GPS-маячок стеження за людиною: принцип дії, огляд популярних моделей

8 0 Новини високих технологій

Системи захисту і забезпечення безпеки все щільніше сходяться з високотехнологічними пристроями, збагаченими сучасним функціоналом. Це особливо проявляється в засобах бездротової комунікації, завдяки яким, зокрема, з'явилася можливість стеження за об'єктами у віртуальних системах координат. Причому такі гаджети при всій технологічності мають компактні розміри і ергономічні інструменти управління, що сприяє розширенню сфер їх використання. Найпростіший маячок стеження можна застосовувати для визначення місця знаходження дитини, чоловіка, виїзних працівників транспортних компаній і т. д.

GPS-маячок стеження за людиною: принцип дії, огляд популярних моделей

Як влаштований прилад?

Більшість подібних пристроїв мають мініатюрні розміри, що дозволяють їх використовувати навіть без інформування носія. Головним функціональним компонентом є приймач, що обробляє сигнали від навігаційних систем. Найбільш поширені GPS-маячки стеження, але також зустрічаються моделі, які взаємодіють із супутниковим комплексом ГЛОНАСС. Також передбачається передавач сигналу, який перетворює оброблені дані повідомлення, відсилаючи його контролюючому користувачеві. Для зберігання інформації про координати також використовується внутрішня пам'ять. Це невеликий блок, який в залежності від моделі може містити накопичені відомості кілька років. Для живлення пристроїв застосовується акумуляторна батарея. Вона розраховується на тривалий термін енергопостачання, але також має скромні габарити. Ємність компонента невелика, але і сам датчик витрачає мінімальні обсяги енергії.


Принцип роботи

Гаджет розміщується на об'єкті за допомогою спеціальних фіксаторів – як правило, це теж мініатюрна оснащення, розрахована на різні конфігурації кріплення. Після включення пристрій синхронізується зі супутниковим навігатором, і з цього моменту починається безперервна обробка сигналу про місцезнаходження. Наприклад, маячок для стеження за дитиною фіксує його шлях з дому до школи і назад. Кінцевий користувач через мобільний пристрій або комп'ютер приймає цю інформацію за допомогою спеціальної програми, що виводить на екран карту із зазначенням координат і носія маячка. Причому спосіб взаємодії може бути різним. Найчастіше зустрічаються системи, які передають сигнал по інтернет-каналах. Це зручна та надійна схема комунікації, що дозволяє в потоковому режимі відображати відомості про переміщення об'єкта. Також, в залежності від опцій, датчик може з наперед встановленою частотою відсилати повідомлення про об'єкти через стільниковий зв'язок. Тепер можна розглянути популярні моделі маячків, представлені передовими виробниками електроніки.

Personal Locator

GPS-маячок стеження за людиною: принцип дії, огляд популярних моделей
Дуже маленький прилад з базовим функціоналом, в комплектацію якого входить тільки зарядний пристрій і гарнітура з інструкцією. Розміри моделі дозволяють розміщувати навіть у сірниковій коробці. Апаратне ядро являє чіп MT6260. Це не самий потужний процесор, але для обробки основних сигналів його потенціалу вистачає. При цьому треба враховувати, що точність приладу невисока – близько 15-20 м. В умовах перешкод (наприклад, якщо носій знаходиться в пробці) і якість прийому сигналу може сильно страждати, що не дозволить отримати коректні дані. І все ж для цілей загального моніторингу з визначенням приблизного місця розташування цей гаджет цілком годиться. Як і всі приховані маячки стеження мініатюрного типу, пристрій має компактний інтегрований акумулятор. Його ємність становить 400 мА*год Управляти моделлю можна через кнопку, розташовану на корпусі. У начинці також передбачений мікрофон, тому при необхідності носій може надіслати голосове повідомлення.

Resiont TK-102B

GPS-маячок стеження за людиною: принцип дії, огляд популярних моделей
Розробка базується на серії GPS-трекер TK-102 від фірми Xexun, які після виходу отримали чимало позитивних відгуків. Модель позиціонується в якості універсального інструменту стеження, тобто її можна застосовувати в моніторингу розташування дітей, літніх людей, і в контролі водіїв транспортних засобів. Хоча пристрій має китайське походження, претензії до якості елементів у користувачів практично не зустрічаються. Також і корпус зібраний без похибок з щільною доведенням. Що стосується функціоналу, то маячок стеження компанії Resiont пропонує стабільно працюючий GPS-трекінг, можливість відправлення SMS-повідомлень, підтримку голосового зв'язку і роз'єм для карт пам'яті micro-SD. Харчування забезпечується батареєю BL-5B, і в цій частині слід зазначити, що попри заяви виробника про ємність на 1000 мА*ч, фактичний обсяг блоку становить 400 мА*год

Модифікація TK-103B

Ще одна варіація з серії Xexun, яка являє собою поліпшення розглянутого вище маячка. До особливостей цього гаджета можна віднести широкий набір аксесуарів, за рахунок яких його зручно використовують у транспорті. У комплектацію входять GSM і GPS-антени, контрольне реле, мікрофон для установки в салоні і монтажна проводка. Також на базовому рівні експлуатації зберігається і можливість застосування пристрою в якості індивідуального трекера. Комунікація по каналах мобільного зв'язку здійснюватися через SIM-карту. Завдяки спеціальним програмам можна задіяти цей маячок для стеження за людиною за номером, але тільки за умови попереднього погодження з власником. Серед особливостей конструкції варто підкреслити алюмінієвий корпус, а також наявність датчика удару.

