Помилка активації "Айфона": що робити?

13 0 Новини високих технологій

Лякаючий користувачів екран, на якому засвітився напис activation error, може з'явиться з ряду причин. Незалежно від того, що саме призвело до «поломки», користувачу варто знати, що подальший сценарій потребує, якщо не ремонту в сервісі, то точно відкату системи і ряду інших маніпуляцій. На жаль, чим більше «вбита» модель смартфона, тим менші шанси на те, що збій активації "Айфона" вдасться виправити. Важливо не лише провести зовнішній огляд телефону, але також і відновити картину, що передує поломки. Це допоможе зрозуміти, чому збій активації "Айфона" взагалі мав місце, а також те, як слід вести себе далі. Цілком ймовірно, що буде потрібно не тільки відкотити (повернути колишню версію) внесені зміни до смартфон, але також і почистити сам пристрій. Втім, справедливо буде зазначити, що шанси на відновлення смартфона все ж є.


Навіщо потрібна активація

Перш ніж задуматися над питанням, що робити при збої активації "Айфона", деякі розгнівані користувачі упрекнут в недосконалості роботи пристрою розробників Apple Inc. Багато прихильників «яблука» не раз серйозно критикували процедуру активації, як неефективну і проблемну.
Помилка активації "Айфона": що робити?
Насправді процес активації смартфона допомагає індивідуалізувати його і специфікувати під потреби власника. Пропускати такий процес не рекомендується, оскільки в подальшому це може призвести до втрати даних або порушення процесу синхронізації. Тому корпорація настійно рекомендує користувачам проходити процес активації кожен раз, як того вимагає пристрій.


В чому причина збою

Найбільш поширеними є дві конкретні проблеми збою активації "Айфона". Перша – це апаратна частина, як безпосередньо пристрою, так і серверів Apple.
Помилка активації "Айфона": що робити?
Якщо вас просять почекати з процесом активації до певного умовного періоду, то цілком можливо, що справа саме в апаратній частині. Так сталося при оновленні iOS 9.3 коли сервери компанії вийшли з ладу з причини одночасного запуску процесу завантаження з декількох мільйонів пристроїв. Вирішити таку проблему можна банальною перезавантаженням в найменш пікові періоди. Хочеться додати, що технічна підтримка Apple оперативно усуває проблеми з завантаженістю платформи.

Збій в роботі модему

Якщо проблема носить апаратний характер, але сервера Apple в порядку, значить, справа в пристрої. Якщо "Айфон" пише про збій операції, але інший пристрій оновлюється без проблем, то справа, швидше за все, в обробці даних конкретного пристрою. Перевірити це досить просто, достатньо вибрати пункт з обведеної в кружечок буквою «i», після чого стане зрозуміло, чи здатне пристрій приймати дані. Цей пункт також показує серійний номер пристрою. Якщо такого немає, то справа практично на 100% в модемі смартфона.

Як це виправити

Апаратний збій у активації "Айфона" можуть усунути або в ліцензійному сервісному центрі за досить відчутну суму, або кустарними технологіями.
Помилка активації "Айфона": що робити?
До останніх належать поширені приватні сервіси, проте навіть в такій організації майстер візьметься за ремонт телефону з величезною неохотою. Чим дорожче обійшлося пристрій, тим доцільніше передати його в сервісний центр, а не намагатися вирішити проблему самостійно.
Також причиною збою активації "Айфона" може бути коротке замикання в контактах плати, де знаходиться модем. В окремих випадках може допомогти різка зміна температур, коли смартфон різко охолоджують або навпаки нагрівають. Однак проводити такі маніпуляції стоїть на свій страх і ризик.

Програмний збій

У разі програмного збою мова йде про встановлення підозрілого або ж оболонки в цілому. Врятувати смартфон цілком, а також фрагменти системи і користувальницьких даних в такому випадку можна лише шляхом скасування всіх змін в гаджеті до попередньої версії.
Помилка активації "Айфона": що робити?
Тому рекомендується виконувати ці функції не тільки вимогу, але і самостійно. Відкат системи можуть виконати і в звичайному сервісі, після чого високі шанси на реанімацію пристрою. В іншому випадку гаджет також доведеться віддати в офіційний сервіс, в якому систему просто знесуть і поставлять заново, що також коштує недешево. Більш того, власникові доведеться попрощатися зі своїми файлами.

Кілька інших причин збою активації "Айфона"

Безпосередньо сама процедура активації "Айфона" може бути припинена по ряду інших причин, незалежних від програмного забезпечення. Перш ніж йти в сервісний центр, варто заздалегідь провести кілька простих маніпуляцій з пристроєм: перевірити наявність SIM-карти в гнізді, переставити її, після чого спробувати активувати пристрій по новій. Також рекомендується змінити інтернет-канал. Цілком можливо, що чергове оновлення пристрою занадто «важкий» або ж канал передачі пакетів даних зайнятий іншим гаджетом. Ще один варіант – це активація пристрою через iTunes. Якщо і це не допомогло, то сервіс запропонує провести відновлення даних, після чого пристрій автоматично повернеться до попереднього стану.
Помилка активації "Айфона": що робити?

Якщо пристрій не зареєстровано

Помилка активації "Айфона" в мережі при справній роботі гаджета і серверів Apple може бути викликаний також тим, що на смартфоні була встановлена бета-версія прошивки. У такому випадку при релізі вже повній версії з виправленнями певне число пристроїв може «випасти» з регістра. У такому разі виправити збій активації "Айфона" можна шляхом переходу на сайт розробників, де гаджет доведеться внести в базу даних ручним способів шляхом введення інформації. Якщо ж це не допомогло, то необхідно звернутися в офіційний сервісний центр, після чого пристрій буде справно. Якщо "Айфон" пише збій активації, то це завжди привід звернутися в сервісний центр. Часом важко сказати напевно, чому стався збій активації "Айфона". Деякі фактори, що призводять до помилки, можуть бути взаємопов'язані. Власникові можна тільки рекомендувати провести повний зовнішній огляд пристрою, після чого не вдаватися до кустарним методам відновлення гаджета, а негайно звернутися до професіоналів. Практично будь-який прецедент збою активації можна виправити, за винятком поломки модему. Набагато більш деструктивними бувають спроби користувачів самостійно вирішити проблему, після чого гаджет вже не підлягає ремонту.