Логотип "Айфона": опис, історія та цікаві факти

19 0 Новини високих технологій

Світ перетворився у величезну майданчик споживання. Зараз перспектива якої-небудь компанії домогтися світової слави практично дорівнює нулю, особливо якщо врахувати той факт, що розкрутка бренду є аж ніяк не дешевим задоволенням. До того, як світ переповнився брендами, встигли міцно заповнити собою всі ніші в економіці, з'явився також і знаменитий логотип «Айфона», який являє собою надкушене яблуко.

Логотип "Айфона": опис, історія та цікаві факти
Якщо згадати початок кар'єрного шляху Стіва Джобса, можна тільки захоплюватися його завзятістю на шляху до своєї мети – підкорити весь світ своїм творінням. Логотип «Айфона» покинув світ фахівців і став широко відомим серед рядових користувачів сучасної техніки. Його створення можна назвати легендою сучасності.


Надкушене яблуко – логотип «Айфона»

Зовсім не випадково цей символ компанії Apple став одним з найзнаменитіших у світі. Причин, за якими це так сталося, насправді чимало. Першою причиною, звичайно, є розкрученість компанії, другий – впізнаваність логотипу. Непрямою причиною, по якій логотип «Айфона» міг досягти такої слави, є одна стара, проте поступається будь-якій критиці, теорія про те, що логотип не просто має добре запам'ятовуватись візуально, треба, щоб його можна було легко відтворити графічно, тобто зобразити на чому завгодно за допомогою будь-яких коштів без будь-яких зусиль і тимчасових витрат. Під цю теорію можна підвести наступні автомобільні логотипи: Volkswagen, Opel, Mersedes та їм подібні. Тому надкушене яблуко стало вдалим прикладом, що відображає дію такого методу.


Логотип "Айфона": опис, історія та цікаві факти
Сам логотип з'явився трохи раніше компанії. Так сталося внаслідок того, що творці спочатку хотіли обіграти всесвітньо відому легенду про ньютоновское яблуко, нібито призвело вченого до геніального відкриття закону всесвітнього тяжіння. Ідея, звичайно, була оригінальною, але запропонований логотип виявився занадто громіздким і важким для сприйняття.

1976 рік - поява

Логотип «Айфона» у вигляді надкушеного яблука був розроблений спеціально для компанії представником рекламного агентства Рэджис Маккенна (Regis McKenna). Як свідчить легенда (тут зароджуються і численні домисли), Роб Янів, арт-директор цього агентства, накупив в супермаркеті яблук і почав робити щось на зразок експерименту: надрізав яблука і розставляв їх стрункими рядами, загалом, проводив різні «яблучні операції». У результаті абсолютно несподівано він зупинився на надкушенном яблуці. Хто його надкусив і навіщо?
Логотип "Айфона": опис, історія та цікаві факти
З цього приводу є дві теорії. Згідно з першою, укус робить яблуко «справжнім» і не дає йому обриси інших фруктів. Друга видається більш логічною – вона грунтується на тому факті, що англійські слова «byte» і «bite» схожі за звучанням, що створює якийсь каламбур («байт» - «укус»). Якийсь проповідник побачив у надкушенном яблуці спокушання Адама через Єву. Цей кумедний чоловік навіть написав цілий трактат, в якому по поличках розкладено диявольське походження «нечистої» Apple.
Подейкують, що Джобс, втомившись чекати від Роба розробки логотипу, просто надкусив яблуко і повідомив, що якщо той не придумає нічого вартого найближчим часом, в якості логотипу вони візьмуть яблуко з надкусом. Однак ця версія більше схожа на безпідставний слух, сам Роб ні разу не згадував про таку історії.

