Рівень SAR - що це таке в телефоні? Список телефонів з низьким і високим рівнем SAR

68 0 Новини високих технологій

Існує теорія, що мобільні телефони впливають на людський організм. Учені всього світу вже тривалий час не можуть прийти до однієї думки про шкоду випромінювання. Суперечки тривають і донині. Кращі уми людства розділилися на дві групи. В одній дотримуються теорії, що електромагнітне випромінювання завдає великої шкоди здоров'ю. А ось представники другої групи вважають, що якщо воно не перевищує встановленої норми, то є абсолютно безпечним. Яка з цих теорій є вірною, звичайній людині зрозуміти не те щоб важко - неможливо, тому кожен повинен приймати рішення самостійно. Але незважаючи на це, виробники мобільних пристроїв все ж вказують рівень SAR. Що це таке, розповімо трохи пізніше. Найчастіше даний показник вказується для кожної моделі телефону. Роблять це практично всі великі виробники гаджетів. Норма SAR відповідає сучасним вимогам, була прийнята в 2001 році. Завдяки їй можна вибирати безпечний в плані випромінювання телефон. Однак потрібно розуміти, що даний термін був розроблений за ініціативою самих виробників. Саме це допомогло позбутися від чуток про сильному шкоду девайсів і їх негативний вплив на організм людини. Узаконивши певні норми, розробники компаній стали виконувати вимоги, встановлені урядом тієї чи іншої країни. А це, в свою чергу, допомогло позбутися від усіх претензій з боку споживачів. Перевірити вказану виробником інформацію простій людині складно, тому довіряти їй чи ні - кожен може вирішити індивідуально.


Отже, давайте все ж розберемося, що це таке - рівень SAR, які норми випромінювання вважаються безпечними, а також ознайомимося з деякими рекомендаціями, що дозволяють знизити його вплив на людський організм.

Рівень SAR - що це таке в телефоні? Список телефонів з низьким і високим рівнем SAR

Поняття

SAR – абревіатура, утворена від словосполучення Specific Absorption Rate. З англійської мови воно дослівно перекладається як "коефіцієнт поглинання". Під час роботи телефону, смартфона або іншого мобільного гаджета виникає електромагнітне випромінювання, яке впливає на людину. Якщо говорити точніше, то організм його поглинає. У світі прийнята єдина одиниця вимірювання питомого ПОГЛИНАННЯ. Записується як вона Вт/кг і розшифровується як "вати на кілограм".

Виходячи з вищевикладеної інформації, можна дати визначення, яке допоможе простій людині зрозуміти, що це таке - рівень SAR. Якщо бути коротким, то це показник величини електромагнітного випромінювання, яке виробляється будь-яким мобільним пристроєм.
Рівень SAR - що це таке в телефоні? Список телефонів з низьким і високим рівнем SAR

Норми

Виробники мобільних телефонів, перш ніж випустити продукцію на ринок, повинні отримати сертифікат. Видається він тільки в тому випадку, якщо рівень SAR не перевищує встановленої норми. Вона може змінюватися залежно від країни. Наприклад, в Європі величина випромінювання на 10 р тканин тіла не повинна перевищувати 2 Вт/кг Розрахунок в Канаді, США та деяких інших країнах відбувається трохи по-іншому. Рівень SAR у них вираховується на 1 г тканин, і допустима норма становить 16 Вт/кг., А от у Росії використовується зовсім інша система вимірювання – вати на площу тіла. За нормами Санпін, безпечною вважається доза в 100 мкВт/см2. Але на практиці досить важко знайти мобільні телефони, SAR яких буде відповідати цим показником.
Які ж девайси є безпечними? Для їх визначення необхідно знати, що до маленьких показниками випромінювання відносяться ті, які не перевищують 05 Вт/кг В категорію середніх потрапляють пристрої з SAR до 08 Вт/кг. Інші телефони з великим випромінюванням (від 12 Вт/кг) вже можуть нести небезпеку для здоров'я, тому взаємодія з ними бажано скоротити до мінімуму. Особливу увагу повинні приділити цьому критерієм люди, у яких в експлуатації знаходиться старий мобільний телефон. До 2001 року допустима норма випромінювання була набагато вище. Наприклад, у Великобританії видавався сертифікат на девайси з SAR у 10 Вт/кг І зараз можна придбати телефон, який під час роботи випромінює 5 Вт/кг. Найчастіше такі моделі випускаються невідомими виробниками з Піднебесної.
Рівень SAR - що це таке в телефоні? Список телефонів з низьким і високим рівнем SAR

Телефони з низьким рівнем SAR

В даний час більшість виробників намагаються в повному обсязі відповідати вимогам. Причому мова йде не тільки про світових лідерів, але й про маловідомі компаніях. Далі буде наведена таблиця із зазначенням моделей телефонів, які можна вважати безпечними для здоров'я людей. Рейтинг складений в залежності від величини питомого ПОГЛИНАННЯ.Позиція у рейтингуМарка телефонуРівень SAR (Вт/кг)1ZTE Axon Elite0172Samsung Galaxy Note Edge0243Phicomm Passion0284LG G332GB0295Fairphone 2 Black Matte0296Samsung Galaxy S6 Edge 32GB0337HTC Desire 8200378Honor 60389Archos 50 Diamond04010Asus Zenfone 5 LTE04211OnePlus Two 64GB04312Nokia Lumia 83004613Oppo Find 704714Sony Xperia Z5 Premium04715HTC One M9052

Телефони з високим рівнем SAR

Якщо хтось думав, що тільки старий мобільний телефон може являти небезпеку для здоров'я, то він сильно помилявся. Навіть у даний час у продажу є гаджети, у яких досить високий рівень SAR. Стверджувати однозначно, що вони можуть завдати шкоди, не можна, але кожен користувач повинен володіти цією інформацією. Нижче представлена таблиця з певними моделями телефонів, величина випромінювання у яких перевищує 1 Вт/кг

Позиція у рейтингуМарка телефонуРівень SAR (Вт/кг)1Alcatel Onetouch Idol 355 Zoll1632HTC Droid DNA1563Motorola Droid RAZR Maxx HD1564Huawei Ascend Mate 71545Motorola Moto X 16GB1526Nokia Lumia 6301517HTC One Mini 21468ZTE Score1409Alcatel Onetouch Idol 347 Zoll12810Apple iPhone 511811Honor 711312Apple iPhone 4S11113Acer Liquid Jade Plus10814Sony Xperia Z5 Compact10715LG Class104

Рекомендації

В принципі, ми розібралися з питанням "що це таке - рівень SAR". Напевно, деяким власникам телефонів будуть корисні наступні рекомендації. Дотримуючись цих правил, можна значно зменшити поглинаючу організмом дозу випромінювання.
Рівень SAR - що це таке в телефоні? Список телефонів з низьким і високим рівнем SAR
  • Носити або зберігати апарат бажано подалі від тіла.
  • Використовувати для тривалих бесід з абонентом гарнітуру або включати гучний зв'язок.
  • При слабкому сигналі Мережі скоротити тривалість розмови.
  • Намагатися по можливості не закривати ту частину корпусу в телефоні, де розташовані антени.