Як користуватися смартфоном новачкові?

17 0 Новини високих технологій

Здається, що в наш цифровий вік пояснювати, як користуватися смартфоном, не потрібно. Однак це не так. Вік, коли дані гаджети потрапляють в руки, сильно знижується. Пояснити дітям, як ними користуватися, повинні дорослі, які самі іноді не цілком володіють цими пристроями.

Первісна настройка

Як користуватися смартфоном? Відповідь варто почати з азов, поступово просуваючись далі по порядку. Отже, спочатку буде запропоновано встановити пароль, пін-код або ключ. Новачкові краще не починати експериментувати з даною функцією, а відкласти його на потім. Просто можна забути код або пробувати ввести одне, а отримати зовсім інше, в результаті чого смартфон може перестати працювати вже на першому етапі налаштування.
Як користуватися смартфоном новачкові?
Перед цим значенням буде запропоновано вибрати мову, потім буде зроблена спроба підключення до бездротових мереж. В більшості випадків цей крок можна пропустити. Після буде запропоновано створити обліковий запис «Гугл».


В якості ради для початківців (як користуватися смартфоном) можна сказати ось що: користувачам телефонів на Android краще відразу налаштувати даний аккаунт. Це обумовлено тим, що установка додатків відбувається через спеціальний магазин, крім того, смартфони на базі цієї операційної системи, як правило, прив'язані до сервісів цієї компанії. Сучасні смартфони на базі Android версії 5.1 і вище прив'язані до «Гугл»-аккаунту, і якщо раптом відбувається крадіжка або втрата гаджета, то для розблокування буде здійснюватися запит даних прив'язаного облікового запису. У разі необхідності перенесення контактів зі старого телефону на щойно куплений смартфон користувачі «Андроїда» повинні знову-таки користуватися сервісами Google. Крім того, при використанні на новому смартфоні аккаунта від попереднього гаджета з такою ж ОС буде запропоновано завантажити додатки, які використовувалися на попередньому пристрої.

Встановлюємо програми

Як користуватися смартфоном? Користувачі, як правило, купують пристрій не з метою вчинення виключно дзвінків, оскільки для цього підійде і простий телефон. Покупці смартфонів хочуть використовувати цей пристрій як міні-комп'ютер. Це дає можливість встановлювати на нього програми.

Роз'яснимо, як користуватися смартфоном (для чайників) при установці додатків.
Як користуватися смартфоном новачкові?
Найбільш популярні моделі смартфонів виходять з ОС iOS і Android. Обидві ці системи мають свої магазини додатків. В Play Market від Google безліч додатків безкоштовні, але є і платні аналоги. Вітчизняні покупці ще з початку комп'ютеризації звикли якщо і купувати програми, то тільки за символічну плату на ринку, а після того, як інтернет став доступний практично повсюдно, ці програми скачують різними способами з Глобальної мережі. Спочатку «Гугл» не дає можливості користувачеві встановити стороннє додаток. Проте користувач може зняти це обмеження, але вся відповідальність за пошкодження смартфона лягає в цьому випадку вже на нього. Тому потрібно подумати, що краще: заплатити гроші за потрібну програму або отримати потенційну поломку гаджета.

Встановлюємо антивірус

Незважаючи на те, що iOS відноситься до ОС, які розробляються компанією Apple, а Android — до ОС, які розробляються компанією Google, таких ступенів захисту, як настільний Mac або ОС GNU/Linux, вони не мають. Ядро «Андроїда» — це ядро операційної системи «Лінукс», однак сама система не відноситься до GNU, тому вона піддається впливу вірусів.
Як користуватися смартфоном новачкові?
Розглянемо, як користуватися смартфоном для початківців, щоб не зловити вірус. Найбільш популярні антивіруси, поширені в середовищі Windows, були адаптовані і під «Андроїд». В Play Market можна знайти різноманітні антивірусні програми, включаючи такі популярні, як DrWeb, "Антивірус Касперського", "Аваст". При використанні останнього смартфон можна убезпечити ще й від крадіжки. Також заблокувати пристрій і визначити його розташування можна з допомогою «Гугла».

Оптимізація смартфона

Дамо ще одна порада для чайників (як користуватися смартфоном). Користувач може повністю міняти дизайн, в результаті чого гаджет починає виконувати більше процесів, а чим більше він виконує процесів, тим більше ресурсів йому потрібно, так як при наявних ресурсах він починає гальмувати. Тому потрібно підбирати додатки, які покращують енергоефективність смартфона. Привчіть себе періодично проводити очищення гаджета за допомогою спеціальних програм, які знаходять тимчасові файли, які виникли при встановленні, а також тих, які не були видалені автоматично і поступово займають все більше і більше простору.

