МФУ Canon PIXMA MG3640 - відгуки власників, характеристики та особливості

22 0 Новини високих технологій

До сегменту бюджетних багатофункціональних пристроїв на основі струминного способу друку належить Canon PIXMA MG3640. Відгуки про це периферійному рішенні, його основні технічні характеристики та інша важлива інформація щодо МФУ будуть надалі наведені. В додаток до цього будуть надані рекомендації щодо можливих сфер його застосування.

МФУ Canon PIXMA MG3640 - відгуки власників, характеристики та особливості

Дизайн

Основний колір корпусу для МФУ Canon PIXMA MG3640 - Black. Відгуки вказують на практичність такого дизайнерського рішення. До того ж поверхня корпусу матова. Ці два фактори призводять до того, що забруднення або можливе пошкодження корпусу видно не буде. Але також існують і ексклюзивні кольори корпусу для струменевого МФУ Canon PIXMA MG3640 - RED. Відгуки спеціалістів при цьому вказують на стильність такого дизайнерського рішення. А ось практичність залишає бажати кращого. Пошкодження і забруднення в цьому випадку будуть помітні. Те ж саме можна сказати і про білий варіант корпусу для даної моделі МФУ.


Праворуч на верхній частині корпусу знаходиться кришка, під якою захована система сканування документації. Зліва кнопки згруповані системи управління. На передній стороні пристрою згруповані лотки подачі сторінок і виведення готової документації. На бічних сторонах пристроях є тільки отвори охолодження. На задній стороні корпусу згруповані комунікаційні порти і тумблер виключення.

Комплектація

Цілком стандартна і дуже звична комплектація в МФУ Canon PIXMA MG3640. Відгуки в свою чергу акцентують увагу на її достатності. Тобто в ній є все найнеобхідніше, що дозволяє відразу ж, після придбання такої фабрики друку, почати її використовувати за прямим призначенням. Але при цьому є одна істотна обмовка, яка зводиться до того, що системи НПЧ у складі цього багатофункціонального пристрою немає. Принаймні, інтегрованою. А ось таку зовнішню СНПЧ доведеться купувати окремо. В іншому ж, виробник до складу розглянутого в цьому матеріалі універсального рішення для друку, копіювання і сканування, включив такі компоненти:
 • МФУ.
 • Початковий набір картриджів.
 • Диск, на якому в електронній формі є і документація, і драйвера, і діагностичне програмне забезпечення.
 • Набір комунікаційних проводів складається з інтерфейсного проводу (з його допомогою забезпечується підключення до ПК) і силового кабелю (здійснює електропостачання системи документообігу).
 • Список подається документації складається з керівництва користувача, набору барвистих рекламних буклетів з описом можливостей цього пристрою і гарантійного талона.
 • Єдиний мінус даного МФУ з позиції комплектації - це, як було зазначено раніше, відсутність вбудованої СНПЧ.

  МФУ Canon PIXMA MG3640 - відгуки власників, характеристики та особливості

  Специфікації принтера

  Середня якість виведених сторінок забезпечує принтер Canon PIXMA MG3640. Відгуки, звичайно, вказують на те, що за якістю надрукована документація поступається тій, яка була виведена на фотопринтері. Але, все одно, якість зображень і зображень буде краще, ніж у більшості аналогічних ультрабюджетних рішень. Список основних форматів сторінок складається зі А4 A5 B5 і. Також він доповнюється стандартизованими конвертами СОМ10 і DL. Не забули розробники і про фотографіях. Таке МФУ здатне друкувати на носіях з розмірами 10x1513x18 і навіть 20x25. До безумовних переваг даної моделі МФУ можна віднести наявність опції виводу без полів.
  Дозвіл сторінки А4 як було вже зазначено раніше, буде одно 4800Х1200. Швидкість в монохроматичному режимі досягає 88 аркуша хвилину. У разі виведення у кольорі швидкодію знизитися вже до 56 сторінки в хвилину. Для виводу можна використовувати звичайний папір з номінальною щільністю від 60 до 105 г/м 2 . Але також існує можливість друку і на фотопапері. В цьому випадку щільність може становити від 220 до 300 г/м 2 . Поверхня фотопаперу може бути глянсовою, так і матовою.
  МФУ Canon PIXMA MG3640 - відгуки власників, характеристики та особливості


  Параметри сканера

  А4 - це найбільший розмір сторінки, з якого можна отримати цифрову копію за допомогою будь-якого пристрою даної серії, в тому числі і МФУ Canon PIXMA MG3640 RED. Відгуки говорять про середній рівень швидкодії даного рішення в режимі сканера. Згідно з технічним специфікаціям, на обробку однієї сторінки А4 затрачається близько 14 секунд. Тобто протягом однієї хвилини можна обробити лише чотири таких носія. Допускається отримання як кольорових, так і монохроматичних цифрових копій. У першому випадку глибина кольору може становити 24 або 48 біт. Якщо потрібна швидкість, то краще виконувати сканування в першому режимі, а якщо якість - у другому.

