Фарбування мотоцикла своїми руками

43 0 Новини високих технологій

Рано чи пізно кожен власник мотоцикла може зіткнутися з необхідністю фарбування свого транспортного засобу. Дана операція передбачає певні труднощі, але, якщо все робити відповідно до інструкції і мати під рукою необхідне обладнання, з цим завданням впорається навіть новачок. Процес фарбування проводиться в кілька етапів. Перш ніж зайнятися оновленням мотоцикла, потрібно вибрати відповідний тип фарби, а вже потім приступити до підготовки поверхні і нанесення складу.

Причини та об'єкти фарбування

Фарбування мотоцикла своїми руками
В яких випадках вдаються до фарбування мотоциклів і для чого потрібні такі маніпуляції? У першу чергу варто згадати про одну вагому причину. За допомогою фарбування можна усунути видимі вади на корпусних деталях - пластикових і металевих. Появі дефектів супроводжують механічні пошкодження, знос, а також корозійні явища. Ще одна часта причина фарбування мотоцикла – це бажання надати інший колір свого залізного коня. Фарбування мотоцикла «Урал» або транспортного засобу іншої марки – це хороший спосіб заощадити на послугах, які пропонують СТО.


Які матеріали та інструменти потрібно підготувати

Для проведення фарбування мотоцикла потрібно:
 • Фарба. Її вибір залежить від особистих переваг і фінансових можливостей.
 • Грунтовка. Цей склад забезпечує необхідну ступінь адгезії. У деяких ґрунтувальних засобах містяться добавки, що протистоять корозії. Цей момент особливо важливий, якщо мова йде про фарбуванні деталей, зроблених з металу.
 • Шпаклівка. За допомогою цієї пластичної маси вирівнюють вм'ятини, вибоїни і подряпини.
 • Абразиви. Крупно - і дрібнозернисті матеріали, які призначені для видалення старого покриття.
 • Захисні матеріали. Являють собою плівкові вироби, завдання яких – вберегти ті деталі мотоцикла, які не повинні бути пофарбовані.
 • Вибір кольору

  Фарбування мотоцикла своїми руками
  Вибір кольору для мотоцикла завжди залишається за його власником. Найчастіше цей вид транспорту фарбують в чорний, червоний або синій колір. Насправді фарба для фарбування мотоцикла може бути будь-якого кольору. А ось що стосується металу, то цей склад використовується вкрай рідко, так як не є бюджетним і його непросто наносити на поверхню. Більш того, після фарбування мотоцикла балончиком видно будь-які дефекти, будь то подряпини або сколи. У деяких випадках фарбування мотоцикла може здійснюватися за допомогою трьох кольорів. Один відтінок для рами, другий – для бака, щитків, а третій – для дрібних елементів.

  Який вид фарби вибрати

  Фарбування мотоцикла своїми руками
  Вибираючи фарбу для мотоцикла, потрібно враховувати два моменти: вартість складу і складність його нанесення. Для фарбування мотоцикла можуть застосовуватися наступні види фарб:
 • Нитроэмалевые. Користуються великим попитом, так як більш доступні у фінансовому плані і не передбачають особливих труднощів в нанесенні. Перевага такої фарби полягає також у тому, що вона швидко висихає і представлена в різних відтінках. Є у нитроэмалевых фарб і слабкі сторони. По-перше, поверхня після нанесення знаходить сильний блиск. По-друге, вона менш стійка до хімічних і механічних впливів. Тим не менше це покриття вважається ідеальним для фарбування дрібних елементів.
 • Алкідні фарби. Ця різновид фарб характеризується більшою вартістю, що є єдиним їх недоліком. Хороші тим, що з їх допомогою можна без проблем проводити фарбування мотоцикла своїми руками. Фарбувальний склад відрізняється високим ступенем стійкості до хімічного впливу, вигорання. Ціни на алкідні фарби набагато вище, ніж на нитроэмалевые. Це обумовлено тим, що вони швидше сохнуть і простіше наносяться.
 • При виборі фарби для мотоцикла потрібно враховувати періодичність фарбування. Бюджетні варіанти не настільки стійкі, тому первісний вигляд буде втрачено досить швидко.

  Грунтовка і фарбування

  Перед тим як приступити до фарбування мотоцикла, необхідно зайнятися грунтовкою поверхні. У продажу є нитрогрунтовки в балончиках. Якщо на деталях мотоцикла виявлені вм'ятини або глибокі подряпини, перед нанесенням грунтовки складу цього місця потрібно зашпаклювати.
  Фарбування мотоцикла своїми руками
  Ґрунтувальний шар призначений для того, щоб продовжити стійкість самої фарби. Старе покриття вкрай важливо видалити. Якщо немає часу приділяти належну увагу цьому процесу, можна пройтися шкуркою по тих дільницях, де є тріщини і сліди іржі. Коли поверхня повністю оброблена, потрібно знежирити її допомогою розчинника. Після цього можна приступати до нанесення ґрунту, а потім і самого фарбувального складу.

  Процес фарбування

  Процедура фарбування мотоцикла починається з замішування фарбувального складу. Спочатку фарбу потрібно кілька раз процідити, після чого розвести розчинником. Після цього слід зарядити пристрій, налаштувати пляма розпилення. Наносити перший шар потрібно на відстані 25-35 див. Важливо не перестаратися з його товщиною. Після того як він нанесений, потрібно оглянути деталь на наявність дефектів і усунути їх.

  Фарбування мотоцикла своїми руками
  Для наступних шарів потрібно налаштувати краскопульт в межах 80-120 мкм. Тримати його потрібно під прямим кутом до поверхні, з відхиленнями не більше 10 градусів. Коли фарба підсохне, потрібно прошліфувати перший шар і після цього нанести наступний. Всього буде потрібно три шару фарби.

  Корисні рекомендації

  Якщо планується перефарбування мотоцикла в інший колір, потрібно звернутися в ДАІ для отримання дозволу. Всі дії по зміні кольору потребують узаконення. Проводити фарбування потрібно за допомогою спеціального пристосування у вигляді фарбопульта. Це дозволить розпорошити фарбу рівним шаром. Під час нанесення ґрунтувального складу не слід розтирати його пензлем.
  Фарбування мотоцикла своїми руками
  Поверхня, на яку наноситься грунтовка, повинна забарвлюватися відразу ж. Після того як фарба повністю висохне, її потрібно відполірувати. Це дозволить усунути невеликі вади і зробити поверхню більш стійкою до негативного впливу зовнішніх факторів. Проводити такі дії можна за допомогою дриля з повстяним колом або спеціальної поліролі.