Чим відрізняється від DVD CD, які бувають різновиди.

428 0 Новини високих технологій

Оптичні (лазерні) накопичувачі інформації (CD або DVD-диски) стали невід'ємною частиною нашого життя. CD і DVD-приводи складають основу ігрових приставок, мультимедіа програвачів, ними обладнуються майже всі сучасні персональні комп'ютери і ноутбуки, також ці приводи можна зустріти в багатьох автомобілях. Незважаючи на таку поширеність, мало хто знає, чим відрізняються диски CD від DVD.

Що таке оптичний диск?

Щоб дізнатися, чим відрізняється від DVD CD, ми трохи розглянемо пристрій дисків. Не будемо заглиблюватися в наукові нетрі, а пояснити простими словами. Лазерний диск складається з чотирьох шарів:
 • Полікарбонатна пластина - прозорий, безбарвний пластик, який є самим товстим шаром, зверху, на нього наносяться написи, які друкуються картинки.
 • Робочий шар - є спеціальним барвником, саме цей шар пропалюється лазером.
 • Тонкий шар кольорового металу – в залежності від ціноутворення можуть використовуватись золото, срібло, алюміній і ін Служить для відбиття лазерного променя.
 • Лакове покриття поверх металевого - нижній шар, що захищає інформаційний шар.
 • Отже, а тепер дізнаємося, як же записується інформація на диск і проводиться читання записаного? Лазерний промінь, рухаючись по спіральній доріжці від центра до краю диска, пропалює точки. Суть полягає в тому, що пропалені ділянки доріжки не відображають промінь лазера, в той час як незаймані, завдяки металевого покриття, відображають. Тобто виходить двійковий код: відбився промінь – 1 не позначилася – 0. Цей код - основа будь-якої цифрової інформації.


  Так чим же відрізняються CD-R від DVD-R?

  Перше, чим відрізняється від DVD CD, це розмір лазерного променя. У DVD-приводів він менше, відповідно, доріжки і прожигаемые точки на DVD-диску виходять меншого розміру, ніж у CD. Тому на DVD стандартна заявлена ємність - 47 ГБ, а в CD – всього 700 МБ.
  Чим відрізняється від DVD CD, які бувають різновиди.
  Також відрізняється швидкість запису і читання. Швидкість запису на CD вище, ніж запис на DVD, але зате в DVD більш висока швидкість читання.

  Ще чим відрізняється від DVD CD?

  CD диски зазвичай бувають трохи дешевше DVD. Тому для запису невеликого обсягу інформації швидше і вигідніше використовувати саме перші. У свою чергу, неважко відрізнити CD і DVD візуально. Вони відрізняються кольором записуваної поверхні: CD – блідою-зелений відсвіт, DVD – темно-фіолетовий. DVD диски як пізніша технологія, на відміну від CD, мають більше "корисних" різновидів.

  Різновиди CD і DVD

 • Обидва виду диска можуть бути двосторонніми. Це означає, що записати інформацію можна на кожну сторону. Виходить удвічі більший обсяг інформації, але також посилюються вимоги до зберігання диска.
 • Ще існують перезаписувані диски – CD-RW і DVD-RW. Теоретично вони повинні витримати 1000 циклів перезапису, але на практиці навряд чи хто-небудь перевіряв.
 • У DVD дисків є двошарова різновид. Як зрозуміло з назви, вони мають два шару на одній стороні, відповідно, і в два рази більше інформації на одній стороні. А якщо обидві сторони двошарові? Правильно, в чотири рази більше.
 • Є ще види, які позначаються приставками "+R" і "-R (CD+R, DVD+R і CD-R, DVD-R). Відрізняються тим, що на «+R диски можна дописати дані, якщо ще є вільний простір, на «-R», відповідно, не можна.
 • Чим відрізняється від DVD CD, які бувають різновиди.

  Корисні поради

 • Не скупіться і не купуйте найдешевші диски. Чим дешевше диск, тим нижче якість матеріалів, з якого він виготовлений.
 • Намагайтеся не записувати на максимальній швидкості. Чим повільніше запис, тим менше ймовірності помилок при записі.
 • Не зберігайте важливу інформацію на одному диску. Зробіть кілька копій. Диск може зламатися в приводі, його легко подряпати, схильний до деформації при невеликому нагріванні.
 • Чим відрізняється від DVD CD, які бувають різновиди.
  Звичайно, це стаття лише узагальнено викладає суть складної технології, але ми сподіваємося, що людина, далека від науки, залишиться задоволений відповіддю на питання, чим відрізняється від DVD CD.

  Популярі новини
  Загрузка...