Новини високих технологій
» » Огляд мобільного телефону Nokia 2690

Огляд мобільного телефону Nokia 2690

17-01-2018, 16:05
634
Героєм цієї статті став Nokia 2690. Фінський бренд раніше був найпопулярнішим. В його лінійці є багато різних моделей. Деякі з них стали справжньою легендою. Але сьогодні хотілося б поговорити про бюджетному мобільному телефоні, в якому виробник реалізував цікаві на той час функції. Мова йде про можливості роботи із зовнішніми накопичувачами, стандартним («міні-джек») аудіо роз'єм. Молодь, звичайно ж, цим не здивуєш, але раніше такі опції були вирішальними при виборі мобільного телефону. Отже, давайте розглянемо характеристики цієї моделі.


Зовнішній вид

Огляд Nokia 2690 за традицією почнемо з опису зовнішнього вигляду. На думку більшості користувачів, більш вишукано виглядає примірник з білим корпусом. Завдяки тому, що в ньому використовується чорна клавіатура, таке поєднання кольорів додає ефектності. Дизайн телефону цілком типовий для того часу. Корпус з округлими гранями виглядає не грубо, навіть з тим, що його товщина за нинішніми мірками позамежна – майже 14 мм. Висота і ширина телефону – 1073 x 452 мм. Завдяки особливій формі без гострих кутів, апаратом дуже комфортно користуватися. З рук він не вислизає. Також на зручність впливає і невелику вагу – всього 82 р. Якщо лицьова панель девайса глянцева, то тильна сторона матова. На поверхні кришки є дрібний малюнок. У верхній частині розташований великий об'єктив камери, під ним красується логотип компанії. Збірка апарату якісна. Зазори між деталями відсутні. Акумуляторна кришка не прогинається, нічого не люфтить.

Кілька слів про екрані

Nokia 2690 оснащений кольоровим дисплеєм. Він обрамлений досить товстою чорною рамкою. Розмір екрану – 18 дюйма. В його основі закладена матриця TFT. Максимальна роздільна здатність відтворної картинки – 128 x 160 рх. Говорити про якість зображення, звичайно ж, зайве. На сонці важко буде щось розглянути, навіть виставивши найбільшу яскравість. В таких умовах читабельним залишиться тільки контрастний текст. А от у приміщенні проблем не виникне. Вся інформація буде відображатися розбірливо. Описуючи характеристики екрану, також варто сказати, що можливості кольорової палітри обмежуються 262 тис. відтінків.


Клавіатура

Враховуючи, що управління Nokia 2690 здійснюється за допомогою кнопкової клавіатури, необхідно описати її. Поділена вона на два блоки. Перший знаходиться безпосередньо під екраном. Складається з чотирьох стандартних кнопок і джойстика на п'ять позицій. З допомогою останнього можна гортати меню, а також отримати швидкий доступ до деяких з додатками (виставляється в налаштуваннях), а при натисканні в центрі виконується функція підтвердження. Клавіші скидання і прийому дзвінка виведені на певній відстані від софт-кнопок. Це значно полегшує користування і зводить до мінімуму ризик випадкового натискання.
Під панеллю управління знаходиться цифровий блок. Він складається з досить великих клавіш. Вони виготовлені з пластику. З гладкої поверхні не завжди зручно ними користуватися, наприклад, дівчатам з довгими нігтями. На кожній клавіші є позначення. Вони чітко проглядаються і оснащені підсвічуванням, тому набрати номер або текст повідомлення не буде проблемою навіть у темряві.

Камера

Телефон Nokia 2690 має в своєму арсеналі камеру. На жаль, її роздільна здатність дуже маленьке – всього 03 Мп. Єдине, для чого вона згодиться, – знімки на MMS. «Віконце», яким захищена оптична лінза, знаходиться на одному рівні з корпусом. Під час користування воно постійно забруднюється і дряпається, що приносить власникам незручності. Для того щоб активувати камеру, знадобиться перейти в меню (пункт «Мультимедіа»). Також для зручності можна виставити її на швидкий доступ. Орієнтація видошукача вертикальна. На екрані в цьому режимі відображаються три команди: «Назад» (повернутися в меню), «Функції» (перейти до налаштувань) і «Зйомка». Також виводяться дані про розмір, режимі і регулятор зума. Користуватися останнім немає сенсу, так як зображення виходить сильно розмитим.

Меню

На Series 40 працює Nokia 2690. Прошивка, варто зауважити, що подобається більшості користувачів. Система працює шустро, додатки відкриваються за частку секунди. На головному екрані відображається службова рядок, призначення софт-клавіш і час з поточною датою. Іконки меню відображаються у вигляді списку або сітки. Розмір останньої – 3 x 3. У телефоні передбачено дев'ять тем оформлення. Вигляд головного екрана можна змінювати. Для цього пропонується три варіанти на розсуд користувача.

Автономність

Найвагомішою перевагою Nokia 2690 – акумулятор. В апараті виробник встановив елемент живлення літій-іонного хімічного складу. Тип батареї – BL-4C. Ємність – 860 маг. Телефон в режимі очікування здатний пропрацювати близько 15 днів. Якщо користуватися ним інтенсивно (наскільки дозволяють функції), то заряджати акумулятор доведеться не раніше, ніж через три дні. Відновити ресурс елементів живлення можна за 25 години.
Цікаво по темі
Nokia 5210: огляд мобільного телефону
Nokia 5210: огляд мобільного телефону
Nokia 5210 – мобільний телефон, розроблений компанією Nokia спеціально для любителів активних видів діяльності. Про це говорить не тільки зовнішнє
Мобільний телефон Nokia 6030
Мобільний телефон Nokia 6030
Дана стаття представляє огляд мобільного телефону Nokia 6030 його зовнішні характеристики та внутрішні складові.
Огляд мобільного телефону Nokia 1208
Огляд мобільного телефону Nokia 1208
Nokia 1208 підійде в ролі додаткового апарату. Також такий телефон можна купувати людям похилого віку, які не дуже розбираються в сучасних