Смартфони Sony Xperia: модельний ряд

935 0 Новини високих технологій

Sony – це японська компанія, яка була заснована в 1946 році. Вона тривалий час займається виробництвом електроніки, ігрових консолей і різної високотехнологічної продукції. Крім виробника гаджетів, компанія є медиаконгломератом. Але ми поговоримо про смартфони Sony Xperia. Модельний ряд цих гаджетів відомий з 2012 року і вже подарував користувачам величезну кількість якісних апаратів.

Хто такі?

Раніше Xperia була окремим товарним знаком, який у 2008 році випустив перший гаджет. Тоді це був Sony Ericsson з операційною системою Windows Mobile. Спочатку саме під керуванням такої ОС і повинні були випускатися смартфони цієї лінійки. Але в 2010 році відбувся дебют пристрої з ОС Android.


Після успіху Xperia X10 вирішено було залишити ідею з Windows Mobile. До травня минулого року було випущено 56 смартфонів цієї лінійки. У своїх пристроях компанія прагне створити максимальну кількість фірмових функцій і додатків. У всіх моделях є передвстановлені програми, що розширюють опції смартфона. Завдяки їм, використання стає більш комфортним. Звичайно, такий маркетинговий прийом дозволяє утримати біля себе покупця.
Смартфони Sony Xperia: модельний ряд
Модельний ряд Sony Xperia поповнювався з кожним роком. Компанія вирощувала цю лінійку і створила кілька поколінь смартфонів. Крім оновлення операційної системи, поліпшувалися і фірмові програми. Зараз на перший погляд лінійка від Sony Xperia здається ідеальною. Все ніби як закінчено і абсолютно достатньо. Кожна модель покращує попередню. На ділі все трохи інакше.

Розподілу

Фанати бренду знають, що в залежності від букви можна визначити, до якої групи відноситься смартфон. Наприклад, Sony Xperia Z – модельний ряд флагманів. E – це бюджетні апарати. C – є середньою групою, яка робить наголос на фронталку. M – лінійка захищених від вологи телефонів. Цього літа з'явилася серія X, але про неї ми поговоримо трохи пізніше.


Ті, що подешевше

Отже, починають у Sony Xperia модельний ряд бюджетні апарати. Орієнтовно ці смартфони коштують від 9-15 тисяч рублів. Сюди входять телефони з індексом Е. Серед інших найбільше виділяється модель Sony Xperia Е4. Вона була випущена в декількох варіаціях. Екран має 5 дюймів і низький дозвіл 560 х 940 точок.
Смартфони Sony Xperia: модельний ряд
Були також і моделі з 47-дюймовим дисплеєм. Всі телефони цього сегмента працюють на базі Android. Деякі з них мають підтримку двох сім-карт. В середньому це телефони, які мають 1 Гб оперативної пам'яті і 8 Гб вбудованої. Також у них основна камера 8 Мп і 5 Мп фронтальна. В іншому ця лінійка нічим не примітна. Такі телефони підійдуть тим, кому потрібна хороша якісна «звонилка».

Між небом і землею

Наступний модельний ряд Sony Xperia має індекси М і С. Це середні смартфони, які не можна віднести ні до бюджетних, ні до флагманським. Тому вони займають таке місце в ніші Sony. Найбільш популярними моделями тут вважається Sony Xperia M4 Aqua і її «близнюк», але на дві сімки.
Ця модель має 5-тидюймовий дисплей з високою роздільною здатністю 1280 х 720. Оперативної пам'яті тут раніше 1 Гб. А ось вбудованою на вибір: або 8 або 16 Гб. У цих моделях присутній і покращена основна камера на 13 Мп. Головною фішкою цієї лінійки була сертифікована захист від пилу і вологи. Пізніше були випущені моделі з індексом М5. Вони вийшли досить якісними, тому скоріше відносяться до флагманам.
Смартфони Sony Xperia: модельний ряд
Також в Sony Xperia модельний ряд телефонів середньої ніші займають пристрій з індексом С. Сюди належать моделі Sony Xperia С4 і знову-таки двухсимочний "близнюк". Вони також мають п'ятидюймовий екран. Покращився дозвіл його до 1920 х 1080 точок. Оперативної пам'яті тут стало більше – 2 Гб. Внутрішньої 16 Гб, але є слот для карти пам'яті. Неприємністю виявилася брехня компанії з приводу цих пристроїв. Спочатку вони позиціонувалися як селфи-смартфони. Але на ділі виявилося, що передня камера тут 5 Мп, що досить посередній показник на нинішній час. Так що можна з упевненістю стверджувати, що японці ведуть нечесний і хитрий маркетинг.

