Рідке скло для авто: відгуки, огляд, інструкція по застосуванню

23 0 Новини високих технологій

Одне з останніх ноу-хау від виробників косметики для авто – рідке скло. Відгуки про даному тренді неоднозначні, тому тут є що розібрати і зважити всі за і проти. Тим більше, що автомобільний ринок пропонує великий вибір подібної косметики, в якому дуже просто заплутатися звичайному обивателю.

Рідке скло для авто: відгуки, огляд, інструкція по застосуванню
Взагалі, сама консистенція рідкого скла знаходила своє застосування протягом останніх двохсот років. Базовий розчин являє собою суміш з калію і натрію, а отриманий склад володіє відмінними властивостями, що клеять, а також хорошою гідроізоляцією. Спочатку рідке скло використовували при будівництві будівель і споруд для благородних людей. Але у кінці ХХ століття в розчин додали діоксид кремнію і отримали сучасне і синтетичне рідке скло для полірування авто.

Що це таке?

Першими виробниками такого роду косметики, так само як і розробниками, стали японці. Саме вони стали використовувати новий синтетичний склад в якості захисного покриття для авто. Японське рідке скло з'явилося в 2008 році і буквально через пару місяців прокотилося по всьому світу як цікава, корисна і, що важливо – прибуткова інновація.


Одна з причин, по якій цей склад користується завидною популярністю, – це довговічність. Тобто на відміну від звичайної автокосметики, де максимальні строки коливаються в межах кількох місяців, краще рідке скло для авто може протриматися на кузові більше року в найважчих кліматичних умовах (північні регіони). Якщо останні більш або менш сприятливі (південні регіони), то і всі три роки.

Переваги

Власникам авто двох-трьох річної давності і старше доводиться все частіше приділяти увагу лакофарбового покриття кузова. Сколи, подряпини, потертості та інші проблеми на ньому з'являться в будь-якому разі, якщо, звичайно, ваш транспорт не простояв в гаражі все це час.
Рідке скло для авто: відгуки, огляд, інструкція по застосуванню
Пересічні кошти по догляду за кузовом, то є поліролі, виготовляють, як правило, з воску, специфічного набору полімерів і силікону. Подібна захист (особливо фірмова, так само як і якісна) цілком справляються зі своїм завданням. Але як вже говорилося вище, навіть у найбільш сприятливих кліматичних умовах її доводиться «оновлювати» місяць від місяця. У той час як рідке скло служить на порядок довше.

Яскраві представники та вартість

Рідке скло представлено на автомобільному ринку у широкому асортименті і коштує воно недешево. Так, можна знайти непридатний китайських ширвжиток різних кольорів і мастей, але ви просто викинете гроші на вітер і витратите масу нервів, завдаючи щось незрозуміле (а іноді і небезпечне) на кузов своєї машини. Для початку розберемося, скільки коштує рідке скло для авто. Ціна звичайної поліролі середнього класу не піднімається вище 700 рублів за 100 мл. Є, звичайно, і дорожче, але там вже йдуть всякого роду додаткові ефекти, начебто снігу на кузові, дзеркал, хамелеона і інші «фішки».

Японські поліролі

Найбільш яскравим представником і певним еталоном у сегменті таких поліролей є знову-таки японське рідке скло для авто Willson Silane Guard. За тюбик на 100 мл доведеться заплатити близько 4-5 тис. рублів. Аналогів у даного складу на автомобільному ринку просто немає. Відгуки про рідкому склі для авто цієї марки суцільно позитивні, а якихось критичних недоліків ні користувачів, ні експерти не відзначають.
Рідке скло для авто: відгуки, огляд, інструкція по застосуванню
Властивості поліролі:
 • тривалий експлуатаційний ресурс (до трьох років);
 • висока міцність нанесеного складу;
 • гідро - і брудовідштовхуючі ефект;
 • дзеркальний блиск;
 • зберігає і відновлює первинний колір кузова;
 • немає абразивних проблем (гладка і приємна на дотик).
 • Яких-небудь серйозних обмежень по роботі з поліроллю немає. Тобто нанести склад може будь-який автоаматор в гаражі або на критій стоянці. Єдине, варто в обов'язковому порядку ознайомитися з інструкцією із застосування рідкого скла для авто. Річ це дорога, тому використовувати її необхідно належним чином, щоб не викинути гроші на вітер.

  Комплект поставки

  Якщо ви купуєте звичайну поліроль для власноручного нанесення, а не для сервісних салонів, то в комплекті має бути все необхідне. Які-небудь специфічні інструменти або інший інвентар для виконання робіт не вимагається: тільки бажання, вільний час і місце.
  Рідке скло для авто: відгуки, огляд, інструкція по застосуванню
  Комплектація поліролі:
 • фірмовий склад в тюбику;
 • затверджувач;
 • флакон для змішування;
 • спеціальна серветка для кузова;
 • рукавички для захисту рук від хімії;
 • кілька рушників і губка;
 • інструкція з експлуатації.
 • Ще раз слід нагадати, що перед тим як наносити рідке скло для авто на кузов, обов'язково ознайомтеся з мануалом. Тим більше, що він не такий великий, як інші інструкції до автокосметике, але все, що там сказано, допоможе вам не тільки в роботі, але і вбереже від маси помилок, які роблять новачки в цій справі. Та й як-ніяк грошей цей склад коштує хороших, а зіпсувати його можна дуже легко. Якщо судити з відгуків про рідкому склі для авто, то у більшості власників серйозних проблем не виникало. Якісь критичні нюанси в цій справі, звичайно, є, але нічого такого, з чим не можна було б впоратися звичайному автолюбителю.

