Налаштування швидкодії Windows 10: покрокова інструкція та поради фахівців

198 0 Новини високих технологій

Ще зовсім давно оптимізація операційної системи здавалася користувачам складною процедурою, яка вимагає спеціальних знань. Проте мало хто здогадується, що ресурс комп'ютера або ноутбука можна підвищити і без складних маніпуляцій.

Налаштування швидкодії Windows 10: покрокова інструкція та поради фахівців
Напевно кожен хоча б раз стикався з тим, що техніка починає працювати повільніше. Комп'ютер довго завантажується, а будь-які операції на ньому виконуються всі складніше. У цьому випадку не обов'язково йти складним шляхом і перевстановлювати ОС або зовсім купувати нове обладнання. Якщо зрозуміти, від чого залежить швидкодія системи Windows 10 то стане очевидно, що для «розгону» комп'ютера достатньо відключити непотрібні програми, провести перевірку на наявність вірусів і інші прості маніпуляції, які доступні навіть починаючому користувачеві.

Працюючі програми і утиліти

Дуже часто користувачі відкривають все і відразу і потім дивуються, чому система стала відгукуватися гірше. Потрібно розуміти, що за замовчуванням в системі і так постійно активно користувача. Чим сучасніше система, тим більше процесів у ній запускається в момент включення техніки. Також потрібно враховувати так звані файли підкачки і багато іншого.

Якщо говорити про те, як збільшити швидкодію Windows 10 то першим кроком буде відключення процесів, які гальмують роботу. Наприклад, в цій системі є додаток від «Віндовс», яке називається Xbox Game. Воно запускається у фоновому режимі, тому протягом довгого часу залишається непомітним для користувача. Крім цього, служба викликала чимало нарікань, коли з'ясувалося, що частина ігрового процесу записується. Але не це найважливіше.
Налаштування швидкодії Windows 10: покрокова інструкція та поради фахівців
Щоб відключити Xbox Game і трохи підвищити швидкодію комп'ютера на Windows 10 достатньо натиснути на головну кнопку «Пуск» і вписати: powershell. Система знайде додаток, які необхідно відкрити від імені адміністратора і вписати в рядок наступне: Get-AppxPackage *xbox* | Remove-AppxPackage Таким чином здійснюється відключення за допомогою консольної команди. Її нескладно виконати.

Автозавантаження

Після установки численних додатків, які всім потрібні (наприклад, «Скайп»), користувач навіть не помічає, що ці утиліти запускаються одночасно з включенням комп'ютера. Тому другим кроком прискорення комп'ютера буде перевірка того, які програми самостійно завантажуються. Для цього досить виконати найпростіші налаштування швидкодії Windows 10.

Для цього необхідно перейти в «Диспетчер завдань» і знайти в ньому розділ «Автозавантаження». В ньому можна самостійно відключити програми, які повинні бути придатним тільки за бажанням користувача.

Пошук програм, які запускаються самостійно за допомогою програми

Для цього фахівці і досвідчені юзери пропонують користуватися утилітою з антивірусного пакету під назвою 360 total security. Серед його компонентів можна без проблем знайти опцію «Прискорення». Якщо натиснути на цю кнопку, то система проаналізує, які програми є абсолютно марними і що можна з них відключити. Їх деактивація також здійснюється через інтерфейс програми, тому жодних зусиль прикладати не доведеться.
Налаштування швидкодії Windows 10: покрокова інструкція та поради фахівців
У мережі можна знайти і інші програми для налаштування швидкодії Windows 10 але найкраще віддавати перевагу продуктам, які входять до складу відомих антивірусів. Також фахівці радять не встановлювати стороннє ПЗ, так як воно може інтегрувати небажані модулі, які будуть витрачати ресурси системи. Будь утиліти рекомендується завантажувати тільки з офіційних джерел або купувати ліцензійне ПЗ.

Налаштування швидкодії Windows 10: візуальні ефекти і їх відключення

Четвертий крок збільшення працездатності техніки полягає в тому, що доведеться відмовитися від усіляких «прикрас», які роблять інтерфейс системи більш привабливим. Це виглядає дуже красиво, але, на жаль, вимагає енергії, а отже, призводить до загальмованою роботі ОС.
Налаштування швидкодії Windows 10: покрокова інструкція та поради фахівців
Для того щоб відключити непотрібні ефекти і підвищити швидкодію Windows 10 достатньо:
 • Натиснути кнопку, яка знаходиться на миші праворуч, на символ комп'ютера, і вибрати у випадаючому меню розділ «Властивості».
 • Натиснути на рядок, в якій йдеться про додаткові параметри системи.
 • Перейти в додатковий розділ.
 • Знайти в ньому «Швидкодія» та вибрати його параметри.
 • Відшукати розділ, в якому вказані візуальні ефекти, і вибрати пункт забезпечення кращої швидкодії.
 • Підтвердити операцію.
 • Після цього кроку налаштування швидкодії Windows 10 всі додаткові ефекти відключаться в автоматичному режимі. Примітно, що при цьому звільниться близько 2 Гб вільної пам'яті, а швидкість роботи комп'ютера помітно збільшиться. Але можна виконати ще кілька кроків, які допоможуть ще більше збільшити ресурс техніки.