Чемпіони

Ну, і на кінець минулого року і початок цього був у Sony Xperia модельний ряд флагманів. Звичайно, така назва досить гучна. Вся справа в тому, що деякі моделі цієї лінійки практично нічим не відрізняються від середнього сегмента. Тут вже проявляється японська хитрість. Компанія вважає, що користувач повинен переплачувати за бренд. Тим не менш, у цьому модельному ряді все ж були справжні чемпіони. Найбільш відомими можна вважати апарати з індексом Z. Взагалі історія цієї лінійки дуже драматична. Все почалося з Sony Xperia Z, поряд з Z1 і Z Ultra. Пізніше був випущений Z Compact. Ці смартфони стали справжнім «бумом» на ринку. Вони справді вийшли дуже сильними, якісними і, безумовно, стильними.
Смартфони Sony Xperia: модельний ряд
Але в Sony Xperia модельний ряд не міг вийти без огріхів. І компанія почала мало не кожен місяць випускати нову серію. Слідом були представлені Z2 Z3 Z4 (тільки в Японії) і, нарешті, Z5. Головною невдачею виявилося те, що виправляючи попередні помилки, розробники робили наступні. Тому незадоволених ставало все більше. Фанати чекали ідеального смартфона серії. Але так і не дочекалися.
Як показує практика, найбільш вдалим серед усіх вийшов Sony Xperia Z3 Plus. Саме ця модель у Японії іменується Z4. Діагональ апарату зросла відносно інших моделей до 52 дюймів. Смартфон наділили аж 3 Гб оперативної пам'яті, також запустили на платформі Qualcomm Snapdragon 810. Залишили захист від пилу і вологи. Тим, хто вимагав дисплей побільше, був представлений Sony Xperia C5 Ultra. Пристрій має 6-дюймовий екран, дуже тонкі рамки. Обидві камери отримали по 13 Мп. Оперативної пам'яті 2 Гб, вбудованою - 16 Гб.

Нововведення

З того моменту як у Sony Ericsson Xperia модельний ряд устоявся, минуло вже п'ять років. Після всіх невдач компанія вирішила випустити оновлену лінійку X. Ці апарати ознаменували переродження смартфонів від Sony. Вийшли вони і справді дуже вдалими, але і дуже дорогими. Наймолодшим апаратом тут вважається Sony Xperia XA.
Смартфони Sony Xperia: модельний ряд
Саме це пристрій відкрило новий виток розвитку концерну. Багато вважають, що головною особливістю нових гаджетів від японців є зовнішній вигляд. Багато смартфони цієї лінійки отримали дзеркальні панелі, що виглядає дуже красиво. Також перемістили деякі кнопки, звузили екранні рамки, переробили задню панель. Пізніше була випущена модель Xperia XA Ultra. Другим смартфоном цієї лінійки став Sony Xperia X. Це п'ятидюймовий телефон. Є варіант на одну сім-карту, є дві. Дозвіл 1920 х 1080 точок. Камера стала аж 23 Мп з фірмовим модулем, які нині використовують і інші компанії. Фронтальна отримала 13 Мп, що теж досить багато. Процесор має аж 6 ядер і працює під управлінням Snapdragon 650. За графіку відповідає Adreno 510. Все це працює швидко, завдяки 3 Гб оперативної пам'яті і 32 Гб внутрішньої. Також не втратили японці і моду на сканер відбитка пальця. Він розмістився на бічній кнопці включення. Ще одним цікавим об'єктом цієї лінії став Sony Xperia X Performance. Його оснастили дуже сильним процесором і графічним чіпсетом. Також помістили 3 Гб оперативної пам'яті. Телефон працює на новій ОС Android 601 Marshmallow. У нього також дві камери: основна - 23 Мп, фронтальна - 13 Мп. Є моделі, які підтримують дві сім-карти. Головною фішкою цієї моделі залишається її зовнішній вигляд, який відносно інших дуже привабливий і незвичайний.
Смартфони Sony Xperia: модельний ряд

Підсумок

Компанія пройшла величезний шлях. Вже мало хто пам'ятає старий Sony Ericsson Xperia (модельний ряд). Фото деяких пристроїв навіть важко знайти в інтернеті. Тим не менш багато хто пам'ятає Sony Ericsson Xperia X10 який користувався величезною популярністю і у свій час був справжнім флагманом. Знаменитий Sony Ericsson Xperia Ray з поліпшеним екраном і компактним дизайном. Зараз на ринку існує величезна кількість смартфонів від компанії Sony. Їх модельний ряд Xperia – це ціла історія, яка буде поповнюватися новими флагманами, можливо, не завжди вдалими, але однозначно гучними і популярними.

Популярі новини
Загрузка...