Concox GS503

GPS-маячок стеження за людиною: принцип дії, огляд популярних моделей
Зовні ця модель виглядає як мобільний телефон старої генерації. Але по функціоналу це повноцінний GPS-трекер, оптимально підходить для літніх людей. Нестандартно великі розміри пристрою не дозволять його втратити. Крім основних завдань, визначення місця розташування, апарат пропонує також функції радіо, ліхтарика і звичайного телефону. Були розширені і можливості трекінгу. Якщо невеликі GPS-маячки стеження за людиною найчастіше виконують тільки моніторинг онлайн, то пропозиція від Concox також фіксує швидкість пересування, пройдену відстань і інші параметри. Настільки багатий набір опцій, звичайно, вимагає і більш ємного елемента живлення. Він представлений блоком на 1200 мА*год, але на тривалу автономну роботу розраховувати не варто.

GlobalSat GTR-128

Ще одна розробка з високим рівнем функціональності, але на відміну від попередньої моделі виконана в типовому для слідкуючих маячків компактному форм-факторі. Модель орієнтована на роботу з системами GPS і ГЛОНАСС, що забезпечує високу точність моніторингу – аж до 1-2 м в умовах оптимального прийому сигналу. До особливостей апарату відноситься наявність тривожної кнопки, кілька датчиків і цифровий вихід. Цей маячок стеження оптимально підійде для контролю розташування дітей у віддаленому режимі. Пристроєм легко управляти, воно не завдає клопоту при фізичному обігу і в той же час славиться високою автономністю.

Вартість трекерів

GPS-маячок стеження за людиною: принцип дії, огляд популярних моделей
Розкид в цінах вельми істотний, що обумовлюється поділом сегмента на дві категорії пристроїв. В одну входять оригінальні версії від великих розробників, а в іншу – їх китайські клони. У першому випадку можна говорити про ціни близько 5-7 тис. руб. Хоча зустрічаються і солідні багатофункціональні модифікації за 15 тис. Китайський маячок стеження можна придбати за 500 руб. Це прості гаджети, що пропонують тільки функцію визначення поточних координат. Зрозуміло, і за якістю сигналу, і за конструкційним виконанням дешеві пристрої програють дорогим аналогам. Втім, як показав огляд, компанія Resiont з мінімальними ресурсами реалізувала цілком добротний технічної надійності апарат.

Як вибрати оптимальну модель?

Сфера застосування та умови роботи гаджета багато в чому допоможуть визначити, яка саме версія маячка підійде. Для індивідуального носіння віддавати перевагу слід пристроїв з компактними розмірами і ергономічною оснащенням для кріплення. Це мікро-маячки стеження, що забезпечують вузький набір завдань, але підходящі для стабільного моніторингу. Якщо потрібен універсальний апарат, то є сенс вибирати великоформатні прилади, які підтримують широкий спектр способів взаємодії з мобільними пристроями. Моделі для водіїв підбираються з розрахунком на додаткову комплектацію, що включає кріпильну оснастку та електротехнічні аксесуари для підключення до бортової мережі керованого транспорту.
GPS-маячок стеження за людиною: принцип дії, огляд популярних моделей

Нюанси експлуатації

Перед застосуванням гаджета слід заздалегідь визначити, по яким каналам він буде синхронізуватися з кінцевим пристроєм, що приймає інформацію. Після цього прилад розміщується на цільовому об'єкті і включається. Наприклад, мікро-GPS-маячок для стеження за людиною можна розмістити в кишені, попередньо натиснувши на кнопку запуску. Далі відбудеться автоматичне підключення до мобільного пристрою контролюючого особи. Залежно від можливостей конкретної моделі трекера, управління його функціоналом в подальшому може забезпечуватися безпосередньо або у дистанційному форматі. Наприклад, смартфони можуть дистанційно включати і відключати маячок, задаючи параметри моніторингу. Ця можливість корисна з точки зору економії енергії. Що стосується фізичної поводження з такими приладами, то виробники вказують на ризики втрати сигналу і виходу приймача з ладу після надання сильних механічних впливів. З цієї причини виробники випускають спеціальні модифікації з поліпшеними захисними якостями для використання в умовах агресивного впливу зовнішнього середовища.

Висновок

GPS-маячок стеження за людиною: принцип дії, огляд популярних моделей
Організувати можливість спостереження з допомогою мініатюрного трекера досить просто навіть при мінімальних фінансових витратах. Така апаратура орієнтується на масового споживача, про що говорить і ергономіка управління, і сам принцип дії. Але чи є негативні сторони застосування подібних пристроїв? Їх небагато, але важливо мати на увазі, що маячок для стеження за людиною, так чи інакше, буде створювати радіоперешкоди. У підсумку це позначиться і на характері експлуатації іншої електроніки носія. І навпаки, робота маячка може бути нестабільною, якщо він близько розташований до телефону або іншим випромінювачів електромагнітних хвиль. На стійкість сигналу якраз впливає якість приймача, тому для відповідальних завдань моніторингу все ж варто підбирати оригінальні моделі від відомих виробників.