Virtualbox - загальна папка: як підключити?

25 0 Новини високих технологій

VirtualBox являє собою одну з віртуальних машин, за допомогою якої можна, працюючи в одній операційній системі, не перегружаясь, працювати в іншій. Це буває необхідно для тих, хто, працюючи в Windows, хоче спробувати роботу в GNU/Linux або в разі необхідності використовувати програми, написані під Windows і не працюють під wine при використанні в якості основної операційної системи GNU/Linux. Обмін файлами здійснюється за допомогою створення спільної папки VirtualBox.

Потрібен антивірус

У багатьох мануалах по створенню спільної папки VirtualBox міститься рекомендація щодо відстеження вірусів, які можуть проникнути з гостьової системи в основну, і навпаки. Насправді віруси пишуться під певну систему, і цими системами в основному є Windows і Mac OS X. Причому віруси для них різні, і якщо у вас проникнуть віруси з Mac в загальну папку VirtualBox з Windows, то вони там навряд чи щось зможуть зашкодити. Операційні системи сімейства Linux, як правило, захищені краще, і у випадку, якщо користувач використовує спеціальні сховища, шанси на потрапляння в його комп'ютер специфічних шкідливих програм прагнуть до нуля.


Інша справа, якщо ви користуєтеся в гостьовій системі інтернетом, потім зберігаєте сторінки або файли в папку, а після їх перенесення на інший комп'ютер. Але і в цьому випадку досить мати антивірус в основній системі. І зовсім інша справа, якщо у вас основна і гостьова ОС - родичі. Тоді необхідно встановлювати антивіруси.

Встановлюємо доповнення

Для того щоб працювати з загальними папками в VirtualBox і досить комфортно працювати в гостьовій ОС, потрібно встановити доповнення для неї. Вони встановлюються після завантаження останньої і переходу в меню даної програми в основній ОС «Пристрою», в якому вибираємо «Встановити доповнення гостьової ОС». Далі, як правило, з'являється автоматичний завантажувач, і програма автоматично встановлюється (можливо, доведеться поклікати на кнопочки «Далі» і «Готово», якщо ці доповнення встановлюються для ОС Windows).

Додавання папки у VirtualBox

Virtualbox - загальна папка: як підключити?
Після завантаження гостьової ОС переходимо в меню програми, розташованому в основний ОС, там переходимо в меню «Пристрої» - «Загальні папки». У діалоговому вікні, що з'явилося на екрані, натискаємо на значок папки з зеленим плюсом, розташованому праворуч у верхній частині вікна. Відкриється наступне вікно, в якому вибираємо шлях, де буде розташовуватися загальна папка. Нижче вказуємо ім'я папки, яке буде відображатися в VirtualBox. В цьому вікні можна поставити галочку навпроти «Тільки для читання» - в цьому випадку гостьова ОС зможе тільки переглядати та отримувати файли з папки, а також «Створити постійну папку», що вкаже програмі, що ця папка створюється не на один сеанс її роботи, а назавжди. Розглянемо, як підключити загальну папку VirtualBox в різних гостьових систем.

Відображаємо загальну папку в гостьовій системі Windows

Virtualbox - загальна папка: як підключити?
Створити загальну папку в VirtualBox - не таке тривіальне дію, як може здатися на перший погляд. При створенні такої папки за алгоритмом, наведеним у попередньому розділі, ця папка не почне відображатися автоматично в гостьовій системі.
Розглянемо порядок дій для її відображення, якщо гостьова система Windows. Натискаємо «Пуск» (так будемо називати кнопку, яка так називалася спочатку в Windows і яка потім стала зображуватися тільки з логотипом цієї системи), вибираємо «Виконати», у діалоговому вікні прописуємо «net use x: vboxsvr{назва папки}». Тут х — буква диска, її можна поставити й іншу, але вона повинна бути латинської і відмінною від використовуються у вас на комп'ютері дисків. Цей диск буде мережевим. {назва папки} — це реальне назву вашої спільної папки, яке наводиться без фігурних дужок.
Virtualbox - загальна папка: як підключити?
Не забудьте після букви диска зробити пробіл, інакше команда не виконається. У Windows XP папки з'явиться в «Мій комп'ютер», а з 7 і вище — в мережевому оточенні. При правильній послідовності дій у Windows відображаються загальні папки VirtualBox.

