"Нокиа Аша 501": відгуки, характеристики, огляд. Стільниковий телефон Nokia Asha 501

23 0 Новини високих технологій

Nokia Asha 501 – недорогий телефон початкового рівня, випуск якого в червні 2013 р. ознаменував новий підхід до концепції сенсорного екрану - як у частині дизайну, так і в плані програмного забезпечення.

Огляд моделі

Nokia перестала розглядати модельний ряд Asha як обладнання для бек-офісу або маловитратний спосіб хеджувати свою ставку на Windows Phone. Після довгих років животіння на залишках від Symbian комунікатори цієї лінійки нарешті отримали повагу і ставлення, яке вони заслужили. Лінійка Asha стабільно приносила прибуток на ринках, але у новій моделі з'явилися більш широкі перспективи. Звичайно, її головними покупцями залишилися мисливці за вигідними угодами і початківці, але виграшна комбінація свіжого сучасного дизайну і розумного інтерфейсу, безумовно, збільшила ринок збуту Asha 501.


Давні шанувальники Nokia N9 купували модель своїм дітям або як функціональний резервний телефон для смартфонів, до яких вона завжди прагнула, але так і не змогла наблизитися, оскільки збірка і обробка ставали жертвами обмеженого бюджету. З випуском телефону «Нокіа Аша 501», ціна якого не перевищувала 100 євро, фінська компанія стала на правильний шлях вирішення недоліків лінійки. На рівні обладнання нічого революційного не сталося. Телефон підтримує 2 SIM-карти, Wi-Fi-підключення, має скромну 3 Мп камеру і FM-радіо. З'явилися тільки ємнісний екран і довгоочікуваний датчик наближення, що стало свідченням послідовного вдосконалення комунікатора. Враховуючи ціну «Нокиа Аша 501», камера з фіксованим фокусом і дисплей з низьким дозволом були вимушеним компромісом. 3G не підтримувався, але якщо стояв вибір між швидкої мобільним зв'язком і Wi-Fi, то рішення на користь останнього було розумним. Не менш важливу роль відіграли красивий, компактний дизайн і тривалий час автономної роботи.
"Нокиа Аша 501": відгуки, характеристики, огляд. Стільниковий телефон Nokia Asha 501

Комплектація

У роздрібній упаковці пропонувалося тільки найнеобхідніше. В комплект входило зарядний пристрій старого покоління, а також рожева гарнітура (для моделі чорного кольору). Крім того, карта пам'яті microSD об'ємом 4 ГБ вже була вставлена в слот телефону. Відсутній кабель USB, але можна заряджати телефон стандартними кабелями і зарядними пристроями. Також покупець отримував можливість безкоштовно завантажити 40 ігор для «Нокиа Аша 501», розроблених компанією ЕА.

Дизайн

Nokia Asha 501 – компактний пристрій розмірами 992 x 58 x 121 мм і вагою менше 100 р. Телефон приємно тримати в руці – він надійно лежить в долоні, і весь досить чуйний екран знаходиться в межах досяжності. Дизайн та складання моделі мають мало спільного зі старими поколіннями Asha. У всіх можливих сенсах. Телефон вражає своєю яскравою зовнішністю, оскільки задня кришка пропонувалася в різних колірних варіантах – яскраво-червоний, яскраво-зеленому, блакитному, жовтому, білому та чорному. 3" екран оточений стандартної в даному ціновому діапазоні широкою рамкою, чорний колір якої трохи дисгармонує з яскравим тилом. Ємнісний сенсорний дисплей досить чуйний і поставляється з стійким до подряпин покриттям. Розташована симетрично з динаміком апаратна кнопка «Назад» під екраном є єдиним фізичним елементом управління. Вона зручна і пружна, і злегка піднята над скляною поверхнею, тому її легко знайти на дотик.
Мікрофон знаходиться в нижньому правому куті. Датчики яскравості немає, але є сенсор наближення, що відключає дисплей під час розмови.
"Нокиа Аша 501": відгуки, характеристики, огляд. Стільниковий телефон Nokia Asha 501
Телефон складається з 2 частин, що, очевидно, є другою по міцності конструкцією після монолітною. Барвиста кришка охоплює корпус зі всіх сторін, в результаті чого тонка кольорова рамка навколо екрану стає яскравим акцентом. На задній панелі розташований об'єктив з 315-Мп камерою разом з логотипом Nokia і кнопкою внизу, дозволяє відокремити кришку від корпусу. Пластик приємний на дотик, з м'якою матовою обробкою, на якому не залишаються видимі відбитки пальців. В цілому користувачам дуже сподобався дизайн «Нокиа Аша 501». За відгуками, з телефоном приємно проводити час і працювати. Але ще більше вразило разюча відмінність від старого покоління Asha. Очевидне наслідування Lumia – відмінний спосіб оновити застарілий вигляд, забезпечуючи послідовність всієї продукції Nokia від традиційних мобільних телефонів до смартфонів. І яскравий колір кришки в чималому мірою відповідав новому стилю «Нокиа Аша 501».

