Телевізори з HDR. Що таке HDR в телевізорі

110 0 Новини високих технологій

Індустрія виробництва розвивається з високою швидкістю. Кожен рік на виставках виробники представляють новітні технології, які дозволяють покращити телевізори і переконати людей, що настав час для оновлення.

Еволюція

Телевізори з HDR. Що таке HDR в телевізорі
Останні кілька років провели нас від моделей з дисплеями на електронно-променевій трубці до тонких телевізорів. Спостерігався зліт плазмових панелей і їх падіння. Потім прийшла ера високої чіткості, повна підтримка HD і Ultra HD. Були експерименти і з популярним тривимірним форматом, а також з формою екрану: його робили те плоским, то зігнутим. І ось настав новий виток цієї телевізійної еволюції – телевізори з HDR. Саме 2016 рік став новою ерою в телевізійної промисловості.


Що таке HDR в телевізорі?

Телевізори з HDR. Що таке HDR в телевізорі
Дана абревіатура розшифровується як «розширений динамічний діапазон». Технологія дає можливість з максимальною точністю наблизити створену картинку до того, що людина бачить у реальному житті. Сам по собі наше око сприймає порівняно маленьке число деталей на світлі й у тіні в один момент часу. Але після того як зіниці адаптуються до сучасних умов освітлення, їх чутливість збільшується майже вдвічі.

Фотоапарати і телевізори з HDR: в чому відмінності?

Телевізори з HDR. Що таке HDR в телевізорі
В обох видах техніки завдання даної функції є однаковою – з максимальною достовірністю передати навколишній світ. З-за обмежень матриць фотокамер роблять кілька знімків з різною експозицією. Один кадр є дуже темним, інший – трохи світліше, ще два – дуже світлі. Всі вони потім з'єднуються за допомогою спеціальних програм вручну. Винятком є фотоапарати з вбудованою функцією склеювання кадрів. Змістом даної маніпуляції є витягання всіх деталей з тіней і світлих областей.


Телевізори з підтримкою HDR виробники зробили акцентованими на яскравості. Так, в ідеалі пристрій має бути здатне в довільній точці видавати значення 4000 кандел на квадратний метр. Але при цьому деталізація в тінях не повинна бути завалена.

Для чого потрібен HDR?

Телевізори з HDR. Що таке HDR в телевізорі
Найважливішими параметрами якості відображуваної картинки є точність перенесення кольорів і контрастність. Якщо поставити поруч 4K-телевізор з HDR-телевізором, який має кращу передачу кольору і збільшений діапазон контрастності, то велика частина людей зупинить свій вибір на другому варіанті. Адже на ньому картинка виглядає менш плоско і більш реалістично. Телевізори з HDR володіють збільшеною градацією, що дозволяє отримати більшу кількість відтінків різних кольорів: червоного, синього, зеленого, а також їх комбінацій. Таким чином, змістом моделей з HDR є відображення більш контрастною і кольорової картинки, ніж у інших телевізорів.

Можливі проблеми

Телевізори з HDR. Що таке HDR в телевізорі
Для того щоб повною мірою насолодитися усіма плюсами технології, на жаль, потрібні не тільки телевізори з HDR, але і контент, який буде відповідати технології. В принципі, телевізори з розширеним динамічним діапазоном зображення роблять вже цілком якісно. Яскравість моделей піднята в два рази, а підсвічування стала локальної і прямий, тобто в одному кадрі можуть з різною яскравістю підсвічуватися різні фрагменти. Найдешевший телевізор з HDR є не зовсім дешевим. Його вартість – близько 160 тисяч рублів. Ця модель – телевізор Sony. З HDR є 55-дюймовий та 65-дюймовий екрани. На жаль, бюджетні моделі мають недостатню пікову яскравість, а підсвічування в них не регулює довільні області матриці. Також у них дуже скромне кількість переданих відтінків кольорів.
Складність використання старих моделей полягає в тому, що ефект може бути протилежним тому, який задумав режисер при зйомці свого творіння. Адже спільно з колористами була розроблена колірна схема, а кадри були пофарбовані з використанням великої палітри кольорів, наданих спеціальним стандартом в кінематографі. Попередні моделі телевізорів з таким стандартом не працюють, так як не здатні відобразити деякі відтінки. Саме тому телевізійні версії фільмів виглядають більш блідо, ніж повинні. Нові телевізори з підтримкою HDR можуть змінювати колірну схему таким способом, як їм захочеться, застосовуючи свої власні алгоритми, які про бачення режисера не знають. З цієї причини творці придумали технологію, при якій спільно з відеосигналом передаються спеціальні метадані, що містять інформацію з алгоритмами зміни картинки під телевізори з функцією HDR. Тепер пристрій знає, де необхідно освітлити, а де затемнити, а також те, в які моменти потрібно додати якийсь відтінок. І якщо модель телевізора підтримує такі можливості, то картинка буде виглядати точно так, як хотів режисер.

