Довго вантажаться сторінки в браузері: можливі причини та рішення

1695 0 Новини високих технологій

Довго вантажаться сторінки в браузері? Не поспішайте грішити на повільний інтернет, адже в 90% випадків проблема знаходиться на стороні користувача. Якщо ви зіткнулися з цим, варто витратити 1 годину свого часу, щоб з'ясувати, в чому причина, і підвищити швидкість завантаження сайтів. Приступимо.

Причина #1: переповнений кеш

Напевно кожен стикався з тим, коли тільки що встановлений браузер "літає", але вже через кілька тижнів починає глючити і зависати, все повільно вантажиться і працювати практично неможливо. Чому так відбувається?


Коли ви користуєтеся інтернетом, вся інформація про сайти, які ви відвідували, і ваших діях зберігається. З часом дані займають все більше місця і гальмують роботу браузера.
Довго вантажаться сторінки в браузері: можливі причини та рішення
Рішення Очищення всіх тимчасових файлів кешу, архіву відвіданих сайтів і завантажень, а також cookie. Історію можна відкрити через панель керування або за допомогою комбінації клавіш Ctrl+H (History). Натисніть "Очистити історію", виберіть опції і підтвердіть дію.

Причина #2: розширення і тулбари

Ще один варіант, чому довго вантажаться сторінки — велика кількість додаткових додатків і панелей інструментів, вбудованих в браузер. На практиці ними майже ніхто не користується, тобто ці доповнення просто займають місце і споживають трафік.
Довго вантажаться сторінки в браузері: можливі причини та рішення
Рішення Зайдіть в меню розширень і видаліть все, крім самого потрібного. У першу чергу потрібно позбутися від усього, що закінчується на -toolbar, -bar і т. д. Рекомендуємо залишити AdBlock — блокувальник нав'язливої реклами.


Та ж ситуація з плагінами. Щоб побачити їх, введіть в адресному рядку about:plugins або "назва браузера:plugins" (наприклад, opera:plugins). Що потрібно залишити?
 • Native Client;
 • Adobe Flash Player;
 • Google Update;
 • Java;
 • Shockwave Flash;
 • QuickTime і VLC Web Plugin, якщо дивіться відео на різних сайтах;
 • Adobe Acrobat і Chrome PDF Viewer, якщо ви часто переглядаєте PDF-документи в браузері.
 • Довго вантажаться сторінки в браузері: можливі причини та рішення
  Все інше видаляємо або відключаємо, після чого необхідно перезапустити програму. Зверніть увагу: у деяких браузерах (зокрема, цим грішить "Опера") в списку один і той же плагін може зустрічатися кілька разів. У такому випадку потрібно залишити тільки останню версію.

  Причина #3: брак місця на системному диску

  Вкрай важливо, щоб на диску C завжди було не менше 10% вільного місця, а в ідеалі — кілька гігабайт. Якщо він переповнений, комп'ютер неминуче починає "виснути". Нерідко браузер повільно вантажиться саме з цієї причини, системі просто не вистачає простору для обробки всіх тимчасових файлів і операцій.
  Довго вантажаться сторінки в браузері: можливі причини та рішення
  Рішення Якщо жорсткий диск розбитий на сектори, перенесіть частина інформації з диска C на інший, наприклад D. Багато місця можуть займати фотографії, музика, відео і різні документи, тому варто почати з них. Якщо вільних дисків немає, видаліть програми та файли, якими не користуєтеся. В якості альтернативи деякі документи можна перенести в хмарне сховище (наприклад, Google Drive або "Яндекс.Диск") або надіслати на флешку.

  Причина #4: антивірус довго перевіряє сторінки

  Сучасні програми сканують сайти, які ви відвідуєте, в "живому" режимі. Тобто спочатку антивірус аналізує сторінку, яку ви хочете відкрити, і тільки якщо все в порядку, дає дозвіл на продовження завантаження і відображення інформації.
  Довго вантажаться сторінки в браузері: можливі причини та рішення
  Рішення Якщо довго вантажаться сторінки в браузері, варто спробувати на час відключити захист. Іноді це допомагає. В такому випадку вам, швидше за все, доведеться поставити в настройках більш низький рівень захисту або вибрати інший антивірус.

  Причина #5: фонові додатки

  Більшість користувачів навіть не звертає увагу на те, які програми і сервіси, що працюють у фоновому режимі. Однак саме вони можуть перебирати на себе значну частину трафіку. Один з найсильніших "вампірів" — всіма улюблені торрент-клієнти (як тільки ви завантажили файл, він починає лунати з вашого комп'ютера, що може серйозно знизити швидкість інтернету).
  Довго вантажаться сторінки в браузері: можливі причини та рішення
  Рішення Зайдіть в "Диспетчер завдань" > "Автозавантаження" і подивіться на список додатків, які автоматично запускаються при включення ПК. Бажано відключити всі, крім системних програм, що відповідають за роботу динаміків, тачпада і т. д.

