Смартфон "Соні М4 Аква": відгуки, опис, характеристики. Sony Xperia M4 Aqua Dual E2312

673 0 Новини високих технологій

Смартфон «Соні Іксперія М4 Аква» – це гаджет середнього класу. Рядового користувача цей апарат ось так відразу, може бути, і не зацікавив би, але тут є одне але: зовні він виглядає практично точною копією флагмана бренду – «Инспериа Z3», а коштує майже в два рази дешевше. Можна сказати, що телефон «Соні Аква М4» – це втілена мрія тих, хто хотів прикупити собі дорогий і красивий у багатьох відношеннях Z3. Компанія не так активно просуває цю модель, тому багатьом шанувальникам продуктів «Соні» доводиться збирати інформацію буквально по крихтах з різних джерел.

Смартфон "Соні М4 Аква": відгуки, опис, характеристики. Sony Xperia M4 Aqua Dual E2312
Спробуємо розібратися, чим цікавий смартфон «Соні М4 Аква». Характеристики, опис, можливості, а також думки експертів поряд з відгуками рядових користувачів гаджета будуть детально розглянуті в огляді. Мова в статті піде про останній версії пристрою для території РФ під кодовою назвою Е2312.

Ринок смартфонів

Девайс Sony M4 Aqua був анонсований на початку 2015 року на міжнародній виставці мобільних гаджетів, а початок продажів на нашій території довелося на 2 квартал цього ж року. Це був час, коли вартість преміум-телефонів значно знизилася. Тим не менше за своїх флагманів виробники просили 35-40 тис. карбованців. Героями мобільного ринку стають спрощені версії преміум-гаджетів, але з таким же крутим дизайном. Крім Sony M4 Aqua, магазини хлинули всілякі різновиди S90 від «Леново» з видом «під айфон», «Люмиа» з 830-ї серії (аналог 930 моделі), «Хуавей Р8 Лайт» (копія флагмана Р8) і т. д. Так що модель М4 не стала чимось незвичайним, а, по суті, є адаптацією флагмана для середнього класу споживачів.

Зовнішній вид

Як вже говорилося вище, бампер на «Соні М4 Аква» практично не відрізняється від флагмана Z3. Якщо звичайному користувачеві дати в руки два цих телефону, то напевно він навіть і не здогадається, яка модель дорожче. Взагалі, Sony M4 Aqua LTE – це один з небагатьох гаджетів в своєму сегменті, який виглядає дійсно дорого і круто.

Але дрібні відмінні деталі все ж видно при близькому розгляді. Задня панель смартфона виконана нехай і з якісного, але пластику, у той час як флагман має скляну кришку. Те ж саме і з бічної рамкою – пластик проти металу. Амортизаційні куточки хоч і збереглися у «Соні М4 Аква», характеристики корпусу не дозволяють використовувати їх повною мірою. Вони виступають швидше як декоративний елемент, ніж практичний.
Смартфон "Соні М4 Аква": відгуки, опис, характеристики. Sony Xperia M4 Aqua Dual E2312
Компанія зробила практично безпрограшний хід, оскільки не кожен користувач зможе відрізнити якісний прозорий пластик від скла. Тому модель виглядає дуже привабливо, – покупці задоволені, а рядові конкуренти з звичайним пластиком заздрять «Соні М4 Аква». Відгуки власників з цього приводу неоднозначні. Звичайно, багатьом подобається, коли скло і метал приємно холодять руку, але в момент падіння пластикова модель буде явно практичніше скляною. Все-таки, як не крути, а скло більше схильна до тріщин.

Захист

Як видно з назви «Аква», має деякі телефон захисні властивості. Гаджет відповідає світовим стандартам типу IP65/IP68 тобто присутня максимальна захист від вологи. Якщо говорити конкретно, то Sony M4 Aqua LTE може за півгодини приймати водні процедури разом з господарем на глибині до півтора метрів (для басейну в самий раз). Єдина застереження компанії щодо захисних характеристик – це уникати хлорованої і морський/солоної води. Ну а якщо таке сталося, то вкрай рекомендується сполоснути гаджет чистої водою. Купатися в прісній річці можна все відведений час, не боячись окислити корпус сіллю.

