Що за папка Perflogs на диску C і чи можна її видалити?

40 0 Новини високих технологій

При установці операційних систем Windows сьомої версії і вище (наприклад, після XP) користувачі побачили досить багато нововведень. Зокрема, це стосувалося появи деяких незрозумілих каталогів, яких раніше на системному диску не було. Одним з таких є директорія PerfLogs. Що за папка під такою назвою відображається в «Провіднику» або в іншому файловому менеджері, і далі буде розглянуто. Щоб це зрозуміти, спершу розглянемо, для чого даний каталог створено в системі.

Що за папка PerfLogs на диску C?

Даний каталог вперше був введений у файлову структуру тільки в Windows 7. На даний момент він присутній у всіх останніх ОС. Але для чого використовується директорія PerfLogs? Що це за тека Windows 10 так само як і в Windows 7 або 8?
Що за папка Perflogs на диску C і чи можна її видалити?
Щоб зрозуміти її призначення, необхідно зробити розшифровку скорочення назви. Перша частина (Perf) утворена від англійського Performance, що можна трактувати як «оформлення» або «продуктивність», а друга (Logs) позначає логи, або спеціальні звіти системи, відповідні журналу продуктивності.


Які дані зберігаються в каталозі

Таким чином, кажучи про те, що за папка PerfLogs, неважко зрозуміти, що вона являє собою місце збереження спеціальних файлів, в яких зафіксовані підсумки проведення тестів продуктивності, якщо такі проводилися. Окремо варто відзначити, що чим більше тестів проводиться, тим більше файлів там зберігається. А вони, у свою чергу, можуть мати досить великі розміри, оскільки старі звіти нікуди не діваються. Іншими словами, нові звіти не записуються поверх старих. В кінцевому підсумку займаний обсяг дискового простору може істотно збільшуватися.

Налаштування за замовчуванням

Що за папка PerfLogs в Windows 7 або системах рангом вище, трохи зрозуміло. Тепер кілька слів про нюанси, які повинен знати кожен користувач комп'ютерної системи.
Що за папка Perflogs на диску C і чи можна її видалити?
Справа в тому, що спочатку в цій директорії ніякої інформації немає (вона порожня або займає мінімальний об'єм). Дані звітів з'являються виключно після проведення тестів продуктивності засобами операційної системи. В основному вони використовуються по закінченні деякого часу, коли система починає істотно пригальмовувати або викликати збої на системному рівні, що тягне за собою збільшення навантаження на апаратні ресурси. Таким чином, чим частіше ви проводите тести, тим більший розмір буде мати цей каталог. Однак все це відноситься тільки до інструментарію Windows. Тому, щоб не захаращувати системний розділ, для тестування продуктивності краще використовувати сторонні утиліти.

Перегляд файлів журналу

Багато користувачів хотіли б переглядати повні звіти, наприклад, для з'ясування причин зниження продуктивності системи. Але просто так відкрити файли, що знаходяться в директорії PerfLogs, не представляється можливим (для їх розширень за умовчанням в Windows не зіставлена ні одна програма). Так що за папка PerfLogs, якщо відкрити її вміст не можна? Тут проблема в тому, що даний каталог відноситься до служби монітор продуктивності, але не того, який є в «Диспетчері завдань», а того, який представлений у вигляді прихованого стандартного додатка.
Що за папка Perflogs на диску C і чи можна її видалити?
Викликати його можна через звичайне меню «Виконати», якщо ввести команду perfmon, тобто скорочена назва монітора продуктивності. В самому моніторі потрібно використовувати лічильники продуктивності, розділені по групах, де можна побачити результати всіх перевірок.
Що за папка Perflogs на диску C і чи можна її видалити?
Файли тестів в цьому випадку завантажуються автоматично, а от загальний результат звіту для всіх категорій зберігається не в основному каталозі, а вкладені директорії Diagnostics, яка знаходиться в папці System основного каталогу (PerfLogs). Таким чином, відкривати файли по одному не потрібно.

Можна видалити папку PerfLogs

Скажемо кілька слів про можливості або неможливості дії. Оскільки, як вже було зазначено, що містяться в каталозі файли можуть займати занадто багато місця на диску, у багатьох користувачів виникає цілком природне запитання з приводу того, чи можна позбутися від цієї директорії. Видалити папку з усіма вкладеними файлами і каталогами можна, але на працездатності операційної системи це не позначиться. Користувач лише втратить можливість перегляду результатів перевірок, якщо він їх проводив. Що ж до самої папки, навіть після її видалення операційна система при рестарті, використовуючи власні автоматизовані засоби відновлення налаштувань (записів реєстру, папок і файлів), створить однойменний каталог автоматично. Розташовуватися він буде в тому ж місці, де знаходилася віддалена папка. Як у налаштуваннях за замовчуванням, цей автоматично створений каталог спочатку буде порожнім! Як тільки ви почнете проводити перевірку системи на предмет продуктивності, відразу ж отримаєте збільшення його розміру. Висновок: займатися перевірками дуже часто не варто, щоб не збільшувати обсяг інформації в папці PerfLogs, тоді вона заважати не буде.

Що за папка Perflogs на диску C і чи можна її видалити?
Якщо рішення про видалення папки прийнято, але в «Провіднику» видалити її стандартним методом не виходить, можна скористатися програмою розблокування Unlocker або увійти під реєстраційним записом адміністратора. Ще простіше – активувати її для входу через командний рядок, щоб відразу присвоїти собі усі права адміна. Але сама командна консоль спочатку повинна запускатися тільки з правами адміністратора.

На закінчення

Ось і все, що стосується каталогу PerfLogs. Що за папка знаходиться на системному диску і для чого вона призначена, хочеться сподіватися, тепер стало зрозуміло. Що ж стосується видалення каталогу, тут вибір за самим користувачем. Якщо вам іноді потрібно переглядати результати звіту для порівняння тестів з різних часових точок, каталог краще не чіпати. Якщо ж місце в системному розділі вкрай обмежена, каталог можна видалити. І пам'ятайте, що для нормальної роботи будь-якої системи останніх поколінь необхідно тримати вільним не менше 10-15% від загального обсягу системного диска. При наявності потужних процесорів і великих обсягів оперативної пам'яті, а також для зменшення використання системного розділу можна просто відключити віртуальну пам'ять (деактивувати використання файлу підкачки).