Новини високих технологій
» » Як на "Віндовс 10" відключити сплячий режим: порядок дій, налаштування і вихід із сплячого режиму

Як на "Віндовс 10" відключити сплячий режим: порядок дій, налаштування і вихід із сплячого режиму

26-10-2018, 10:40
1 390
Розробники операційної системи Windows подбали про власників ПК, ноутбуків і інших портативних пристроїв і додали сплячий режим. Суть його полягає в тому, що після певного проміжку бездіяльності комп'ютер вимикає екран і знижує енергоспоживання всіх компонентів. Проте не завжди ця опція потрібна, тим більше власникам персональних комп'ютерів. У цій статті буде розказано, як в "Віндовс 10" прибрати сплячий режим.

Що таке гібернація і сплячий режим

Перед наданням безпосередньо самої інструкції варто поговорити про відмінності між гибернацией і сплячим режимом, адже багато хто плутає ці поняття. Отже, гибернацией називають стан комп'ютера, коли всі дані з оперативної пам'яті переносяться у спеціально створений в корені системи файл. До слова, називається він hiberfil.sys , а його розмір дорівнює обсягу ОЗП.


Якщо при вимиканні ви вибрали цю опцію, то в завантажувач Windows містяться вказівки, що при запуску система в першу чергу звернулася до цього файлу, відновивши роботу комп'ютера. До речі, включення в такому стані відбувається миттєво, а на екрані ви побачите всі ті вікна і програми, які були при виключенні. Сплячий режим передбачає лише зниження енергоспоживання. Комп'ютер також залишається у попередньому стані, проте дані з оперативної пам'яті не вивантажуються.

Як на "Віндовс 10" відключити сплячий режим

Тепер можна перейти безпосередньо до керівництва. Варто відразу сказати, що є два способи, що дозволяють прибрати сплячий режим Windows 10. Перший передбачає зміни в параметрах системи, другий же задіює інструменти "Панелі управління". Обидва методи однаково ефективні, тому ознайомтеся з двома, щоб визначити для більш зручний.


Спосіб 1: в параметрах системи

Багатьом користувачам цікаво, де в "Віндовс 10" відключити сплячий режим. Відповідь досить простий - у параметрах системи, проблема лише полягає в тому, що не всі знають де саме шукати потрібний розділ. Зараз про це буде детально розказано: На робочому столі, клацніть по кнопці "Пуск". У меню, що з'явилося, натисніть на кнопці "Параметри", яка зображена у вигляді шестерні. У вікні перейдіть в розділ "Система". Тепер на бічній панелі виберіть категорію "Харчування і сплячий режим". Тепер у головній області вікна ви можете бачити підзаголовок "Сон", саме там можна відключити сплячий режим на комп'ютері. Для цього в двох випадаючих списках встановіть значення "Ніколи".
Як можна помітити, відключення даного режиму виконується досить просто. До речі, трохи нижче ви можете перейти по посиланню "Додаткові настройки живлення", де можна виконати більш гнучкі налаштування. Наприклад, ви можете задати дію, яке буде виконуватися при натисканні клавіші живлення.

Спосіб 2: в "Панелі управління"

Цей спосіб хороший тим, що він універсальний. Тобто їм можна користуватися не тільки в "Віндовс 10", але і у всіх інших версіях операційної системи. В першу чергу необхідно відкрити Панель управління". У "десятці" це досить проблематично для недосвідченого користувача, так як даний елемент був прибраний з меню "Пуск", але є універсальний метод:
Натисніть на клавіатурі комбінацію Win+R. У полі для введення пропишіть команду "control". Натисніть кнопку "ОК" для її виконання.
Відразу після цього на екрані з'явиться відповідне вікно з усіма супутніми інструментами. Нам необхідно знайти і вибрати "Електроживлення". Зробивши це, ви потрапите в однойменне вікно, де і виконується настроювання сплячого режиму: Натисніть на посилання "Налаштування схеми електроживлення", яка знаходиться праворуч від пункту "Збалансована". У новому вікні В розділі "Від мережі" встановіть у двох випадаючих списках значення "Ніколи". Якщо ви хочете відключити сплячий режим навіть в момент роботи ноутбука від батареї, значить, установіть ті ж значення у відповідному стовпчику. Залишається лише натиснути кнопку "Зберегти зміни".
Тепер ви знаєте і другий спосіб, який дозволяє прибрати перехід в сплячий режим Windows 10. Як можна помітити, він ненабагато складніше, ніж перший, тому вирішуйте для себе, якими будете користуватися.