Інтерфейси

Останнім інженерне оновлення «Соні М4 Аква» дозволило застосовувати інтерфейси класу Capless для мікро-USB, тобто без будь-яких заглушок. Аналогічний хід був зроблений в лінійці планшетів Z4. Такий роз'єм набагато практичніше: немає необхідності постійно смикати заглушки для мережевої підзарядки або для підключення до персонального комп'ютера. Тим більш що у особливо щасливих власників такі заглушки відвалювалися на перших лінійках «Соні М4 Аква».
Смартфон "Соні М4 Аква": відгуки, опис, характеристики. Sony Xperia M4 Aqua Dual E2312
Відгуки користувачів однозначно показують, що роз'єми класу Capless – це не тільки зручно, але ще й практично. Крім того, компанія не стала відмовлятися і від слота для карти пам'яті, що також порадувало багатьох власників, так само як і можливість вибору роботи з однією або двома сім-картами (варіативно для версій DuoSim).

Екран

Якщо флагман має діагональ в 52 дюйма, то більш скромний «Соні М4 Аква» екран 5 дюймів, при однакових габаритах корпусу. Візуально це ледве помітно за рахунок більш широких рамок у М4. Матриця «Акви» формату IPS трохи простіше флагманської моделі, але HD-розверстку видає як треба (проти Full HD у Z3). У своїх преміум-моделі компанія застосовує перевірену налаштування екрану і значно розширений діапазон колірної гами (RGB > 130%), тому картинка на виході виходить не дуже який природною, тобто кольору занадто яскраво виражені (перенасичення) у «Соні М4 Аква». Відгуки з цього приводу неоднозначні, тому як всі користувачі поділилися на два табори: ті, кому подавай тільки натуральне, і ті, кого цілком влаштовує така соковита, яскрава і «анимешная» гамма.
Матриця має цілком сучасний і прийнятне дозвіл в 1280 на 720 пікселів з щільністю точок на дюйм в 294 ppi. Цього цілком вистачає, щоб навіть при детальному розгляді картинки зображення не здавалося піксельною.

Стендові перевірки екрану

Максимальний рівень яскравості коливається в межах 515 кд/м 2 . Такого запасу позаздрять навіть айфони шостої серії. Коефіцієнт контрастності також на відповідному рівні – порядку 1020:1. По суті, це типовий результат подібного роду матриць, нехай навіть і не найкращий. Крім того, дисплей оснащений антивідблисків композитами, які припали дуже до речі в «Соні М4 Аква». Огляд екрана має відмінну кутову розверстку. Взагалі, модель М4 значно перевершує в цьому плані своїх попередників.
Смартфон "Соні М4 Аква": відгуки, опис, характеристики. Sony Xperia M4 Aqua Dual E2312
Температурний режим коливається в межах 7300К. Колірна гамма злегка розбалансована: червоного – мало, а синього – надлишок. Усереднений показник «Дельти Е» показує помилку на шкалі в 562 бали. Може бути, і не найкращий результат, але практично ідеальний баланс білого з лишком компенсує цей недолік. Охоплення цілісної гами дуже близький до стандарту sRGB, тому візуальна палітра відрізняється адекватністю, а кольори сприймаються більш добротними, ніж у вагомою половини топових моделей. Гамма хоч і зміщена в бік синяви, але якихось критичних прорахунків не спостерігається у «Соні М4 Аква». Відгуки користувачів одноголосно показують, що для своєї цінової категорії, смартфон має відмінну і соковиту картинку. На 24 шаблонах утиліти ColorChecker (перевірка передачі кольору) був виявлений результат в 41 бала похибки помилково «Дельта Е». Можна сказати, що спотворення на графіку не мають критичних точок, тому в даному випадку виробник знаходиться на правильному шляху. Простенька налаштування «Соні М4 Аква» в області балансу білого " допоможе налаштувати картинку під себе. Можливостей може бути і не так багато, як хотілося б, але з її допомогою вийшло прибрати надлишок синяви. Після ручних маніпуляцій на стенді помилка «Дельта Е» за шкалою сірого кольору опустилася до значення 064 а середній показник зупинився на позначці в 204 бали. Картинка стала близькою до ідеалу і майже повністю позбавилася від темної синяви. При бажанні можна добитися і більш прийнятних результатів, але більшість користувачів більш ніж влаштовують базові налаштування гаджета. Взагалі кажучи, за підсумками тестування екрану смартфон залишив тільки позитивні емоції. Сильних моментів тут набагато більше, ніж слабких: прекрасні кути огляду, адекватні характеристики яскравості і прийнятна передача кольору без видимих домішок «хімії». Якщо говорити про мобільних гаджетах «Соні» в цілому, то екран моделі М4 сприймається помітно краще і цікавіше, ніж нестандартна палітра TRILUMINOS інших девайсів. Єдиний недолік, який, по суті, і критичним для цього сегмента не назвеш – це не найвища розверстка. Якщо, звичайно, ви розпещені Quad Full HD-дозволами, то ласкаво просимо до полиці з флагманом з відповідним цінником.

