Який пошуковик найкращий? Рейтинг найбільш популярних пошукових систем

36 0 Новини високих технологій

Пошукова система – це один з ключових рівнів інтернету нарівні з контентом і браузером. «Яндекс»-пошуковик або аналогічні системи («Гугл», «Бінго», DuckDuckGo і інші) дозволяють користувачам здійснювати пошук інформації у Всесвітній павутині, формулюючи запит. Робота пошукової системи полягає в тому, щоб знайти по цьому запиту (ключовим словом або фразою) всі документи, сторінки, відео, тобто весь контент. Який пошуковик найкращий? Чи є альтернативні варіанти, що, крім «Гугла» і «Яндекса»? Який пошуковик інтернету більше підходить для сканування англомовних джерел або, наприклад, музики? Саме про це і піде мова в статті.

Рейтинг: лідери ринку

Якщо говорити про світ у цілому, то «Гугл»-пошуковик є найпопулярнішою пошуковою системою. Корпорація займає майже 70% ринку. Другу позицію рейтингу займає «Бінго» (частка – 1226%). Боротьбу за другу сходинку з ним веде система Baidu (648% станом на вересень 2015 року). Час від часу вони міняються місцями.


Так, наприклад, у 2014 «сили» були розподілені по-іншому: перше місце займав «Гугл»-пошуковик з 6869%, друге – Baidu (177%), третє – «Бінго» з капіталізацією ринку в 622%. Але загальносвітові дані дуже узагальнені. Який пошуковик найкращий? У Китаї, наприклад, дуже невеликий відсоток населення сканує «Гуглом», більшість використовує вітчизняну систему Soso. У Південній Кореї велика частина жителів користується власною розробкою – пошукачем інтернету Naver. Правда, в останні кілька місяців кількість запитів у цій системі почало стрімко знижуватися. В Японії, на Тайвані користувачі частіше за інших використовують Yahoo!

Рейтинг: російськомовні системи

Який пошуковик найкращий? У Росії рейтинг пошукових систем зовсім не схожий на загальносвітовий. Лідер ринку в російськомовному сегменті інтернету – це «Яндекс», яким користуються більше 55% користувачів.

На другому місці «Гугл» з результатом 376%. Згідно з даними сервісу LiveInternet, охоплення російськомовних пошукових запитів у Всесвітній павутині розподілився наступним чином:
 • Універсальні пошуковики: «Гугл» (376%), «Бінго» (03%), Yahoo! (01%).
 • Англомовні і міжнародні (AskJeeves, наприклад).
 • Російськомовні системи пошуку «Яндекс» (562%), Mail (53%), «Рамблер» (05%).
 • DuckDuckGo

  Розмова про альтернативних пошукових системах варто почати з пошуковика DuckDuckGo. Це досить відома і поширена система з відкритим вихідним кодом. Сервери DuckDuckGo знаходяться в Сполучених Штатах Америки. Результати пошуку досить великі, так як система використовує не тільки власні алгоритми, але й результати деяких інших джерел, наприклад, "Вікіпедії", пошукача «Бінго» і Yahoo!
  Який пошуковик найкращий? Рейтинг найбільш популярних пошукових систем
  Пошуковик DuckDuckGo забезпечує максимальну безпеку особистої інформації користувача, приватність і конфіденційність. Система не збирає ніяких даних про користувачів, не зберігає історію і максимально обмежує використання файлів cookie. Відмінність DuckDuckGo в тому, що ця система не персонализирует пошукову видачу, як це роблять інші системи. В «Гуглі» або «Яндексі», наприклад, користувач бачить тільки ту інформацію, яка узгоджується з його уподобаннями. А ось DuckDuckGo формує реальну картину і дозволяє позбутися нав'язливої конкретної реклами. Пошуковий сервіс легко шукає інформацію на іноземних мовах, тоді як «Яндекс» і «Гугл» за замовчуванням віддають перевагу російськомовними джерелами, навіть якщо запит введено англійською, німецькою або іншою мовою.
  У системі можна налаштувати інтерфейс: можна змінювати колірне оформлення, шрифти, посилання та інші параметри всього в кілька кліків. Поки ще цій пошуковій системі далеко до гіганта «Гугла», але каченя розвивається, так що цілком можливо, що в майбутньому DuckDuckGo займе одну з лідируючих позицій. Команда створила відмінний продукт, який забезпечує анонімний, швидкий і функціональний пошук, заслуговує уваги користувача.

  NotEvil

  Це система, яка здійснює пошук по анонімної мережі Tor. Пошукова система встановлена в однойменному браузері. Чим краще notEvil? Він «проходить» туди, куди не можуть дістатися «Гугл» або «Яндекс»-пошуковик. Взагалі, у мережі Tor дуже багато ресурсів, які можна відвідати у «звичайному» (законослухняному) інтернеті. Це така собі майданчик всередині мережі зі своїми соціальними платформами, торрент-трекерами, ЗМІ, блогами, торговими центрами, форумами, бібліотеками і так далі.

