Система повідомляє, що не вдалося відтворити перевірочний звук: причини збою і методи усунення проблеми

12 0 Новини високих технологій

Буває так, що під час налаштування звуку в системі Windows користувач відразу в параметрах хоче переконатися, що відтворення працює нормально. Для цього передбачена спеціальна система тестування, що активується при натисканні кнопки перевірки. Але в деяких випадках замість старту тесту видається повідомлення про те, що системі не вдалося відтворити перевірочний звук в Windows 7. Як виправити таку неприємну ситуацію, далі буде розглянуто максимально детально. Але спочатку кілька слів про причини виникнення збоїв подібного роду.

Не вдалося відтворити перевірочний звук Windows 7: в чому причина?

Поява такого повідомлення при налаштуванні саунду в Windows – явище досить поширене. І справа тут навіть не в драйверах (хоча і вони відіграють не останню роль), а в налаштуваннях служб самої системи та активації пристроїв відтворення.


Система повідомляє, що не вдалося відтворити перевірочний звук: причини збою і методи усунення проблеми
Але для повного уявлення про ситуацію, що склалася серед основних причин такої поведінки комп'ютера можна виділити наступні:
 • неактивний основний пристрій;
 • застарілі або відсутні драйвери;
 • конфлікт драйверів аудіокарти і відеоприскорювача;
 • деактивированная служба Windows Audio;
 • оновлення системи.
 • Не вдалося відтворити перевірочний звук: налаштування пристроїв

  Отже, в першу чергу необхідно перевірити, на якому саме пристрої ви намагаєтеся провести тест. Для цього через меню ПКМ на іконці гучності в системному треї увійдіть в розділ пристроїв відтворення, після чого використовуйте відображення прихованих і вимкнених пристроїв, які відсутні (дійсно, повідомлення про те, що системі не вдалося відтворити перевірочний звук, може бути пов'язана саме з цим).
  Система повідомляє, що не вдалося відтворити перевірочний звук: причини збою і методи усунення проблеми
  Коли всі пристрої з'являться у списку, увімкніть використовуване за замовчуванням через ПКМ (після цього воно буде позначено зеленим маркером) і спробуйте провести тест заново.

  Включення пристрою іншими методами

  Цілком можливо, що попередні дії потрібного ефекту не дадуть. В цьому випадку доведеться викликати «Диспетчер пристроїв», знайти там звукову карту і включити її (якщо вона відключена) або через меню ПКМ, або через розділ властивостей.

  Якщо ж і це не дасть результату, а при налаштуванні саунду знову вискочить повідомлення про те, що не вдалося відтворити перевірочний звук, швидше за все, причина полягає в тому, що сам пристрій відключено в первинній системі.
  Система повідомляє, що не вдалося відтворити перевірочний звук: причини збою і методи усунення проблеми
  Для його активації перезавантажте комп'ютер або ноутбук, зайдіть у налаштування BIOS, знайдіть там свій пристрій та увімкніть його, встановивши увімкнено. Після збереження встановлених параметрів і перезавантаження перевірте звук ще раз.

  Дії з драйверами

  З драйверами не все так просто. З одного боку, причина може полягати в керуючому ПО самій саундкарты, з іншого – можливі конфлікти, оскільки ті ж графічні прискорювачі NVIDIA інсталюють у систему власні аудиодрайверы поверх основних, а системі доводиться використовувати їх за замовчуванням.
  Система повідомляє, що не вдалося відтворити перевірочний звук: причини збою і методи усунення проблеми
  Якщо причина в основній карті, спробуйте просто оновити/перевстановити драйвери в «Диспетчері пристроїв» або видалити їх. Можливо, під час перезавантаження Windows встановить потрібне автоматично. Якщо в наявності є диск з драйверами, який поставляється, наприклад, при покупці ноутбука, встановіть драйвери самостійно або вкажіть розташування системі драйверів на знімному носії в процесі інсталяції її власними коштами.
  Система повідомляє, що не вдалося відтворити перевірочний звук: причини збою і методи усунення проблеми
  Як вже говорилося, поява повідомлення в Windows 7 «Не вдалося відтворити перевірочний звук» може бути пов'язана з конфліктами між драйверами звукового і відеоадаптера. У тому ж «Диспетчері пристроїв» просто видаліть звукові драйвери, які були встановлені для відеоконтролера. Але краще цим не займатися, а зробити тільки відключення.

  Перевірка служби Windows Audio

  Але, припустимо, що і після всіх пророблених дій система знову повідомляє, що їй не вдалося відтворити перевірочний звук в Windows 7. На ноутбуці або настільному ПК слід перевірити стан відповідає за саунд служби.
  Система повідомляє, що не вдалося відтворити перевірочний звук: причини збою і методи усунення проблеми
  Використовуйте команду services.msc в меню «Виконати», знайдіть в списку відповідний компонент, увійдіть в редагування параметрів, увімкніть службу, якщо вона відключена, натисканням відповідної кнопки та встановіть тип запуску на автоматичний. Збережіть зміни і перевірте відтворення.

  Управління оновленнями

  Нарешті, система може повідомляти, що Windows 7 не вдалося відтворити перевірочний звук після поновлення. У цьому випадку необхідно зайти в розділ програм і компонентів, після чого переглянути список недавно інстальованих апдейтів, попередньо задавши сортування по даті установки.

  Для відновлення працездатності звукової системи комп'ютера видаляйте останні пакети по одному і після кожного видалення виконуйте перезавантаження з подальшим тестуванням звуку. Якщо проблемний пакет буде знайдений, запам'ятайте його номер, задайте ручний пошук оновлень, а при установці виключіть шуканий апдейт зі списку.

  Інші засоби

  Якщо ж взагалі нічого не допомагає і на екрані знову з'являється повідомлення про те, що системі не вдалося відтворити перевірочний звук, як останньою мірою, скористайтеся засобом пошуку та усунення несправностей. Запустити його можна з «Центру підтримки», розташованого в розділі системи і безпеки «Панелі управління». Якщо проблеми будуть знайдені, можливо, система усуне їх самостійно або хоча б видасть рекомендації щодо виправлення помилок. У разі неможливості виконання таких дій зверніться до виробника звукової карти (для ноутбуків можна використовувати розділ онлайн-тестування безпосередньо на сайті виробника). Примітка: перед проведенням перевірок переконайтеся, що у вас встановлена остання версія DirectX, а з самою платформою проблем немає. В крайньому випадку перевстановіть даний компонент.