Принтер МФУ Canon 3010: характеристики, відгуки

187 0 Новини високих технологій

Якщо людині потрібно невелике багатофункціональний пристрій, на якому можна друкувати різні документи, статті з інтернету реферати, курсові, кулінарні рецепти, дипломні роботи та багато іншого, то в такому випадку слід звернути увагу на БФП Canon-i-Sensys 3010.

Принтер МФУ Canon 3010: характеристики, відгуки
Ціна на цей пристрій вельми невисока, близько 10000 рублів, однак така низька вартість тягне за собою відсутність деяких функцій, таких як автоподача документів при копіюванні, неможливість підключити пристрій до комп'ютерної мережі.


Комплектація пристрою

Компанія Canon зробила цю модель принтера досить дешевої, однак комплектація залишає бажати кращого. Споживач в коробці зможе виявити не тільки сам принтер, а також драйвери і інструкцію. Виробник бореться за збереження навколишнього середовища, тому тут неможливо буде знайти інструкцію, роздруковану на папері, в даному випадку вона знаходиться в електронному варіанті, на компакт-диску.
Принтер МФУ Canon 3010: характеристики, відгуки
Зверніть увагу! В комплекті також відсутня шнур USB для підключення принтера. Тому якщо його немає в наявності, то слід відразу ж придбати його у торговій точці, де відбувається купівля багатофункціонального пристрою.

Технічні характеристики

Лазерний БФП Canon 3010 виготовлений в новому форм-факторі, завдяки чому він має зменшені розміри і займає на столі набагато менше місця. Розміри пристрою:
 • ширина – 37 см;
 • глибина – 275 см;
 • висота – 25 див.
 • Невеликий розмір досягнутий завдяки доладного лотка для виходу і подачі паперу. Поряд із зменшеними габаритами характеристики МФУ Canon 3010 вказують на його досить легкий вага, що становить всього 77 кг, завдяки чому перенести пристрій з одного місця на інше не складе ніякої праці.


  Що ж стосується панелі управління, то до неї треба звикнути. Вона нескладна і інтуїтивно зрозуміла, проте спочатку слід прочитати інструкцію і розібратися зі значенням символів, адже ні на одній кнопці немає буквених позначень. Надруковане керівництво в коробці відсутній, тому слід скористатися електронною інструкцією, де можна дізнатися значення всіх символів на панелі управління. Дана модель не володіє вражаючими характеристиками, функція копіювання обмежена тільки 29 листами за один раз. Сканер також залишає бажати кращого, адже його дозвіл всього 600х600 точок. Якщо порівнювати з іншими лазерними принтерами цієї категорії, то зазвичай дозвіл сканера в два рази більше, а функція копіювання обмежена 99 листами. Але варто враховувати той фактор, що в середньому такі моделі мають більш високу ціну, ніж ця.
  Принтер МФУ Canon 3010: характеристики, відгуки
  Принтер МФУ Canon 3010 має значно менше функцій у порівнянні з іншими лазерними багатофункціональними пристроями. Тут немає системи автоподачі (ADF), а також відсутня можливість двостороннього друку. Ще одна технічна особливість – можливість підключення пристрою тільки до одного комп'ютера.

  Програмне забезпечення

  Незважаючи на досить велику кількість мінусів даної моделі, є і дуже позитивні сторони. Canon 3010 сумісний практично з усіма комп'ютерами, він вільно встановлюється на сучасні версії Windows, а також на операційну систему Mac. Установка МФУ Canon 3010 досить проста і не віднімає у споживача багато часу. Простота також полягає в тому, що людині не потрібно заповнювати дані для бездротового доступу.
  Принтер МФУ Canon 3010: характеристики, відгуки

  Також за бажанням споживач може встановити дві додаткові програми, які трохи спрощують роботу з пристроєм: MF Toolbox і Presto PageManager. Перша програма призначена для тих, хто активно користується функціями сканування і копіювання. Завдяки MF Toolbox у споживача з'являється можливість змінювати вирішення відсканованого документа, а також можна змінити тип файлу. Presto PageManager потрібен тим, хто активно працює з документами, яким необхідно розпізнавання тексту. Варто відзначити, що програма працює тільки на операційній системі Windows.

  Установка драйверів

  В комплекті пристрою знаходиться компакт-диск, у якому містяться необхідні драйвери. Тут є файли, що призначені для операційних систем Windows і Mac. При підключенні ПРИНТЕРА до комп'ютера система автоматично пропонує встановити драйвери, в цей час диск повинен знаходитися в комп'ютері. Натиснувши відповідні кнопки, протягом декількох хвилин виробляють установку, і принтер буде готовий до використання.

