Як вибрати мийку повітря: рейтинг, огляд моделей, принцип роботи

123 0 Новини високих технологій

Багатьох людей досить серйозно хвилює проблема якості споживаного повітря. Адже наші легені, поряд з киснем і корисними речовинами, отримують неабияку порцію вихлопних газів, частинок шерсті і пилу, а також багатьох абсолютно непотрібних нам елементів. Особливо актуальною ця проблема стає для тих, у кого підростають маленькі діти, а також для астматиків та алергіків.

Як вибрати мийку повітря: рейтинг, огляд моделей, принцип роботи
Самим простим і ефективним вирішенням даного питання з'явиться придбання мийки повітря. Опис даного приладу підтверджує його універсальність. Адже одночасно апарат здатний виконувати функції зволожувачів повітря і повітря. Застосувавши таку техніку, можна в кілька разів поліпшити атмосферу в житлових приміщеннях, зробивши її здоровою і комфортною. А для того, щоб вибрати кращу мийку повітря, знадобиться спочатку ознайомитися з інформацією, що дає уявлення про виборі оптимальної моделі.


Що це за прилад?

Для тих, хто поки не представляє важливість придбання такої техніки, варто мати на увазі, що наявна в будинку вентиляційна система, навіть якщо вона прокладена за всіма правилами, не здатна домогтися відмінної якості повітря. Навіть при її роботі в приміщенні продовжує залишатися велику кількість домішок і шкідливих речовин, від яких страждає імунітет навіть здорової людини. Згідно існуючому ГОСТу в квартирі повинні мати місце наступні показники: - вологість - від 30 до 40 відсотків; - температура повітря - від +20 до +22 градусів. При цьому стандарти передбачають постійну роботу витяжки. Для того щоб підтримувати зазначені вище показники, що випускається такий прилад, як мийка повітря.

Принцип роботи

Яким чином функціонує мийка повітря? Принцип роботи цього агрегату досить простий. При цьому він дещо відрізняється в залежності від виду приладу. На сьогоднішній день мийки повітря бувають: - з водним фільтром; - з дисковим стрижнем. Як працюють ці агрегати? В пристроях зі стрижнем повітря проходить крізь крутяться пластини, наполовину занурені в рідину. У таких мийках основними деталями є: - лопатевої кулер (він розташований зверху); - барабан, який представляє собою стрижень з пластинками; - резервуар, в центрі якого знаходиться рідина з частково зануреними дисками.
Як вибрати мийку повітря: рейтинг, огляд моделей, принцип роботи
У такому агрегаті у відсік мийки кулером подається повітряний струмінь. Знаходяться в ній забруднені частинки при проходженні через зволожені пластинки природним чином набухають і стають важкими. Ця бруд поступово осідає в резервуар з рідиною. Потік повітря в приладі не тільки очищається, але і зволожується до необхідної межі. Після він видувається через отвори, які знаходяться на бічних сторонах агрегату.

У пристроях, оснащених гідрофільтром, барабан замінює конус, який працює в якості циркуляційного нагнітача. Дана деталь створює дрібнодисперсну середовище, при проходженні через яку повітря спочатку очищається, а потім волога, потрапляючи через отвори приладу в приміщення. Описані вище агрегати економічні в плані споживання електроенергії. До того ж їх робота не приводить до утворення конденсату на стінках кімнат. Догляд за такими приладами також нескладний. Він складається лише періодичного очищення контейнера. При виборі мийки повітря для будинку потрібно не плутати її із зволожувачем. Адже це два абсолютно різних пристрою, незважаючи на те, що вони здатні виконувати однакову роботу. Але зволожувач лише насичує атмосферу приміщення вологою. А ось мийка, крім цієї функції, сприяє очищенню мас повітря від наявних в них домішок.

