Розміри матриць фотоапаратів: таблиця. Фізичний розмір матриці фотоапарата

11 0 Новини високих технологій

Практично кожна сучасна людина стикався з непростою ситуацією на вибір цифрового фотоапарата. Як його вибрати, щоб отримати якісні знімки? Від чого залежить фізичне якість знімка? Спробуємо, не заглиблюючись у тонкощі, відповісти на ці питання. Художню цінність фотографії в цій статті розглядати не будемо.

Визначальні характеристики цифрової камери – це кількість мегапікселів розмір матриці фотоапарата

Що таке піксель і матриці? Матриця (синонім – сенсор) – це прямокутний плоский елемент, який замінив фотоплівку в старої фотокамери і перетворює в електричні сигнали зображення, яке потрапило в неї через об'єктив. Цю інформацію процесор апарату після оцифровки записує на карту пам'яті у вигляді файлу. На матриці розташовані пікселі — базові елементи або точки (мікроскопічні фотоелементи-транзистори), з яких формується цифрове зображення. Мегапіксель – мільйон пікселів. Більшість покупців орієнтуються саме на цей параметр. Виробнику цифрового апарату набагато дешевше встановити в свій пристрій нову матрицю з збільшеною кількістю мегапікселів і запустити його в виробництво, ніж переробити практично всі пристрій камери і забезпечити його великою матрицею. Тому в магазині продавець загострює увагу покупця саме на параметр, що відображає кількість мегапікселів, і скромно замовчує розмір матриці фотоапарата.


Які розміри матриць фотоапаратів різної вартості?

Чим більше розміри пікселя і (як наслідок) матриці, тим якісніше знімок. Великий розмір пікселя краще сприймає світло і точніше визначає колір. Чим менше розміри пікселя і матриці, тим більше перешкод (шумів) на знімку. Тому багато мегапікселів зовсім не означає, що якість знімка буде відмінне. Розмір матриці – ось що визначає якість знімка і вартість апарату параметр. На наступне знімку видно матриця дзеркальної камери. Очищення її проводиться за допомогою спеціальної програми, яка встановлена у фотоапараті. Торкатися до матриці руками і будь-якими предметами абсолютно неприпустимо. Це прямий шлях до виходу її з ладу.


Розміри матриць фотоапаратів: таблиця. Фізичний розмір матриці фотоапарата
Які розміри матриць фотоапаратів бувають, в яких камерах вони встановлені? Відповідь на це запитання нижче.

Розміри матриць фотоапаратів: таблицяФормат або дюйми діагоналіФізичний розмір, ммПриклад пристроюFF (FullFrame), повний кадр36 x 24Дорогі професійні фотокамери. Canon, Nikon, Sony, LeicaAPS-C235 x 156Дзеркалки широкого цінового діапазону Nikon, Canon, SonyAPS-C223 x 149Дзеркалки широкого цінового діапазону Canon, Sony, просунуті бездзеркалки4/3" або Micro 4/3173 x 130Бездзеркалки широкого цінового діапазону Panasonic, Olympus1"128 x 96Бездзеркалки Nikon, Samsung і просунуті компактні фотоапарати1/23"616 x 462Переважна більшість мильниць1/3"469 x 352Фотокамери смартфонів

Рекомендації по вибору фотокамери

Якщо ви вибираєте з декількох пристроїв фотоапарат за кількістю мегапікселів, то остаточний висновок розумно робити після того, як з'ясуйте, матриці якого розміру в них встановлені. Вибір слід зробити на користь тієї фотокамери, в якій встановлена матриця самого великого розміру. Якщо ви хочете знімати на камеру з великою матрицею, доведеться миритися з її великими розмірами і вагою. Проаналізувавши ринок фотоапаратів, стає зрозуміло, що не існує поки невеликих і дешевих полнокадровых камер. А масова мобільна фототехніка сильно обмежена невеликим розміром матриці.

Розміри матриць фотоапаратів: таблиця. Фізичний розмір матриці фотоапарата
Якщо ви не будете займатися фотографією професійно, то і не варто витрачатися на дорогий фотоапарат з великим сенсором. Звичайні дешеві цифрові фотоапарати (сучасні мильниці) впораються з цим завданням набагато гірше наворочених дзеркалок і порадують вас пристойними знімками.
Розміри матриць фотоапаратів: таблиця. Фізичний розмір матриці фотоапарата
Не варто забувати, що камери в сучасних смартфонах також мають непогані параметри, яких цілком достатньо для оперативного створення гарного знімка.
Розміри матриць фотоапаратів: таблиця. Фізичний розмір матриці фотоапарата
На закінчення зауважимо, що на отримання якісного знімка впливає багато факторів. Найважливіший з них – професіоналізм фотографа. І думка про те, що крута камера – запорука прекрасних знімків, так само далеко від правди, як і те, що дорога пензель художника – гарантія створення шедеврів. Фотоапаратура – всього лише інструмент. Фотографує людина, а не камера. Тим не менш в арсеналах у відомих фотохудожників важко знайти дешеву мильницю. Вибір за вами.