Як вибрати проектор для домашнього кінотеатру?

15 0 Новини високих технологій

Отже, ви плануєте придбання домашнього кінотеатру. Який вибрати проектор, щоб картинка завжди радувала око? Фахівці знають кілька загальних правил, рекомендацій, якими діляться з заінтересованими на просторах всесвітньої павутини. Спробуємо подивитися уважніше, який вибрати проектор для домашнього кінотеатру, на які параметри дивитися в першу чергу і за що платити гроші.

Як вибрати проектор для домашнього кінотеатру?

Про все по порядку

Щоб покупка була вдалою, необхідно реалізовувати її поетапно. Фахівці рекомендують:
 • визначити, для яких цілей прилад купується;
 • наскільки велике приміщення, куди його поставлять;
 • який екран найкраще задовольняє завдань в конкретному випадку.
 • Не знаючи, як вибрати домашній проектор, можна придбати надмірно дорогий прилад, який розчарує на практиці. Крім того, при невдалому підборі розміру є шанс, що зображення буде просто не видно. Уникнути цього можна, якщо відразу сформулювати, для чого техніка купується. Одні правила поширюються на те, як вибрати проектор для школи, зовсім по-іншому підбирають моделі для домашнього користування. Не менш важливо розібратися, які бувають типи екрану і чим вони відрізняються один від одного, а також вникнути в суть роботи приладу, щоб оцінити, в якій мірі впливає обстановка на якість картинки.

  Значущі аспекти

  Фахівці, розповідаючи про те, як правильно вибрати проектор для будинку, рекомендують дуже відповідально поставитися до етапу обчислення площі приміщення. Потрібно відразу продумати, як прилад буде розташовуватися. Багато залежить і від габаритів, і від планування об'єкта. Пояснюючи, як вибрати проектор для кінотеатру, звертають увагу і на необхідність врахування кількості глядачів у залі. Знаючи, скільки буде гостей, що їх передбачається розмістити, можна підібрати оптимальний прилад.


  Як вибрати проектор для домашнього кінотеатру?
  Купуючи модель, не буде зайвим ознайомитися з наявністю додаткових гаджетів, якими можна укомплектувати його. Підбирати потрібно ефективні, актуальні для конкретного випадку варіанти, які допоможуть вплинути на якість роботи системи в цілому. Якщо всі поради, присвячені тому, як правильно вибрати проектор, здаються занадто складними, можна звернутися до професіоналів. Правда, необхідно розуміти: консультанти магазинів зацікавлені в тому, щоб продати товар, тому слід співпрацювати тільки з надійною точкою, де працівники бажають, в першу чергу, допомогти замовнику, а не настояти на придбання найдорожчого, що є в асортименті.

  Починаємо з самого початку

  Як вибрати проектор для будинку? А для школи? Для робочого приміщення? Фахівці кажуть: спершу потрібно чітко сформулювати, де буде використовуватися прилад, в яких умовах. Чим точніше будуть визначені потреби, тим більше задовольнить придбання. Щоб проаналізувати це питання, потрібно скласти список матеріалів, що плануються до подання. Це можуть бути кінострічки, навчальні матеріали, рекламні або презентаційні. Коли перелік сформований, розбираючись, який проектор краще вибрати, потрібно подумати над аудиторією: кому матеріали будуть демонструватися? Як численні глядачі? Наскільки часто приладом будуть користуватися? Фахівці радять, як вибрати хороший проектор, рекомендують на всі зазначені запитання дати чіткі послідовні відповіді і зафіксувати їх у зведену таблицю, яку доведеться тримати перед очима, вивчаючи характеристики різних моделей у продажу. Облік всіх перерахованих пунктів – запорука того, що підібраний прилад буде відповідати потребам в конкретному випадку. Тоді питання того, як вибрати проектор, буде вирішено з максимальним успіхом.

  Конфігурація простору

  Звичайно, важливо розуміти, в якому типі приміщення прилад буде встановлюватися, але цей параметр, як звертають увагу фахівці, не самий значимий. У першу чергу потрібно проаналізувати планування приміщення і з'ясувати точні розміри. Одночасно можна підрахувати, яка кількість людей можуть одночасно з комфортом розміститися, в якому положенні їх саджати. З цього виходять, вирішуючи, куди поставити проектор, де повинен розташовуватися екран. Розбираючись в тому, як вибрати проектор, в якості базового постулату потрібно постановити: предмет призначений для використання тільки у великому приміщенні. Звичайно, кінопоказ можна організувати і в двох квадратних метрах, та тільки от задоволення від такого перегляду навряд чи буде багато, а сам прилад знадобиться дуже вже крихітних розмірів.
  Як вибрати проектор для домашнього кінотеатру?
  Аналізуючи, як вибрати проектор, в якості базового постулату потрібно засвоїти: немає універсального приладу, кращого за всіма параметрами і підходить всім і кожному. Саме з цієї причини параметри приміщення диктують вибір на користь конкретного варіанту. А от якщо в майбутньому машинку знадобиться переставити в зовсім іншу кімнату – більш простору або світлу, є ймовірність, що експлуатація принесе лише розчарування.

