Новини високих технологій
» » Стандарт WCDMA або GSM: в чому різниця між ними?

Стандарт WCDMA або GSM: в чому різниця між ними?

2-09-2017, 16:36
1 594
Коли споживачі думають про провайдерів мобільних мереж, їх основні запити пов'язані з якістю послуг, підтримкою, ціноутворенням та іншими факторами. Коли ви вибираєте мережевого оператора, вам приходиться робити вибір між мережею GSM або WCDMA.
Ймовірно, ви стикалися з цими термінами раніше, коли обирали новий мобільний телефон, вперше підключалися до провайдерів або змінювали їх. Але чи знаєте ви, що вони означають і в чому різниця між ними? Щоб зробити правильний вибір, слід більш докладно розглянути, чим відрізняється GSM від WCDMA і що з них краще.


Що таке GSM?

GSM виступає в ролі Глобальної системи мобільного зв'язку і в даний час вважається стандартом зв'язку в глобальному масштабі, особливо в Азії та Європі, з доступністю у більш ніж 210 країнах світу. Він функціонує на чотирьох різних частотних діапазонах: 900 МГц і 1800 МГц - в Європі та Азії, а 850 МГц і 1900 МГц - в Північній і Південній Америці. Асоціація GSM є міжнародною організацією, заснованою в 1987 році, яка призначена для розробки і контролю розширення використання бездротового зв'язку цього стандарту.
GSM використовує варіант TDMA (множинний доступ з тимчасовим поділом), який поділяє смуги частот на кілька каналів. У цій технології голос перетворюється в цифрові дані, що передаються через канал і часовий інтервал. На іншому кінці приймач прослуховує тільки призначений часовий інтервал, а виклик об'єднує обидва сигналу. Очевидно, що це відбувається за дуже короткий час, і одержувач не помічає «розрив» або тимчасове поділ.


Що таке WCDMA?

CDMA, або множинний доступ з кодовим поділом, став стандартом, розробленим і запатентований компанією Qualcomm, і згодом використовувалися в якості основи для стандартів CDMA2000 і WCDMA для 3G. Однак з-за свого пропрієтарного програмного характеру технологія WCDMA не отримала такого глобального впровадження, яке має GSM. В даний час її використовують менше ніж 18% мереж по всьому світу, в основному в США, а також в Південній Кореї і Росії. Чим відрізняється GSM від WCDMA з технічної точки зору?
У мережах WCDMA цифрові виклики накладаються один на одного, надаючи унікальні коди для їх диференціації. Кожен сигнал кодується іншим ключем, а потім вони передаються одночасно. Кожен приймач має унікальний ключ, здатний розділити об'єднаний сигнал на його окремі виклики. Обидва стандарту мають множинний доступ, що означає, що кілька викликів можуть проходити через одну вишку. Але, як можна побачити, основна відмінність між ними пов'язана з тим, як дані перетворюються на радіохвилі, які ваш телефон транслює і отримує. Основна причина, з якої в телекомунікаційних компаній виникали проблеми зі швидким розгортанням нового формату, - це різниця в частотних діапазонах, які вони використовують. З-за цього телефони, випущені з підтримкою GSM, не могли зв'язуватися з мережами WCDMA, і навпаки. Щоб обійти це, більшості виробників пристроїв доводилося застосовувати безліч частотних діапазонів для мереж 2G і 3G. Це гарантувало, що мобільні телефони могли використовуватися практично в будь-якій мережі і в будь-якому місці в світі.

WCDMA або GSM: в чому різниця?

До появи технології 4G LTE очевидна різниця між пристроями GSM і WCDMA була пов'язана з SIM-картою. GSM-телефони поставлялися з роз'ємом для «сімки», а пристрою CDMA - ні.
Іншими словами, WCDMA - це стандарт на основі телефону з номером абонента, пов'язаних з конкретним пристроєм, що підтримує 3G. Якщо ви хочете перейти на інший телефон, вам потрібно буде зв'язатися з провайдером, деактивувати старе пристрій і активувати нове. З іншого боку, в GSM-пристроях номер пов'язаний з SIM-картою, тому при перемиканні на інший девайс все, що вам потрібно зробити, це помістити СІМ-карту в новий телефон.

