Wi-Fi-роутер D-link DAP-1155: характеристики та налаштування

18 0 Новини високих технологій

Компанія D-link вже дуже давно займається виробництвом різноманітного обладнання для мереж інтернет. Серед користувачів великий попит мають в першу чергу модеми, маршрутизатори, світчі і точки доступу. У сьогоднішньому огляді хотілося б розповісти про один роутері, який за свою скромну ціну зможе забезпечити стабільне Wi-Fi з'єднання у всьому домі або квартирі - D-link DAP 1155. Ми докладно ознайомимося з характеристиками пристрою, його зовнішнім виглядом, відгуками, ціною, а також розглянемо налаштування точки доступу. Буде цікаво!

Wi-Fi-роутер D-link DAP-1155: характеристики та налаштування

Опис

DAP 1155 - це вай-фай-роутер, або, як його ще називають, точка доступу, яка за свою вельми скромну ціну дає користувачеві все необхідне для надійного і якісного інтернет-з'єднання. Серед основних особливостей моделі можна відзначити: маленькі розміри, завдяки яким роутер розміститься практично в будь-якому місці, симпатичний дизайн, одну потужну антену, яка без праці забезпечить гарне покриття (за винятком товстих бетонних стін), простоту в налаштуванні і вкрай низьку ціну.


Wi-Fi-роутер D-link DAP-1155: характеристики та налаштування
Що стосується відгуків, то вони досить неоднозначні, але про це буде в окремому пункті статті. Також варто згадати про те, що в продажу може зустрітися версія з більш старою прошивкою, у якої немає можливості налаштувати точку доступу Wi-Fi. Щоб це виправити, необхідно оновити прошивку роутера. Як це зробити, також буде написано окремо.

Комплектація

Продається D-link DAP 1155 в невеликій картонній коробочці. Забарвлення цілком стандартна для виробника. Спереду на упаковці зображений сам роутер, а ззаду вказані основні характеристики і можливості моделі. Варто також сказати про те, що існують дві версії D-link DAP 1155 одна з яких чорного кольору і більш згладженої форми, а інша - має білий колір і з'явилася на ринку приблизно з 2013 року. Її відмінна особливість полягає у зовнішньому вигляді пристрою. Воно має традиційну прямокутну форму і схоже більше на коробочку.
Wi-Fi-роутер D-link DAP-1155: характеристики та налаштування
Всередині упаковки, крім роутера, знаходяться: інструкція, гарантійний талон, блок живлення, диск з драйверами і програмним забезпеченням для налаштування роутера, кабель RJ45 довжина якого не надто тішить. Ось і вся комплектація.

Зовнішній вид

Зовнішній вигляд D-link DAP 1155 досить цікавий. Роутер виглядає вельми мініатюрний і за розмірами можна порівняти із звичайною мишкою для настільного комп'ютера. Як вже говорилося, в моделях чорного кольору дизайн більш згладжений і обтічний. Матеріали корпусу - звичайний пластик, причому верхня частина має глянсове покриття. Це не саме вдале рішення, оскільки на глянці дуже добре видно відбитки пальців і пил.
Wi-Fi-роутер D-link DAP-1155: характеристики та налаштування
Тим не менш зверху у роутера знаходяться три індикатори, які показують стан пристрою, тобто включено воно чи ні, індикатор вай-фай-з'єднання і WPS. Поруч з ними красується напис D-link Green. Знизу немає нічого примітного, крім отворів під вентиляцію і ніжок з глянсового пластика. До речі, на даному роутері відсутні кріплення для вертикальної установки, тобто на стіну повісити так просто не вийде. Ситуацію може виправити двосторонній скотч. Завдяки невеликій вазі роутера (78 грам) він без праці його витримає.
Wi-Fi-роутер D-link DAP-1155: характеристики та налаштування
Ззаду у роутера встановлена антена, причому зняти її не можна, поруч з нею розташований отвір, в якому ховається кнопочка скидання налаштувань. Також тут розмістилися два порти LAN RJ45 роз'єм для адаптера живлення і кнопка WPS.
Якщо говорити про другий варіант роутера, який пофарбований у білий колір, має ревізію В1 і префікс у назві D-link DAP 1155/A, то його зовнішній вигляд відрізняється.
Wi-Fi-роутер D-link DAP-1155: характеристики та налаштування
По-перше, зроблений він у вигляді невеликої прямокутної коробочки. Межі і поверхні у роутера рівні, без будь-яких вигинів. Округлені кути, пластик все так само глянсовий, правда, на білому відбитки пальців і пил видно менш помітно.
Wi-Fi-роутер D-link DAP-1155: характеристики та налаштування
На поверхні немає ніяких індикаторів, замість них там тепер "сяє" хромований логотип компанії. Знизу все так само, без змін — отвори вентиляції, наклейка, ніжки. На передній частині стало набагато більше індикаторів. Перший показує стан роутера (включений чи ні), другий вказує стан Wi-Fi, третій - це індикатор перевантаження, потім йде індикатор підключення локального кабелю і останній вказує на підключення інтернет-кабелю.
Wi-Fi-роутер D-link DAP-1155: характеристики та налаштування
Ззаду теж є зміни. По-перше, антенна переїхала на іншу сторону і стала знімною. Отвір кнопки скидання залишилося на місці, тільки тепер воно виконує роль і WPS, тобто зробили 2 в 1. Роз'єм живлення залишився колишнім, а два LAN-порти RJ45 пофарбували в різні кольори - жовтий для підключення інтернет-кабелю, а чорний - це звичайний локальний провід. Трохи змінився і адаптер живлення, точніше його провід. На ньому з'явився блок з "качелькою" включення/виключення, чого явно не вистачало звичайної версії.