  Продуктивність

  МФУ Canon 3010 – стандартний принтер, який не має вражаючій швидкості друку, однак він і не є аутсайдером по даному параметру. Швидкість друку складає 18 сторінок в хвилину, при цьому друк першої відбувається майже за 8 секунд. Ці параметри досить стандартні, і якщо немає необхідності щодня друкувати дуже великі обсяги, то модель цілком непогана.
  Принтер МФУ Canon 3010: характеристики, відгуки
  Для порівняння, самим швидким принтером з цієї категорії є Oki 431 його швидкість друку становить майже 34 сторінки в хвилину. В даному випадку 3010 значно відстає за цим показником. Якщо ж порівнювати цю модель з МФУ Lexmark E460 то Canon видає на 10 сторінок у хвилину більше. Тому, орієнтуючись на інші принтери, можна сміливо сказати, що дана модель - цілком придатна для домашньої друку, а також її можна сміливо використовувати в тих місцях, де вона не буде завантажена на протязі цілого дня.

  Гарантійне обслуговування

  Купуючи продукцію даної компанії, споживач може бути впевненим, що протягом 1 року з моменту покупки, у разі необхідності, пристрій буде безкоштовно відремонтовано в офіційному сервісному центрі. Однак, щоб гарантійний ремонт міг проводитися безкоштовно, покупцеві не можна самостійно розбирати та ремонтувати виріб. Також гарантійний ремонт не може бути виконаний, якщо поломка була скоєна з вини власника принтера.

  Як заправити картридж для МФУ Canon 3010?

  Принтер МФУ Canon 3010: характеристики, відгуки

  Перед заправкою картриджів слід звернути особливу увагу, що покупні мають бункер в два рази більше, ніж ті, які продаються разом з багатофункціональним пристроєм. Цю деталь завжди слід враховувати при засипці тонера. Отже, щоб заправити картридж, людині доведеться в точності слідувати наступним крокам:
 • Взяти звичайну хрестову викрутку і відкрутити гвинтик, який знаходиться з бічної частини картриджа.
 • Зняти бічну кришку. Зверніть увагу, що на ній знаходиться невелика пружина, яка при зніманні відскакує, тому слід бути обережним і не втратити її.
 • Змістити одну частину картриджа щодо іншої і розділити картридж навпіл.
 • Далі необхідно вийняти фотобарабан. Робити цю процедуру потрібно з особливою обережністю, щоб не пошкодити робочу поверхню. Якщо фотобарабан вже зношений, то слід придбати новий. Для даної моделі принтера підходять наступні фотобарабани: P1005 P1006 P1505.
 • Вийняти валик заряду.
 • За допомогою хрестової викрутки відкрутити ще два гвинтика і зняти чистяче лезо. Його і валик рекомендується протирати безворсовою тканиною.
 • Очистити бункер відпрацьованого тонера.
 • Відкрутити гвинт з іншого боку і зняти кришку.
 • Відкрутити ще два гвинти і зняти дозуюче лезо.
 • Засипати тонер. Якщо картридж купувався окремо, то слід засипати 85 грам барвника, якщо ж у МФУ все ще знаходиться стартовий картридж, то тонера треба засипати не більше 65 грам, але і не менше 50 грамів.
 • Збирання картриджа. Всі перераховані вище кроки слід виконати в зворотному порядку.
 • Процес заправки цього багатофункціонального пристрою досить складний і вимагає певних навичок і знань. Тому, якщо не впевнені в собі, краще не ризикувати і звернутися за допомогою до фахівців. У такому разі заправка картриджа буде швидкою і якісною, і всі важливі для життєдіяльності деталі принтера будуть неушкодженими.

  МФУ Canon 3010: відгуки покупців

  Люди, які придбали цю модель принтера, в цілому залишають позитивні відгуки про моделі. У середньому ставиться 4 бали з 5 можливих – це вказує на те, що модель досить високої якості для даної цінової категорії. Користувачі пристрою відзначають, що якість друку - досить висока і швидкісне (як для домашнього використання). Вкрай рідко зустрічаються негативні відгуки, де повідомляється про будь-які поломки. З цього можна зробити висновок, що 3010 є досить непоганою моделлю.
  Принтер МФУ Canon 3010: характеристики, відгуки
  Відзначається також, що режим ксерокопії є більш якісним, ніж режим сканування. Зазвичай користувачі користуються сканером тільки тоді, коли є необхідність перевести документи в електронний вигляд. Негативно люди відгукуються про панелі управління, в перший час їм досить складно розібратися, за що відповідає та чи інша кнопка. Також пристрій видає досить низької якості зображення до друку тексту претензій немає.

  Висновок

  Якщо підсумувати все вищесказане, можна зробити певні висновки. По-перше, ця модель МФУ - одна з найдешевших у своєму сегменті, що є безсумнівним плюсом. По-друге, принтер займає дуже мало місця на робочому столі і за технічними параметрами ідеально підходить для звичайного домашнього використання. Всі основні параметри – середні, пристрій не має відверто слабких сторін, але й не є чимось кращим. Canon 3010 – вельми непогана бюджетна модель багатофункціонального пристрою, призначеного для домашнього використання.