Гнучка настройка електроживлення

Перебуваючи у вікні "Електроживлення", ви можете перейти в інший розділ, де здійснюється більш гнучка настройка всієї схеми. Для цього достатньо натиснути на посилання "Змінити додаткові настройки живлення". Після цього з'явиться вікно, в якому доступні наступні опції: Вказівка часу, після якого комп'ютер буде занурюватися в сон. Включення і відключення режиму сну. Активація таймерів пробудження.
Якщо ви хочете здійснити гнучке налаштування даного режиму, то робити це слід саме тут.

Можливі проблеми

Тепер ви знаєте, як прибрати пункт сплячий режим "Віндовс 10", але цілком можливо, що після виконання всіх інструкцій він все одно продовжує працювати. Або, навпаки, працює, але некоректно. Далі по тексту ми поговоримо про найпоширеніші проблеми і їх рішення.

Проблема № 1: відображення "Хранителя екрану"

Якщо ви відключили режим сну, але все одно спостерігаєте, як через якийсь час екран комп'ютера гасне, тоді рекомендується перевірити параметри Зберігача екрана". Для початку запустимо його: Натисніть на кнопці "Пошук". Введіть в пошукову рядок слово "заставки". В результатах знайдіть і клацніть по рядку "Включення і відключення екранної заставки".
Відкриється однойменне вікно, в якому необхідно відключити відображення зберігача екрану. Найчастіше після цього проблеми зі сплячим режимом пропадають.

Проблема № 2: застарілий відеодрайвер

Як на "Віндовс 10" відключити сплячий режим, ми вже знаємо, однак бувають проблеми, коли він залишається і вийти з нього ніяк не можна. Тобто ви натискаєте клавіші, рухаєте мишкою, але екран продовжує бути чорним. Найчастіше це викликано некоректною роботою відеокарти. Однак проблему варто шукати не в ній, а в драйвері. Цілком можливо, що у вас встановлено стандартний відеодрайвер Windows 10 а потрібен актуальний від виробника. Зайдіть на сайт NVIDIA або AMD і завантажте драйвер відео для свого комп'ютера, проблема повинна зникнути.

Проблема № 3: екран гасне після включення ПК

Якщо у вас ноутбук від Lenovo, то цілком можливо, що після включення комп'ютера відразу ж активується сплячий режим. Проблема досить поширена, на щастя, вона вирішується досить просто. Перейдіть в розширені налаштування електроживленням. Відключіть опцію таймерів пробудження. Натисніть правою кнопкою миші по меню "Пуск". Виберіть рядок "Диспетчер пристроїв". Знайдіть серед обладнання "Мережевий адаптер". Відкрийте його властивості. Відключіть опцію пробудження від сну.
Як можна помітити, навіть знаючи, як на "Віндовс 10" відключити сплячий режим, все одно можна зіткнутися з проблемами, до щастя, вони вирішуються досить просто.

Проблема № 4: некоректна робота драйвера Intel

Якщо ви володар пристроїв від Intel, тоді ви можете зіткнутися з проблемами в налаштуванні сплячого режиму - відключити на "Віндовс 10", як і на інших версіях ОС, його просто неможливо. І проблема полягає в драйверах. Тут все діаметрально протилежно з відеодрайвером. Вам необхідно видалити актуальну версію і встановити старий реліз.
Цікаво по темі
Кілька способів, як відключити залипання клавіш
Кілька способів, як відключити залипання клавіш
Багато користувачів ПК стикалися з проблемою, коли під час роботи за комп'ютером або під час ігрового процесу раптом вискакувало повідомлення про
Як зробити, щоб комп'ютер не засинав: практичні поради
Як зробити, щоб комп'ютер не засинав: практичні поради
"Сплячий режим" - опція, яка може турбувати багатьох користувачів ПК, особливо власників ноутбуків. Як вимкнути режим сну? Що для цього необхідно? У
Режим очікування: часті питання і проблеми
Режим очікування: часті питання і проблеми
З даної статті ви, можливо, заповните вже наявні знання, а може, і відкриєте для себе нові терміни і відповіді на часті питання в області сучасних
Як відключити "Скайп": інструкція
Як відключити "Скайп": інструкція
Популярна програма для спілкування Skype після установки запускається при кожному включенні комп'ютера. В більшості випадків користувачі залишають її
Як видалити NET Framework: інструкція
Як видалити NET Framework: інструкція
NET Framework - програмна платформа, розроблена компанією Microsoft. З її допомогою створюються програми, тому наявність даного пакету на комп'ютері