Негативні сторони використання

Чого ж нам чекати від мийки повітря? Користь і шкода від роботи таких агрегатів важливо вивчити ще до їх купівлі. На жаль, негативні моменти від використання настільки, здавалося б, потрібного приладу, все ж мають місце. Стосуються вони низькою герметичності мийки. Саме тому всередині приладу створюється ідеальне середовище для зростання цілих колоній бактерій. Патогенні мікроорганізми розмножуються не тільки в резервуарі з рідиною, але і на дисках. З плином часу бактерії починають проникати в квартиру разом з потоками зволоженого повітря. А це пряма загроза здоров'ю всіх, хто знаходиться в приміщенні. Чи можна уникнути подібної ситуації? Зрозуміло. Згідно інструкції до миття повітря, в ній необхідно періодично промивати резервуар, чистити диски і змінювати забруднену воду, заливаючи (в ідеалі) дистильовану. Подібне обслуговування приладу повинно проводитися один раз в 3-4 дня. А якщо пристрій протягом якогось певного часу використовувати не планується, то з нього треба злити воду, залишивши резервуар порожнім.

Крім гігієнічних недоліків споживачі відзначають незручність постійного обслуговування мийок повітря. І ремонт таких агрегатів є дорогим у зв'язку зі складною конструкцією деталей, які, до того ж, легко пошкоджуються при їх зніманні для очищення. Недоліками таких конструкцій є також такі:
 • Необхідність в їх безперервній роботі для підтримання якісного зволоження.
 • Неможливість уловлювання ними частинок пилу і алергенів, розмір яких менше 10-12 мкм. Це дає можливість такого сміття знову потрапляти у повітря приміщення.
 • Необхідність зміни фільтрів, що виробляють тонку очистку, що вимагає додаткових витрат.
 • Громіздкий корпус, який псує дизайн приміщення.
 • Висока вартість, що доходить часом до 14-45 тисяч рублів.
 • Переваги використання

  Які ж позитивні сторони відзначаються у мийок повітря?
  Як вибрати мийку повітря: рейтинг, огляд моделей, принцип роботи
 • Усунення сміття, розмір якої перевищує 10 мкм.
 • Зволоження повітря.
 • Можливість обробки значних площ завдяки примусовому всмоктуванню атмосферних потоків.
 • Відсутність підігріву води, знаходиться в резервуарі, що виключає можливість опіків при обслуговуванні і експлуатації апарату.
 • Роботу таких пристроїв у цілому прийнято вважати корисною та безпечною, але при цьому не позбавлена деяких недоліків.

  Основні характеристики

  Якою повинна бути краща мийка повітря? Найактуальнішими параметрами подібних приладів є: - площа, охоплена пристроєм; - технології, які використовуються при роботі; - продуктивність агрегату; - перелік основних режимів, а також додаткові функції конкретної моделі. Розглянемо кожну з характеристик мийок повітря докладніше.

  Робоча площа

  Даний параметр, як правило, вказується в інструкції, яка додається виробником приладу. Від площі роботи пристрою буде залежати вибір того приміщення, в якому мийка повітря буде встановлена. Більшість споживачів воліють встановлювати такі агрегати у вітальні або спальні. Однак останній варіант все ж краще, так як повноцінний нічний сон дає заряд енергії та бадьорості на цілий день. Переносити мийку повітря з кімнати в кімнату фахівці не рекомендують. Адже працює вона, використовуючи принцип природного випаровування рідини, що відбувається протягом тривалого часу. При перенесенні пристрою ні в одній з кімнат потрібного балансу вологості досягти не вдасться.
  Як вибрати мийку повітря: рейтинг, огляд моделей, принцип роботи
  Від площі оброблюваної простору буде залежати і потужність апарату. При невеликих значеннях впоратися з великою квадратурою буде неможливо.

  Технології

  На чому ж грунтується робота мийки повітря? В подібних агрегатах може бути використана одна з двох технологій. У першому випадку має місце гидрофильтрация. Вона передбачає утворення певної водяної завіси. Основний секрет такої технології укладено в конструкції пристрою, коли у бак з водою поміщають спеціальний конус, піднімає вгору дрібні краплі води. Відчутним недоліком при такому процесі є сильний шум. Саме тому апарати з гидрофильтрацией не встановлюють в спальних кімнатах. Друга технологія носить назву «холодна водяна баня». Такий принцип використовується в апаратах з крутятся дисками, створюють найтоншу водяну плівку, яка потім випаровується під дією вентилятора.

