NFC на телефоні: що це, як користуватися, призначення, зручність застосування і поради

173 0 Новини високих технологій

Сучасні смартфони - це високотехнологічні пристрої з величезним набором функцій. Серед них є як звичні датчики освітлення, блютуз передавач і гіроскоп, так і цілком екзотичні штуки на зразок опції розблокування по обличчю. Є особлива технологія в телефоні - NFC . Що це і як користуватися? Ми обов'язково розповімо про цю вельми корисною опції. Почнемо з її опису та історії виникнення.

NFC на телефоні: що це, як користуватися, призначення, зручність застосування і поради

Що таке NFC?

Абревіатура NFC прийшла з англійської мови. Це скорочення від словосполучення Near Field Communication. Дослівно це перекладається як "ближня безконтактна зв'язок". Ця технологія дозволяє пристроями обмінюватися даними на підвищених швидкостях. Але тільки в межах 10 сантиметрів.


В даний час дана технологія застосовується в основному для здійснення безконтактної оплати. Існують спеціальні термінали, які можуть працювати з такими речами. Чіпи NFC встановлюються виключно на флагмани і смартфони середньої цінової категорії. Апарати бюджетного рівня оснащуються такими чіпами дуже рідко. Вперше саме в "Айфоні" з'явився NFC. Як користуватися ним, не знали навіть самі просунуті юзери. Але незабаром часу виробники опублікували детальну інструкцію. Проте розглянемо інші особливості технології NFC.
NFC на телефоні: що це, як користуватися, призначення, зручність застосування і поради

Переваги даної технології

Як і все навколо, дана технологія має свої переваги і недоліки. Співвідношення цих показників демонструє, наскільки прогресивною вважається та чи інша функція. І у випадку з NFC переваг більше, ніж недоліків.


Ось вони:
 • висока швидкість передачі даних;
 • можливість збереження налаштувань смартфона NFC тегах і їх автоматизованого і миттєвого застосування;
 • можливість здійснення безконтактної оплати;
 • опція зберігання всіх оплати чеків в електронному вигляді;
 • можливість використання NFC-карти в якості візитки або листівки;
 • здійснення передачі даних між двома пристроями з використанням протоколу P2P;
 • швидка настройка чіпа NFC системними опціями;
 • можливість використання NFC навіть у тому випадку, якщо чіпа в смартфоні немає (з деякими обмеженнями).
 • На насправді переваг у NFC досить багато. Але жоден із смартфонів не вміє використовувати цю технологію "на повну". У "Айфонах" вона взагалі використовується виключно для безконтактної оплати. Як користуватися системою NFC на телефоні? На це питання ми обов'язково відповімо, але спочатку розглянемо недоліки даної технології. Їх набагато менше, ніж переваг.
  NFC на телефоні: що це, як користуватися, призначення, зручність застосування і поради

  Недоліки

  Не варто думати, що недоліки цієї технології хоч якось впливають на безпеку або створюють проблеми при її використанні. Просто при певному збігу обставин вони можливі. Але шанс зіткнутися з вкрай малий. Ось список відомих проблем технології NFC:
 • максимальна відстань передачі даних строго регламентоване і вкрай мало;
 • є можливість отримати доступ до даних при передачі шляхом перехоплення сигналу (але для цього потрібно перебувати на відстані метра від смартфона);
 • можна перервати передачу за допомогою звичайної "глушилки" стільникового зв'язку (такі випадки вкрай рідкісні).
 • От і все. Більше недоліків немає. А тепер настав час розглянути питання про те, як користуватися NFC на телефоні для оплати. Будуть розглянуті приклади з конкретними моделями.
  NFC на телефоні: що це, як користуватися, призначення, зручність застосування і поради

  Використання на смартфонах Samsung

  Дані апарати одними з перших були оснащені чіпом NFC. Однак є це диво лише у флагманах і девайсах середньої цінової категорії. Але потрібно знати все про те, як користуватися NFC в телефон "Самсунг". Це точно може стати в нагоді при повсякденному використанні. Розглянемо застосування чіпа для передачі даних між двома смартфонами. Тут все гранично просто:
 • Спочатку потрібно відкрити файл, який потрібно передати.
 • Тепер потрібно поєднати два апарати практично впритул. Задніми кришками. Причому передавальний пристрій повинен бути згори.
 • Деякий час займе визначення підключеного смартфона. Після завершення операції з'явиться відповідне повідомлення.
 • Для старту передачі достатньо просто натиснути на екран.
 • По завершенні процесу буде застосовано звукове оповіщення.
 • От і все. Це відповідь на питання про те, як користуватися NFC на телефоні Samsung. Для безконтактної оплати за допомогою даного чіпа доведеться спочатку прив'язати карту до телефону. На цей рахунок у будь-якому апараті є відповідні інструкції. А тепер розглянемо інші смартфони.
  NFC на телефоні: що це, як користуватися, призначення, зручність застосування і поради