Цікаві факти

Примітний той факт, що перше яблуко було райдужним. Так виникла ще одна теорія, відповідно до якої надкушене яблуко несло в собі глибинний сенс. Нібито це був натяк на випадок самогубства Алана Тюрінга, вченого, який зробив потужний прорив в галузі обчислювальної техніки та інформатики. Згідно з розповідями про нього, він був геєм, а яблуко з'їв, попередньо напханий його отрутою, щоб покинути тлінний світ, в якому його піддавали невпинним приниженням.
Логотип "Айфона": опис, історія та цікаві факти
Власне кажучи, саме Тьюринг посприяв швидкої розгадки шифрувальної машини «Енігма», яку німці задіяли під час Другої світової війни. Але по закінченні війни, коли все навколо дізналися про нетрадиційну сексуальну орієнтацію Алана, перед техніком постала дилема – примусова хімічна кастрація або практично довічне тюремне ув'язнення. Бажаючи повноцінно займатися наукою, відважний учений зважився на перший варіант, однак ефекту проведеної над ним операції він не зміг витримати його вигляд змінився, він не впізнав себе в дзеркалі. Загалом, ця трансформація вплинула на рішення Алана звести рахунки з життям. Однак його мати наполягала на випадковості події, кажучи, що жодним чином її син не мав суїцидальними нахилами, в усьому виявилися винні його експерименти з різними отрутами.

В пух і прах

Насправді теорія про «гомояблоке» не витримує ніякої критики. Вся справа в тому, що веселка стала офіційно визнаною в якості логотипу сексуальних меншин набагато пізніше. Офіційно вони стали використовувати веселку тільки в 1979 році, через три роки після появи яблучного логотипу.
Джобс дуже наполягав на логотипі у вигляді райдужного яблука, згідно з спогадами Роба, так як в його розумінні це був символ взаєморозуміння і толерантності. Відомо, що Джобс був у молодості хіпі, тому і вибрав логотип під стати мислення. Є ще версія: «кольоровий калейдоскоп» яблука використовувався, щоб показати той факт, що техніка Apple здатна працювати з кольором. Це було в новинку в описувані роки. Найбільш правдоподібною версією здається, що компанія відмовилася від райдужної фарбування в 1998 році, в силу того, що цей символ міцно перейшов в ряди секс-меншин. А компанії аж ніяк не хотілося вплутуватися в пропаганду будь-яких поглядів, вони хотіли лише випускати корисні будь-якому суспільству гаджети.

Хитрий Стів

Завдяки використанню кольорового логотипу, що було рідкістю в ті роки, громадськість помітила прагнення вирватися вперед і дала новоспеченої компанії шанс на існування. До речі, саме завдяки старанням Стіва Джобса, втершегося в довіру до агентству Рэджиса Маккенни, і розвинувся бренд. За логотип і його просування бідний, на все згодний Роб так і не отримав ні єдиного цента.

Суть в деталях

Саме увага до деталей дизайну залучило нових клієнтів. Наприклад, враховуючи останні події в області технічного прориву сучасних мобільних пристроїв, можна відзначити, що логотип «Айфона 5S» виконаний у вигляді світиться яблука завдяки техніці аерографії.
Логотип "Айфона": опис, історія та цікаві факти
Безсумнівно, не стільки технічні характеристики, скільки естетика виконання модних пристроїв манить сучасну молодь, падкую на все яскраве й блискуче. Логотип «Айфона 6» теж відзначився премудрістю – він зроблений з рідкого металу. Такий підхід свідчить, утім, і про практичність даних пристроїв, адже так логотип буде важче подряпати і привести в непривабливий вигляд. Дизайн настільки просунувся, що тепер навіть випускають численні чохли для «Айфона» з логотипом. Хоча, якщо окинути швидким поглядом прилавки з аксесуарами для телефонів, то можна відразу визначити лідера продажів. Саме компанії Apple вдалося настільки сильно впровадити в свідомість людей позірна перевага даного бренду над іншими, що конкуренція на ринку практично нульова – так, стають популярними китайські дешеві телефони, але «Айфон» поки що ще ніхто не переплюнув. Добре це чи погано, але прогрес йде, і хто знає, який логотип завтра будуть висвітлювати міські таблоїди.