Що таке ядро в телефоні? Складне простою мовою

233 0 Новини високих технологій

Під час вибору нового гаджета для себе або в подарунок в першу чергу звертаєш увагу на його технічні характеристики, в яких можна зустріти слово "ядро". Після цього не сильно розбирається в техніці користувач замислюється, навіщо потрібні ядра в телефоні і наскільки сильно вони впливають на його продуктивність. При пошуку відповіді на це питання пошукові системи видають безліч сайтів з заумної, науковою інформацією, якої буває не так легко розібратися. У даній статті розставимо всі крапки над i, відповівши на нагальне питання, яке хвилює багатьох людей: що таке ядро в телефоні.

Що таке ядро в телефоні? Складне простою мовою

Історія

Коли-то процесори мали всього лише одним ядром, проте технології не стоять на місці, а вдосконалюються з кожним днем. Саме тому зараз нерідко можна зустріти телефони як чотирьохядерні, так і восьмиядерні, а в деяких випадках можна натрапити навіть на шестнадцатиядерные апарати. І все ж, що таке ядро в телефоні? У часи одноядерних процесорів виникала проблема перегріву апарату через сильну навантаження на єдине наявне ядро, тому інженерами було вирішено розширити можливості процесорів для усунення цієї проблеми.


Що таке ядро в телефоні? Складне простою мовою

Необхідність багатоядерності

Кілька ядер в процесі необхідні, в першу чергу, для розподілу роботи між собою. Вони як маленький згуртований колектив, де кожне ядро - відповідальний співробітник. Розподіляючи всі завдання між собою порівну, кожна з них виконує не занадто великий обсяг роботи, а значить, уникає перенапруги. Переводячи це на мову техніки - не перегрівається. Таким чином, даючи коротку відповідь на питання, що таке ядро в телефоні, можна сміливо заявити, що це частина системи, на яку покладається ряд завдань, необхідних для виконання пристроєм по команді користувача.
Що таке ядро в телефоні? Складне простою мовою

Відмінності чотирьохядерного і восьмиядерного процесорів

Тепер можна розглянути більш цікаве питання, яке вимагає більш глибокого занурення в технічну сторону питання. Дійсно процесори, наділені вісьмома ядрами, в два рази могутніше і ефективніше, ніж процесори, які мають всього лише чотирма "працівниками". Кожне ядро мобільних телефонів з чотирьохядерним процесором виконує однакову роботу, але чому не відбувається того ж самого, коли мова заходить про восьми "службовців".


Виявляється, восьмиядерні процесори були введені зовсім не для підвищення ефективності, а для енергозбереження пристрою. Насправді ці апарати володіють двома процесорами по 4 ядра кожний, але один з них більш потужний, а значить, споживає більше енергії, а інший, в свою чергу, споживаючи менше енергії, працює менш ефективно. Для базових завдань, що виконуються на пристрої, що використовують більш слабкий процесор для меншої витрати енергії. Якщо ж процеси, які треба виконати, досить складні для нього, то кермо правління бере його побратим. Сподіваємося, ця стаття дала вам докладний і розгорнуту відповідь на питання, що таке ядро в телефоні, а крім цього, ви отримали нову корисну інформацію і стали трішки краще розбиратися в так званому залозі смартфонів.

Популярі новини
Загрузка...