Перезавантаження

Ще однією порадою для початківців (як користуватися смартфоном) буде вивчення інструкції з метою здійснення перезавантаження пристрою з допомогою клавіш на телефоні. Як і будь-який комп'ютер, смартфон може зависнути. Як правило, кнопки Reset вони не мають, а перезавантаження може здійснюватися комбінацією послідовно натискання клавіш.

Жести в ОС «Андроїд»

Як користуватися смартфоном для початківців? Необхідно звернути увагу і на жести, які використовуються для управління ОС, встановленої на даному гаджеті. Однією з найпопулярніших операційних систем, що використовуються на смартфонах, є ОС «Андроїд». Розглянемо, які тут використовуються жести:
 • тап — одноразовий короткочасний клік пальцем по якому-небудь елементу;
 • подвійний тап — короткочасний дворазовий клік пальцем по якому-небудь елементу (аналог подвійного клацання мишею в Windows);
 • довгий тап — передбачає утримування пальця на певному елементі протягом 1-2 секунд;
 • щипок — дисплей охоплюється двома пальцями, що розходяться в різні сторони або зводяться разом (розведення в сторони здійснюється, як правило, для збільшення масштабу, а зведення — для зменшення);
 • свайп — переміщення пальця по дисплею, одне з основних дій.
 • Як користуватися смартфоном новачкові?

  Налаштування смартфонів Samsung

  Розглянемо, як користуватися смартфонами "Самсунг", на прикладі Galaxy S7. У них може створюватися обліковий запис Samsung, яка потрібна для використання Samsung Pay, за допомогою чого можна оплачувати зі смартфона покупки в магазині.
  Як користуватися смартфоном новачкові?
  Гаджети Samsung забезпечені сканером відбитка, з допомогою якого можна розблокувати смартфон, увійдіть у мережі і використовувати сервіс Samsung Pay. В Theme Store "Самсунг" використовує безліч тем для смартфонів, частина з яких доступна безкоштовно, а частина — за гроші. Як користуватися смартфоном новачкові, який ще не опанував установку додатків? Виробник періодично додає нові додатки в нові смартфони і видаляє старі. З досвідом кожен користувач зможе встановити нові додатки з Play Market, а видалити встановлені "Самсунгом" можна з допомогою кнопки «-» в меню додатків.
  Розглянутий смартфон дозволяє економити енергію батареї, міняючи кольори на екрані чорно-білі, а також вимикаючи програми, запущені у фоновому режимі. Як і більшість інших смартфонів, даний гаджет дозволяє використовувати micro SD-карту.

  Використовуємо смартфони Xiaomi

  Як користуватися смартфоном новачкові?
  Дані смартфони мають свої особливості. Як користуватися смартфонами Xiaomi? Тут сім-карти вставляються не ззаду, а збоку, є спеціальний слот для них. В коробці, куди був укомплектований даний смартфон, є спеціальний пристрій для відкриття даного слота (схоже на скріпку). Якщо зв'язок не з'явиться, то виймаємо, перевертаємо сімку і знову вставляємо. Деяким аналогом облікового запису Samsung в смартфонах в гаджетах Xiaomi є аккаунт Mi, з допомогою якого можна оновлювати прошивки, блокувати телефон при необхідності, виконувати бекапи, користуватися хмарою. В смартфонах розглянутої марки є додаток «Весела карусель», яке надає йому динамічний вигляд з різними зображеннями. Включаємо: налаштування — шпалери — карусель. В даних смартфонах, наприклад, в моделі Xiaomi Redmi 3s також є можливість додавання відбитка пальця. Якщо у смартфоні є оболонка Miui, то там використовується друге простір, що по своїй суті являє собою новий сеанс роботи. З першого простору друге при необхідності можна видалити. Додатки у цьому смартфоні можна закривати за допомогою кнопки «Меню» на самому гаджеті, вибираючи непотрібне і натискаючи на кошик (воно не піде, а закриється). Існує ще безліч різних опцій даних смартфонів, які не можна охопити в одній статті.
  Як користуватися смартфоном новачкові?

  На закінчення

  Як користуватися смартфоном? Можна розмірковувати нескінченно. У статті наведені основні рекомендації для новачків, щоб вони змогли одразу почати користуватися гаджетом після його придбання. Також розглянуті деякі можливості окремих моделей смартфонів, наприклад, "Самунга" або Xiaomi. З досвідом користувачі зможуть вже самостійно відкривати нові можливості своїх гаджетів.