Що робити, якщо пропав звук у навушниках?

10 0 Новини високих технологій

Практичні кожна сучасна людина є користувачем персонального комп'ютера. ПК, ноутбуки, планшети і мобільні телефони стали невід'ємною частиною життя в наш час. Комп'ютери і ноутбуки можна використовувати як в робочих цілях, так і в розважальних: подивитися відеоролик, фільм, послухати музику або пограти в ігри. Але що робити, якщо сталася якась неполадка в роботі ПК, наприклад, пропав звук у навушниках або колонках? Знайти способи вирішення такої проблеми можна в цій статті.


Що робити, якщо пропав звук у навушниках?

Можливі причини відсутності звуку

Звук на комп'ютері або ноутбуці може бути відсутня з кількох причин. Перерахуємо їх:
 • Збиті налаштування звуку.
 • Зламалися навушники або колонки.
 • Не включена служба Windows Audio.
 • Відключено пристрій в Диспетчері.
 • Неправильні налаштування BIOS.
 • Конфліктуючі програми або віруси.
 • Поломка звукової карти.
 • Перевірити налаштування звуку

  Насамперед, необхідно перевірити, чи включений звук на комп'ютері. Зробити це можна, клікнувши лівою кнопкою миші (ЛКМ) на значок звуку в правому нижньому кутку екрану. Повзунок гучності повинен бути на середині смуги або вище. Також треба перевірити, чи не вимкнено звук взагалі. Якщо значок підкреслений червоним, то слід натиснути на нього.
  Що робити, якщо пропав звук у навушниках?
  Якщо повзунок гучності і так знаходився на високому рівні, а звуку немає, то слід натиснути правою кнопкою миші (ПВК) на значок звуку в правому нижньому кутку екрану і вибрати "Звуки", а далі - "Відтворення".
  Що робити, якщо пропав звук у навушниках?
  Поруч зі значком динаміків або навушників повинна бути зелена галочка, що позначає підключення пристрою до комп'ютера. Якщо на її місці красується червоний хрест або сіра стрілка вниз, то варто натиснути ПКМ на пристрій і вибрати "Включити".


  Перевірити пристрій на працездатність

  Що робити, якщо пропав звук у навушниках, а в колонках він є? В такому випадку можна від'єднати навушники і підключити їх до іншого комп'ютера, ноутбука, планшета або мобільному телефону з відповідним роз'ємом. Далі потрібно включити якісь звуки або музику, тим самим перевірити навушники на працездатність. Якщо пристрій в робочому стані, значить, справа в комп'ютері або його налаштуваннях. Якщо звуку немає і при підключенні до іншого пристрою, то варто піти і купити нові навушники.

  Переконайтеся в тому, що служба Windows Audio включена

  Буває і так, що з невідомих користувачеві причин збиваються настройки Windows Audio. Щоб зрозуміти, чому пропав звук у навушниках, потрібно перевірити коректність роботи даної служби. Насамперед необхідно викликати контекстне меню для роботи з командами поєднанням клавіш Win+R. У вікні прописати команду services.msc. Далі вікні "Служби" потрібно знайти Windows Audio.
  Що робити, якщо пропав звук у навушниках?
  У рядку "Стан" має значення "Працює", а "Тип запуску за замовчуванням" - "Автоматично". Якщо це не так, то потрібно натиснути ПКМ на цю службу і вибрати названі властивості. Далі, як показано на запропонованому у статті фото, слід вибрати таку послідовність: "Автоматично" - "Запустити" - "Застосувати" - "ОК".
  Що робити, якщо пропав звук у навушниках?

  Відключено пристрій

  Ще однією причиною того, що пропав звук у навушниках на ноутбуці чи комп'ютері, є відключення пристрою. Для того щоб перевірити це, треба виконати наступні дії:
 • Зайти в "Пуск".
 • У рядку пошуку прописати "Диспетчер пристроїв" і натиснути на нього.
 • У списку знайти "Звукові, відео та ігрові пристрої".
 • Якщо будь-який з пристроїв в цьому пункті позначається сірої стрілочкою (як показано на малюнку нижче), то необхідно клацнути по ньому ПКМ і вибрати "Задіяти".
  Що робити, якщо пропав звук у навушниках?
  Якщо це не допомогло, то, можливо, потрібно оновити звуковий драйвер.

  Неправильні налаштування BIOS

  Якщо користувач нещодавно проводив якісь маніпуляції з BIOS, то, можливо, випадково збилися налаштування або ж вони встановлені некоректно. Потрібно це перевірити. Для того щоб зайти в BIOS, після вмикання комп'ютера необхідно неодноразово натискати клавішу Del, F2 або F10. Яка саме з перерахованих клавіш запускає BIOS певної операційної системи вказано відразу при включенні комп'ютера навпроти слова Setup. Натискати на цю клавішу необхідно відразу після включення комп'ютера, але до запуску операційної системи. Після того, як вдалося зайти в BIOS, потрібно відкрити вкладку Advanced і знайти рядок High Definition Audio. Навпаки повинно бути встановлено значення Enabled. Якщо це не так, і виставлений статус Disabled, то його потрібно змінити на вказане вище значення. Далі необхідно зберегти зміни і вийти з BIOS. Ці дії в більшості випадків вирішують проблему з відсутністю звуку на комп'ютері або ноутбуці. Після перезапуску і включення комп'ютера, слід перевірити, чи не з'явився звук.

  Відновлення системи

  Якщо користувач точно знає, після чого і коли пропав звук на комп'ютері, то можна спробувати виправити проблему з допомогою відновлення системи:
 • Для того щоб відкотити систему до певної точки відновлення, необхідно відкрити "Пуск" і в рядку пошуку прописати "Відновлення системи".
 • У віконці ознайомитися з попередженням про те, що всі недавно встановлені програми та інші документи після відновлення системи будуть видалені, і натиснути "Далі".
 • Що робити, якщо пропав звук у навушниках?

 • Знайти і вибрати точку відновлення, після якої, можливо, пропав звук у навушниках або в колонках. Якщо такої точки немає в пропонованому списку, потрібно встановити галочка навпроти "Показати інші точки відновлення", вибрати з додаткового списку і натиснути "Далі".
 • Після натискання на кнопку "Готово", запуститься відновлення системи до вибраного моменту часу.
 • Важливо пам'ятати, що скасувати цей процес після його запуску вже неможливо. Якщо на комп'ютері є важливі файли і документи, недавно збережені, то їх слід перемістити на флеш-накопичувач або яку-небудь іншу картку пам'яті. Після відкату системи, комп'ютер буде перезавантажений. Якщо проблема була в недавній установці програм, то звук з'явиться.

  Вірусні програми

  Можливо, відсутність звуку на комп'ютері або ноутбуці пов'язано з вірусами. Слід провести глибоку перевірку на шкідливі програми та ліквідувати їх, у разі виявлення.

  Несправність звукової карти

  Якщо після використання всіх попередніх рад питання - пропав звук у навушниках, що робити - все ще актуальне, то залишається скористатися останньою рекомендацією: замінити звукову карту. Це крайній метод, який варто використовувати тільки після того, як всі вищеперелічені поради не вирішили проблему зі звуком.