Як вигнати повітря із системи охолодження двигуна: покроковий опис та відгуки

593 0 Новини високих технологій

Через наявність повітря в системи охолодження автомобіля охолоджуюча рідина не може нормально циркулювати, а мотор може перегріватися і закипати. Це спричинить за собою серйозні і дорогі ремонти. Давайте подивимося, як визначити наявність повітряної пробки, з яких причин вона утворюється і як вигнати повітря із системи охолодження.

За якими ознаками можна визначити наявність повітряної пробки?

Визначити, що в герметичній охолоджуючої системі є повітря, на автомобілях ВАЗ досить просто. При працюючому моторі включають грубку. Якщо вона не гріє, то повітря в системі, безумовно, є. Пічка не гріє саме тому. Через скупчення повітря в певних частинах системи тосол або інша ОЖ не може проходити через радіатор грубки.
Як вигнати повітря із системи охолодження двигуна: покроковий опис та відгуки
Ще один симптом – двигун, який дуже швидко перегрівається. Трапляється це, знову ж таки, з тієї ж причини: порушена циркуляція не дає правильно працювати радіатора охолодження. Часто ці симптоми можуть проявлятися разом, і при перших же підозрах потрібно вирішувати проблему. Тепер, коли ми розібралися, як дізнатися, чи є в охолоджувальній системі повітря, дізнаємося про причини його появи. Без знання причин можна отримати належний результат. Також без зразкового їх розуміння буде важко зрозуміти, як вигнати повітря із системи охолодження на "Калині".


Можливі причини повітряних пробок

Повітря в закритій герметичній системі може утворюватися з-за порушення цієї самої герметичності. Зазвичай з'являються зазори на різних сполуках. Повітря поступово збирається і через деякий час перетворюється в пробку. Головне – швидко усунути проблему. Потрібно як можна швидше виявити ділянки з порушеною герметичністю і виправити ситуацію. А інакше доведеться думати, як вигнати повітря із системи охолодження на 2110-м Вазі.
Як вигнати повітря із системи охолодження двигуна: покроковий опис та відгуки
Далі - ще одна причина. Пробка може утворюватися при доливе антифризу або ж при повній заміні. У процесі неправильного проведення даної процедури дуже часто в системі охолодження двигуна залишається повітря, утворює пробку. Крім того, повітря може надходити внаслідок зношеної прокладки водяного насоса, зруйнованої прокладки ГБЦ. Якщо розширювальний бачок не герметичний, якщо пробка не закручена до упору, якщо в розширювальному бачку кипить охолоджуюча рідина – це також причини появи повітряних пробок.
Як вигнати повітря із системи охолодження двигуна: покроковий опис та відгуки
Можна виділити дві основні причини: порушена герметичність, а також знос прокладок. Далі слід дізнатися, як вигнати повітря з системи охолодження.

Способи вирішення проблеми

Є три надійних варіанти, що дозволяють вирішити дану проблему. Перший передбачає з'їм патрубка, при цьому буде використаний розширювальний бачок. Для другого способу нічого розбирати не потрібно – потрібно просто поставити машину на похилу поверхню і додати ще трохи антифризу. І третій варіант передбачає нагрів.

Спосіб №1

За законами фізики повітря завжди збирається в самих високих місцях. В автомобілях ВАЗ, як, втім, і в будь-яких інших, найвищим вузлом, де проходить охолоджуюча рідина, є дросельний вузол. На прикладі популярних моделей ВАЗа давайте подивимося, яким чином можна вигнати повітря із системи охолодження 2114-го. Відгуки кажуть, що це дуже ефективний спосіб.
Як вигнати повітря із системи охолодження двигуна: покроковий опис та відгуки
Спершу знімають пластикову декоративну панель двигуна. Це можна зробити, відкрутивши кришку маслозаливної горловини. Потім накладка легко сдергивается. Далі закручують кришку назад, щоб бруд не потрапила в картер. Після цього потрібно знайти патрубки, які відповідають за підігрів дроселя. У цих автомобілях два. Потім потрібно зняти будь-яку з цих трубок. На наступному етапі відкручують кришку на розширювальному бачку, а горловина його покривається чистим дрантям. Тепер залишається дути ротом в отвір бачка до тих пір, поки з патрубка підігріву дроселя не піде антифриз. Коли він полився, потрібно максимально швидко надіти трубку на її місце і затягніть хомут. Важливо робити це так швидко, як тільки можливо, адже інакше в систему знову потрапить повітря.
Ось як вигнати повітря з системи охолодження. До речі, антифриз може піти не тільки з патрубка, але і з штуцера, з якого було знято патрубок.

