Рідка шумоізоляція автомобіля своїми руками: інструкція

10 0 Новини високих технологій

Потреба якісної шумоізоляції автомобіля обумовлюється не тільки бажанням домогтися акустичного комфорту в салоні. Герметизація стиків і дрібних похибок в конструкції кузова мінімізує небажані звукові ефекти, а крім цього, при якісному виконанні, скорочує вібрації, що можна вважати мірою технічного властивості. Ефективно виконати такі завдання дозволяє рідка шумоізоляція, по механіці нанесення і дії в чомусь нагадує монтажну піну і силіконові затірки. І якщо традиційні ізолюючі засоби, як правило, після закріплення збільшували навантаження на поверхні цільових частин, то рідинний герметик важить трохи і в той же час усуває дрібні зазори.

Рідка шумоізоляція автомобіля своїми руками: інструкція

Загальні відомості про ізоляторі

Незважаючи на загальну назву, існують різні засоби, що входять до групи рідких ізоляторів. Їх об'єднує належність до синтетичних гумовим матеріалів, але конкретні характеристики по адгезії, жорсткості, пружності та властивостями герметизації можуть змінюватися.


Обумовлено це тим, що частини кузова піддаються зовнішнім впливам різного властивості – від механічних ударів до хімічних реакцій та екстремальної температури. Тому й герметизуючі покриття повинно мати відповідний захист для виконання ключових функцій. Наприклад, рідка шумоізоляція арок коліс виконується з розрахунком на цілий комплекс негативних чинників. При цьому вона повинна легко очищатися, оскільки ця ділянка найбільше піддається забруднень. І навпаки, засоби для внутрішньої обробки спочатку знаходяться у відносно сприятливих умовах. З іншого боку, звукоізоляція такого роду вносить найбільший внесок у забезпечення акустичного комфорту.

Підготовчі заходи

Рідка шумоізоляція автомобіля своїми руками: інструкція
Щоб нанести шумоізоляцію, дотримуються наступних правил:
 • Спочатку слід встановити автомобіль на стапелі або зафіксувати на підйомному механізмі. Якщо такої можливості немає, то доведеться скористатися домкратом. У будь-якому випадку всі поверхні повинні мати вільний доступ.
 • Потім колеса знімаються, з салону виносяться всі предмети і обладнання, яке може заступати цільові поверхні для обробки.
 • На наступній стадії необхідно провести глибоку чистку і миття частин, які планується обробляти. Спочатку рекомендується пройтися щіткою, потім мильним розчином. Для знежирення слід застосувати спеціальну автохімію, але без агресивних компонентів. Іноді рідка шумоізоляція для авто наноситься на ґрунтовку, що підвищує адгезію. Але цей прийом підходить не у всіх випадках залежить від складу гуми.
 • Зазвичай для вирівнювання деформованих поверхонь застосовують додаткові підкладки. Але, знову ж, потреба в грунтующем шарі необхідно розраховувати і на цій основі вибирати відповідний склад ізолятора.
 • Загальна техніка нанесення складу

  Рідка шумоізоляція автомобіля своїми руками: інструкція
  Робочі операції виконуються з допомогою пневматичного пістолета-розпилювача. Для нього буде потрібно також компресор, який подає стиснуте повітря при середньому тиску на 7-8 Атм. Причому сам пістолет повинен мати широке сопло, спеціально призначене для подачі в'язкого матеріалу.

  Конструкція розпилювача оснащується балончиком з гумою, підключається до нагнітаючої установці, і техніка готова до роботи:
 • Наносити рідке покриття слід тонкими шарами близько 15 мм.
 • Наступні шари, кількість яких визначається характеристиками цільової зони, укладаються тільки після базового застигання попереднього шару. Індикатором готовності до повтору операції стане зміна відтінку гуми.
 • Після обробки поверхні нанесена рідка шумоізоляція повинна кілька годин перебувати в спокійному стані без ризиків порушення її структури.
 • Іноді процес висихання намагаються прискорити штучними методами – наприклад, за допомогою тепловентиляторів. Але це робити небажано, оскільки може змінитися процес набору міцності в покритті.