  У чорно-білому режимі глибина кольору може бути 8 або 16 біт. Як і в попередньому випадку, 8 біт підвищують швидкодію підсистеми сканування, а 16 біт - якість. Дані значення задаються в драйверах МФУ. На рівні апаратного забезпечення відсутня підтримка технології цифрової інтерполяції. Тому максимальна роздільна здатність сканованих документів складає всього лише 2400Х1200.

  Характеристики копіювального апарату

  На підвищеному якості копій акцентують увагу в даному випадку відгуки. Чорний Canon PIXMA MG3640 червоний і білий здатні видавати сторінки носія з розмірами А4 в дозволі 1200х2400. Причому як кольорові зображення, так і чорно-білі документи. Швидкість копіювання залежить від режиму. Якщо вибрано sFCOT, то на одержання одній копії до чистового як буде витрачено близько 22 секунд. Другий режим - sESAT. У цьому випадку протягом хвилини можна отримати 27 сторінки. При цьому якість буде значно гірше, ніж у першому режимі sFCOT. Максимальна кількість копій за сеанс обмежена 21 сторінкою. Також передбачена можливість отримання листів без полів.
  МФУ Canon PIXMA MG3640 - відгуки власників, характеристики та особливості

  Інтерфейси

  Існує два можливих способи підключення до Canon PIXMA MG3640. Відгуки при цьому виділяють наявність підтримки бездротового способу отримання інформації Wi-Fi. Це дійсно найбільш зручний метод комутації в даному випадку. Можливою альтернативою Wi-Fi є порт USB. Але в цьому випадку для передачі сигналу використовуються дроти. Остання обставина істотно зменшує вибір місця установки фабрики друку. Також при використанні інтерфейсу USB, функція управління МФУ покладається на ПК, до якого воно підключено. А ось при використанні Wi-Fi, багатофункціональний пристрій не потребує ЕОМ, яка виконує функції сервера друку. Безумовно, серйозним недоліком у цьому випадку є відсутність роз'єму RJ-45 який значно спрощує процедуру підключення картрідера і комп'ютерної мережі. Останній найбільш часто використовується при виведенні фотографій з різних цифрових камер.

  Система картриджів

  PG-440 і CL-441 - це основні моделі картриджів для МФУ Canon PIXMA MG3640. Відгуки користувачів щодо першого з них вказують на те, що він в основному використовується в монохроматичному режимі і здатний виводити до 180 сторінок. Другий же картридж має аналогічний ресурс, але використовується вже при кольоровому друку. Тобто всередині нього знаходяться відразу три чорнильниці, наповнені синім, пурпурним і жовтим кольорами. Саме за рахунок комбінування останніх трьох кольорів і виходить кольорове зображення. При цьому також задіюються і чорне чорнило. Самі картриджі виробник не рекомендує перезаправляти. Тобто після відпрацювання їх ресурсу необхідно купувати новий комплект картриджів і ця обставина істотно підвищує витрати на друк. Тому фахівці в області периферійної техніки настійно рекомендують оснащувати таке МФУ зовнішньої СНПЧ. Це дозволяє мінімізувати витрати на виведення документації. Також існують і поліпшені версії картриджів. Один з них - монохроматичний має маркування PG-440XL. Він здатний надрукувати близько 600 сторінок. Другий призначений для виведення кольорових зображень і позначається CL-441XL. Його ліміт дорівнює 400 сторінок. У вихідній комплектації МФУ йдуть стандартні картриджі, у позначенні яких відсутнє маркування XL.
  МФУ Canon PIXMA MG3640 - відгуки власників, характеристики та особливості

  СНПЧ

  Як було зазначено раніше, МФУ Canon PIXMA MG3640 не має вбудованої СНПЧ. І якщо раніше наведені недоліки даного пристрою не настільки вже й критичні, то це вже дуже і дуже суттєвий мінус. Основна проблема при цьому - збільшення витрат на утримання такої системи документообігу з тієї причини, що постійно необхідно купувати нові картриджі. Тому фахівці рекомендують купувати даний периферійний рішення лише у зв'язці з зовнішньою системою НПЧ. Це дозволяє максимально знизити витрати на організацію системи документообігу та виключає можливі проблеми при установці і настройці системи. Ціна такої СНПЧ становить близько 1000 рублів. Якщо її одночасно купити разом з МФУ, то витрати по установці і настройці СНПЧ бере на себе продавець. В результаті кінцевий покупець отримує готову систему друку.