Спосіб №2

Другий спосіб передбачає нахил кузова. Тому рекомендується заїхати на естакаду, але не до кінця, а машину поставити на гальмо. Якщо естакади немає в крокової доступності, тоді підійде звичайний домкрат, яким піднімають передню частину авто. Можна використовувати навіть крутий підйом. Розбираємося, як вигнати повітря із системи охолодження ВАЗа з допомогою нахилу кузова. Спершу відкручують кришку розширювального бачка, а також кришку радіатора, якщо така є. Потім потрібно запустити двигун і прогріти його до робочої температури. Тут потрібно почекати, поки відкриється термостат і рідина піде за великим контуру. При цьому піч повинна стояти на максимальному нагріві.
Як вигнати повітря із системи охолодження двигуна: покроковий опис та відгуки
По мірі того, як мотор прогрівається, слід спостерігати за рівнем охолоджуючої рідини – він буде зменшуватися. По мірі зменшення рівня слід доливати антифриз. Щоб рідина циркулювала активніше, може знадобитися збільшити обороти мотора. Рівень може різко впасти, при цьому важливо обов'язково тут же долити її до рівня. Процедуру продовжують, поки не вийдуть всі бульбашки повітря. В кінці машину опускають і доливають рідину до рівня. Таким чином можна вигнати повітря із системи охолодження на Вазі-2110 «Калині» і навіть сучасних «Вестах». Конструкція системи охолодження практично не змінюється від моделі до моделі.

Спосіб №3

Цим способом також можна ефективно прибрати повітря з системи. Потрібно завести мотор і не вимикати машину до тих пір, поки вона не прогріється до робочої температури. Після того як температура досягнута, мотор глушать. Потім знімають декоративну панель – потрібно отримати доступ до шлангу підігріву дроселя. Далі шланг від'єднують – тут потрібно бути акуратніше, та як дуже гаряча рідина. Після від'єднання шланга з нього повинен потекти антифриз. Коли він потік, шланг встановлюють на його місце, а кришку розширювального бачка слід відкрутити і закрутити назад. Далі повторюють від'єднання шланга.
Відгуки кажуть, що так можна прибрати повітряну пробку для більшості передньопривідних моделей. А от класична система охолодження трохи відрізняється, і цей спосіб не підійде.

ВАЗ «Класика»

Що стосується цієї серії автомобілів, то тут все трохи інакше, але так само просто. Краще всього поставити машину так, щоб перед був вище задньої частини. Тільки так пробка вийде. Така постановка дозволить добре заповнити радіатор отопітеля. Потрібно звернути увагу, щоб кран пічки був повністю відкритий.
Як вигнати повітря із системи охолодження двигуна: покроковий опис та відгуки
Далі заливають антифриз в бачок до максимального рівня. Потім заводять двигун, прогріваючи його до робочих температур, при необхідності натискаючи на педаль газу, щоб підвищити обороти. В процесі прокачування потрібно переконатися, що тосол пішов у патрубок, який йде до підігріву дросельного вузла. Далі продавлюють довгі патрубки, які йдуть на радіатор. Це дозволити вигнати пробку.
Як вигнати повітря із системи охолодження двигуна: покроковий опис та відгуки
Насправді так можна прибрати повітря не тільки на "класиці". Таким методом можна користуватися і для передньопривідних Вазів, а також для деяких іномарок.

Електронна педаль газу

Тут відсутня охолодження дроселя, а значить, потрібно йти в обхід. Машину ставлять на підйомі, а потім все робиться за наведеною вище схемою того, як вигнати повітря із системи охолодження на Вазі-2114.

Профілактичні заходи

Щоб надалі не довелося думати, як швидко вирішити дану проблему, потрібно пам'ятати про прості правила експлуатації автомобілів. Важливо дотримуватися регламенти ТО і суворо дотримуватися рівень ОЖ – перевірки краще робити раз на місяць. Потрібно пам'ятати, що саме за рахунок витоків рідини утворюються повітряні пробки, і потім доводиться замислюватися, як вигнати повітря з системи охолодження. Також не варто намагатися заощадити і заливати в машину дешеві рідини. Краще дотримуватися рекомендацій виробника. Часто неякісні ОЖ також можуть бути причиною утворення заторів.