  Використання на смартфонах Huawei

  В апаратах "Хуавей" ця опція не зустрічається особливо часто. Нею оснащуються в основному флагмани. Але все одно необхідно знати, як користуватися NFC на телефоні Huawei. В принципі, нічого складного в цьому немає. Алгоритм схожий на той, що використовується в девайсах "Самсунг". Ось тільки потрібно спочатку включити цей самий NFC.
  Зробити це можна за допомогою наступного алгоритму:
 • Відкриваємо меню "Налаштування" за допомогою відповідного значка на робочому столі смартфона.
 • Переміщаємося в блок налаштувань бездротових мереж.
 • Там клацаємо за пунктом "Ще".
 • Відзначаємо галочкою пункт "Дозволити обмін даними при суміщенні смартфона з іншим пристроєм".
 • Далі включаємо Android Beam шляхом встановлення відповідної галочки.
 • Приступаємо до передачі даних.
 • Тепер NFC успішно активований. Що ж стосується самого процесу передачі даних на телефонах "Хуавей", то він точно такий же, як і на апаратах від "Самсунг". Тому можна використовувати попередню інструкцію. Перейдемо до особливостей інших смартфонів і NFC на телефоні. Що це, як користуватися і навіщо воно потрібно на інших апаратах?
  NFC на телефоні: що це, як користуватися, призначення, зручність застосування і поради

  Використання на смартфонах Honor

  У цих бюджетних пристроях чіп NFC присутній виключно для здійснення безконтактної оплати та взаємодії з мітками. Передавати файли на апаратах "Гонор" не можна. Тим не менш варто розібрати питання про те, як користуватися NFC на телефоні Honor. NFC-теги - це певні наклейки з вбудованим чіпом NFC, в який занесені певні налаштування. З їх допомогою можна автоматизувати деякі дії на смартфоні: роздати Wi-Fi, включити будильник, вимкнути звук і так далі. Але спочатку мітку потрібно запрограмувати. У цьому допоможуть спеціальні програми, які є в "Маркеті" на "Андроїд".

  Отже, алгоритм дій для здійснення роботи смартфона з міткою такий:
 • Відкриваємо "Маркет" і завантажуємо додаток для програмування міток.
 • Купуємо саму мітку.
 • Підносимо смартфон до мітки і програмуємо її, використовуючи інструкцію, надану додатком.
 • Наклеюємо мітку в будь-яке зручне місце.
 • При необхідності її використовувати просто підносимо апарат до мітки.
 • Ось і вся премудрість. Таким чином можна повністю автоматизувати рутинні дії з управління смартфоном. Дуже зручна штука. Проте є і інші смартфони. Від всім відомої компанії, яка нереально завищує ціну на свої продукти. Як йдуть справи з NFC на телефоні? Що це і як користуватися в розумінні Apple? Спробуємо розібратися.
  NFC на телефоні: що це, як користуватися, призначення, зручність застосування і поради

  Використання на смартфонах від Apple

  Тут і розповідати в принципі-то нічого. Справа в тому, що хлопці з Apple штучно обмежили можливості NFC-чіпа в своїх смартфонах. У "Айфонах" він може використовуватися виключно для здійснення безконтактної оплати. Ніякої роботи з мітками. Ніякої опції обміну даними між смартфонами. Власники смартфонів на "Андроїд" давно використовують всі можливості даної технології, і тільки віддані фанати "Айфонів" страждають від утиску своїх прав. Як би те ні було, якщо людина хоче використовувати всі можливості технології NFC, "яблучні" смартфони для цього категорично не підходять. Краще пошукати що-небудь на "Андоіде". А про використання чіпа для Apple Pay у власників "Айфонів" є детальна інструкція. Розглядати її тут немає ніякого сенсу.

  Висновок

  Отже, ми розбирали опцію NFC на телефоні. Що це, як користуватися цією технологією вже зрозуміло. Тепер справа полягає за малим - придбати смартфон з інтегрованим чіпом. Тільки тоді можна буде використовувати дану технологію по повній. А ті, хто вже мають такі апарати, точно оцінять переваги даного способу передачі даних і автоматизації рутинних дій на смартфоні. Настройка опції не займе багато часу.

  Популярі новини
  Загрузка...