Розділ, захищений GPT: що значить, як відкрити

236 0 Новини високих технологій

Купивши новий жорсткий диск або встановивши нову операційну систему, користувач може виявити, що якийсь розділ, а то і зовсім все накопичувальне пристрій йому недоступно. Тобто він просто не може увійти в файлову систему. При цьому при спробі відкриття буде з'являтися помилка з наступним змістом: "Диск , захищений GPT". У цій статті буде розібрана саме така ситуація. За підсумком прочитання ви дізнаєтеся, що таке GPT і як відкрити диск, захищений їм, тому прочитайте її до кінця, щоб розібратися у всіх тонкощах.

Що таке GPT?

Перш ніж намагатися розібратися, що робити з GPT-диском, потрібно зрозуміти, що це взагалі таке. Отже, GPT – це стандарт розміщення розділів на жорсткому диску. Цей стандарт використовує інтерфейс під назвою EFI, який розробила компанія Intel. EFI прийшов на зміну Біоса.


Розділ, захищений GPT: що значить, як відкрити
Отже, як ми з'ясували, система не може працювати з GPT. Навіщо тоді було взагалі створена інша таблиця розділів – GPT? Насправді все просто. Справа в тому, що GPT більш технологічна в якості роботи. Вона дозволяє створювати розділи, розмір яких може досягати 94 зеттабайта, на противагу MBR, у якого стоїть обмеження на 22 терабайта. Втім, на цьому такі явні відмінності закінчуються. Виходячи з цього, все одно не стає зрозумілим, чому при спробі відкрити розділ, як ми вже з'ясували, GPT, з'являється настирлива помилка?

Що значить: захищений GPT?

Ми з'ясували багато нового, що стосується розділів, створених за технологією GPT, але все одно не стає зрозумілим, чому їх неможливо відкрити. Зараз як раз про це і поговоримо.


Справа в тому, що EFI, а відповідно і GPT, – це технології відносно недавні, тому сучасні операційні системи працюють з ними відмінно. Якщо вдаватися в подробиці, то під сучасними маються на увазі 64-розрядні системи. Тобто якщо ви користуєтеся саме ними, то ні про яку помилку "Диск, захищений GPT" не може йти і мови. Але проблеми починаються на 32-розрядних. До речі, саме тому від цієї проблеми страждають користувачі Windows XP, адже версія цієї операційної системи буває тільки 32-розрядна.
Розділ, захищений GPT: що значить, як відкрити
Як нескладно здогадатися, для того, щоб відкрити доступ до розділів жорсткого диска, потрібно всього-навсього відформатувати, вказавши нову таблицю розділів, а якщо бути точніше, – MBR. Далі по тексту ми саме цим і займемося – зробимо форматування в рамках операційної системи Windows XP.

Як відкрити захищений GPT розділ

Розібравшись з усією теорією, можна приступити безпосередньо до пояснення, як змінити GPT на MBR, щоб жорсткий диск дозволив відкритися в рамках 32-розрядної системи. Забігаючи вперед, скажемо, що існує два способи. Перший передбачає використання командного рядка, і тому для більшості він може не сподобатися, адже працювати в графічному інтерфейсі куди зручніше і зрозуміліше. Саме тому другий спосіб саме для таких людей. Він вже передбачає задіяння спеціальної програми. Але про все по порядку.

Спосіб 1: Відформатувати

Мабуть, даний спосіб форматування GPT-диска більш швидкий, ніж той, що буде йти далі в тексті, але, як було вже сказано, він не передбачає використання графічного інтерфейсу, що ускладнює роботу простому користувачеві.
Але перейдемо безпосередньо до інструкції, хоча перед її початком варто сказати, що якщо у вас встановлений всього один жорсткий диск, то з-під системи виконати її не вийде, але, міркуючи логічно, ви навіть не зможете встановити систему. Саме тому запишіть спочатку завантажувальну флешку з яким-небудь дистрибутивом Windows, а потім запустіть комп'ютер з неї. Після цього виконайте наступне:
 • Натисніть SHIFT+F10 щоб викликати "Командний рядок".
 • Запустіть утиліту diskpart, ввівши її назву та натиснувши Enter.
 • Перевірте список дисків, виконавши команду list disk".
 • Дізнавшись номер потрібного, виберіть його, вписавши "select disk ".
 • Очистіть його, виконавши "clean".
 • Тепер потрібно створити новий розділ на ньому. Для цього виконайте команду "create partition primary".
 • Вийдіть з утиліти diskpart, ввівши "exit" і натисніть Enter.
 • Закрийте вікно командного рядка, ввівши "exit" і натисніть Enter.
 • Розділ, захищений GPT: що значить, як відкрити
  Після цього можете перезавантажити комп'ютер і встановити на нього нову операційну систему, якщо у вас всього один жорсткий диск.

  Спосіб 2: Конвертувати з допомогою MiniTool Partition Wizard

  Як говорилося раніше, захищений GPT-диск можна виправити і з допомогою програм, що володіють графічним інтерфейсом. Однією з таких програм є MiniTool Partition Wizard, саме про неї ми зараз і поговоримо. Даний спосіб прекрасно підійде в тому випадку, якщо у вас всього один жорсткий диск, на який ви не можете встановити Windows з-за проблем з GPT.
 • Скачайте на іншому комп'ютері програму і запишіть її на флешку, тим самим створивши завантажувальний накопичувач.
 • Запустіть комп'ютер, флешки.
 • З'явиться інтерфейс програми. У ньому вам потрібно знайти і вибрати диск, який потрібно перетворити в MBR. Варто загострити увагу на тому, що вибирати потрібно саме диск, а не його розділ.
 • Зробивши це, в лівій частині програми натисніть на кнопку "Convert GPT Disk to MBR Disk".
 • На верхній панелі програми після цього натисніть на кнопку "Apply", щоб підтвердити свої дії.
 • Розділ, захищений GPT: що значить, як відкрити
  Запуститься процес конвертації таблиці розділів з GPT в MBR. Після його закінчення комп'ютер можна буде перезавантажити і встановити на нього нову операційну систему.

  Спосіб 3: Конвертувати з допомогою Paragon Hard Disk Manager

  Якщо у вас проблема виникла з другим жорстким диском на комп'ютері, на якому встановлена операційна система, тоді ви можете і не записувати образ дистрибутиву на флешку, а виконати всі безпосередньо у межах своєї системи. Для цього потрібно завантажити і встановити програму під назвою Paragon Hard Disk Manager. Зробивши це, можна буде приступити до конвертації жорсткого диска.
 • Запустіть програму.
 • Виберіть у ній розділ, який має розмітку в GPT.
 • Натисніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть з появи меню опцію "Конвертувати з GPT в MBR".
 • Натисніть кнопку для підтвердження обраних дій та дайте свою згоду на внесення змін.
 • Розділ, захищений GPT: що значить, як відкрити
  Після цього запуститься процес перетворення. В деяких випадках він може зажадати перезавантаження комп'ютера. У будь-якому випадку за підсумком ваш диск буде з правильною розміткою, і ви без проблем зможете ним користуватися. До речі, таким чином можна виправити зовнішній жорсткий диск, захищений GPT.

  Висновок

  Тепер ви знаєте - якщо диск захищений GPT, то це не означає, що він зламаний, навпаки, він працездатний, просто його потрібно переналаштувати. Як мінімум, зробити це можна двома способами, які і були розглянуті вище. В майбутньому ви будете знати, що робити в такій ситуації.

  Популярі новини
  Загрузка...