  Показуємо: через що і на чому

  Про те, як вибрати екран для проектора, написано і сказано дуже багато. Базове правило: проектор і екран купуються одночасно, особливо якщо модель передбачена для стаціонарного застосування. Тільки сумісність усіх елементів може гарантувати, що картинка вийде якісною. Перш ніж приймати рішення на користь конкретного приладу, потрібно оцінити, де екран розміщувати, як близько до нього буде сидіти перший ряд глядачів. Необхідно розуміти: є деяка зона, з якої перегляд зображення комфортний, а от з інших місць приміщення картинку хоч і видно, але задоволення це принесе мало. Рекомендовані наступні пропорції: перший ряд – на відстані двох величин екрану, останній – не далі шести. Отже, знаючи габарити приміщення і можливу численність аудиторії, можна підібрати ідеальну систему під свої умови.
  Як вибрати проектор для домашнього кінотеатру?

  Екран: який?

  Мабуть, серед усіх складових елементів питання «як вибрати проектор» для обивателя – найскладніший. Фахівці звертають увагу: всі представлені на ринку моделі діляться на мобільні, стаціонарні. Перші зручні при виборі техніки для використання в якомусь закладі, де виріб будуть переносити між кабінетами. До речі кажучи, мобільні екрани бувають досить маленькими, щоб поставити їх можна було просто на стіл. Купувати такі стоїть лише за реальної потреби в частому пересуванні гаджета. Якщо полотно дуже добре натягувати і рідко згортати, з часом воно деформується, але станеться це нескоро. А ось чим частіше це відбувається, тим швидше вийде ресурс приладу. Крім того, мобільні моделі коштують (зазвичай) дорожче стаціонарних. Немає сенсу платити більше заходів за непотрібну функцію.

  А стаціонарні?

  Такі екрани закріплюють на стіні, стелі. Як правило, розміщення диктується особливостями конкретного приміщення. Установка екрана може принести додаткову естетичну користь: їм закривають кріплення, некрасиві елементи інтер'єру, комунікації. У деяких випадках оптимальний варіант – установка підлогового моделі.

  Конструкційні особливості

  При виборі на користь мобільної моделі потрібно врахувати габарити, вага, фінансові можливості покупця. Зі стаціонарними все набагато цікавіше. У продажу представлено кілька типів екранів. Найпростіші – рулонні, але при частому розкритті вони деформуються, що знижує якість зображення. Найбільш дорогі варіанти виготовлені з найбільш стійких матеріалів, але такі доступні далеко не кожному покупцеві. Для розгортання приладу є ручне управління, більш ефективні моделі доповнені електричним приводом. Для закріплення виробу в експлуатаційному положенні можуть бути передбачені пружини, якщо рулон легкий, або ніяких систем кріплень, коли власної ваги полотна вистачає для якісної фіксації. Фахівці, розповідаючи про особливості різних моделей, звертають увагу: якщо бюджет дозволяє, замість рулонних краще вибирати натяжні моделі. Вони встановлюються «раз і назавжди». Звичайно, таке не впишеться в кожне приміщення, та й ціна буде більшою, ніж на рулон, зате якість на висоті.

  Коли база сформульована

  Визначившись з особливостями приміщення і параметрами екрану, можна купувати власне проектор. Не потрібно купувати саму наворочену модель, якщо твереза оцінка ситуації підводить до висновку: модний функціонал буде зайвим. Необхідно чітко сформулювати, де і як буде застосовуватися модель, тільки тоді придбання не розчарує, а гроші не витратяться даремно.
  Як вибрати проектор для домашнього кінотеатру?
  Якщо система купується для дому, доведеться налаштуватися на серйозну навантаження для бюджету. Домашній кінотеатр передбачає встановлення проектора високого розширення. Економити на цьому не варто, інакше картинка буде суцільним розчаруванням. Деякі, намагаючись заощадити, монтують проектори для відеоігор. Вихід не самий розумний: у них постійно доведеться міняти лампи, так що незабаром таке рішення обійдеться у велику суму, ніж разова покупка надійного і сучасного гаджета. А ось для повсякденного використання в домашніх умовах можна придбати досить доступний проектор. З іншого боку, як кажуть фахівці, краще вже тоді зупинитися на великому телевізорі.

