Як створити ISO-образ Windows 7: варіанти дій

1144 0 Новини високих технологій

Образ диска являє собою файл, у якому міститься максимально повна інформація про файлову структуру і даних будь-якого носія (вінчестери, оптичні диски, USB-накопичувачі тощо). Він може використовуватися для зовсім різних цілей (встановлення або відновлення системи, резервне копіювання даних). Далі буде показано, як створити ISO-образ. Windows 7 візьмемо за використовується платформу. Але розгляд цього питання нерозривно пов'язане з тим, який саме результат повинен бути отриманий.

Як створити образ диска ISO в Windows 7: варіанти дій

Незважаючи на те, що сьогодні можна зустріти досить багато форматів образів, зупинимося на розгляді всіх процедур на основі найбільш популярного і підтримуваного усіма програмами та системами формату ISO.
Як створити ISO-образ Windows 7: варіанти дій
Отже, як створити ISO-образ? Windows 7 – платформа, яка відмінно підходить для таких цілей. Щодо подальшого використання образи можна розділити на кілька категорій:
 • образ інсталяційного дистрибутива;
 • для завантаження і відновлення системи;
 • образ резервної копії Windows, програм і користувальницької інформації.
 • Найбільш популярні програми

  Сьогодні на ринку програмного забезпечення, здатного працювати з образами, можна знайти досить багато додатків. Найбільш популярними визнані наступні:
 • UltraISO.
 • Daemon Tools.
 • Nero.
 • Alcohol 120%.
 • ISO Worckshop.
 • Acronis True Image і ін.
 • Як створити ISO-образ Windows 7: варіанти дій
  При великій різноманітності всілякого ПО слід також враховувати, що у Windows-системах є непогані інструменти для роботи з образами. Зокрема це стосується резервного копіювання і відновлення. Як і більшість вищезазначених програм, такі засоби дозволяють створювати образи в лічені хвилини. Правда, якщо проводиться копіювання вмісту вінчестера або віртуального розділу, може знадобитися навіть кілька годин. Все залежить від обсягу інформації.

  Створення образу диска засобами ресурсу Microsoft

  Мало хто знає, що з недавніх пір розробники з Microsoft надали користувачам ліцензійних ОС Windows 7 можливість створювати образ системи для відновлення на випадок непередбачених збоїв безпосередньо на офіційному веб-ресурсі. Як створити ISO-образ Windows 7 в такій ситуації? Як виявляється, простіше простого. Для цього потрібно зайти на сайт Microsoft в розділ Software, прокрутити сторінку вниз і подивитися, чи дійсно там вказано ліцензійний ключ продукту (без нього нічого не вийде).

  Як створити ISO-образ Windows 7: варіанти дій
  Якщо ключ є, далі через «Панель управління» потрібно зайти в розділ системи безпеки, де вибирається підрозділ «Система», і активувати перевірку ключа безпеки (зробити це можна і через меню ПКМ на значку комп'ютера, де вибирається рядок властивостей). Якщо ключ є дійсним, в браузері прямо на сайті почнеться створення образу, за допомогою якого згодом можна буде зробити відновлення.

  Як створити завантажувальний ISO-образ Windows 7

  При відсутності ключа можна використовувати і інший інструмент. Питання того, як створити ISO-образ Windows 7 засобами системи, вирішується через розділ резервного копіювання та відновлення. Тут у меню, розташованому ліворуч, потрібно використовувати пункт створення образу, а після сканування система запропонує вибрати варіант збереження даних (жорсткий диск, оптичний носій, мережеве розміщення). Якщо мова йде тільки про те, щоб створити диск, з якого потім можна буде завантажитися і усунути деякі несправності або несправності, можна вибрати DVD-ROM. Однак у випадку резервного копіювання цілого дискового розділу копію краще зберегти на вінчестері (оптичних дисків може знадобитися дуже багато).
  Як створити ISO-образ Windows 7: варіанти дій
  Додатково можна задіяти і створення диска відновлення, з якого буде проводитися завантаження в разі збереження резервної копії на вінчестері. В принципі, можна використовувати і сторонні утиліти, однак при створенні образу слід звернути увагу на один момент. Створюваний образ повинен мати завантажувальні запису. Наприклад, створити ISO-образ Windows 7 UltraISO пропонує через меню самозавантаження (Make Disk Image). В даному разі мається копія жорсткого диска з працездатною системою. З нього надалі можна буде зробити відновлення не тільки самої ОС, але і всіх встановлених програм за кілька хвилин.

  Створення інсталяційного образу

  Нарешті, ще один аспект. Припустимо, необхідно створити образ Windows 7 в форматі ISO у вигляді інсталяційного дистрибутива, який можна було б зберегти на жорсткому диску або записати на оптичний носій. Для цього потрібно реальний DVD-диск з дистрибутивом і одна з перерахованих вище програм. Для зручності, знову ж, візьмемо UltraISO.


  Як створити ISO-образ Windows 7: варіанти дій
  Вставляємо оригінальний DVD в дисковод, а в запущеній програмі використовуємо меню інструментів, де вибирається рядок створення образу (для швидкого виклику процедури можна натиснути клавішу F8). Далі вибираємо диск із дистрибутивом, вказуємо місце збереження і назву файлу образу і встановлюємо вихідний формат (в нашому випадку ISO). Після цього тиснемо кнопку «Зробити» і чекаємо закінчення процесу. Файл буде збережений в обраному каталозі. Потім його можна буде записати на оптичний диск.

  Замість післямови

  Наостанок залишається додати, що при створенні образів спочатку слід звернути увагу на те, які саме дані повинен містити такий файл. Залежно від призначення і послідовності дії будуть різними. В плані використовуваних програм користувач вже сам вирішує, чому віддати перевагу. В цілому ж всі засоби хороші. Однак, як вважається, бекапи можна створювати і засобами системи, і з допомогою сторонніх програм, але ось зробити копії оптичних носіїв за допомогою інструментів Windows – справа клопітна. Доведеться хіба що копіювати файли на вінчестер, відобразивши приховані об'єкти, потім записувати їх на диск і т. д. До того ж така копія не буде саме чином. Щоб спростити собі всі ці процедури, зі стовідсотковою впевненістю можна говорити про перевагу сторонніх утиліт.

  Популярі новини
  Загрузка...