Характеристики дисплея

Екран телефону має 3-дюймовий TFT-модуль з роздільною здатністю QVGA (240 x 320), що становить щільність пікселів 133 т/дюйм. Це трохи за будь-якими стандартами, але в даному класі ємнісний сенсорний мультитач-дисплей вважався приємним доповненням, тому ретина-якості очікувати не слід. Перегляд веб-сторінок і відеороликів не самий переконливий досвід на екрані такого розміру і дозволу. Кольори дисплея хороші і живі, TFT панель досить яскрава (354 ніт), а чуйність помітно покращилася в порівнянні з колишніми моделями Asha. При яскравості чорного 037 ніт контрастність дисплея дорівнює 947:1.
"Нокиа Аша 501": відгуки, характеристики, огляд. Стільниковий телефон Nokia Asha 501

Елементи управління

Кнопка живлення знаходиться з правого боку. Вона також блокує і розблокувати пристрій, хоча в цьому випадку можна обійтися і без неї, так як вивести телефон з режиму очікування дозволяє подвійне натискання на екран. Вище розташовані клавіші регулювання гучності. Всі 3 кнопки легко знайти на дотик. На верхній панелі розміщений порт microUSB, роз'єм живлення старого типу і 35-мм гніздо для навушників. Зліва і знизу елементи управління відсутні. Крім того, «Нокія Аша 501 Дуал СІМ» з двома SIM-картами не має звичайного для виробника бічного слота. Задня кришка знімається просто. Легке натискання на кнопку внизу панелі легко відокремлює її від корпусу. Під кришкою ховається літій-іонний акумулятор ємністю 1200 мА?год, а під ним – основний слот для SIM-карти. Замінити карту microSD і додаткову SIM-карту, які знаходяться збоку, вдасться без відключення телефону. Вони могли б бути доступні зовні, але замість цього Nokia вирішила встановити знімну кришку.
Батарея забезпечує 624 год роботи в режимі очікування і 17 год розмов для версії з двома SIM-картами і вдвічі довше для варіанту з одним.

«Нокиа Аша 501»: огляд інтерфейсу

Користувальницький інтерфейс Asha Touch завжди багато запозичив у MeeGo, але нове покоління в цьому перевершило всі попередні. До честі Nokia, виробникові вдалося змусити працювати на набагато більш слабкому апаратному забезпеченні. Користувачам сподобалася прошивка «Нокиа Аша 501» так само, як і новий стиль телефону. Хоча прокрутка і гортання працюють не завжди стабільно, в іншому це красива сучасна оболонка, яка значно покращилась у порівнянні з попередніми моделями лінійки. Стиль іконок майже не змінився, але шпалери стали приємним доповненням, яке додало новизну – при прокручуванні або перегляду екрану фон відповідає тим же.
"Нокиа Аша 501": відгуки, характеристики, огляд. Стільниковий телефон Nokia Asha 501
Позбавлення від апаратних кнопок стало ще одним кроком до більш сучасного вигляду. Єдиним фізичним елементом управління є клавіша «Назад», необхідний для переходу на верхній рівень з підменю. З усім іншим справляється сенсорний дисплей. Подвійне торкання активує телефон, а свайп додатка за межі сторінки закриває програму. Все це копіює MeeGo. Екран блокування не містить ярликів для безпосереднього запуску додатків, але на ньому відображаються повідомлення про пропущені дзвінки, вхідні повідомлення або події календаря, які можуть викликати відповідне ПЗ. Мініатюрні числа на значку «Повідомлення» відображають кількість прийнятих, але не прочитаних повідомлень. Це працює і для електронної пошти. Подвійне дотик до дисплея виводить телефон з режиму очікування і відображає екран блокування. Якщо в попередній версії інтерфейс ґрунтувався на трьох домашніх сторінках, то після його оновлення в «Нокії Аше 501» їх залишилося тільки дві – запуску додатків і Fastlane. Це нагадує смартфони Windows Phone.