Контент скоро з'явиться

Телевізори з HDR. Що таке HDR в телевізорі
На поточний момент часу телевізори з HDR мають мізерно малу кількість контенту. Так, всього кілька назв надано сервісами онлайн-відео, а також останній епізод фільму «Зоряні війни» знятий і відредагований в форматі, схожому на HDR. З-за цього може сформуватися думка, що немає сенсу в покупці телевізорів, що підтримують розширений динамічний діапазон.
Однак це не так. Є компанії, які надають можливості для того, щоб конвертувати відео в псевдо-HDR. Звичайно, це не робиться натисканням на одну кнопку, яка моментально в автоматичному режимі поліпшить зображення без всякої сторонньої допомоги. Але є набір утиліт, які у багато разів полегшать роботу, пов'язану з відновленням задуманої режисером і колористами колірної схеми. А це означає, що з часом обсяги контенту високої якості будуть збільшуватися.

Варіанти HDR

Телевізори з HDR. Що таке HDR в телевізорі
Так само як і з раніше виходившими технологіями HD і Blu-Ray, є кілька думок про те, як усе має бути реалізовано. Тому HDR поділився на формати. Найпоширенішим є формат HDR10. Він підтримується усіма телевізорами з HDR. В даному форматі метадані цілком приєднані до відеофайла. Наступний варіанти – це Dolby Vision. Тут кожна сцена обробляється окремо. Картинка з-за цього виглядає краще. У Росії такий варіант підтримується тільки телевізорами від LG. Програвачів з його підтримкою поки немає, так як сучасні моделі слабкі, і їх процесори не можуть потягнути таку навантаження. Власники ж моделей з HDR10 з виходом оновлень отримають обробку відео, наближену до DV.

Вимоги

У 2016 році HDR-телевізори стали масово з'являтися на ринку. Майже кожне пристрій з підтримкою 4K може розуміти цей формат. Але, на жаль, розуміти – це одне, а правильно відображати – зовсім інше. Ідеальний варіант – це телевізор з OLED-матрицею і підтримкою 4K, який здатний робити будь піксель максимально яскравим або ж затемнювати його. Підійдуть і моделі, що мають килимовій підсвічуванням з світлодіодів, які індивідуально або в групах регулюють яскравість своїх областей матриці.

Оновлення

Якщо ваш телевізор підтримує технологію HDMI 2.0 то є дуже велика ймовірність, що найближчим часом буде отримано програмне оновлення до нового стандарту, який потрібен для того, щоб передавати метадані. Ці два стандарту повністю сумісні фізично. Різниця полягає лише в способах програмної обробки відеопотоку. Як це саме оновлення отримати, якщо воно не прийшло автоматично? Необхідно зайти в налаштування телевізора і вибрати пункт "Підтримка". Тут повинна бути можливість оновлення, при виборі якої потрібно буде підтвердити дію і вибрати завантаження з мережі. Далі система сама відшукає нову прошивку і запропонує її встановити.

Висновок

Як вже було сказано на початку статті, більше число людей виберуть повнокольоровий картинку, а не зображення з високою роздільною здатністю. Це цілком логічно. Адже багато пікселів – це, безсумнівно, добре, але ще краще, коли пікселі хороші. Список телевізорів з підтримкою HDR поки невеликий. Такі моделі є у LG, Sony і Samsung. Розвиток технології здається значно більш перспективним, ніж гонка за дозволом. На останніх телевізійних виставках анонсовані нові моделі, які повинні не тільки підтримувати високу роздільну здатність, але і давати високу яскравість, а також демонструвати певні рівні чорного кольору і охоплювати велику кількість відтінків. Потрібно зазначити, що формат HDR за замовчуванням заявлений у безлічі моделей, які вийдуть в 2017 році. Проблема може полягати лише в стандартах. Виробникам контенту і телевізорів потрібно її вирішувати, і поточний рік, судячи з усього, буде присвячена саме цьому. Таким чином, ми з'ясували, що таке HDR в телевізорі, для чого потрібна ця технологія, які в неї переваги і недоліки. Звичайно, на сьогоднішній день не можна настійно рекомендувати любителям телебачення переходити на нові моделі, так як технологія все ще перебуває на стадії розвитку. Але, знаючи сучасні темпи розвитку, можна з упевненістю сказати, що через рік HDR досягне якісно іншого рівня і все більше людей почнуть купувати телевізори розширений діапазон. До цього часу виробники контенту якраз зможуть провести велику кількість фільмів і серіалів у форматі HDR, і перегляд телевізора буде приносити ще більше естетичне задоволення любителям гарної картинки.