Продуктивність

Апаратна платформа «Соні М4 Аква» (пам'ять/набір чіпсетів) трохи простіше флагмана Z3. За продуктивність відповідає процесор середнього класу «Снепдрагон» із серії 615 що працює на восьми ядрах. Оперативної пам'яті замість 3 Гб флагманських поставили 2 Гб. Те ж саме відбулося і з основною камерою – 13 Мп проти 20. Можна знайти і інші спрощення у моделі, але всі вони мало впливають на загальну картину сприйняття гаджета: девайс вийшов трохи простіше флагмана, але ніяк не в два рази.
Смартфон "Соні М4 Аква": відгуки, опис, характеристики. Sony Xperia M4 Aqua Dual E2312
Потужностей процесора цілком вистачає для існуючої матриці, більш того, телефон не нагрівається навіть під час інтенсивної роботи, на відміну від деяких преміум моделей з високопродуктивним набором чіпсетів.

Робота з сім-картами

Компанія завела собі дуже непогану традицію, випускаючи на ринок дві версії гаджетів – з однією і двома сім-картами. Причому неважливо, скільки коштує «Соні М4 Аква» в тому чи іншому випадку, головне – девайс повністю підтримує LTE-протоколи. Самі карти між собою перемикаються програмним способом, тобто, наприклад, якщо ви хочете вибрати саме ту сімку, яка буде працювати на 4G-швидкостях, то досить зробити нескладні маніпуляції в меню, а не фізично змінювати таку в слоті. Крім цього, девайс, оснащений двома сім-картами, отримав удвічі більше внутрішньої пам'яті – 16 Гб проти 8. Цінник на таку модель трохи вище, але переваг явно більше.