  Продуктивність

  Цей показник дуже важливий. Він вказує на кількість води в грамах, яку протягом години переходить з мийки в кімнату. Величина продуктивності зазначає і об'єм резервуара. Адже даний показник неодмінно буде пов'язаний з об'ємом заливається рідини. Проводячи перед покупкою огляд моделей мийок повітря, варто вибирати не занадто малу продуктивність. Адже в такому випадку доведеться постійно підливати в пристрій воду.

  Режими роботи

  Найпростіші моделі мають лише запуск максимальної потужності в момент включення. Однак краще орієнтуватися на апарати, що працюють в наступних варіантах: - економічному; - швидкому; - авторежимі.
  Як вибрати мийку повітря: рейтинг, огляд моделей, принцип роботи
  У такому разі в приладі є можливість управління, яка може бути або механічною, або електронною. При першому варіанті, як відзначають користувачі, агрегат ламається набагато рідше. Однак електронні пристрої мають більше приємних бонусів, таких, як, наприклад, можливість контролю основних параметрів роботи й зміна потужності.

  Додаткові функції

  Можливостей у мийок повітря може бути чимало. Присутність тих чи інших з них буде залежати від моделі і виробника. Найпоширенішими варіантами додаткових функцій є: 1. Наявність іонізатора повітря. Це дуже корисна функція. Адже знаходяться в приміщенні негативно заряджені іони підвищують імунітет людей. 2. Здатність знезаражувати повітря. Подібна функція виконується вбудованим в прилад іонізуючим стрижнем, який виготовляється з антисептичної речовини з доповненням срібла. 3. Присутність ароматизатора. У моделях з такою функцією передбачається спеціальний відсік, в який поміщається шматочок вати, змочений в ефірному маслі. Існують і такі моделі мийок, які без проблем впораються з зайвою пилом і з шерстю тварин, а також видалять неприємні запахи. Проте варто відзначити, що вартість такого «талановитих» агрегатів зростає у міру збільшення додаткових опцій.

  Оптимальний вибір

  Перш ніж вибрати мийку повітря, рейтинг подібних пристроїв необхідно вивчити в обов'язковому порядку. Туди напевно входять моделі найвідоміших марок. На них і варто в першу чергу звернути увагу. Адже відомі виробники випускають свої прилади тільки з застосуванням якісних матеріалів, наприклад, із спеціального харчового пластика, який не тільки міцний, але і екологічний. Вибрати з рейтингу можна і вельми бюджетні моделі, які не стануть засмучувати господарів своєю поганою роботою, дозволивши значно заощадити фінанси.

  Fanline VE200

  Наш рейтинг мийок повітря почнемо з кращих моделей, які пропонуються за доступну ціну. І першою з них став прилад російського виробника Fanline VE200 вартість якого становить приблизно 6100 руб. Ця модель досить проста. Її конструкція являє собою відерце, на який надітий декоративний блок з керуючою електронікою. Роль зволожувача і очисника у цій моделі грають диски. Передбачений у пристрої також і невеликий вентилятор. Саме завдяки своїй простоті прилад дуже надійний і простий в експлуатації. Повністю заповненої 8-літрової ємності цілком вистачає на 15-2 дні роботи. Доливати резервуар також нескладно. Для цього власнику приладу знадобиться лише зняти верхню його частину. Модель має додаткову функція ароматизації, а також іонізує повітря.
  Як вибрати мийку повітря: рейтинг, огляд моделей, принцип роботи
  Серед недоліків користувачі виділяють неотключаемую синю підсвітку, яка дуже дратує в нічний час. Незручність експлуатації пов'язано і з відсутністю індикатора, що вказує на низький рівень води.

