальні мають і ту, і ту. Але навіть Samsung Galaxy S8 не може похвалитися ідеально стабілізованою відео.


Посмикування заважають отримати матеріали професійного рівня. Однак і при домашньому перегляді дивитися на те, як скаче картинка, — досить неприємно. Для досягнення плавності існує кілька способів. Найкращий результат демонструють спеціальні стабілізатори для смартфона.

Стабілізатор для смартфона. Який вибрати?

Призначення стабілізатора для телефону (стедикама)

Якою б досконалою системою стабілізації не був оснащений гаджет, рівне зображення не вийде ніколи. Під час ходьби, бігу, апарат, закріплений на палиці для селфи або утримується в руках, буде підданий різким зміщень по горизонталі і вертикалі, тому відео вийде дерганным. Навіть найбільш технологічна четырехосевая стабілізація, доповнена електронної, погано нейтралізує ривки при русі в сторону.
Стабілізатор для смартфона. Який вибрати?
Іноді спостерігається зворотний ефект - через сильної тряски електронна обробка задіюється занадто активно, і в результаті відео буде «желейным».

Електронні стабілізатори

Вони дозволять на будь-якому апараті домогтися відмінної якості зйомки. Гаджет являє собою подобу монопода, але з рухомим фіксатором для смартфона. Раніше їх застосовували лише у сфері професійної відеозапису, наприклад при зйомці фільмів або телепередач. Зараз же вони впали в ціні і доступні всім ентузіастам, гонящимся за якістю відеоконтенту.


Принцип роботи

В основі механіки дії будь-якого стабілізатора лежить просунута система взаємодії датчиків і моторів. Сенсори відстежують напрямок руху, щоб стедікам підлаштовувався і завжди підтримував апарат в горизонтальному або вертикальному положенні.
Стабілізатор для смартфона. Який вибрати?
Технологія надзвичайно ефективна, різкі рухи не створюють тряску. Таке компактне пристрій легко брати з собою в дорогу або подорож, щоб потім вдома насолоджуватися красивими відео.

Вибір стедикама

Завдяки китайським виробникам, ціна на стабілізатор для смартфона в останні роки дуже впала. У Піднебесній компанії завжди славилися своїми продуктами, але раніше створенням стедикамов в Китаї займалося лише дві компанії, зараз же набагато більше. Конкуренція серед виробників зростає, ціна падає ще нижче, збільшується кількість доступних моделей. Така тенденція вигідна для користувачів, але питання, як вибрати хороший стабілізатор для смартфона , встає гостріше. Адже з'являються дешеві, але при цьому не надто якісні моделі, поряд з товарами від відомих виробників, які давно себе зарекомендували і мають досвід і технології.

Чим більше осей, тим краще

Потрібно вибирати виключно трехосевой стабілізатор для смартфона. Незважаючи на низьку ціну двохосьового, він не рекомендується до придбання, адже справляється зі своїм завданням на порядок гірше. Тим більше вартість гаджета з трьома осями буде з часом лише знижуватися, у зв'язку з відмовою більшості компаній від виробництва морально та технологічно застарілих моделей.
Стабілізатор для смартфона. Який вибрати?

Слід шукати стабілізатор з ємним акумулятором

Це дуже важливий критерій. Одні моделі здатні «прожити» від одного заряду 3 години, інші — до 9 годин. Певним людям не потрібна висока автономність, оскільки користуватися їм не часто. А мандрівники оцінять саме «довгограючий» електронний стабілізатор для смартфона, який не тільки сам буде працювати майже весь день, але і послужить зовнішнім акумулятором для телефону. Важливим є також тип батареї і метод її заряду. Поширені стедикамы з незнімними і знімними накопичувачами, вставляющимися в рукоять. Вмонтовані підтримують заряджання через USB, їх ємність більше, і саме вони самі можуть заряджати смартфон. Змінні менш енергоефективні і не настільки практичні, адже їх доводиться вилучати і поміщати в пристрій, підключений до розетки.

Важливий тип кріплення телефону

Сучасний стабілізатор для смартфона може зафіксувати телефон майже будь-якої маси і розміру, починаючи від маленького iPhone SE і закінчуючи фаблетом Xiaomi Mi Max 2. Відмінність лише в тому, як він буде справлятися зі стабілізацією. Адже вага і форма телефонів сильно різняться. У зв'язку з цим, треба шукати прототипи, з якими йдуть в комплекті інструменти для калібрування стабілізатора. Хоча не завжди це потрібно, іноді достатньо провести налаштування вручну.

Більше режимів — більше можливостей

Еволюція технологій дозволило творцям недорогі 3-осьові стабілізатори для смартфона додати підтримку декількох режимів роботи. У список найбільш затребуваних входять:
 • спостереження за об'єктом (розпізнавання осіб);
 • повільний розворот у бік руху рукояті;
 • motion timelapse (відбувається зйомка з декількох ракурсів з подальшим їх об'єднанням в невеликий кліп);
 • дистанційне управління;
 • панорама (плавний рух камери по колу).
 • Дрібниці важливіше, ніж здаються

  Увага до дрібних деталей відрізняє хороших виробників від поганих. Продукти компаній, які подбали про аксесуарах і, якісніше і зручніше. До додатковим приємним компонентів відносяться, наприклад, фірмовий додаток. Воно дає можливість ефективно використовувати стабілізатор для смартфона, легко переключати режими. Мандрівникам знадобляться фірмові чохли та інші аксесуари, ідеально підігнані під стедікам.
  Стабілізатор для смартфона. Який вибрати?
  Ціни на стабілізатор камери смартфона зараз не дуже низькі, хоча з плином часу будуть падати. Але вже зараз вийде вибрати хороший гаджет - легкий в управлінні і з нормальним фіксатором - навіть за невеликі гроші. Він допоможе знімати якісні відеозаписи без неприємного тремтіння.

  Популярі новини
  Загрузка...