Установка і настройка OpenMediaVault

380 0 Новини високих технологій

OpenMediaVault (OMV) - основна ОС, яка працює з NAS-орієнтованими серверами. Зовні процес установки і використання веб-інтерфейсу OMV досить простий і інтуїтивно зрозумілий користувачеві. Будучи написаним для Debian, система гарантує стабільність і сумісність з різним обладнанням, а документація доступна на багатьох мовах. Нова версія 4.1 містить безліч поліпшень, виправлених помилок і має ядро Linux 417 що дозволяє легко виконати настройку OpenMediaVault для NAS-сервера практично на будь-якому ПК.

Характеристики інтерфейсу

Установка і настройка OpenMediaVault
OpenMediaVault – популярна операційна система, орієнтований на NAS, створення якої було ініційовано учасником проекту FreeNAS. OMV була написана для Debian, і на відміну від інших аналогічних проектів, підтримує різні апаратні засоби. Вона кваліфікується як «дистрибутив NAS», сумісний з мікропланшетами ARM, такими як Raspberry Pi, Odroid або Banana Pi.


Системні вимоги:
 • Поточна версія 4.1 "Arrakis", при розробці якої використовувалася ОС Debian 9. Нова версія 5.0 для Debian 10 знаходиться в розробці.
 • Доступне ядро Linux - версія 417 тому сумісна з архітектурою Apollo Lake.
 • Для правильної роботи необхідні: 64-розрядний процесор x86 , 1 ГБ ОЗУ, диск або USB-накопичувач об'ємом не менше 4 ГБ.
 • Установка проводиться через завантаження ISO-образу з SourceForge, потім продовжують записувати образ системи на USB-накопичувачі.
 • Процес встановлення та налаштування OpenMediaVault знайомий тим, хто працює з операційною системою Debian. Користувальницький інтерфейс добре організований і зовсім не складний для розуміння, його особливість - монохромні іконки. Крім візуального аспекту, система добре організована, в ній легко знайти те, що шукає користувач. Коли програма налаштовується вперше, середа працює як список тем, які потрібно перевірити або завершити.


  Установник в текстовому режимі

  Установка і настройка OpenMediaVault
  Установник виконаний в текстовому режимі і схожий на FreeNas. Програма дуже швидко і плавно розгортається на вибраний диск. Якщо комп'ютер підключений до мережі Інтернет, програма автоматично налаштує системні репозиторії. Далі входять до неї через браузер іменем "admin" і паролем "openmediavault". Ці дані змінюють і не можна їх плутати з паролем адміністратора. Для цього переходять в «Загальні параметри», а потім вкладку «Пароль веб-адміністратора», вводять новий, підтверджують і зберігають. Установка і настройка OpenMediaVault проводяться в «звичайної» Debian з додаванням репозиторію OMV.

  Принципи налаштування системи

  Установка і настройка OpenMediaVault
  Після зміни вхідних даних адміністрування налаштовують дату і час, режими роботи, пов'язані з мережею, заплановані завдання і оновлюють ОС. Дії виконуються через систему веб-управління. Після початкової настройки базової конфігурації готують диски, RAID-масив і вибирають файлову систему для користувача групи томів. В розділі «Диски» розташовані сховища, використовувані або доступні в системі. Настроюють режим енергоспоживання, який за замовчуванням вимкнено. У розділі «Управління дисками » створюють потрібний тип. Наприклад, два диска, налаштовані в RAID 1 або «у дзеркалі». Якщо RAID не потрібен, пропускають цей етап і безпосередньо створюють файлову систему. У розділі «Права доступу» додають ролі користувачів.