  Очищення від вірусів

  П'ятим кроком налаштування параметрів швидкодії Windows 10 буде очищення системи від можливого шкідливого ПО, яке могло нагромадитися за довгий час використання комп'ютера. Якщо в системі з'явилися віруси, то вони починають серйозно затормаживать її працездатність. А якщо користувач постійно відкриває листи від невідомих відправників і встановлює програми з неперевірених джерел, то ОС точно страждає від вірусів.
  Налаштування швидкодії Windows 10: покрокова інструкція та поради фахівців
  Щоб від них позбутися, потрібно скористатися додатковою програмою. Наприклад, можна встановити описану вище 360 total security. Також фахівці рекомендують не відключати вбудовані системи антивіруси, так як вони досить потужні і дозволяють швидко ідентифікувати шкідливе ПО. Також не рекомендується встановлювати відразу кілька антивірусів. Більшою ефективністю вони не будуть відрізнятися. Замість цього програми будуть сприймати один одного як вірусів. Нічим хорошим це не закінчиться.

  Відключення індексації диска

  Це наступний крок, який дозволить отримати найкращу швидкодію Windows 10. Він вимагає більше маніпуляцій, але також дозволяє розвантажити ресурси комп'ютера. Як правило, індексація дисків є не такою необхідною опцією. Дана послуга передбачає більш швидкий пошук інформації на носіях. Але за фактом цією опцією користуються лише одиниці, тому раціональніше буде її і зовсім відключити. Найстрашніше, що може статися, полягає в тому, що тепер шукати на комп'ютері файли з назвою потрібно буде трохи довше. А якщо до комп'ютера постійно підключені SSD-диски, то фахівці рекомендують провести відключення цієї опції в обов'язковому порядку. Справа в тому, що в іншому випадку буде страждати і додатковий накопичувач. Система буде постійно до нього звертатися. В результаті і пошук стане не таким швидким, і будуть витрачатися цінні ресурси, а сам диск швидше прийде в непридатність.

  Налаштування швидкодії Windows 10: покрокова інструкція та поради фахівців
  Для того щоб виконати цей етап налаштування швидкодії Windows 10 достатньо перейти в основний розділ комп'ютера і правої кнопкою миші клікнути на основний диск, на якому встановлена ОС. Після цього необхідно вибрати «Властивості» і прибрати галочку з пункту, в якому йдеться про те, що на даний момент проводиться індексація. На наступному етапі потрібно тільки зберегти зміни і насолоджуватися позитивним результатом.

  Видалення не використовуваних програм

  Цей крок варто виконувати після того, як виконані всі описані вище методи. Якщо ви є новачком, то він може по необережності видалити потрібні компоненти. Тому діяти потрібно обережно. Справа в тому, що впродовж використання комп'ютера на нього встановлюються всілякі ігри, додатки і додаткові інструменти. З часом вони стають не потрібні, але продовжують займати місце на системному диску. Якщо його стає зовсім мало, то ОС самостійно намагається призупинити деякі процеси. Тому не варто допускати, щоб на диску «С» не залишалося вільного місця. Як правило, практично всі ЗА замовчуванням встановлюється саме на нього. Тому необхідно перейти в розділ «Видалення програм» і вибрати ті утиліти, які більше не викликають інтересу.

  Відключення захисту

  Цей крок є необов'язковим і передбачений для користувачів, які звикли створювати резервні копії всіх потрібних документів. Відновлення системи дозволяє відкотити ОС до того моменту, коли вона працювала справно, у разі якщо більше вона не може нормально функціонувати із-за дій користувача. Варто відзначити, що якщо на комп'ютері оселився вірус, то ця опція нічим особливо не допоможе. Якщо система пошкоджена, то її в будь-якому випадку доведеться встановлювати заново.
  Налаштування швидкодії Windows 10: покрокова інструкція та поради фахівців
  Щоб відключити цей модуль, достатньо клікнути на «Пуск» і вибрати розділ «Система». У параметрах захисту потрібно провести відповідну настройку.

  Установка нових драйверів

  Нерідко ОС починає працювати зі збоями, якщо програмне забезпечення застаріло. У цьому випадку потрібно скористатися стандартними інструментами оновлення. Також комп'ютер може працювати повільніше, якщо проблеми пов'язані з відеокартою. Для неї важливо встановити самі останні драйвери від офіційного виробника. Як правило, вони оновлюються з періодичністю в кілька місяців.

  Зміна схеми живлення

  Якщо говорити про те, як збільшити швидкодію ноутбука на Windows 10 то цей метод є одним з найбільш важливих. Щоб пристрій не розтратило ресурси, потрібно перейти в основні параметри і знайти вкладку «Додаткові параметри живлення». В ній досить вказати, що потрібно здійснювати роботу в режимі високої продуктивності. Як правило, ноутбуки переходять на ощадливу роботу в тому випадку, якщо вони не підключені до мережі. Таким чином економиться заряд батареї, але і сама система починає працювати значно повільніше. Коли ж користувач підключає ноутбук до мережі, нерідко трапляється так, що система продовжує працювати в кращому для себе режимі. Тому його потрібно переналаштувати в ручному режимі. Також це можна зробити і через параметри драйверів системи. Як правило, в цьому випадку користувачеві доступний додатковий інтерфейс.

  На закінчення

  Всі перераховані вище кроки дозволять прискорити працездатність системи. Однак потрібно розуміти, що якщо мова йде про досить старій техніці, то чекати від неї багато не доводиться. Рано йди пізно доведеться придбати новий комп'ютер або ноутбук. Також загальмованість у роботі може бути пов'язана і зі старою відеокартою. Якщо офіційний виробник перестав випускати для неї драйвера, то, можливо, досить замінити тільки цей елемент для підвищення продуктивності техніки.

  Популярі новини
  Загрузка...