Охоплення мережі

Охоплення мережі не залежить від того, є вона GSM або WCDMA. У чому різниця в такому випадку? Ця характеристика скоріше залежить від інфраструктури, яку має оператор. Мережі GSM набагато більш популярні у всьому світі, за винятком США, де Verizon Wireless, мережа (W)CDMA, може похвалитися найбільшим числом абонентів у країні.

Міжнародний роумінг

При підключенні всередині країни не має значення, яку саме мережу ви використовуєте, якщо її охоплення достатній. Так, в Росії ви можете безперешкодно використовувати WCDMA або GSM. У чому різниця за межами країни? Коли справа доходить до міжнародного роумінгу, у GSM є маса переваг: існує набагато більше цих мереж по всьому світу, а також безліч роумінгових тарифів між цими провайдерами. З телефоном GSM у вас також є перевага в тому, що ви можете придбати місцеву SIM-карту, де б ви не перебували (за умови, що ви використовуєте разблокированное пристрій). У свою чергу, ви не зможете отримати повний доступ до підключення до даних WCDMA, в залежності від пристрою мережевий сумісності.

4G, WCDMA або GSM: в чому різниця в найближчому майбутньому?

З появою 4G і прийняттям LTE і LTE-Advanced в якості стандарту більшістю мережевих операторів у всьому світі дебати щодо GSM і WCDMA займають менше часу. Сьогодні ви можете помітити, що сучасні смартфони, призначені для мереж WCDMA, також поставляються з роз'ємами для SIM-карт, щоб скористатися можливостями 4G LTE мережі.
Різниця GSM або WCDMA-пристроїв призводить до того, що вони не можуть бути взаємозамінні навіть зараз і ніколи не будуть крос-сумісними, але в найближчому майбутньому це не буде мати ніякого значення. Пов'язано це з тим, що сучасні розробники продовжують просуватися до повного переходу на 4G LTE. Ця технологія має очевидні переваги. Так, при міжнародному роумінгу головний фактор – це якість голосового дзвінка і задоволення користувальницьких потреб у даних 3G. Ці параметри можуть бути однаково хороші в мережах GSM або WCDMA. В чому різниця? Модеми 3G, вбудовані в ці пристрої можуть показувати високу функціональність. Але щодо таких факторів, як доступність, обсяг і ціна на послуги, 4G пропонує кращі умови.
Цікаво по темі
Канальний кондиціонер з припливом свіжого повітря: моделі, характеристики, монтаж
Канальний кондиціонер з припливом свіжого повітря: моделі, характеристики, монтаж
Канальний кондиціонер з припливом свіжого повітря: модифікації, особливості, технічні характеристики, чистка. Канальний кондиціонер: опис, монтаж,
PAL або NTSC - що краще, в чому різниця? Стандарти телевізійного мовлення
PAL або NTSC - що краще, в чому різниця? Стандарти телевізійного мовлення
PAL або NTSC - що краще, ніж різниця між цими двома стандартами мовлення? Як вони використовуються в даний час?
CDMA-телефони - що це таке? Мобільні і стаціонарні телефони стандарту CDMA
CDMA-телефони - що це таке? Мобільні і стаціонарні телефони стандарту CDMA
Для того щоб зрозуміти всю суть даної технології, яка є зовсім не простою, можна провести певну аналогію. Саме за допомогою неї ми в загальних рисах
iPhone 5S - GSM або CDMA: як дізнатися модель
iPhone 5S - GSM або CDMA: як дізнатися модель
Різниця в моделях iPhone може призвести невдалого покупця до проблем зі зв'язком. Тут ви дізнаєтеся, в чому між ними різниця і як уникнути помилок