Нічник з датчиком руху: види, принцип роботи

21 0 Новини високих технологій

Сучасні виробники гаджетів з області світлового обладнання світлодіодного пропонують на сьогоднішній день дуже багато новинок. Однією з них є нічник з датчиком руху, який стане справжньою знахідкою для квартир або заміських будинків, де трапляються перебої з електроенергією або просто живуть люди, які мріють про повсюдне комфорт. Це ідеальний агрегат для нічних безпечних (що важливо!) прогулянок по квадратним метрам будинку чи квартири. «Розумний» бездротовий світлодіодний нічник не тільки дає освітлення там, де це необхідно. Він ще суттєво збереже електрика, тим самим забезпечивши економію сімейного бюджету на оплату комунальних платежів. Але давайте про все по порядку.

Нічник з датчиком руху: види, принцип роботи

Види каганців

Залежно від випромінюваних хвиль, всі нічні лампи з датчиками руху діляться на чотири групи. Кожна має свої особливості та переваги.

Інфрачервоний

Для виробничих приміщень і житлових будинків відмінно підійдуть світильники з датчиками руху, дарующие інфрачервоне світло. Робота приладу заснована на розпізнаванні найменших коливань температури в приміщенні. Фотореле, встановлене в датчику, реагує на інфрачервоне світло і зміна температури в навколишньому середовищі, яке відбувається при наближенні людини.


Нічник з датчиком руху є просто ідеальним світловим приладом, так як дуже тонко відчуває наближення або віддалення об'єкта. При цьому людині не обов'язково танцювати або стрибати біля вимикача. Достатньо буде невеликого ворушіння, щоб нічник розпізнав «господаря» і включився.

Мікрохвильовий

Для домашнього або вуличного освітлення можна використовувати також прилад, заснований на чутливості до мікрохвилям. Радіохвиля передається на приймач – нічник включається. Хвиля переривається – світла немає.
Нічник з датчиком руху: види, принцип роботи

Ультразвуковий

Ультразвукові моделі нічних світильників найчастіше використовуються на вулиці. Переривається сигнал звуку – подається освітлення. Такі лампи можна застосувати і в міській квартирі, але в тому випадку, якщо вона відрізняється великими габаритами. Фахівці радять чергувати ультразвукові моделі каганців із звичайними лампами.

Комбінований

Цей варіант каганців з датчиками руху самий популярний і затребуваний покупцями. Оскільки прилад має досить широке поле зору, за рахунок використання декількох видів сенсорів його робота завжди точна і безперервною. Наприклад, деякі моделі комбінують використання ультразвукових та інфрачервоних сенсорів. Прилад буде «бачити», що на вулиці стемніло, і давати освітлення самостійно. І при наближенні людини негайно зреагує, не давши йому спіткнутися в темряві об ніжку дивана або зачепити ліктем кут стіни.
Нічник з датчиком руху: види, принцип роботи

Види світлодіодних ламп за типом живлення

Тут всього два варіанти: або нічник працює від мережі, або використовує для підзарядки акумуляторні батареї. Які моделі краще і практичніше? Провідні моделі включаються в мережу і повністю залежать від її працездатності. Найчастіше такі нічні світильники рекомендуються для домашнього використання. Але якщо власник квартири хоче перейти на повноцінну економію електроенергії, то краще віддати перевагу бездротовому варіанту. Нічник з датчиком руху на батарейках не буде залежати від електрики. Такий варіант освітлення можна вибрати для садової ділянки, для організації освітлення у вуличній альтанці, біля мангала, уздовж садових доріжок або у гаражі.
Джерелом живлення такого приладу можуть служити не тільки звичайні, але і сонячні батареї або фотоелементи. Це, мабуть, самий вдалий варіант для тих просторів, де каганець з датчиком руху від мережі підключений бути не може. Єдиний мінус таких приладів – необхідність постійно стежити за їх повною зарядкою.
Нічник з датчиком руху: види, принцип роботи

За типом установки

Способи установки дають ще одну класифікацію каганців з датчиками руху. Для квартири або заміського будинку можна вибрати наступні моделі:
 • Накладні (для сходових прольотів і ступенів).
 • Вбудовувані.
 • Стельові.
 • Консольні.
 • Настінні (для фасадів).
 • Самостійна установка і підключення

  Сучасні лампи з датчиками руху – прилади настільки прості і зрозумілі, що дозволять вам заощадити не тільки на електриці, а й на оплату спеціалістів по установці. Як правило самостійно встановити і підключити такі моделі світильників? Перше, з чим варто визначитися - це місце напрями сенсора. Намагайтеся при цьому враховувати розташування кімнат, проходів в квартирі і ваші найбільш часті і звичні траєкторії переміщення по будинку.

  Другий момент - постійна робота приладу. Якщо ви вибираєте нічник, що працює від батарейок або акумуляторів, то його роботу завжди слід підстраховувати установкою звичайного вимикача від мережі. Це допоможе уникнути таких проблем, як перегорання індикатора, у разі різких стрибків електроенергії. Крім того, ви будете впевнені, що в будинку буде постійний світло.
  Нічник з датчиком руху: види, принцип роботи
  Третій момент – технічний. Тут необхідно правильно, не кваплячись, підключити всі необхідні дроти від нічника до відповідних кабелів мережі. Для безпеки і зручності не забуваємо про наявність розподільного блоку та ізоляції проводів. Якщо ви вибрали бездротовий світильник на акумуляторах, то роботи по підключенню на цьому етапі можна просто пропустити. Завершальний етап – регулювання і налагодження сенсора. Просто пройдіться поруч з нічником, перевірте, як він буде реагувати на ваше поява біля себе. Якщо світло включається в тому момент, коли вам це необхідно, значить, світильник налаштований правильним чином.

  Переваги та основні переваги каганців з датчиками руху

 • Істотна економія електроенергії, про яку ми вже згадували раніше. Причому найбільш економічними будуть світлодіодні лампи без підключення до мережі.
 • Зручний для пересування, неяскравий, комфортний світ. Мінімального освітлення, яке дає прилад, буде цілком достатньо, щоб заміряти оком розміри кімнати і побачити все мають під ногами і біля них перешкоди. При цьому світло не буде дратувати вночі, якщо ви не маєте наміру прокидатися, а просто встали попити води або в туалет.
 • Як відомо, прокинувшись вночі «на хвилиночку», буває потім дуже складно заснути знову. По-перше, ви довго шукаєте в темряві вимикач. По-друге, включився світло збуджує нервову систему і будить вас остаточно. Світлодіодні лампи з датчиками руху не тільки дозволяють не витрачати час на пошуки вимикача, але і дають теплий комфортний світ, який не будить. Після нічної прогулянки по дому ви заснете швидко і без проблем.
 • Нічник з датчиком руху: види, принцип роботи
 • Сучасні світильники мають дуже стильне і сучасне оформлення. Не складе труднощів підібрати каганець під той вид дизайну приміщення, який у вас є. Крім того, виробники пропонують величезний вибір каганців з датчиками руху і для дитячих кімнат. Вони можуть бути як лаконічними і стриманими за стилем, так і виконаними у вигляді героїв мультфільмів або фільмів. Такий оригінальний, але дає спокійний ненав'язливий світло нічник відмінно буде виглядати в дитячій.
 • Багато моделі світильників додатково оснащуються спеціальними датчиками, замеряющими світло в приміщенні. Вони не будуть працювати в світлий час доби, ніж посприяють ще більшої економії сімейного бюджету.