  До речі, notEvil – це не єдиний у своєму роді пошуковик. Ще є Look, який за замовчуванням доступний в тому ж браузері «Тор», та TORCH – одна з найстаріших систем пошуку в анонімної мережі.
  Який пошуковик найкращий? Рейтинг найбільш популярних пошукових систем

  YaCy

  Безкоштовний пошуковик YaCy - це зовсім інший підхід до організації пошуку у Всесвітній павутині. Система працює за принципом Р2Р. Це означає, що кожний комп'ютер, на якому встановлений модуль, самостійно сканує інтернет, а потім всі отримані результати збираються в єдину базу, якою можуть користуватися всі користувачі YaCy. Система повністю незалежна, автономна, забезпечує анонімність кожного користувача. YaCy підійде прихильникам відкритого інтернету, який не схильний до впливу великих корпорацій і державних органів. У побуті пошуковик поки що не дуже корисний, зате в перспективі є гідною альтернативою «Гуглу» навіть з точки зору організації процесу пошуку інформації.
  Який пошуковик найкращий? Рейтинг найбільш популярних пошукових систем

  Pipl

  Pipl – система, призначена для пошуку інформації про якомусь певному людині. Розробники стверджують, що алгоритми пошуковика шукають людей ефективніше, ніж найпоширеніші в усьому світі «Гугл» або «Яндекс».
  Пріоритетними джерелами є профілі в соціальних мережах коментарі, списки учасників, бази даних, де публікуються різноманітні дані про людей, наприклад, бази судових рішень. Але є і недолік. Для Pipl недоступні російські бази даних, так що він буде корисний тільки для пошуку інформації про громадян США.
  Який пошуковик найкращий? Рейтинг найбільш популярних пошукових систем

  FindSounds

  Який пошуковик найкращий? Якщо потрібно знайти музику або звуки, то, звичайно, найкращим буде саме FindSounds. Це спеціалізований пошукач, де є список тегів. Тут можна вибрати потрібний формат звукового файлу або його якість. Всі результати пошуку доступні для скачування.
  Який пошуковик найкращий? Рейтинг найбільш популярних пошукових систем

  Wolfram|Alpha

  Ця система видає не сторінки, на яких є необхідна користувачеві інформація, а готовий результат. Наприклад, карти, графіки, таблиці, короткі відповіді. Сервіс як не можна краще підходить для обчислення даних та пошуку конкретних фактів. Пошуковик поки не розуміє всі запити, але постійно розвивається. З допомогою Wolfram|Alpha зручно, наприклад, порівнювати параметри для налаштування фотоапарата, смартфона або ноутбука. Також обчислювати рівень алкоголю в крові (система запитує у користувача вагу і зріст, кількість випитого, час, а потім повідомляє, через скільки алкоголь повністю виведеться з організму). Інструмент може конвертувати розміри взуття і одягу, рахувати калорії, дивитися курси валют або налаштовувати музичний інструмент.

  Dogpile

  Dogpile виводить результати з видач всіх поширених пошукових систем відразу. Сервіс використовує покращений алгоритм і, як запевняють розробники, формує саму кращу видачу в інтернеті. Крім того, тут мало реклами. Можна спробувати скористатися Dogpile, якщо потрібна інформація ніяк не знаходиться в стандартних «Гуглі» або «Яндексі».
  Який пошуковик найкращий? Рейтинг найбільш популярних пошукових систем

  BoardReader

  Ця система шукає інформацію на форумах, опитуваннях, сервіси питань і відповідей, соціальним спільнотам, звужуючи поле пошуку до соціальних майданчиків. Можна виставити фільтри: мова і дату публікації, назва сайту тощо. Пошуковик може стати в нагоді фахівцям з реклами, яких цікавить думка аудиторії.
  Який пошуковик найкращий? Рейтинг найбільш популярних пошукових систем

  На закінчення

  Часто альтернативні пошукові системи швидкоплинні. Вони з'являються також швидко, як і вмирають. Більшість альтернативних систем на сьогоднішній день спеціалізуються на якій-небудь вузькій ніші або тестують оригінальний алгоритм у формуванні результатів пошуку. В контексті опису альтернативних пошукових систем, критерій «краще» зовсім не означає «краще у всьому». Кожен з перерахованих вище сервісів дає конкретному користувачеві щось таке, чого немає в «Гуглі» або «Яндексі». У будь-якому випадку, ознайомитися з альтернативними варіантами (на тлі того, що система здається практично монополізованою пошуковими гігантами) цікаво і корисно кожному користувачеві.