КамАЗ-6540: основні характеристики

23 0 Новини високих технологій

Протягом багатьох років в основі схеми вантажних автомобілів КамАЗ було застосування трьох осей, при цьому провідними були або всі три, або лише дві задні, розташовані на балансирної візку. Для розширення асортименту пропонованої продукції було створено четырехосное шасі під позначенням КамАЗ-6540. Воно зазвичай використовується для установки самоскидних кузовів, автокранів підвищеної вантажопідйомності, пожежних драбин, міксерів для бетонних розчинів і різної дорожньої техніки.

Силовий агрегат

На шасі КамАЗ-6540 застосовується тільки один тип двигуна. Це добре відомий мотор 740-го сімейства, доведений до відповідності стандартам Євро-3. Для підвищення потужності і зниження витрати палива його оснастили турбокомпресорами і системою охолодження стисненого повітря перед подачею у впускний колектор. Завдяки цьому потужність мотора моделі 74062-280 досягає 280 к. сил при досить високому крутному моменті (майже 1200 Н/м). На деяких машинах застосовуються більш слабкі варіанти цього мотора, розвиваючі від 245 до 260 кінських сил. З урахуванням такого мотора технічні характеристики КамАЗ-6540 цілком задовольняють майже всіх власників.


КамАЗ-6540: основні характеристики
Більш пізні варіанти машини оснащуються імпортним дизелем «Камминз» моделі 6ISB, який розвиває до 300 л. с. Для зберігання запасу палива на всіх варіантах застосовується 210-літровий бак. Опціонально може бути встановлений другий бак аналогічної ємності. Обидва варіанти двигуна дозволяють розігнати шасі до швидкості не менше 80 км/год.

Трансмісія

Для більш повноцінної реалізації параметрів двигуна застосовуються багатошвидкісні коробки передач наступних моделей:
 • вітчизняна КПП моделі 154 що має 10 передач;
 • імпортна коробка фірми «Цанрад Фабрик» моделі 9S1310 з 9 швидкостями переднього ходу.
 • Особливістю обох коробок є застосування однодискового зчеплення. Привід зчеплення класичної для такої схеми – зусилля йде від гідравлічного циліндра на педалі і далі через пневмогідравлічний підсилювач передається на механізм управління. У системі використовуються імпортні комплектуючі фірми «Вабко». Крутний момент від коробки передається карданним валом на два моста заднього візка. Сучасний варіант шасі оснащується тільки імпортної коробкою.
  КамАЗ-6540: основні характеристики

  Ходова частина

  В основі шасі КамАЗ-6540 застосовується потужна рама, виготовлена зі сталевих профілів. Існує два варіанти бази коліс, яка заміряється між другою і третьою віссю – коротка 208 метра і довга 2840 метра. Міжосьова відстань першої і другої осі однакове для всіх машин, як і база задньої візки. Завдяки міцній конструкції вдалося довести вантажопідйомність шасі до 22 тонн. Для впевненої зупинки важкої машини використовуються гальма барабанної схеми з пневматичним приводом.

  Відмінною особливістю шасі є дві передні керовані осі. При цьому колеса повертаються на різний кут, що дозволило скоротити радіус розвороту такої довгої машини. Маневреність шасі є цілком достатньою для експлуатації в міських районах з щільною забудовою – зовнішній радіус повороту складає менше 11 метрів.

  Надбудови

  Один з найпоширеніших варіантів оснащення чотиривісних шасі КамАЗ - автокран великої вантажопідйомності. Саме такою машиною є КС-55729-1В, виробляється спеціалізованим заводом в місті Галичі на длиннобазном шасі. За назвою міста, в якому розташований завод, у всіх кранів торгове позначення «Галичанин».
  КамАЗ-6540: основні характеристики
  Кран має максимальну вантажопідйомність до 32 тонн, що досягається при мінімальному вильоті стріли. На максимальному вильоті, становить від 30 до 39 метрів, маса вантажу, що піднімається не перевищує 1800 кг Для досягнення максимального вильоту стріла оснащується 9-метровим кабелем (так званий "гусек").
  КамАЗ-6540: основні характеристики
  Другим поширеним варіантом автокрана КамАЗ є 40-тонний КС-65719-1К, виробництва заводу в місті Клинці. При оснащенні стріли гуськом машина здатна підняти вантаж вагою 4000 кг на висоту до 44 метрів. При цьому характеристики крана дозволяють піднімати на висоту 35 метрів вантажі різного типу вагою до 7 тонн. Обидва автокрана можуть бути встановлені на шасі з будь-яким з двох типів двигунів. З-за великого додаткової ваги максимальна швидкість машин нижче. Але вони мають цілком достатню для міського циклу руху динаміку і розвивають швидкість до 60 км/год.