  Управління правами доступу

  Установка і настройка OpenMediaVault
  При створенні папки з ім'ям в розділі «Загальні папки» їй призначають дозвіл на читання і запис, для цього переходять до кнопки «ACL». Цей крок дуже важливий і дозволяє виконати налаштування для безперешкодного отримання доступу до файлів користувачами і додатками, які будуть встановлені пізніше. Спільне використання папок є одним з основних кроків при налаштуванні OpenMediaVault. Раніше створені папки можуть спільно використовуватися різними протоколами, наприклад, через SMB , CIFS, NFS або AFS. Корисно задіяти служби FTP або SFTP для доступу до файлів і папок, а SSH - для віддаленого і більш глибокого управління NAS, ніж через веб-управління. NFS - це скорочення від назви мережевої файлової системи і протокол, який дозволяє різним пристроям, підключеним до однієї і тієї ж мережі, отримувати доступ до віддалених документів, як якщо б вони були локальними. Огляд змонтованих файлових систем виконується за допомогою команди showmount -e 1921681.38 сам же процес запускається за допомогою запиту mount 1921681.38://media/nas. Рекомендується активувати SSH-сервер для віддаленого управління та інші служби для функцій SSH. В розділі «діагностика» багато інформації про систему, такий, як стан служб клієнтів, підключених за різними протоколами, журнали, коротка інформація про NAS і запущених сервісах з дуже докладною статистикою.

  Створення віртуальної машини

  Установка і настройка OpenMediaVault
  Для цього потрібно завантажити VirtualBox і встановити на ПК. Можна вибирати між 32-і 64-розрядну ВМ. Якщо використовується 32-бітна операційна система, то можна використовувати 32-бітні клієнтські додатки. У правому верхньому куті інтерфейсу натискають «Створити віртуальну машину». На вкладці "Загальні" вказують її ідентифікаційний номер більше 100 і ім'я без пробілу. Вводять обсяг пам'яті, необхідний ВМ, і натискають кнопку «Далі». Слід залишати достатньо пам'яті для правильної роботи ОС. Якщо користувач працює з декількома віртуальними машинами, то не потрібно розподіляти пам'ять, інакше можуть бути збої або порушення коректного режиму функціонування системи. У розділі компакт-диску на вкладці ОС вибирають зберігання, містить ISO-образ OMV 4 і запускають інсталяційний файл. В розділі "Гостьова" ОС вибирають ядро Linux версії 4.X. На вкладці «Жорсткий диск» створюють диск «Блок VirtIO» з ідентифікатором 0. Вибирають простір зберігання Local-lvm, і вводять розмір диска 5 ГБ, OMV після установки займає близько 15 ГБ. На вкладці CPU вводять 1 сокет і 1 ядро типу KVM64. Для звичайної установки OpenMediaVault NFS немає сенсу виділяти більше обчислювальної потужності віртуальній машині. На вкладці «Пам'ять» вибирають 512 МБ фіксованого розміру або 384-768 МБ змінного діапазону. У першому випадку вся пам'ять буде зарезервована для ВМ.

  На вкладці "Мережа" призначають віртуальній машині Ethernet-карту в стилі VirtIO і виходять з режиму доступу за замовчуванням. Остання вкладка підсумовує всі параметри створення ВМ:
 • Після завершення нова віртуальна машина з'явиться на ПК.
 • В розділі «Обладнання» будуть присутні налаштовані компоненти.
 • Можна змінити ці елементи в будь-який час існування ВМ.
 • В розділі «Параметри» існують додаткові параметри, такі, як можливість змінити ім'я, автозавантаження додатків при запуску сервера або змінити порядок активації пристроїв.
 • Установка системи OMV

  На даний момент OMV 4 ще не розміщено і віртуальна машина зупинена. Для початку роботи натискають правою кнопкою миші по її імені або кнопки в правому верхньому куті інтерфейсу, запускають знову створену ВМ, і входять у головне меню інсталятора. Алгоритм налаштування мережі OpenMediaVault:
 • Натиснути Enter, а потім вибрати мову.
 • З'явиться перший індикатор виконання установки.
 • Присвоюють ім'я проекту, воно буде відображатися в мережі.
 • Потім установник запросить доменне ім'я.
 • Вводять пароль облікового запису.
 • Підтверджують root-права.
 • З'явиться другий індикатор виконання процесу.
 • Потім вибирають країну, де знаходяться сервери з файлами інсталяції Linux Debian 9 базою virtualbox при налаштуванні OpenMediaVault.
 • Відзначають сервер в списку. Якщо користувач не може з вибором залишають перший у списку.
 • Переходять до наступного екрану із запитом імені проксі HTTP.
 • На фінальному етапі помічник запитає користувача, на який диск буде встановлена завантажувальна програма Grub.
 • Після перевірки цього останнього вікна віртуальна машина перезапуститься, і користувач потрапить в ОС OMV 4 з можливістю керування за допомогою командного рядка. Для доступу до графічного інтерфейсу вводять IP-адресу. За замовчуванням він автоматично призначається сервером DHCP мережі. Якщо ці дані не відомі, можна просканувати мережу для визначення адреси з допомогою програми Advanced IP Scanner.