  Операційні системи

  Розширеним списком підтримуваних операційних систем може похвалитися будь-периферійне рішення даного виробника, у тому числі і чорне струминне МФУ Canon PIXMA MG3640. Відгуки власників говорять про те, що в ньому є всі актуальні версії системного софту. Для початку необхідно зазначити наявність у ньому MacOS Х від Apple починаючи з версії 1068. Підтримка ОС сімейства «Віндовс» починається з ХР. До мінусів можна віднести відсутність офіційних драйверів для операційних систем лінійок UNIX і Linux. Але вони не настільки зараз і часто зустрічаються на настільних обчислювальних системах. На додаток до цього необхідно відзначити наявність офіційної підтримки таких мобільних операційних систем як Android від «Гугл» або ж iOS від Apple.

  Порядок налаштування

  З дуже простих поетапних дій складається параметри Canon PIXMA MG3640. Відгуки покупців говорять про те, що з такою операцією може впоратися кожен комп'ютерний фахівець. Дана операція складається з такої послідовності:
 • Для початку необхідно розпакувати транспортну коробку з картону і повністю витягти з неї весь вміст, що входить до складу поставки.
 • Далі необхідно вибрати місце, в якому буде знаходитися багатофункціональний пристрій. Причому жорсткої прив'язки до керуючого комп'ютера в цьому випадку немає, і його можна встановити в будь-якому місці, де є сигнал мережі Wi-Fi.
 • На наступному етапі виконуємо підключення підсистеми документообігу до мережі електропостачання. Для цього використовується силовий кабель.
 • Инсталлируем на персональному комп'ютері драйвера і інший софт, які необхідні для нормальної роботи системи документообігу. При цьому не забуваємо про те, що підключення в цьому випадку буде ґрунтуватися на бездротової мережі Wi-Fi, а не з допомогою дроту USB.
 • Включаємо МФУ з допомогою тумблера POWER, який виведений на тильній стороні корпусу.
 • Використовуючи технологію WPS, підключаємо багатофункціональний пристрій до бездротової мережі.
 • На завершальному етапі виводимо тестову сторінку.
 • МФУ Canon PIXMA MG3640 - відгуки власників, характеристики та особливості

  Вартість багатофункціонального пристрою на сьогоднішній день

  Доступним периферійним рішенням є МФУ Canon PIXMA MG3640. Його можна придбати в інтернеті за ціною від 3799 до 4000 рублів. Якщо ж здійснити покупку в спеціалізованому магазині, то ціна зросте і становитиме 4000-4200 рублів. Приблизно стільки ж це багатофункціональний пристрій коштує і в супермаркетах комп'ютерної техніки. При цьому рекомендується подібну систему оснастити СНПЧ. Без цього економічний ефект втрачається, і істотно зростають витрати на утримання МФУ. А це, в свою чергу, збільшує кінцеву вартість системи друку і копіювання на додаткову 1000 рублів. У підсумку отримуємо мінімальну ціну в 4799 рублів. Саме таку вартість доведеться викласти для того, щоб придбати МФУ PIXMA MG3640 від Canon.

  Відгуки

  На наявність певних недоліків, у розглянутого периферійного пристрою, вказують відгуки. Струминне МФУ Canon PIXMA MG3640 на думку власників, має такі мінуси:
 • До складу підсистем копіювання і друку не входить система НПЧ. Тому потрібно або постійно купувати нові картриджі, або ставити зовнішню таку систему. З економічної точки зору виправданий другий варіант. Звичайно, доведеться викласти чималу суму за СНПЧ, але в подальшому таке рішення мінімізує витрати на друк.
 • Скромний набір інтерфейсів, який представлений тільки Wi-Fi і USB. А ось про підтримку RJ-45 і вбудованому картридере розробники не подбали.
 • Низька швидкодія для режимів сканера і копіювального апарату.
 • Невеликий місячний ліміт до 3000 сторінок.
 • До плюсів розглянутого багатофункціонального пристрою відносять:
 • Висока якість друку, що обумовлено струменевою технологією.
 • Простота налаштування.
 • Відмінна комплектація, в яку виробник включив все, що дозволить новоспеченому власникові відразу ж використовувати МФУ для реалізації системи документообігу.
 • Низька вартість.
 • Саме так розглядається МФУ характеризують у відгуках. Причому як фахівці відповідного профілю, так і власники.
  МФУ Canon PIXMA MG3640 - відгуки власників, характеристики та особливості

  Висновок

  Тепер визначимося з можливими сферами застосування Canon PIXMA MG3640. Відгуки, в першу чергу, вказують на те, що його найбільш оптимально використовувати вдома. Але також таке МФУ можна застосувати в невеликому офісі. У всіх інших випадках використовувати таку систему друку недоцільно економічно і технічно.