Автономна робота

На офіційному сайті компанії «Соні» маркетологи стверджують, що модель здатна пропрацювати на середньому завантаженні без підзарядки до двох доби. Сучасні мобільні гаджети, що працюють на платформі Android простягають, як правило, не більше одного світлового дня, максимум – добу.
Смартфон "Соні М4 Аква": відгуки, опис, характеристики. Sony Xperia M4 Aqua Dual E2312
Звідки взялися такі цифри у маркетологів компанії, не зовсім зрозуміло, оскільки передумов для цього начебто й немає, тим більше що девайс має стандартну для свого класу акумуляторну батарею на 2400 мАч (38). У конкурентів зустрічаються і «пожирніше» моделі, на 3000 мАч, але таких заяв вони не роблять. Польова перевірка показала, що при інтенсивному використанні пристрій (плеєр, навігатор, серфінг) від акумулятора вистачає сили на світловий день і трохи на вечірній час, після чого гаджет починає проситися до розетки. Що б не обіцяв нам виробник, час автономної роботи можна назвати стандартним для пристроїв такого класу. Значно продовжити час життя смартфона можна за допомогою вбудованого енергозберігаючого софта під назвою Stamina. Після активації такого режиму, функціонально обмежується потужність процесора і включається режим заборони фонової передачі даних. Крім цього, передбачений ще один корисний енергозберігаючий режим – «Низький заряд», де після активації відключаються різного роду ненажерливі опції і знижується рівень екранної підсвічування поряд з часом блокування екрану. Також передбачено ще більш жорсткий режим економії – «Ультра Стаміна», який геть відключає якісь «розумні» функції гаджета і перетворює пристрій в саму звичайну дзвонилку з можливістю набору номерів, передачі СМС-повідомлень, і тільки. Не забудьте виконати грамотний скидання гаджета після підключення всіх цих режимів (по інструкції), якщо батарея повністю заряджена, інакше смартфон так і залишиться простим телефоном. Майте цей момент на увазі, перед тим як перезавантажити «Соні М4 Аква». Якщо завантажити девайс, що називається, на повну котушку – активна робота вай-фай мереж, безперервний перегляд відео у високому дозволі і оновлення даний у фоновому режимі, - то акумуляторна батарея протягне трохи більше семи годин, що досить непоганий результат для пристроїв цього сегмента. Єдине, що посадить батарею за якихось пару годин – це якась потужна іграшка, а в іншому – цілком прийнятний час автономної роботи. Якщо судити з голою статистикою бенчмарків, то той же «Антуту» видає для М4 рекордні результати. Перше місце з гарним відривом від дорогого S920 від «Леново» і «Нексуса» 4-ї серії.

Камери

Відразу варто зауважити, що якщо ви любите частенько познімати все підряд, то пластиковий чохол на «Соні М4 Аква», що закриває око, буде явно зайвим, краще обзавестися грамотно пошитого шкірою або, на крайній випадок, якісним дерматином. Камера хоч і не відзначилася надвисоким дозволом (всього 13 Мп), але знімає дуже навіть непогано. Взагалі, політика бренду «Соні» щодо зйомки дуже цікава і дружня до користувача. Компанія робить наголос не просто на якісне фотографування, а додаткові ефекти та інший знімальний антураж. Взяти, приміром, цікавий режим з оригінальною назвою «Доповнена реальність». Тобто у користувача з'являється можливість накладати будь-які ефекти прямо під час зйомки. Тут є і метелики, і динозаври, і квіти, і чого тільки немає. Власник запросто може отримати пейзаж в реальному часі з букетом квітів на зимовому полі або коли розгулював сніговиком з пляжного піску. Серед інших режимом варто відзначити роботу з автопортретами (селфи), де функціонал смартфона запросто згладить якісь явні недоліки особи. Є робота з панорамою, можливість додавати живий звук на фото (за аналогією з GIF-розширенням) і маса вже звичних ефектів на кшталт сепії або монохрому.
Смартфон "Соні М4 Аква": відгуки, опис, характеристики. Sony Xperia M4 Aqua Dual E2312
Крім спрощення розверстки камери, модель отримала і свої певні переваги. Приміром, фронтальну камеру оснастили роздільною здатністю 5 Мп, але значно збільшили огляд – 88 градусів. Більш того, фронталка може працювати з функціоналом основної камери начебто доповненої реальності та іншими ефектами.