  Інструкція по ізоляції салону

  Рідка шумоізоляція автомобіля своїми руками: інструкція
  Починати слід з підлоги, попередньо звільнивши його поверхню від проводки, обладнання і елементів інтер'єру. Ручне гальмо необхідно ізолювати від потрапляння складу. Окрему увагу при обробці приділяється місцях стиків і внутрішньої поверхні арок.
  Далі засіб наноситься на вузли з'єднання підлоги з перегородками, зокрема, герметизується стик між багажним відсіком і салоном. При обробці дверей важливо враховувати, що товсті шари надалі можуть ускладнити їх роботу. Тому рідка шумоізоляція автомобіля в цій частині наноситься в один підхід і тонким покриттям. Для створення ефективного бар'єру перед звуком бажано використовувати склади з підвищеною адгезією. Якщо стаціонарні частини знаходяться без руху, і якість зчеплення з гумою для них не має великого значення, то маніпуляції з дверима можуть стати причиною відшарування ізоляції.

  Інструкція по ізоляції капота

  Робота двигуна є основним джерелом шуму в салоні, тому обробка поверхонь моторного відсіку виконується товстими шарами 3-4 підходи. Саме для металевих листів капота варто застосовувати попередню грунтовку. Вона створить надійну базу для подальшої обробки і приховає можливі дефекти поверхонь. У виборі рідкої шумоізоляції для авто стосовно до даної області є свої нюанси. Тут важливо забезпечити не просто надійний бар'єр перед звуковою хвилею, але і мінімізувати потоки теплової енергії як зовні, так і зсередини. Тому віддавати перевагу варто багатофункціональним засобам, які формують ізолююче шумове, теплове і водонепроникне покриття.
  Рідка шумоізоляція автомобіля своїми руками: інструкція

  Ізоляція багажника

  Якщо автомобіль передбачає можливість демонтажу перегородки між салоном і багажником, цю операцію слід виконати. Обробка проводиться суцільним способом по всій площі відкритої поверхні. Окрема увага приділяється п'ятої двері. Вона повинна бути герметизирована за всіма стикувальним вузлів, включаючи дефектні зони.
  В області багажника також використовується рідка шумоізоляція для арок коліс, але в залежності від конструкції машини може знадобитися точкове нанесення складу. Приміром, крізь дренажні отвори. Для додання більшої надійності покриттю цій частині краще використовувати засоби, що включають інгібітори. Вони відрізняються ефективним захистом від корозії, а ця якість особливо значимо для прихованих областей кузова.

  Позитивні відгуки про рідкої шумоізоляції

  Рідка шумоізоляція автомобіля своїми руками: інструкція
  Багато користувачі вибирають цей варіант забезпечення звукового комфорту через зручності його застосування. Власники авто вказують на швидкість обробки і відсутність необхідності виконання складних монтажних операцій. Що стосується експлуатаційних якостей, то саме як герметик такий склад проявляє себе гідно – мінімізує проходження звукових хвиль і оптимально регулює тепловтрати. Відзначається і невисока вартість рідкої шумоізоляції. Ціна за стандартний балончик становить в середньому 400-500 руб. Для порівняння, традиційні оздоблювальні матеріали при комплексній ізоляції можуть обійтися в кілька тисяч, не кажучи про витрати на кріпильні аксесуари.

  Негативні відгуки

  Доступність даного методу обробки супроводжується потребою в періодичному повторенні операції. За словами автовласників, вже через кілька місяців може виникнути необхідність корекції окремих стершихся ділянок. Інша справа, що відновлення покриття займає кілька хвилин. Ще одним недоліком є слабка функція механічного захисту шарів на основі рідкої шумоізоляції. Відгуки підкреслюють, що навіть невеликі удари можуть оголити металеву поверхню. Власне, цим і пояснюється необхідність періодичного оновлення ізоляції.
  Рідка шумоізоляція автомобіля своїми руками: інструкція

  Висновок

  Використання різних герметизуючих коштів – не нова практика в обслуговуванні автомобілів. Подібні засоби застосовуються також для зниження теплових втрат, гідроізоляції та усунення вібрацій. Саме цей перелік функцій може забезпечити комплексна рідка шумоізоляція арок, моторного відсіку, поверхонь в салоні, багажнику і т. д. Причому фахівці рекомендують не обмежуватися лише гумовим складом. Щоб не доводилося регулярно оглядати цілісність нанесених покриттів, варто виконати і поверхневу захист традиційними матеріалами обробки. Вийде комбінована звукоізоляція з широким набором допоміжних експлуатаційних якостей, які продовжать термін служби автомобільного кузова.