Дискретний графічний прискорювач AMD Radeon HD 6450. Характеристики, параметри і позиціонування

52 0 Новини високих технологій

На момент випуску в 2011 році AMD Radeon HD 6450 позиціонувався розробниками як ігрове рішення початкового рівня. Велика частина того софта на подібному апаратному забезпеченні успішно функціонувала. Саме про це доступному акселераторі і піде мова далі.

Дискретний графічний прискорювач AMD Radeon HD 6450. Характеристики, параметри і позиціонування

Позиціонування. Комплектація

Високим рівнем продуктивності спочатку не міг похвалитися AMD Radeon HD 6450. Цей адаптер був націлений на створення комп'ютерних ігрових систем початкового рівня. В бюджетних офісних обчислювальних ЕОМ його недоцільно використовувати з тієї причини, що в цьому випадку економічно правильно задіяти вбудовані відеокарти, які мають достатню швидкодію і вже входять до складу ПК. Ну, а для реалізації повноцінної графічної станції у цього акселератора не вистачить продуктивності. Наступним переліком комплектації компанія АМД оснастила це пристрій:
 • Відеокарта.
 • Диск з супутнім програмним забезпеченням.
 • Керівництво по налаштуванню.
 • Гарантійний талон.
 • Дискретний графічний прискорювач AMD Radeon HD 6450. Характеристики, параметри і позиціонування

  GPU

  В основі AMD Radeon HD 6450 лежить графічний процесор під кодовою назвою Caicos. Його напівпровідникові елементи виготовляються за технологією 40 нм, і на його кремнієвій основі перебувати 370 мільйонів транзисторних компонентів. Тактова частота даного рішення зафіксована на значенні в 625 МГц. Кількість шейдерних блоків становить 160 штук. Тактова частота їх ідентична іншій частині графічного чіпа і дорівнює всі ті ж 625 МГц. Модулів TMU у цьому мікропроцесорі 24 а блоків растеризації – 4.


  Пам'ять. Її характеристики

  Лише у зв'язці з пам'яттю стандарту GDDR3 може працювати AMD Radeon HD 6450. Характеристики останнього вказують на те, що обсяг відеобуфера може бути 512 Мб або 1 Гб. Номінальна тактова частота підсистеми пам'яті становить 1600 МГц. Розрядність шини підключення ОЗУ складає 64 біта. У підсумку на рівні 128 Гб/с, заявлена виробником пропускаючи здатність підсистеми пам'яті для AMD Radeon HD 6450. Характеристики, раніше наведені параметри вказують на те, що це ігровий прискорювач початкового ігрового рівня. Причому за мірками 2011 року. Зараз же він до цього рівня вже точно не дотягує.

  Дискретний графічний прискорювач AMD Radeon HD 6450. Характеристики, параметри і позиціонування

  Драйвери. Налаштування

  Лише з двома видами операційних систем може функціонувати AMD Radeon HD 6450. Драйвер цієї відеокарти може бути встановлений для ОС «Віндовс» чи «Лінукс». А ось для MacOS такого програмного забезпечення не передбачено. Такі дії необхідно виконати при налаштуванні даної графічної підсистеми:
 • Розбір корпусу ПК у вимкненому стані. Установка дискретної відеопідсистеми. Збір корпусу назад.
 • Включення обчислювальної системи.
 • Після закінчення ініціалізації останньої необхідно встановити керуючий софт для AMD Radeon HD 6450. Драйвер можна встановити або з компакт-диска або з Інтернету.
 • Потім виконується перезавантаження персонального комп'ютера. Після її закінчення процес встановлення та налаштування завершено.
 • Відгуки. Тести

  На низький рівень ігрової продуктивності вказують характеристики AMD Radeon HD 6450. Відгуки власників і результати в тестах це підтверджують. Наприклад, у грі Borderlands прискорювач здатний видати fps на рівні 19-21. Тобто нормально пограти в такому режимі вже точно не можна. Це ж саме можна сказати і про Crisis:Wrahesd. Результат в цьому випадку можна порівняти і становить 12-21fps. Ще одна гра, в якій виходить низький рівень продуктивності, – це Just Cause версії 2.0. У цьому випадку кількість fps буде одно 12-20. Тобто у всіх трьох випадках кількість кадрів менше 30 і саме це значення вважається тим порогом, вище якого можна нормально грати.
  До плюсів даної графічної карти власники відносять низьку вартість і можливість використання системи пасивного охолодження, яка включає лише один радіатор. Тобто рівень шуму в процесі функціонування цього акселератора мінімальний. А ось до недоліків відносять швидкодію. Результати тестів, які раніше були приведені, це лише підтверджують.
  Дискретний графічний прискорювач AMD Radeon HD 6450. Характеристики, параметри і позиціонування

  Висновок

  Застарілою графічною картою на поточний момент є AMD Radeon HD 6450. З моменту її появи вже неодноразово модельний ряд адаптерів даного виробника оновлювався. Та й технічні характеристики цього рішення вже неактуальні і практично порівнянні з сучасними інтегрованими видеоакселераторами. Тому вибирати дане рішення в якості основи для складання нового ПК неприпустимо. Принаймні ігрового. А ось для офісу його можна задіяти, але в цьому випадку краще виглядають все ж саме вбудовані адаптери.