Спліттер - це сучасне рішення для розгалуження мережі

135 0 Новини високих технологій

Провідне інтернет-з'єднання славиться своєю швидкістю і можливістю безмежного скачування даних. Підключення до мережі здійснюється через кабель стаціонарного телефону, і якщо ви не потребуєте в останньому, то проблем у вас не виникне. Однак коли потрібно стабільне інтернет-з'єднання і чітка зв'язок по телефону, треба використовуватися спліттер. Це пристрій створить чіткий і стійкий сигнал для обох ліній.

Опис

Спліттер – це компактний електронний пристрій, фільтр цифрових сигналів з різними частотами. Представлене пристрій дозволяє підключитися кількома видами обладнання до однієї коаксіальної лінії. Наприклад, телевізору і модему.


Спліттер - це сучасне рішення для розгалуження мережі
Конструктивно він являє собою коннектор, який оснащений декількома портами для підключення девайсів. Головний параметр, яким характеризується спліттер – це кількість роз'ємів для підключення девайсів. Їх кількість варіюється від 2-х до 16 і більше. Чим більше портів, тим більш вважається пристосування. Крім стандартних приладів, на ринку можна зустріти посилені варіанти розгалужувачів. Такі продукти поділяють і одночасно підсилюють сигнал для передачі його на значні відстані, що дуже зручно при відсутності оптико-волоконних кабелів.

Технологія

ADSL (асиметрична цифрова абонентська лінія) – технологія, на якій працює спліттер. Це дозволило досягти високих швидкостей прийому і передачі даних в абонентських лініях телефонного зв'язку в мережах загального користування. Швидкість поширення потоку інформації варіюється:


 • від 128 Кбіт/с до 8мбіт/с для прийому даних користувачем;
 • від 64 Кбіт/с до 1 Мбіт/с для передачі інформації від користувача.
 • Під час функціонування пристрій сортує сигнали для телефону та інтернет-модемів. Потоки даних розрізняються по частотах: для телефонної лінії характерно всього 03-34 КГц, тоді як мережа передає інформацію з частотою 026-14 МГц. Цим вдається повністю усунути взаємний вплив пристроїв на роботу один одного.
  Спліттер - це сучасне рішення для розгалуження мережі
  Крім того, в спліттер-розгалужувач додатково вбудовується захист від різних видів струму, які здатні вивести обладнання з ладу. При включенні приладу в мережу можна не боятися імпульсних перенапруги, що виникають під час гроз, короткого замикання, навідних струмів ЛЕП.

  Обладнання для телевізорів

  Поряд з пристосуваннями розділення сигналів інтернету і телефону використовуються сплітери, призначені для пристрою телевізійної мережі. Вони являють собою звичайні розгалужувачі, які рівномірно розподіляють сигнал між різними пристроями. Чим більше відгалужень від коннектора, тим слабше буде передача на кожен окремий «ящик».
  Спліттер - це сучасне рішення для розгалуження мережі
  Дуже часто спліттер для телевізора використовується з метою підключення декількох пристроїв до однієї антени, супутникового ресивера. Але варто довіряти лише пристосуванням з вбудованим підсилювачем сигналу, інакше отримати якісне зображення не буде можливим.

  Різновиди сплиттеров

  Своїми особливими функціональними можливостями володіє кожен з розгалужувачів. Вони залежать від технології, за якою здійснено спліттер. Це обумовлює два основних різновиди:
 • PLC-пристосування працюють з радіохвилями в діапазоні від 1260 до 1650 нм, що дозволяє використовувати їх в більшості сучасних мереж.
 • FBT-прилади здатні нерівномірно розподіляти сигнал для декількох джерел.
 • Щоб правильно підібрати пристрій для своєї мережі, необхідно орієнтуватися на два параметра. Перший з них – це частота сигналу, необхідна для роботи приймача. Треба, щоб розгалужувач працював в тому ж діапазоні.
  Спліттер - це сучасне рішення для розгалуження мережі
  Друге, що вимагає уваги – це ступінь загасання сигналу, вказується на корпусі телевізорів і інших пристроїв. Чим нижче значення, тим сильніше буде передача. В такому випадку необхідність у вбудованому в спліттер підсилювачі відпаде.

  Правила підключення

  У включенні дільника в мережі немає нічого складного. Спочатку підключається вхідний кабель, а до разветвляющим роз'ємів під'єднують дроти, що ведуть до різних приймачів. Але щоб забезпечити техніку чітким і стабільним сигналом, треба дотримувати два правила:
 • Впроваджуйте антенний спліттер в систему перед активним обладнанням.
 • Не з'єднуйте між собою два розгалужувачі.
 • Якщо після підключення телевізора до спліттера зображення стало двоїтися, то між кабелем та роз'ємом для підключення слід встановити феритове кільце.