Дешеві плеєри: характеристики, фірми, вибір

559 0 Новини високих технологій

Кожен любитель музики рано чи пізно приходить до того, що йому необхідно придбати MP3-player. Багато скажуть, що мобільні телефони затьмарили цю продукцію, але це зовсім не так. Дуже часто смартфону просто не вистачає потужності, щоб нормально відтворювати музику в метро чи маршрутці, а сама якість звуку залишає бажати кращого. Тому навіть дешеві плеєри мають більш високу якість відтворення мелодії, ніж телефони.

Дешеві плеєри: характеристики, фірми, вибір
Крім усього іншого, дуже зручно мати при собі мобільний пристрій для прослуховування музики, заряд тримається значно довше, ніж в телефоні, а якщо і сяде, то можна не переживати, що ви пропустите важливий дзвінок. Але необхідно постаратися, щоб вибрати якісний MP3-плеєр, ціна якого буде нижче середнього рівня (вартість найпростіших моделей починається з 15 тис. рублів).


Тип плеєра

Розрізняти МП3-плеєри можна за різними критеріями, але у випадку з дешевими моделями головною відмінністю є те, куди зберігаються музичні файли. Вони можуть перебувати на вбудованому жорсткому диску або на flash-накопичувачі (за принципом звичайної флешки). Жорсткий диск, як правило, має значно більший об'єм, але при цьому вартість також буде вище. Що стосується надійності, то з HDD плеєри менш надійні, так як при падінні вони легко можуть вийти з ладу. Згідно зазначених причин, останнім часом все складніше знайти дешеві плеєри з жорстким диском на прилавках магазинів. До сьогоднішнього дня MP3-плеєри з флеш-пам'яттю продаються у всіх магазинах, ціна на них дуже демократична, купівлю може собі дозволити практично кожен меломан. Ще кілька років тому вони не були дуже популярними за підтримки невеликих flash-накопичувачів, зараз же максимальний об'єм пам'яті може бути далеко за 100 Гб.
Дешеві плеєри: характеристики, фірми, вибірОб'єм пам'яті

Окремо можна відзначити МП3-плеєр "Самсунг". Моделі цієї компанії мають як HDD, так і flash-накопичувачі. Оптимальним варіантом буде плеєр з підтримкою 4 або 8 Гб карт пам'яті. Цього більш ніж достатньо для гарної колекції улюбленої музики. Якщо ж МП3-плеєр "Самсунг" має інтегровану пам'ять, то ціна відразу ж помітно зростає (вартість деяких позицій може доходити до 30-40 тис. рублів). Вже існують моделі, які мають більше 100 Гб пам'яті. Якщо поглянути з технічної сторони, то це, безсумнівно, прогрес розробників. Проте для звичайного пересічного споживача стільки пам'яті мало кому необхідно. Щоб зрозуміти, скільки пісень поміщається на певному об'єм пам'яті, можна зробити нехитрі розрахунки. Дані вирахувані із середнього розміру 5 Мб на одну пісню і -10 % від загального обсягу пам'яті на системні файли:
 • 4 Gb – 900 пісень;
 • 8 Gb – 1800 пісень;
 • 16 Gb – 3600 пісень;
 • 64 Gb – 14400 пісень;
 • 128 Gb - 28800 пісень.
 • Далі кожен сам повинен визначитися, який обсяг пам'яті потрібен для нормального використання MP3-плеєра.
  Дешеві плеєри: характеристики, фірми, вибір

  Дисплей

  В даній категорії плеєри поділяються на три види: без дисплея, з дисплеєм, з сенсорним екраном. Сенсорний дисплей є тільки в дорогих моделях, але це ще не означає, що подібне є великим плюсом. MP3-плеєр повинен бути маленьким - виробники це знають і роблять крихітні плеєри з невеликим сенсорним дисплеєм. Це призводить до того, що людина не може нормально користуватися плеєром, адже потрапити в потрібну частину маленького екрану пальцем досить складно.
  В основному дешеві МП3-плеєри роблять з маленькими звичайними дисплеями або взагалі без них. В останньому випадку це означає, що він просто не потрібен. Є всі необхідні кнопки управління, а батарея тримає значно довше, оскільки енергія не витратиться на екран. Взяти, приміром, Apple iPod Shuffle 4. Модель вийшла в продаж вже багато років тому, але вона все більше купується і набирає популярність, хоча тут немає дисплея взагалі. Надійність і відносно невисока ціна, порівняно з іншою продукцією цієї компанії, приємно радує споживачів.

  Джерело живлення

  Всі електроприлади повинні звідкись брати енергію, від якої будуть харчуватися. Існує кілька джерел живлення:
 • Знімні акумулятори. Вони можуть заряджатися від мережі.
 • Вбудований акумулятор. Тут також є можливість зарядки приладу від мережі, але необхідний спеціальний блок живлення, зазвичай продається в комплекті з плеєром.
 • Батарейки типу АА або ААА.
 • Зробити певний вибір джерела живлення досить складно - всі вони гарні, але мають деякі недоліки. Знімні акумулятори досить добре тримають заряд, і в разі поломки їх можна замінити. Але якщо людина часто перебуває в дорозі, то не завжди буде можливість знайти мережу, щоб зарядити акумулятори.
  Дешеві плеєри: характеристики, фірми, вибір
  Вбудовані батареї мають ще велику ємність: в залежності від виробника гаджета, заряд може триматися від 50 до 100 годин безперервної гри на середній гучності. Але є один великий мінус у вбудованій батареї: якщо вона вийде з ладу, доведеться купувати новий MP3-плеєр. Фірма-виробник не передбачає ремонту пристосувань в такому випадку. Звичайні батарейки також досить непогана в тому плані, що їх завжди можна замінити. Вони продаються в будь-якому магазині, але тримають заряд гірше за всіх інших моделей. Тому у кожного свої пріоритети, і необхідно вибрати той, що найбільше підходить з точки зору індивідуальних потреб. Але в технічному плані оптимальним варіантом є плеєр з вбудованою батареєю.

  Додаткові функції

  В основному дешеві плеєри володіють стандартним набором функцій: FM-радіо, диктофон і безпосередньо прослуховування музики. Більш дорогі моделі мають функцію Wi-Fi. В такому випадку можна завантажувати улюблені пісні, не вдаючись до допомоги комп'ютера. Досить корисна функція, особливо для тих, хто знаходиться в постійних відрядженнях.
  Дешеві плеєри: характеристики, фірми, вибір

  Висновок

  У сучасному світі важко уявити молоду людину, яка не любить музики, тому практично кожен юнак чи дівчина має особистий МП3-плеєр. Ціна на них може дуже сильно відрізнятися, все залежить від безлічі технічних факторів та компанії виробника. Найпопулярнішими виробниками недорогих моделей MP3-плеєрів є: Samsung, Transcend, Texet. Всі вони по-своєму гарні і надійні. Вибираючи дешеві плеєри, необхідно відштовхуватися від того, в яких умовах пристрій буде експлуатуватися. Воно потрібно для нетривалих поїздок на роботу або тривалого використання? Чи є необхідність в дисплеї або він не потрібен і буде тільки заважати – вирішувати вам. Дешево-не означає погано, тому вибирати потрібно саме те, що підійде конкретній людині.

  Популярі новини
  Загрузка...