Що таке шмот? Термінологія ігрової індустрії

281 0 Новини високих технологій

Питання про те, що таке шмот, цікавить новачка будь онлайн-ігри. Серед терминологий кожного проекту це слово одне з небагатьох, які зустрічаються в кожній ММОРПГ, рідше в шутерах. Якщо гравець бажає продовжувати пригоди в якій-небудь цифрового всесвіту, то йому варто детально ознайомитися з поняттям.

Загальне пояснення

Щоб зрозуміти, що таке «шмот» і навіщо він потрібен в іграх, необхідно розглянути саму концепцію онлайн-проектів. У будь ММОРПГ головну роль для користувача грає екіпірування. У цю категорію входять зброю, броня, біжутерія, вихованці, транспорт іграшки та багато іншого. Частина збруї піддаються поліпшенню, заточуванні або навіть трансформації в інший зовнішній вигляд. Кожен подібний предмет, незалежно від якості, підходить під термін «шмот». Дане слово гравці використовують для загального позначення всіх предметів всередині будь онлайн-ігри, рідше в однокористувацьких проектах певних жанрів.
Що таке шмот? Термінологія ігрової індустріїПоходження термінології

Прабатьком всієї нинішньої онлайн-індустрії вважається проект «Світ Варкрафта», який до цих пір підтримує титул самої популярної багатокористувацької гри всіх часів. Саме завдяки цьому проекту багато користувачі дізналися, що таке шмот і навіщо він потрібен в цифровому світі. Розробники даного шедевра вивели індустрію на зовсім інший рівень. Популярність серед гравців зростала, і з'являлася своя термінологія: назва умінь, посилень, поліпшень і багато всього іншого. За ініціативою фанатів були створені навіть спеціальні словники, в яких пояснювалися всі застосовувані терміни. Шмот в WoW також потрапив на ці сторінки в інтернеті. Пояснюється його значення там просто -це всі доступні всередині всесвіту речі. Термін став популярним завдяки своєму скорочення від слова «шмотки». Адже у всіх онлайн-іграх користувачі обрізають фрази для швидкого спілкування в бою.


Що таке шмот? Термінологія ігрової індустрії

Поділ за якістю

Щоб дізнатися, що таке шмот і який саме слід одягати в онлайн-іграх, слід вивчити внутрішній поділ екіпіровки на якість. Якщо мова йде про ММОРПГ, де найбільш часто застосовується цей термін, то в них предмети розрізняються за якістю. Останнім часом все розробники використовують для цього загальноприйняту систему. Речі з сірим фоном вважаються сміттям, їх варто збирати виключно на перших рівнях, щоб накопичити кілька монет для загальних витрат. Екіпірування із зеленим фоном зустрічається найбільш часто, видається за завдання, падає з звичайних монстрів. Синій колір означає більш рідкісні предмети з додатковими характеристиками. Отримати їх можна за складні місії або за проходження яких-небудь рейдів або підземель. Екіпіровка з фіолетовим фоном вважається метою всякого гравця в ММОРПГ. Добути її вийде тільки в самих важких боях, рейдах або тривалих завданнях. Помаранчевим кольором фарбують легендарні артефакти, шанс отримання такого предмета прирівнюється до десятих або сотих часток відсотка. Іноді видаються за складні квестові ланцюжка.
Що таке шмот? Термінологія ігрової індустрії

Інший поділ

Кожному користувачу варто також розуміти, що топовий шмот (кращий) на кожен клас персонажа різний. Дістати його важко, але при цьому потрібно ще й правильно його підібрати. Якщо ви орієнтуєте свого персонажа на проходження контенту, бої з босами в групах, то слід шукати ПВЕ-шмот. Якщо ж гравця цікавлять битви з іншими користувачами у відкритих локаціях, на аренах або звичайні дуелі, тоді слід шукати для себе ПВП-екіпірування. До цього аспекту розробники підходять по-різному при роботі з іграми. Одні роблять обладунки загальними, інші ділять їх на комплекти, треті пропонують користуватися поліпшеннями для зміни параметрів. Все це залежить тільки від того, яку концепцію обрали автори свого проекту.

Популярі новини
Загрузка...