  AIC S135

  Продовжує наш рейтинг мийка повітря, яка при порівняно низькою ціною (7900 руб.) володіє кращим дизайном. Розроблена модель в Італії, а країною-виробником є Китай. Варто відзначити, що в класі бюджетних моделей цікавий дизайн є рідкістю. Однак цей прилад радує свого власника не тільки зовнішнім виглядом. Він здатний обслужити значну площу (до 30 квадратних метрів), що цілком прийнятно для більшості приміщень стандартної квартири. Звичайно, ємність для рідини у моделі AIC S135 невелика. Вона становить всього 35 л. Однак залити воду в резервуар досить просто через верх, що значно спрощує процес експлуатації.
  Як вибрати мийку повітря: рейтинг, огляд моделей, принцип роботи
  У приладі передбачено індикатор низького рівня рідини. Завдяки цій функції неможливо пропустити той момент, коли ємність буде спустошена. У моделі є два режими роботи. Один з них денної, при якому вентилятор набирає свої максимальні оберти. Другий режим – нічний. Він дозволяє довести до мінімуму шум від мийки, який складно почути, розташувавшись навіть в метрі від пристрою. Ефективність зволоження моделі знаходиться на гідному рівні для бюджетного класу. А ось ступенем очищення користувачі незадоволені. Навіть після фільтрації в повітрі все одно залишається пил.

  Boneco W 2055A

  Наш рейтинг мийок повітря продовжує саме тихе пристрій, що володіє прекрасним функціоналом. Країною-виробником моделі є Швейцарія. Середня ціна знаходиться в межах 17990 руб. Недарма мийка повітря Boneco W 2055A високо котирується на споживчому ринку побутових приладів. Адже швейцарці завжди були уважні до деталей своєї продукції та до її якості. Мийка повітря Boneco W 2055A відрізняється лаконічним зовнішнім виглядом. Її елементом управління є лише невеликий за розмірами регулятор, здатний змінювати швидкість роботи. Прилад володіє двома режимами функціонування – слабким і потужним. Перший варіант підходить для нічної роботи, так як дозволяє практично повністю виключити шумовий ефект. На передній панелі швейцарської мийки повітря знаходиться невеликий індикатор, що розпізнає низький рівень води. Якщо на ньому спалахнув червоний вогник, то прийшов час її долити. Бак, обсяг якого складає 7 л, легко від'єднується, щоб його можна було знову заповнити рідиною. Робити це доведеться лише один раз протягом доби.
  Як вибрати мийку повітря: рейтинг, огляд моделей, принцип роботи
  Єдиним негативним моментом в роботі приладу є його неголосне булькання в процесі роботи. Однак, судячи з відгуків користувачів, воно не дратує і до нього можна легко звикнути.

  Venta LW15

  На наступній сходинці нашого рейтингу знаходиться прилад, який володіє кращою ціною (17480 руб.) для досить високої якості. Це мийка повітря Venta LW15 яка виробляється в Німеччині. У конструкції даної моделі передбачено природний тип зволожувача, в комплекті з водяним фільтром. Мийка повітря Venta LW15 чудово справляється з запахами і пилом, причому робить це трохи краще конкуруючих з нею моделей. Німецькі виробники не наділили свій прилад вишуканим дизайном. Зовнішній вигляд пристрою досить простий, але при цьому звертає на себе увагу його електронне управління. Прилад здатний ефективно зволожувати кімнати площею до 20 квадратних метрів, чим значно програє іншим миття повітря, пропонованих на ринку. Однак, незважаючи на це, модель німецького виробника є однією з найбільш продаваних в нашій країні.

  Panasonic F-VXH50

  Ці мийки повітря випускаються в Японії. У наш рейтинг вони потрапили завдяки своєму чудовому дизайну, який приваблює багатьох покупців, незважаючи на те, що вартість пристрою досить висока і становить 28800 руб. Мийка повітря від японського виробника здатна обслужити площу до 40 квадратних метрів і має найдосконалішою електронною начинкою. З додаткових функцій користувачі відзначають можливість приладу «запам'ятати» розпорядок дня свого власника, щоб включити більш потужний режим за кілька хвилин до передбачуваного моменту приготування їжі, відкривання вікон і т. д. Передбачений в даній моделі і автоматичний нічний режим. Він працює завдяки вбудованому фотоелементу, який фіксує настання темряви. У комплекті до пристрою йдуть фільтри та інші матеріали, яких вистачає практично на 10 років. Відзначається користувачами і зручна конструкція приладу, завдяки якій обслуговувати його зовсім не складно.