Що це – експорт даних?

106 0 Новини високих технологій

Щодня ми чуємо слово "експорт". Це поняття використовується у житті і в роботі. Ми чуємо це слово в телевізійних програмах і читаємо в новинах. При цьому ми представляємо товари, які держава вивозить і продає за кордоном. У статті ми розберемося, що це - експорт даних, для чого і в яких випадках застосовується.

Поняття експорту даних

Термін «експорт» походить від англійського слова export, що означає «виводити, вивозити». Експорт даних - це інформація, яка вивантажується з системи для використання зовні. При цьому вибираються об'єкти системи, і містяться в ній значення і параметри. При вивантаженні даних вони перетворюються у формат для використання у зовнішній системі. Процес експорту відбувається в автоматичному або напівавтоматичному режимі.


Що це – експорт даних?

Експорт баз даних

В БД експорт застосовується у таких випадках:
 • Створення резервної копії інформації. Цей механізм використовується в компаніях, банках і організаціях, де збереження інформації з бази даних має критичне значення.
 • Створення архіву даних. У великих компаніях, де в БД щодня обробляються гігабайти даних, розміри бази ростуть занадто сильно. Це ускладнює роботу з нею, уповільнює швидкодію і вимагає великих ресурсів пам'яті для зберігання. Періодично за даними за минулі періоди, звернення до яких вже мінімально, адміністратори виконують експорт даних. Ця операція по створенню архіву проводиться регулярно з періодичністю, яка залежить від обсягу інформації.
 • Що це – експорт даних?
 • В цілях безпеки. При написанні сторонніх програм, які використовують інформацію з БД, компанія уникає надання доступу розробникам до бази організації. Для цього те, що необхідно в розроблюваної програмі, експортують в окреме сховище. Із цього сховища додаток бере дані, не звертаючись до вихідної бази.
 • Для роботи з інформацією в іншій середовищі. Прикладом може служити велике туристичне агентство, яке надає тарифи та умови туроператорам в регіонах. Агентство вивантажує свої тарифи у формат, з яким працюють системи операторів. Ті, в свою чергу, завантажують ці дані в свої програми процедурою імпорту.
 • Експорт з MS Access

  В СУБД Access для користувача розроблено безліч шляхів експорту даних. Це вивантаження документи HTML, файли у вигляді тексту і форматі xml. Співробітник може відправляти інформацію заданого формату по електронній пошті. При цьому система дозволяє вибрати, в якому вигляді будуть відправлятися дані. Крім уже згаданих вище, можна зробити вивантаження в PDF, RTF і XPS. Сформований файл вибраного формату прикріплюється до повідомлення і відправляється по e-mail.


  Що це – експорт даних?
  Access працює також з іншими базами даних і може експортувати інформацію для використання в них за допомогою інтерфейсу ODBC. Найбільш часто використовується вивантаження в інші програми пакету Microsoft Office – експорт даних в Excel і злиття в документ Word. В Excel дані вивантажуються в табличному вигляді, в Word створюються різні документи по заздалегідь створеного шаблону. Розробники програм зазвичай включають в функціонал можливість експорту даних. Але треба бути готовими до того, що іноді при цьому може бути втрачена частина інформації. Зазвичай це стосується не значень таблиць та зв'язків між ними, і відбувається, якщо програма, яку імпортуються дані, що не підтримують даний функціонал.

  Популярі новини
  Загрузка...