Що робити, якщо загальна папка не з'явилася?

Windows має закритий код, тому іноді дії цієї системи непередбачувані. У разі, якщо описані вище дії ні до чого ні привели, необхідно налаштувати загальну папку VirtualBox. Для цього в налаштуваннях мережі додаємо виявлення і спільний доступ до файлів громадських мереж. Після цього повинна з'явитися папка VBOXSVR, в якій будуть міститися всі створені спільні папки.

Virtualbox - загальна папка: як підключити?

Робимо загальними цілі диски

Якщо у вас встановлені ОС Windows 10 як у якості основного, так і гостьової ОС, то можна як розшарених папок додавати цілі диски. Це повинно працювати і з іншими версіями цієї ОС, але, за деякими відгуками, з Windows 8.1 це не виходило, хоча, можливо, це викликано більш старими версіями даної віртуальної машини. Для цього при створенні папки в полі «Шлях до папки» клацаємо на «Іншого», після чого з'явиться список «Цей комп'ютер», якому клацаємо на необхідний нам диск і натискаємо на кнопку «Вибір папки». Расшаріваніє диска здійснюється через виявлення і загальний доступ до файлів. Після цього у провіднику буде в мережі відображатися VBOXSVR, у якому буде показано вміст розшарені дисків.

Додаємо користувача в групи VirtualBox в гостьовій системі GNU/Linux

Тут все трошки складніше. Це обумовлено тим, що єдиного дистрибутива даної ОС немає, тому є деякі особливості для кожного дистрибутива. Перш за все, користувач повинен бути доданий в групу або групи, що відносяться до vbox*. Замість зірочки може бути написано продовження назви цієї групи, але початок буде таким. Це можна зробити в графічних програмах під ті дистрибутиви, під які вони є, або за допомогою терміналу.
З допомогою останнього це дія здійснюється з адміністративними правами. Рут або sudo дають команду usermod -aG vbox* {user_name}. Тут замість зірочки дописуємо реально існуючу групу або групи через пробіл, замість {user_name} пишемо ім'я користувача без фігурних дужок.

Монтуємо загальну папку в GNU/Linux на постійне використання

Virtualbox - загальна папка: як підключити?
Папка може стати доступною після створення спільної папки VirtualBox, як було описано вище, або може знадобитися прописати вручну в fstab. Відкриваємо будь-який текстовий редактор від адміністратора, в ньому робимо відкриття файла /etc/fstab, в якому вписуємо: {название_папки} /media/{название_созданной_папки_в_каталоге_media} vbox* defaults,gid={x} 0 0 Всі слова вписуємо без фігурних дужок. Спочатку в папці media адміністратор створює додаткову папку, яку може назвати як завгодно, але краще назвати так, як називається спільна папка в VirtualBox. {название_папки} відповідає назві папки. {название_созданной_папки_в_каталоге_media} відповідає назві папки, створеної адміністратором в каталозі media. Щоб з'ясувати {х}, gid необхідно виконати команду cat /etc/group | grep plugdev Принаймні, так для одного з популярних дистрибутивів — Ubuntu. Якщо у Вас інший дистрибутив, краще після grep віддати команду plug, він знайде, що до цього відноситься і що з цього вибирати.
Virtualbox - загальна папка: як підключити?
В результаті вийде рядок з кількома крапкою після останнього введеного слова у попередній команді. {x} в /etc/fstab буде число, яке у висновку знаходиться після другого двокрапки. Редагування файлу /etc/fstab дозволить зробити загальні папки VirtualBox в Linux доступними назавжди.

Тимчасове монтування спільної папки в гостьовій системі GNU/Linux

У разі необхідності монтування спільної папки на час поточного сеансу можна віддати команду монтування від поточного користувача. Для цього у домашній теці користувача створюється каталог, куди буде здійснюватися монтування, наприклад, all. Вводимо в терміналі від користувача mount -t auto /home/{user_name}/all Після припинення необхідності використання даної папки до завершення сеансу роботи цю папку потрібно від'єднувати, що здійснюється введенням команди umount /home/{user_name}/all

На закінчення

Таким чином, загальні папки в VirtualBox можна створити в різних операційних системах. Відмінності полягають у способі монтування даних папок в самій ОС.