Wi-Fi-роутер D-link DAP-1155: характеристики та налаштування
Є і ще одна відмінність між версіями роутерів - інтерфейс налаштування. У оновленої моделі він виглядає більш сучасним і значно спрощеним, в той час як у старої моделі він більш схожий з більшістю інших роутерів компанії. Ось, власне, і всі відмінності.

Основні характеристики

Саме час перерахувати основні характеристики D-link DAP 1155:
 • Тип пристрою - Wi-Fi-роутер.
 • Стандарт Wi-Fi-мережі - 802. 11n, 24 ГГц.
 • Максимальна швидкість - 150 Мбіт/с.
 • Кількість антен - 1.
 • Потужність антени - 17 dBm.
 • Типи захисту - WPA2 WPA, WEP.
 • Порти LAN 2шт.
 • Швидкість портів - 100 Мбіт/сек.
 • Підтримка режиму Bridge (міст) - є.
 • Підтримка протоколу ipv6 - є.
 • Розміри (Ш/В/Г) - 102 мм/26 мм/82 мм.
 • Вага - 78 грамів.
 • Описувати характеристики нової версії роутера сенсу немає, оскільки вони практично такі ж, крім деяких окремих параметрів, таких як вага або додаткові режими роботи пристрою.

  Підключення

  Перш ніж перейти до налаштування DAP 1155 варто розповісти про підключення роутера. Підключається він просто. Кабель з комплекту під'єднуємо до комп'ютера, роутеру. Потім підключаємо кабель інтернету і мережевий адаптер. У звичайній версії, куди підключати LAN-кабель і інтернет-кабель, - різниці немає, а ось в оновленому варіанті роз'єми мають відповідні кольори.
  Wi-Fi-роутер D-link DAP-1155: характеристики та налаштування
  Ось, власне, і все, що стосується підключення.

  Оновлення прошивки

  Ще один необхідний крок перед налаштуванням роутера DAP 1155 - це оновлення прошивки пристрою. Необхідно це для того, щоб в подальшому не виникало ніяких проблем в роботі. Також деякі користувачі відгуках повідомляли, що без прошивки немає можливості налаштувати саме точку доступу Wi-Fi. Дана проблема спостерігається на обох версіях пристрою, але лікується простий перепрошиванням.
  Wi-Fi-роутер D-link DAP-1155: характеристики та налаштування
  Отже, для того щоб оновити прошивку, потрібно зайти на офіційний сайт виробника і перейти в розділ "Завантаження". Після цього потрібно вибрати префікс продукту з випадаючого меню. В цьому випадку префікс потрібно вибрати DAP. Тепер слід вибрати модель - якщо стара, то значить 1155 а якщо оновлена версія білого кольору, то 1155/А. На сторінці інтерес представляє тільки напис "Оновлення" Натискаємо туди і викачуємо файл у форматі BIN.
  Wi-Fi-роутер D-link DAP-1155: характеристики та налаштування
  Тепер необхідно залити прошивку в роутер. Для цього в будь-якому зручному браузері в адресному рядку пишемо адресу: 192. 168. 0. 1 і натискаємо Enter. Відкриється сторінка з формою входу. Логін і пароль в даному випадку однакові - admin. Після входу відразу ж запуститься майстер установки. Тут потрібно натиснути Cancel і відмовитися, оскільки спочатку оновлення, а потім вже все інше.
  Wi-Fi-роутер D-link DAP-1155: характеристики та налаштування
  Тепер слід зайти на вкладку Maininterface і в меню з лівого боку вибрати пункт Firmware. Ну а далі все просто. Додаємо файл прошивки через спеціальну форму і чекаємо, поки завершиться процедура оновлення. Роутер перезавантажиться автоматично. Ось, загалом-то, і готово.