  Вдосконалений IP-сканер

  Установка і настройка OpenMediaVault
  Утиліта Advanced IP Scanner працює в портативному режимі, тобто не вимагає розпакування та встановлення програмних файлів на ПК користувача. Для запуску досить клацнути правою кнопкою миші на значку програми і вибрати в контекстному меню пункт «Виконати». В процесі завантаження програми необхідно підтвердити прийняття умов ліцензійної угоди і вибрати мову. В інтерфейсі вводять діапазон IP-адрес мережі, і запускають сканування. Користувач повинен побачити машину VM-OMV 4. Цілком можливо, що ім'я не відображається безпосередньо. У цьому разі, натиснувши на маленьку стрілку на початку рядка, можна отримати більш детальну інформацію про всіх доступних підключення до ПК. Далі, потрібно ввести IP-адресу віртуальної машини OMV 4 в інтернет-браузері. З'являться налаштування для призначення фізичного диска, щоб мати можливість обмінюватися файлами.

  Віддалений доступ з OpenVPN

  Установка і настройка OpenMediaVault
  Користувач NAS з OpenMediaVault може отримати віддалений доступ до файлів. Для цього необхідно переконатися в наявності статичної внутрішнього IP-адреса для NAS і перенаправленного порту, наприклад, 1194. Якщо він не встановлений, то можна втратити доступ до NAS і, можливо, доведеться повторити кроки. Процес призначення внутрішнього статичного IP-адреси змінюється в залежності від маршрутизатора. Допомогу в його отриманні та налаштування можна отримати, зв'язавшись зі службою підтримки інтернет-провайдера. Іншою альтернативою є використання служби динамічного DNS, такий, як DuckDNS. Це дозволяє використовувати домен, який автоматично оновлюється разом з публічним IP-адресою. Для початку переходять в систему OMV Extras. У рядку пошуку вгорі знаходять OpenVPN, вибирають його. Для завершення установки може знадобитися перезавантажити. Для подальшої експлуатації програми необхідно налаштувати OpenVPN, виконуючи маніпуляції в розділі «Сервіси». В цьому вікні перевіряють наявність аутентифікації PAM в рамках загальних налаштувань, режим роботи шлюзу, використання стиснення даних і параметри переадресації порту для IP-адреси NAS. Далі потрібно встановити програмне забезпечення VPN-доступу. Після знаходять папку, звичайно розташовану в C:Program Files і поміщають елементи з завантаженого архіву *.rar в папку "Config". Як тільки файли сертифіката знаходяться в папці, запускають OpenVPN GUI.

  Плагін передачі мережевого сховища

  OpenMediaVault - працює на системах x64 і x86. Установка плагінів виконується через його інтерфейс:
 • Відкривають браузер і переходять по IP на пристрій з OMV.
 • Вводять в якості пошукового запиту текст передачі.
 • Встановлюють прапорець поруч із «openmediavault-transmissionbt 1.4», і підтверджують дію.
 • Встановлюють плагін Transmission. Після чого виконують його включення.
 • В інтерфейсі переходять в розділ «Служби», «BitTorrent», вкладку «Файли і місця розташування» і обирають загальну папку.
 • Створюють каталог для завантаження і натискають «Зберегти»
 • Переходять на вкладку «Налаштування», вибирають «Включити», натискають «Зберегти».
 • Тепер настав час надати групі спільний доступ до спільної папки. Переходять в «Керування правами доступу», «Загальні папки» виділяють ту, до якої вона повинна мати доступ.
 • Підтверджують ACL.
 • Знаходять персоналізовану групу і надають необхідні дозволи, що підтверджують дії кліком по кнопці «Застосувати».
 • Плагін Transmission доданий в OMV.
 • Налаштування служби SSH

