Електронний мегаомметр: призначення, принцип роботи, переваги і техніка безпеки

83 0 Новини високих технологій

Електронний мегаомметр – це спеціалізоване обладнання, яке дозволяє контролювати опір ізоляції, яка зумовлює правильну працездатність електроенергетичного обладнання. З використанням приладу можна перевірити на придатність до експлуатації силові трансформатори 10/6/04 кВ, а також кабельні лінії 04 кВ, автомати та інше.

Переваги електронного мегаомметра

Електронний мегаомметр: призначення, принцип роботи, переваги і техніка безпеки
Продукція такого типу у порівнянні з аналоговими володіє рядом переваг, які виражені у такому:
 • Компактність і легкість. Пристрої легше переносити, що забезпечує максимальний комфорт експлуатації з боку обслуговуючого персоналу.
 • Не потрібно крутити важіль для досягнення необхідних показників. Незалежний джерело дозволяє отримати той же результат набагато швидше.
 • Точність вимірювання трохи вище, що забезпечує правильність здійснення поставлених завдань.
 • Разом з плюсами є і мінус, який полягає в труднощі наводки з-за сильного електромагнітного поля.


  Зауважимо, що виконання вимірювань і працездатність приладу нічим не відрізняються від аналогових.

  Принцип дії

  Електронний мегаомметр: призначення, принцип роботи, переваги і техніка безпеки
  Електронний мегаомметр передбачає залучення такого механізму:
 • Будь-який прилад такого типу володіє трьома складовими елементами, які можуть бути об'єднані в єдине ціле або поставлятися окремо. Перший – генератор, який виробляє підвищену напругу, другий і третій – це ланцюги і табло.
 • Вимірювання здійснюються на підставі закону Ома. Сила струму прямо пропорційна напрузі і обернено пропорційна опору. З цього випливає, що при фіксованій напрузі і силі струму опір ізоляції повинна володіти певною величиною.
 • Виконання дослідження здійснюється декількома способами. Насамперед необхідно перевірити ланцюг на обрив, а після цього перейти до перевірки ізоляції.
 • Подробиці можна дізнатися з інструкції виробника до кожного конкретного приладу.


  Як проводити вимірювання?

  Електронний мегаомметр: призначення, принцип роботи, переваги і техніка безпеки
  Зазвичай в комплекті до приладу є інструкція на електронну мегаомметр, яка визначає послідовність дій для вимірювань. Перший етап передбачає підготовку робочого місця. Тут важливо не тільки знеструмити, але і по можливості заземлити електроустановку. Необхідно відзначити, що для домашньої мережі такі заходи можуть виявитися зайвими, тим більше що подача напруги не буде перевищувати 500 У. Після підключення клем необхідно запустити генератор, який видасть певні значення на електронному табло. Останні можна зберегти, а самі цифри є основним показником справність проводки або силового обладнання. Зверніть увагу, що підключені кабелі в електроустановках вимагають відключення. Для проведення дослідження необхідно замкнути жили кабелю. Така ж операція здійснюється і для трансформатора, який расшиновывается, а шини закорочуються дротиком або заземленням. При уточненні характеристик трансформаторів необхідно проводити як мінімум чотири виміри на обрив і на цілісність ізоляції з кожної сторони при замкнутому і розімкнутому стані.

  Заходи безпеки

  Електронний мегаомметр: призначення, принцип роботи, переваги і техніка безпеки
  Вимірювання опору ізоляції мегаомметром відноситься до особливої категорії робіт, які слід виконувати двом працівникам за розпорядженням керівництва. Що стосується основних заходів безпеки, то тут важливо виділити наступне:
 • Користуватися можна тільки перевіреним і ефективним пристроєм. Перед кожним застосуванням необхідно переконатися в справності виробу.
 • Підключати мегаомметр необхідно тільки до від'єднаного обладнання, попередньо знявши залишковий заряд шляхом включення заземлювальних ножів (при їх наявності).
 • Зняття клем і проведення додаткових вимірів вимагає попереднього зняття зарядного струму, що виконується заземлюючими ножами або спеціальними штангами.
 • Подавати напругу можна тільки після звільнення осіб від електроустановки. Виконувати цю операцію можна тільки з використанням основних і додаткових засобів захисту.
 • Слід чітко розуміти процеси, які задіяні під час вимірювань. Це дозволить прибрати людський фактор і допоможе правильно виконати поставлене завдання.

  Електронний мегаомметр Е6-24/1

  Подивившись відео, ви краще розберетеся в приладі і його вимірювальних можливості.
  Електронний мегаомметр: призначення, принцип роботи, переваги і техніка безпеки
  Таким чином, розглянуте пристрій – це спеціалізований прилад, який допомагає проводити вимірювання опору ізоляції, тобто її придатність для експлуатації. Основними перевагами електронного мегаомметра є: простота використання, невелика вага і зручність роботи. Щоб правильно справлятися з поставленим завданням, необхідно дотримуватися інструкції виробника, а також дотримуватися заходів безпеки. Пам'ятайте, що прилад видає підвищена напруга, що вимагає особливої обачності з боку обслуговуючого персоналу.

  Популярі новини
  Загрузка...