Навіщо потрібні захисні екрани для монітора?

257 0 Новини високих технологій

Антиблікові екрани протягом тривалого періоду були єдиною захистом очей від електромагнітного випромінювання та відбитого світла. На сьогоднішній день вони не такі популярні, адже на зміну їм прийшли спеціальні спреї для дисплеїв і комп'ютерні окуляри. Сучасних моніторів взагалі не потрібні «захисники» для очей. Але в більшості випадків використання захисних екранів для монітора є необхідністю.

Захист для очей

Головною функцією захисного екрана монітора вважається запобігання проникнення відбитого світла в очі. У якісного екрану ще й підвищується контрастність, щоб краще розрізняти кольори і обриси символів. Аналогом є антиблікові спреї. З ними поверхня не «відсвічує», тому працювати буде зручно. Але спреї не призначені для поліпшення чіткості зображення, їх застосування не відображається на контрастності.


Навіщо потрібні захисні екрани для монітора?
З усіх моніторів виходить незначне рентгенівське випромінювання. Воно вважається безпечним, якщо людина не знаходиться біля монітора багато часу. Виробники зменшили рівень променів, але повністю позбавитися від них не можна. Раніше захисні екрани для монітора були єдиним захистом від випромінювання, але тепер стали випускати «безпечні» монітори. У них є позначка low radiation або low emission, що свідчить про мінімальному шкідливому випромінюванні. Якщо даної напису немає, то необхідний захисний екран монітора. Слід пам'ятати, що з внутрішніми механізмами генерується електромагнітне поле. Навіть монітори з позначкою low radiation не можуть виключити даний фактор.


Тому, якщо доводиться багато часу працювати за такою технікою, необхідний захисний екран монітора комп'ютера, навіть при його «безпеки». Кращим вибором будуть поляризаційні екрани. Який би ні був яскраве світло, екран не буде захистом очей. У даних пристосувань є й інша перевага: з ними не вийде з сторони розглянути зображення.

Матеріали

Аналогом захисного екрана є спеціальні окуляри. Вони не допускають контакту очей з відблисками і електромагнітним випромінюванням, але не можуть поліпшити контрастність зображення. Тому захисні екрани вважаються самим комфортним видом. Для їх виготовлення застосовується металева сітка, пластик або оптичне скло.
Навіщо потрібні захисні екрани для монітора?
Сіткові пристосування краще не вибирати. Вони служать захистом від електромагнітного випромінювання, але ускладнюють зорове сприйняття. Такий виріб представлено у вигляді ширми з дрібної сітки, яка загороджує дисплей. В результати очі швидко втомлюються. Пластикові захисні екрани для монітора для очей покращують контрастність – вони створюють незначний затемнює ефект. Виріб скорочує кількість відсвітів, що з'являються на дисплеї, але не служить захистом від електромагнітного випромінювання. Недоліком пластику вважається крихкість, до того ж матеріал швидко дряпається і стає каламутним. Бажано вибирати пристосування з оптичного скла. З них поліпшується якість зображення, воно набуває чіткість, буде захистом від електромагнітного випромінювання. Скляна поверхня не помутніє від миючих засобів, і потрібні зусилля для освіти подряпини.

Вибір

Навіщо потрібні захисні екрани для монітора?
Вимог у пристосування небагато, але всі вони є важливими:
 • Про як свідчить антиблікове покриття з однієї або двох сторін. Бажано вибрати той виріб, який знижує кількість відблисків до 99%.
 • Крім антиблікового покриття, потрібні антистатичні властивості. Присутність на екрані статичної електрики призводить до збору пилу. Це негативно впливає на дихальну систему, до того ж із-за цього фактора погано помітні контури зображення. Тому потрібно екран з антистатичними властивостями.
 • Іншою важливою властивістю вважається проникна здатність. Вибір екрану по даній ознаці визначає освітленість робочого місця. Чим краще вона, тим нижче повинна бути пропускна здатність. При високому освітленні цей показник повинен бути дорівнює 30%.
 • При виборі захисного екрана монітора для зору треба враховувати простоту очищення. На антибликовой поверхні відмінно помітні плями і відбитки пальців. Якщо вони важко усуваються, виріб швидко стає брудним. Захисний екран повинен добре очищатися завдяки спеціальній м'якою ганчірочці.
 • Коли не потрібно захисний екран?

  Як визначити, що монітора потрібна додаткова захист? У техніки повинен бути сертифікат відповідності стандарту MPR-II. За нього встановлені санітарні характеристики моніторів. Можна вибрати техніку, виготовлену по шведському стандарту ТСО-92. Це буде відмінним вибором, так як скандинавські вимоги суворіші світових.
  Навіщо потрібні захисні екрани для монітора?
  Якщо монітор служить більше 5 років, то його необхідно замінити або придбати захисний екран. З часом електромагнітне випромінювання в моніторі збільшується. У продажу можна зустріти монітори ТСО-95. Це теж шведський стандарт, але використовуються екологічно чисті матеріали. Така техніка буде дорожче, хоча значної різниці між товарами немає.

  Висновок

  Таким чином, захисні екрани необхідні для багатьох моніторів. Це дозволить захистити зір від негативного впливу техніки. До того ж, з ними поліпшується контрастність і чіткість зображення.