Платформа

Компанія не особливо намагається переробити платформний «начинку» начебто гілок меню або зовнішнього вигляду. Тому всі якісь критичні зміни зводяться до набору тем оформлення і новим можливостям гаджетів робочого столу. По суті, «Андроїд» на М4 дуже близький до «чистої» платформі, не обтяженої різними фішками, які ми звикли бачити на інших пристроях. Деякі так і зовсім недолюблюють операційні системи, які напхані додатковим софтом. З одного боку, це ніби як і для зручності, а з іншого – щоб власник частіше з'являвся на зазначених ресурсах і витрачав свої кровні. Тому в цьому плані виробник обійшовся мінімальним «вторгненням» в ОС, за що йому і спасибі (якщо потрібно – встановимо самі). В наявності є вибір тем оформлення, можна встановити потрібну вам кількість робочих столів, поміняти шпалери, видалити зайве, якщо таке заважає. Сам антураж виглядає спокійно, без різнобою в стилістиці і за відсутністю якихось кричущих іконок. Напевно, саме тому швидкість роботи інтерфейсу вельми вражає. Багато власників у своїх відгуках не раз відзначали той факт, що робочі столи і гаджети відгукуються миттєво, без фризів, просідань та інших лагів. За старою традицією компанія закинула в смартфон віджети найбільш популярних додатків. Вибрати їх можна в два кліка через віконце фонових програм. Якщо є бажання, то можна додати нові гаджети на девайс через той же «Гугл Плей». Що стосується фірмових додатків на зразок галерей, фонотек та інших мультимедіа, то тут все виконано в оригінальній стилістиці від «Соні». Є набір рекомендаційних сервісів на красивих гаджети на зразок «Соні Селект», які за непотрібністю можна видалити (велике за це спасибі). Музичний відділ тепер називається не Walkman, а просто «Музика». Оформлення підібрано дуже красиве і, що називається, в тему. Присутня функція очищення звукових доріжок від шумів, а також тлумачний еквалайзер. Взагалі кажучи, для свого класу модель звучить цілком гідно: максимальна гучність не шипить і не впадає в какофонію, а всі частоти відрегульовано як треба.

Підводячи підсумок

«Соні Іксперія М4 Аква» – це не просто красивий гаджет зі стильним зовнішнім виглядом, який повторює риси флагмана компанії, а це якраз той рідкісний випадок, коли в пристрої такого класу практично немає критичних недоліків. В нашому випадку (Sony Xperia M4 Aqua Dual E2312) покупцеві доведеться викласти за гаджет трохи більше 16 тис. рублів. Напевно багато хто користувачі захочуть отримати за ці гроші і класний дизайн, і потужний смартфон від іменитого бренду. Таку можливість своїм шанувальникам компанія «Соні» надала. Крім привабливого зовнішнього вигляду, девайс обзавівся гарним захистом від води, причому стандартизованого типу – IP65/68. Тому любителям пофотографувати в басейні або похлюпатися у ванній під улюблену музику – це як раз те що треба. На чіпсетах виробник не заощаджував: хороший процесор, достатньо оперативної пам'яті, майстерно зверстана платформа. Екран також відзначився хорошими характеристиками, так само як і можливості обох камер. В якості додаткового бонусу – дуже навіть непоганий час автономної роботи з таким тонким корпусом, нехай і нижче заявленого маркетологами. Причепитися, по суті, і не до чого, смартфон ідеально збалансований в плані ціни і якості. Якщо подивитися на модельний ряд конкурентів, то ті ж «Люмиа 830», S90 від «Леново» і «Галаксі» із серії А5 коштують дорожче, а характеристики практично ідентичні. Так що придбання «Соні Іксперія М4 Аква» – це відмінне вкладення грошей. Тим більше що за таку ціну знайти ще більш розумний апарат у вас напевно не вийде. Переваги смартфона:
 • привабливий дизайн практично в точності повторює красивий флагман Z3;
 • легкий і тонкий бампер;
 • відмінні характеристики екрану/матриці;
 • ідеальне співвідношення ціна/якість;
 • захист від вологи стандарту IP65/68 без додаткових заглушок;
 • добре пророблена «Андроїд»-платформа, яка працює на двох сім-картах;
 • тривалий час автономної роботи в порівнянні з конкуруючими аналогами.
 • Недоліки:
 • посередня якість фото - і відеозйомки;
 • занадто широкі рамки на корпусі для такої діагоналі екрана;
 • пластиковий бампер.
 • Вердикт однозначний – рекомендовано до купівлі.

  Популярі новини
  Загрузка...