  Підготовка до роботи

  Перед тим, як приступити до нанесення поліролі, повинні бути виконані наступні умови. По-перше, температура за бортом не повинна бути нижче +10? і вище +40?. Тому в зимовий час краще це зробити в гаражі, а в літній на добре провітрюваній стоянці. Дощ, сніг та інша негода може сильно перешкодити, так що не зайвим буде звернутися з місцевим Гідрометцентром. Сам процес займе від 3 до 4 годин часу, а якщо рука набита, то і того менше.
  Рідке скло для авто: відгуки, огляд, інструкція по застосуванню
  Якщо раніше ви покривали автомобіль якої-небудь поліролью, то вона повинна бути видалена спеціальним складом (купується окремо). Останній краще вибрати без змісту силікону або низькоякісного спирту, начебто метилу. Також слід зауважити, що будь-проміжний шар між лакофарбовим покриттям кузова і поліроллю значною мірою погіршує адгезію (зчеплення складу з фарбою).
  Отже, автомобіль повинен бути:
 • добре помытым;
 • без сторонньої бруду (пух, асфальтна крихта, «птічкіна радість» і т. д.);
 • знежиреним і сухим.
 • Далі можна переходити до наступних етапів.

  Наносимо поліроль

  Після всіх приготувань, і якщо ви виконуєте цю процедуру перший раз, краще вибрати невелику ділянку кузова і випробувати наявний склад на ньому. Судячи з відгуків про рідкому склі для авто, деяких власників чекало сильне засмучення.
  Рідке скло для авто: відгуки, огляд, інструкція по застосуванню
  Перше, з чим вітчизняний автолюбитель постійно стикається, – це підробки. Купуючи на ринку у незнайомого продавця подібну косметику, ви сильно ризикуєте наразитися на фальсифікат. У цьому випадку, максимум, на що можна розраховувати, так це на красиву поліроль, яка злізе через пару тижнів, ну, а в іншому – кіт у мішку. Тому купувати такі склади краще у фірмових, так само як і перевірених торгових точках, дбають за свою репутацію і клієнтів.

  Особливості нанесення косметики

  Наступне – це ефекти. Вибираючи рідке скло, можна зустріти склади з якимось доповненням. Тобто до звичайного кольору вашого кузова можуть бути додані ефекти дзеркала, затемнення гами або інші «фішки». На коробці все це виглядає вражаюче, а ось в реальності може виглядати зовсім по-іншому. Так що краще всього спробувати рідке скло на невеликій ділянці кузова, а вже потім обробляти весь автомобіль. Також слід зауважити, що подібна продукція випускається в двох варіантах – для темних і світлих покриттів. Сам процес схожий з мийкою: беремо серветку і акуратно «моєму» машину не пропускаючи жодної ділянки. Сильно втирати складу, як звичайну поліроль, немає необхідності. Після того як ви пройдетеся серветкою по кузову, він змінить свою колірну гамму і якісні характеристики, так що пропустити окремі ділянки досить складно. Та й лягає рідке скло на автомобільну фарбу помітно краще, ніж проста поліроль. Після нанесення косметики потрібно дати час їй закріпитися. Більшості японських поліролей потрібно, як мінімум, шість годин, щоб склад придбав робочі характеристики. Тому після виконання робіт необхідно залишити автомобіль у спокої, і дати хімії зробити свою справу.

  Що отримуємо?

  У підсумку ми одержуємо відмінну захист кузова від зовнішнього середовища. Якщо брати в розрахунок іменитий японський бренд Willson та його продукцію, то рідке скло здатне витримати до 50 капітальних сервісних автомийок. Результат дуже і дуже непоганий, тому як альтернатива в особі звичайної поліролі розчиняється після 5-7 мийок.
  Рідке скло для авто: відгуки, огляд, інструкція по застосуванню
  Якщо взяти статистичні дані, зібрані на спеціалізованих автофорумах, і відгуки власників, то ми побачимо, що одного покриття кузова рідким склом вистачає приблизно на півроку. Процедуру, як правило, виконують перед початком одного з сезонів. Тобто одного покриття вистачить на все літо з переходом на осінь або всю зиму до весни.

  Чи варто брати?

  Крім практичної вигоди для кузова, останній отримує ще й масу привабливості. Після обробки автомобіля рідким склом він виглядає ідеально і бездоганно, як ніби щойно зійшов з конвеєрної стрічки. Якщо поставити дві машини поряд, де одна покрита поліроллю такого плану, то різниця не просто кидається, а вона ріже око. Також слід відмітити значну вигоду при ручній мийці автомобіля. Якщо раніше для миття потрібний шампунь, маса води і ціла хмара ганчірок для наведення лиску, то тепер достатньо просто сполоснути кузов невеликою кількістю рідини, і ваш вірний друг знову сяє. Навіть невеликого дощу цілком вистачить, щоб привести в порядок ваш автомобіль. Власнику відполірованою рідким склом машини абсолютно не страшні плями, бруд або дрібні подряпини. Так, така косметика відрізняється далеко не демократичним цінником, але вона коштує своїх грошей, а результат, після обробки кузова, буде приголомшливим.