Fastlane

На цій сторінці відображаються всі нещодавні дії користувача, відкриті програми разом з недавніми контактами, події календаря та повідомленнями в соціальній мережі. Тут доступні не всі програми – установки, браузер і камера не відображаються, на відміну від будильника, Facebook та галереї зображень. Музичний програвач з'являється в Fastlane тільки у випадку, якщо запускався трек, і це дійсно не позбавлене сенсу. Користувач бачить рядок з назвою композиції, дотик до якої викликає аудіоплеєр. Як альтернативний варіант, маленька кнопка відтворення/паузи поруч з назвою треку може відновити або призупинити відтворення без входу в сам додаток. Панель запуску являє собою матрицю розміром 4 х 4. Тут знаходиться все встановлене ПЗ, і його можна упорядкувати на свій розсуд, але папки створювати не можна. При натисканні та утриманні іконки програми запускається режим редагування, в якому можна видалити програму.
"Нокиа Аша 501": відгуки, характеристики, огляд. Стільниковий телефон Nokia Asha 501

Область повідомлень

Рядок стану можна розгорнути, натиснувши на неї або потягнувши вниз. Вона відображає повідомлення про пропущені події і містить швидкі налаштування звукового профілю, а також вимикачі Wi-Fi, Bluetooth і мобільних даних. SIM-карти мають свої значки в області сповіщень з ідентифікатором мережі та індивідуальними іменами, присвоєними їм користувачем. У разі пропущеного виклику, на який потрібно звернути увагу, область повідомлень трохи опускається, щоб на короткий час відобразити номер, а потім повертається назад, залишаючи в якості нагадування невеликий виступ, за який можна потягнути, щоб дізнатися, хто дзвонив. Щоб закрити програму, його потрібно перегорнути з будь-якої сторони екрана. Це ж можна зробити, утримуючи кнопку «Назад», але для деяких програм буде потрібно додаткове підтвердження.

Меню налаштувань

«Нокія Аша 501» дозволяє вивести список змінних параметрів, які можна прокручувати по вертикалі. Першими налаштуваннями є параметри з'єднання – режим польоту, Wi-Fi, Bluetooth і меню SIM. Наступне меню відноситься до персоналізації – тут можна встановлювати звуки і шпалери, а також опціональний екран блокування у вигляді постійно відображаються годин. Меню SIM дозволяє включити передачу мобільних даних і перевірити лічильники. Тут можна перейменувати SIM-карту, вибрати фіксований набір номера, змінити PIN-код і мобільну мережу. Інтерфейс працює досить швидко, і навігація по ньому праці не становить, але йому не вистачає плавності, а анімації прокрутки потрібно більш висока частота кадрів. Якщо відкрити додаток помилково, достатньо провести пальцем з будь-якої сторони екрана, щоб вийти з неї і повернутися назад. Область повідомлень зручна для швидкого включення або відключення Wi-Fi або Bluetooth, що позбавляє від необхідності відкривати меню налаштувань. Нещодавно відкриті програми переміщаються в Fastlane.
"Нокиа Аша 501": відгуки, характеристики, огляд. Стільниковий телефон Nokia Asha 501

Галерея

Галерея телефону «Нокіа Аша 501» має дві вкладки – фотографій і відео, і папки з захопленими, обраними, зміненими і отриманими зображеннями. Знімки відображаються у вигляді мініатюр в 3 ряди по 3 прокручуються вертикально. Пінч-жест дозволяє збільшити зображення, але подвійне натискання тут не працює. Також є можливість обмінюватися фотографіями по електронній пошті або Bluetooth і редагувати їх. Користувач може повертати і обрізати фотографії, змінювати їх яскравість і контрастність, додавати ефекти. Відредаговані фотографії переходять у відповідну папку. Зображення можна встановити в якості шпалер, додати в обране, переглянути в деталях або у вигляді слайд-шоу.