  Причина #6: високе навантаження на жорсткий диск

  Досить поширена причина повільної роботи браузера. Справа в тому, що інформація записується на вінчестер нерівномірно, тобто початок якогось файлу може перебувати у краю диска, інша частина — десь посередині, а кінець — неподалік від початку. Це називається фрагментацією. Чим вона небезпечна? Замість того, щоб спокійно ковзати, головка постійно "стрибає" з боку в бік. До того ж ваш диск здійснює в кілька разів більше обертів, сповільнюючи роботу всієї системи.
  Довго вантажаться сторінки в браузері: можливі причини та рішення
  Рішення Проведіть дефрагментацію (примусове упорядкування фізичного розташування інформації на вінчестері). Для цього зайдіть в "Пуск" > "Стандартні" > "Службові" > "Дефрагментація диска". Запустіть програму і дочекайтеся закінчення перезапису інформації. В результаті працювати швидше почне не тільки браузер, але і комп'ютер у цілому.

  Причина #7: налаштування браузера

  У деяких сучасних браузерів є вбудовані опції, які, з одного боку, роблять роботу в мережі більше комфортної, а з іншого, призводять до того, що у вас довго вантажаться сторінки в браузері. Яскравий приклад — передбачення дій мережі Google Chrome.
  Довго вантажаться сторінки в браузері: можливі причини та рішення
  Рішення Відкрийте настройки браузера і вимкніть подібні функції. Наприклад, передбачення дій знаходиться в "Розширених налаштуваннях" на вкладці "Конфіденційність". Якщо проблема не зникла, рекомендується знову активувати всі функції.

  Причина #8: віруси

  Якщо довго вантажиться інтернет, причиною можуть бути і банальні віруси — шкідливі програми, які якимось чином потрапили на ваш комп'ютер.
  Довго вантажаться сторінки в браузері: можливі причини та рішення
  Рішення Перевірте систему на наявність вірусного і шпигунського ПЗ. Краще всього використовувати кілька програм — звичайний антивірус ("Антивірус Касперського", AVAST, AVG, McAffee тощо), а також спеціальні програми-сканери. Найбільш популярні — Dr.Web, Kaspersky, HitmanPro і SpyHunter. Порада: краще всього проводити перевірку в безпечному режимі Windows (з підтримкою мережевих драйверів). Для цього при завантаженні комп'ютера відразу натисніть клавішу F8 і виберіть відповідний пункт. Після того як сканування буде завершено, а заражені файли видалені, необхідно знову перезавантажити ПК, щоб повернутися в звичайний режим.

  Причина №8: застаріле обладнання

  Що робити, якщо браузер як і раніше повільно вантажиться? Якщо ніякі спроби "розворушити" його не мають успіху, швидше за все, у вас просто слабкий комп'ютер. З кожним роком сайти використовують все більш складні технології, з якими застаріла техніка справляється з труднощами.
  Довго вантажаться сторінки в браузері: можливі причини та рішення
  Рішення Звичайно, в ідеалі варто хоча б частково оновити обладнання, наприклад придбати більш потужну оперативну пам'ять. Однак така можливість є не завжди. В цьому випадку можна спробувати встановити більш стару версію браузера, як правило, вони споживають менше ресурсів (наприклад, Opera 10 "жере" в 15 рази більше оперативної пам'яті, ніж Opera 9). Правда, доведеться змиритися з тим, що деякі сайти відображаються некоректно.

  Корисні програми

  Наостанок розповімо про кілька програм, які допоможуть зрозуміти, чому довго вантажаться сторінки в браузері, і вирішити проблему.
 • Speedtest.net. Онлайн-сервіс для аналізу швидкості інтернет-з'єднання — потрібно тільки натиснути кнопку "Почати перевірку". Якщо швидкість з'єднання низька і не відповідає вашим договором з провайдером, потрібно розбиратися з компанією, що надає доступ.
 • CCleaner. Найпопулярніша програма для чищення сміття на ПК. Додаток автоматично вирішує проблеми в роботі системи, видаляє тимчасові файли і дампи пам'яті і виправляє помилки в реєстрі. Тут же можна вибрати програми для автозавантаження.
 • Active Speed. Спеціальна програма, призначена для прискорення браузера. Дозволяє швидко очистити історію і кеш, дізнатися швидкість інтернету і оптимізувати інтернет-з'єднання. У налаштуваннях є багато корисних функцій і "фішок". Приміром, є додаткові можливості для поліпшення роботи онлайн-додатків (стане у нагоді, якщо довго вантажиться гра).
 • Довго вантажаться сторінки в браузері: можливі причини та рішення
  Для стабільної і швидкої роботи браузера вкрай важливо регулярно проводити очищення самої програми і ПК. Рекомендується поставити очищення історії і кеша, а також дефрагментацію на автоматичний режим (оптимальна періодичність — 1 раз у тиждень).

  Популярі новини
  Загрузка...