  Налаштування

  Власне, тепер можна розповісти про налаштування D-link DAP 1155. Початкові кроки абсолютно такі ж, як при оновленні прошивки. У браузері пишемо адресу 192. 168. 0. 1 і натискаємо Enter. Вводимо логін і пароль (admin) і закриваємо запустившийся Setup Wizard.
  Wi-Fi-роутер D-link DAP-1155: характеристики та налаштування
  Наступний крок у налаштуванні DAP 1155 - це налаштувати точку доступу. Для цього, знаходячись на вкладці Setup, необхідно вибрати Wireless Setup. У вікні, потрібно обов'язково поставити галочки навпроти Enable Wireless і Enable Auto Channel Scan, якщо раптом вони будуть зняті. Також тут є можливість вказати ім'я мережі, вибрати тип і встановити захист паролем у розділі Security mode. Якщо її активувати, то потрібно буде придумати пароль. Власне, на цьому все, і обов'язково необхідно натиснути на кнопочку зверху Save Settings.
  Wi-Fi-роутер D-link DAP-1155: характеристики та налаштування
  Тепер можна перейти до налаштування LAN-підключення. Для цього потрібно вибрати відповідне меню на вкладці Setup. Особливо тут розповідати не про що, оскільки мережа налаштовується згідно налаштувань вашого провайдера. Після заповнення всіх необхідних полів знову потрібно натиснути Save Settings і дочекатися перезавантаження роутера. Якщо все зроблено вірно, то на комп'ютері буде працювати інтернет, а в мережі Wi-Fi з'явиться створена точка доступу.
  Wi-Fi-роутер D-link DAP-1155: характеристики та налаштування
  Ось і все, що стосується налаштування D-link DAP 1155.

  Вартість

  Сьогодні вартість Wi-Fi роутера (точки доступу) D-link DAP 1155 варіюється від 650 до 900 рублів, що досить мало. Єдине, в продажу в основному залишилися оновлені моделі з префіксом "А", тобто 1155/А, але якщо добре пошукати, то без проблем можна відшукати і стару модель чорного кольору.
  Wi-Fi-роутер D-link DAP-1155: характеристики та налаштування

  Відгуки

  Відгуки про роутері D-link DAP 1155 досить неоднозначні, і думки користувачів дуже сильно розходяться. Одні стверджують, що пристрій дуже хороше і не викликає жодних проблем на етапах налаштування і в процесі експлуатації. Інші ж, навпаки, вказують на факти поломок, складну процедуру налаштування, слабкий сигнал роутера і постійні зависання. Частково проблеми можна вирішити шляхом перепрошивання роутера, але, на жаль, у поточної моделі дуже багато заводського шлюбу, з яким нічого вдіяти, на жаль, не можна. На оновленій версії проблем зустрічається набагато менше, але все ж вони є.

  Висновок

  D-link DAP 1155 - це досить непоганий бюджетний Wi-Fi-роутер, який без проблем зможе забезпечити гарне покриття в будинку і стійкий сигнал. Маленькі габарити дозволяють розмістити пристрій де завгодно, а приємний дизайн дозволить вписатися в будь-який інтер'єр. Підключення просте і впорається з ним абсолютно кожен. Налаштування роутера DAP 1155 також не викликає утруднень. Однак, судячи з відгуків, у даної моделі існує багато заводського браку, який може затьмарити радість від покупки. Якщо грати в лотерею не хочеться, то розумніше буде придивитися до якої-небудь іншої моделі.