Новини високих технологій
» » Що таке Arduino і як ним користуватися?

Що таке Arduino і як ним користуватися?

23-02-2018, 11:15
1 213
Багато хто з нас задаються питанням того, як все скрізь влаштовано, оскільки така людська природа. З самого народження ми запитуємо наших батьків про невідоме досі, як все працює, за якими алгоритмами діє і так далі. Зараз же багато використовують комп'ютери, але питання, як він влаштований, деяких особливо сильно хвилює. Тому одна частина вчить програмування будинку, а друга - в університетах. Для одних та інших у даній статті ми розповімо, що таке Arduino, чому його рекомендується початківцям купити програмістам і як все влаштовано. Дана стаття розрахована на початківців програмістів або ж впевнених користувачів операційної системи Windows.


Історія створення Arduino

У далеких нульових роках програмування тільки початок набирати свої обороти по всьому світу. Але в той час не було таких «розумних» програм для навчання, тому деякі університети придумували свої особисті методики навчання. Так, один молодий викладач програмування з Італії зважився створити дешевий і багатофункціональний мікроконтролер, здатний навчити будь-якої людини основам програмування на низькому рівні, так і на програмному.
Успіх прийшов не відразу, але все одно прийшов. Спочатку відкрилася маленька компанія, де кілька друзів цього самого викладача разом з ним виготовляли плати, припаювали компоненти і багато іншого. Названа компанія була в честь рюмочної, в яку після роботи ходили друзі-співробітники. Сама ж рюмочна названа на честь італійського короля Ардуина Иврейского.


Так почалося стрімке зростання компанії, аж до 2008 року, коли в мережі було рівно 2 сайту, де поширювалися абсолютно різні моделі друкованих плат Arduino. Через деякий час (через 8 років) два сайту злилися воєдино. Може, не всі знають, але для програмування мікроконтролерів використовується IDE, а на цих сайтах обидва IDE були дуже різні, що створювало хаос серед користувачів. Ось ми і розповіли, що таке Arduino, а в наступному пункті ми розглянемо, як же користуватися інтегрованим середовищем розробки. Наступні пункти рекомендуються до прочитання, оскільки в них не менше цікавих фактів про таку популярну платформу Arduino.

Управління Arduino

Як вже говорилося, в Arduino присутній мікроконтролер. На думку розробників, саме мікроконтролер ATmel виконує всю роботу найкращим чином, хоч багато і говорять, що STM куди краще. Однак і такі варіанти є у продажу на офіційному сайті, тому рекомендуємо його відвідати.
Отже, що таке мікроконтролер? Грубо кажучи, це чіп, в який записується певного роду машинний код, після чого він виконується, задіюючи при цьому свої висновки (фізичні, у вигляді ніжок на друкованій платі). Від моделі мікроконтролера залежить і кількість доступних висновків. Як правило, висновки бувають двох типів: аналогові і цифрові. Якщо ви спец, то не варто пояснювати, але новачкам говоримо: у цифровому сигнал має 2 значення (0 і 1), а в аналоговому, значення можуть починатися з 0 і закінчуватися 511(у разі, якщо резонатор на 512 рівнів сигналу).
У наступному пункті статті ми розберемо таку річ, як IDE Arduino Windows. Це спеціальна програма, яка конвертує код на С++ в машинний, щоб контролер міг його виконати.

Робота з програмою Arduino

Для початку потрібно зайти на офіційний сайт Arduino. На щастя, він на даний момент тільки один. Звідси потрібно завантажити спеціальний додаток Arduino IDE for Windows. Якщо запитати програміста, що таке Arduino, то він напевно скаже: це середовище розробки для мікроконтролера. Справа все в тому, що компанія більше славиться своїми власними бібліотеками для роботи з різними мікроконтролерами, тому така відповідь почуєте в 70% випадків.
Робота з Arduino IDE: Скачайте програму з офіційного сайту (бажано останню версію, т. к. оновлення бібліотек дуже важливе завдання для програміста). Встановіть в будь-яке доступне місце, будь то робочий стіл або кореневий каталог диска С. Запустіть програму. Перед вами відкриється новий проект з функціями loop() і setup(). У налаштуваннях виберіть вашу модель Arduino, підключення по USB кабелю і виберіть в налаштуваннях саме її. Пишіть Arduino програму на чудовому мовою С++!

На закінчення

Сподіваємося, після прочитання ви зрозуміли, що таке Arduino, як з ним працювати і для чого цей амбітний проект взагалі створювався. Рекомендуємо вам зануритися в дивовижний і важкий світ програмування, адже це наше спільне майбутнє, яке необхідно будувати прямо тут і зараз.
Цікаво по темі
UART-інтерфейс: опис, використання
UART-інтерфейс: опис, використання
UART означає універсальний асинхронний приймач/передавач. Це не комунікаційний протокол, такий як SPI і I2C, а фізична схема в мікроконтролері.
«Розумний будинок» на Arduino: теорія і практика
«Розумний будинок» на Arduino: теорія і практика
Життя без інтернету, побутової техніки, смартфонів уявити складно. Багато багаті люди в цей список додали б ще й систему «Розумний будинок». У статті
AVR-програмування. Програмування мікроконтролерів AVR для початківців
AVR-програмування. Програмування мікроконтролерів AVR для початківців
Мікроконтролери є невеликими, але одночасно дуже зручними пристроями для тих, хто бажає створювати різні дивовижні роботизовані або автоматизовані
Мікроконтролер Atmega8. Програмування Atmega8 для початківців
Мікроконтролер Atmega8. Програмування Atmega8 для початківців
Мікроконтролер Atmega8 є найпопулярнішими представниками свого сімейства. Багато в чому вони цим зобов'язані, з одного боку, простоті роботи і