  Ніяких котів у мішку

  Купуючи проектор, вже в магазині, потрібно ознайомитися з картинкою, яку він створює. Ніякі відео або фотографії в інтернеті не дадуть необхідного рівня якісної інформації для прийняття рішення. В той же час не варто «зависати» в демонстраційних залах годинами. Потрібно відразу визначити перелік моделей, потім кожну з них перевірити на параметри виробленої картинки і комфорт спостереження зображення. Для одних виріб буде незручним, потурбує мерехтіння, а інші скажуть, що цей проектор – кращий з зустрінутих за час довгих пошуків. Особливості індивідуального сприйняття повинні враховуватися на етапі придбання детально, інакше покупка виявиться марною тратою грошей.

  Габарити та конфігурація

  Як не мала площа, на яку проектується зображення, відсувати диван, де розміщуватимуться глядачі, доведеться мінімум на два метри. Позаду місць аудиторії необхідно передбачити простір, де закріплюється проектор. Це накладає певні обмеження на габарити приміщення, характеристики приладу, тому дуже важливо перед покупкою ретельно виміряти метраж. Найкращий варіант – установка техніки в кімнаті, спроектованої спеціально в якості домашнього кінотеатру. Це передбачає облік центральних осей і коректне розміщення всіх елементів музичної та візуальної систем. Будемо чесні: можливості виділити під кінотеатр цілу кімнату є далеко не у всіх, тому доводиться використовувати, «що є». У такій ситуації треба підлаштовуватися, зокрема, підбирати проектор з лінзами, обладнаними механізмом просторової коригування. Він дозволить фокусувати світлові промені на площині проекції, де б вона не знаходилася. Крім того, зсув дає можливість монтувати проектор на стелі.
  Як вибрати проектор для домашнього кінотеатру?

  Світло або темно?

  Вибір проектора для приміщення визначається цим параметром приміщення. Домашні кінотеатри зазвичай організовують в досить темних кімнатах, тому достатню яскравість буде видавати навіть середній за параметрами прилад, і світловий потік стає не настільки значущою характеристикою. Фахівці кажуть, що дивитися фільми краще всього при потужності потоку світла 800-1200 ANSI люмен. А ось для тривимірного зображення гаджет потрібний яскравіше. Підвищену яскравість необхідно вибирати, якщо передбачається транслювати картинку, одержувану через телевізійний сигнал. Важливими параметрами для проекту виступають:
 • потужність ламп;
 • споживання енергії;
 • потужність потоку світла при активації енергозберігаючого режиму.
 • При включенні економічного режиму буде витрачатися менше електрики, лампи прослужать довше, а шум від приладу буде слабкіше, оскільки охолодження перетворюється в більш просту задачу.

  Картинка: якість на першому місці

  Багато в чому цей параметр залежить від джерела, визначається параметрами відео, приладом, на якому воно відтворюється. Кінофільми, зазвичай, демонструють в чіткому форматі. Щоб не розчаруватися в проектованому на великий екран, необхідно звернути увагу на специфікації моделі: які формат, дозвіл, чіткість, підтримувані конкретним приладом. Необхідно розрізняти формати, які машинка приймає і видає на екран. Наприклад, при вихідному дозволі 1280*720 пікселів і дозвіл проектора 800*600 кінцевий результат буде мати менші параметри. Вірно це і в зворотному випадку, коли гірше якість картинки, а не здатності проектора. Фахівці рекомендують брати проектор, дозвіл якого таке ж, так і у відеофайлів для перегляду зазвичай.

  Спеціальний випадок

  Найскладніше підібрати таку модель, яку можна було б використовувати для демонстрації презентаційних матеріалів численної аудиторії так, щоб кожен глядач міг бачити яскраву картинку, яскраву, насичену. Доводиться враховувати численні фактори, в тому числі розміщення і конфігурацію приміщення.
  Як вибрати проектор для домашнього кінотеатру?
  Найчастіше для публічних заходів вибирають мобільні прилади, деякі моделі яких за своїм розміром зрівняються зі смартфонами. Звичайно, переносити їх з місця на місце легко, от тільки чекати пристойною яскравості не доводиться, та й функціонал має серйозні обмеження. Такий проектор буде формувати пристойну картинку тільки в дуже темному приміщенні.