Аудіоплеєр

Музичний програвач Asha 501 має акуратним інтерфейсом і дозволяє сортувати композиції за назвою пісні, виконавця, альбому або плейлиста. Немає перегляду папок і еквалайзера. На екрані відтворення відображається тимчасова шкала, обкладинка альбому, назва доріжки і виконавця, а також 4 кнопки – перепустки, швидкого перемотування, відтворення/паузи і переходу на домашню сторінку. Знизу можна відтягнути контекстне меню, яке дозволяє віднести трек до обраним, перетасувати список композицій, повторити пісню і поділитися нею з іншими. Музика продовжує грати і після виходу з плеєра. При цьому ярлик з елементами управління відтворенням з'явиться в Fastlane і на екрані блокування.
"Нокиа Аша 501": відгуки, характеристики, огляд. Стільниковий телефон Nokia Asha 501

Відеоплеєр

Передбачено спеціальний додаток для відтворення відеороликів, обраних в прокручуваному списку мініатюр. Користувач може ділитися ними, переглядати інформацію або видаляти їх з меню, яке можна відтягнути вгору в нижній частині екрана. Телефон «Нокиа Аша 501» підтримує формати MP4 3GP, DivX і Xvid до дозволу VGA, але можуть мати місце затримки аудіо, якщо швидкість передачі даних перевищує можливості телефону.

Радіо

Додаток FM-радіо «Нокиа Аша 501» відгуки хвалять за акуратний вигляд і простий інтерфейс. Станції перемикаються за допомогою спеціальних елементів управління по обидві сторони ручки ручного налаштування частоти. Внизу екрана знаходяться 3 елементи управління, які дозволяють віднести станцію до обраним, включити динамік гучного зв'язку і вивести список улюблених станцій. Як і у випадку з музичним плеєром, FM-радіо продовжує грати після закриття програми. При цьому створюється ярлик в Fastlane і на заблокованому екрані з інформацією про станції.

Якість звучання

Без прикладеного опору до лінійного виходу (при використанні активного зовнішнього підсилювача) «Нокиа Аша 501», за відгуками, працює пристойно, демонструючи гарні показники, підкріплені високим рівнем гучності. Підключення навушників призводить до значного зростання інтермодуляціонних спотворень і помірним перехресних перешкод стерео, а також досить значного падіння рівня гучності. В цілому телефон справляється, але не дотягує до рівня кращих моделей на ринку.

Камера з фіксованим фокусом

Телефон обладнаний 315-Мп сенсором зображення, який здатний робити знімки з роздільною здатністю до 2048 x 1536. Інтерфейс камери простий і складається з віртуальної кнопки спуску, перемикач між режимами фото і відео і ярлика галереї. При натисканні на екран з'являються повзунок масштабування і додаткові параметри налаштувань. Можна встановити баланс білого, автоспуск, ефекти і звук затвора. Тут же задається дозвіл зображень – 3 Мп, 2 Мп, 1 Мп і VGA. Як показують специфікації, фотографії, зняті камерою Asha 501 не заслуговують на увагу, але вони підійдуть в якості візуального нагадування (крім тексту, оскільки немає автофокусу) або фото контакту. Знімки не відрізняються високим рівнем деталізації і часто супроводжуються фіолетовою каймою і рожевими плямами. Тим не менш кольору досить живі.
"Нокиа Аша 501": відгуки, характеристики, огляд. Стільниковий телефон Nokia Asha 501

Відео

Характеристики «Нокії Аша 501» дозволяють записувати відео QVGA (240 x 320) з частотою кадрів 14 к/с. Звук зберігається зі швидкістю 31 Кбіт/с і частотою дискретизації 16 кГц, а відео бітрейт дорівнює 400 Кбіт/с. Такий результат навряд чи для чого-небудь знадобиться, і малоймовірно, щоб хтось насправді використовував телефон для захоплення відео.

Зв'язок

Asha 501 – двохдіапазонний комунікатор (900/1800), який забезпечує зв'язок GPRS і EDGE. 3G (HSDPA) немає. Але є Wi-Fi b/g, забезпечує швидкісну передачу даних, не обтяжуючи платою за інтернет-трафік, і Bluetooth 3.0 з EDR, необхідний для бездротової гучного зв'язку, а також локального обміну даними. Порт microUSB використовується як для передачі даних, так і для зарядки. Однак немає підтримки USB OTG, що дозволяє підключення периферійних пристроїв. Передбачений слот для карт пам'яті (c комплектної картою MicroSD об'ємом 4 ГБ). У поєднанні з кард-рідером вона зазвичай забезпечує найшвидшу швидкість передачі даних. І нарешті, є стандартний 35 мм аудіороз'єм.

Висновок

Телефон «Нокиа Аша 501» відгуки називають відмінним оновленням широко популярної лінійки, заслужила собі репутацію відмінними функціональними можливостями за дивно низькою ціною. Nokia представила повністю оновлений інтерфейс, який дозволив Asha впритул наблизитися до смартфонів на платформі Android або Windows.