  Установка і настройка OpenMediaVault
  OMV використовують для зберігання резервних копій віддаленого сервера. Першим кроком є створення нового користувача, обліковий запис якого будуть використовувати для аутентифікації на віддаленому сервері і збереження резервних копій в домашній папці. Настроювання облікового запису OpenMediaVault користувача виконуються наступним чином:
 • Відкрити «Керування правами доступу» - «Користувач» вибрати «Додати».
 • Вибирають нового користувача, ім'я та задають надійний пароль.
 • Потім на вкладці налаштувань включають домашні папки користувача та вибирають загальний ресурс.
 • Натиснути «ОК», щоб зберегти зміни.
 • Включити службу SSH щоб дозволити доступ до сервера OMV в розділі «Сервіси».
 • Поставити галочку «Включити стиск», щоб прискорити передачу і «ОК», щоб зберегти зміни.
 • На цьому етапі налаштування OpenMediaVault завершена.
 • В інтерфейсі BackupAssist налаштовує нове завдання «rsync» і на екрані призначення вводять внутрішній IP-адресу сервера OMV. Якщо користувач підключається до віддаленого сервера через інтернет, можна використовувати загальнодоступний IP, при необхідності, трансляцію порту NAT на порт SSH. Далі вказують внутрішній IP-адресу сервера. Поміщають копії в папку «Резервні копії» в кореневій домашній папці. Натискають «Зареєструватися на сервері» для перевірки з'єднання з SSH. Виконують налаштування OpenMediaVault rsync, після чого можна запускати завдання BackupAssist для резервного копіювання даних за допомогою Rsync через SSH.

  Призначення фізичного диска ВМ

  Після введення IP-адреси для віртуальної машини OMV 4 в інтернет-браузері користувач отримує доступ до інтерфейсу, і з'являється невелике вікно аутентифікації. При першому вході в систему вводять ім'я користувача «admin» а пароль – «openmediavault». Потім користувач потрапляє на панель керування налаштуваннями OpenMediaVault 4 яка відображає стан основних служб і деяку інформацію про систему. Віртуальний процесор тепер відомий як процесор Common KVM. Призначають статичний IP-адресу віртуальній машині OMV. Переходять в меню «Система», потім на вкладку «Мережа» і «Інтерфейси». IPv4-адресу призначається сервером DHCP в локальній мережі. Натискають Edit і вибирають метод Static. Не вказуючи IPv6 вводять один або кілька адрес DNS-серверів, розділених комою або крапкою з комою. Зберігають зміни і застосовують їх. Потім знову підключаються за новою адресою. Тепер змінюють пароль для облікового запису адміністратора, перейшовши в меню «Система», а потім «Загальні налаштування» та виберіть вкладку «Безпека адміністратора».

  Плагіни з функціями OMV

  Установка і настройка OpenMediaVault
  OMV має підтримку плагінів, які розширюють функції ОС до абсолютно нового рівня. Деякі плагіни доступні через вбудований інсталятор. Крім того, вбудована система оновлень підтримує актуальність версій Linux і Openmediavault. Можна повністю оновити систему прямо з графічного інтерфейсу. В залежності від використовуваної версії OpenMediaVault ups, налаштування передбачена для встановлених плагінів. Наприклад, після установки можна включити:
 • Передачу BitTorrent.
 • Антивірус.
 • Протоколи Apple Сервер DLNA.
 • OpenVPN, DNS і DHCP сервер.
 • Можна розширити OMV з допомогою Docker, Emby, Greyhole, HPRaid, Media Browser, медіасервера PLEX, плагіну VDR, VirtualBOX, ZFS та інших, які можна скачати зі сторонніх сайтів, виконавши налаштування OpenMediaVault ftp, потім перейти в меню плагінів і натиснути кнопку «Завантажити». Запуск інсталяції відбувається по кліку на «Встановити». Меню з'явиться в списку плагінів і дозволить налаштувати репозиторії системи.
 • Для доступу до нових підключеним плагінів досить повернутися у відповідне меню. Можна виконати налаштування плагіна для OpenMediaVault ups і додати мультимедійні функції з допомогою minidlna і Plexmediaserver, бази даних mysql, інструментів резервного копіювання і зробити деяку віртуалізацію OMV з Virtualbox і Docker.
 • Очевидно, що OMV, хоча і є молодим проектом, має кілька стабільних версій і має великі перспективи.

  Популярі новини
  Загрузка...