Телефон Nokia 6310i: опис, характеристики, відгуки

186 0 Новини високих технологій

Nokia 6310i можна сміливо назвати одним з легендарних телефонів компанії. Він вийшов у світ у 2002 році і змінив на ринку свого попередника 6210. Телефон був представником бізнес-лінійки і в якомусь сенсі став однією з самих "крутих" моделей того часу. Нові технології та можливості укупі з чудовим дизайном швидко допомогли завоювати серця споживачів і піднятися у верхні рядки продажу.

Телефон Nokia 6310i: опис, характеристики, відгуки
У сьогоднішньому огляді хотілося б більш детально розглянути телефон Nokia 6310i і з'ясувати, чим же він так виділився на тлі конкурентів в той час і яке місце міг займати сьогодні. Поїхали!

Опис Nokia 6310i

Отже, як вже було сказано раніше, модель 6310 прийшла на зміну 6210 і це сталося в 2002 році, хоча офіційно телефон був випущений в 2001. Зовні змін порівняно з попередньою версією не так багато, адже дизайн в компанії вирішили не чіпати, вже дуже він подобався користувачам. А ось що стосується апаратної начинки, то 6310 - по-справжньому новинка від Nokia, адже саме тут вперше з'явився Bluetooth-модуль і ще багато цікавих "фішок", про яких ми обов'язково згадаємо.


Телефон Nokia 6310i: опис, характеристики, відгуки

Зовнішній вид

Як вже згадувалося, зовнішній вигляд кнопкового телефону Nokia 6310i практично повторює попередника - 6210 за винятком окремих дрібних деталей. Сам корпус виконаний з пластика, гарного і якісного. Збірка традиційно вище усіляких похвал. Взагалі, «Нокіа» завжди славилися дуже високою якістю збірки, винятки, звісно, були, але все ж рідко.
Телефон Nokia 6310i: опис, характеристики, відгуки
На правій грані пристрою немає ніяких керуючих елементів, лише ближче до верхньої частини розташовані 2 маленьких отвори зовнішнього динаміка, через який відтворюється є монофонічною мелодія. На лівій стороні телефону розташувалася здвоєна клавіша регулювання гучності. Незалежно від того, в якій руці користувач тримає телефон, йому буде однаково зручно додавати або зменшувати гучність.
Телефон Nokia 6310i: опис, характеристики, відгуки
Далі, тильна сторона телефону. Перше, що кидається в очі - гумова заглушка. Вона необхідна для підключення зовнішньої антени у разі того, якщо рівень сигналу недостатній або просто низький. Користувалися цим роз'ємом одиниці, оскільки зв'язок апарат тримає чудово.

Телефон Nokia 6310i: опис, характеристики, відгуки
Ну і другий елемент на задній частині - це кнопка, яка дозволяє відкрити кришку і отримати доступ до акумулятора. На нижньому торці телефону можна виявити гніздо для підключення зарядного пристрою і роз'єми спеціальної док-станції. Так, у 2002 році вже були док-станції, правда, коштували вони великих грошей.
Телефон Nokia 6310i: опис, характеристики, відгуки
На верхньому торці знаходиться невелика вставка з прозорого пластику червоного кольору. За цією вставкою ховається інфрачервоний порт, що для 2002 року не було рідкістю, але далеко не кожен виробник оснащував свої пристрої подібною функцією. Поряд з ІЧ-портом розташувалася вже звична кнопка включення/вимикання. Хід у неї трохи тугий, але натискається все добре. Також дана кнопка виконує функцію вибору профілю.
Телефон Nokia 6310i: опис, характеристики, відгуки
Ну і останнє - це фронтальна частина телефону. На ній знаходиться дисплей, розмовний динамік, блок клавіш керування та навігації, клавіатура. На перший погляд може здатися, що розмовний динамік знаходиться занадто високо, але на ділі швидко приходить розуміння, що розташований він саме на своєму місці.
Телефон Nokia 6310i: опис, характеристики, відгуки
Навколо екрану є невелика вставочка, пофарбована в інший колір і має дрібний візерунок, який дуже добре відчувається нігтем. Кнопки управління і навігації знаходяться нижче екрана. Вони зручні і натискаються дуже легко.
Телефон Nokia 6310i: опис, характеристики, відгуки
Що ж стосується самого циферблата, то кожне натискання на кнопку супроводжується ледь чутним приємним клацанням. Навіть через багато років набирати номер чи писати SMS-повідомлення на телефоні дуже зручно. Ну і на завершення опису зовнішнього вигляду обов'язково варто згадати форму корпусу. Якщо подивитися на апарат збоку, то одразу стануть помітні плавні вигини корпусу, які як би повторюють лінії обличчя людини. Межі злегка заокруглені, завдяки чому тримати в руці телефон дуже приємно. Єдине, що в апарата є деякі проблеми з балансуванням, центр ваги зміщений злегка до нижньої частини, але це не страшно.
Телефон Nokia 6310i: опис, характеристики, відгуки
Що стосується кольору, то Nokia 6310i випускався в трьох кольорах: сірому, золотому і чорному. Вставка навколо екрана відрізнялася: у перших двох забарвлень вона була пофарбована в темно-сірий або навіть графітовий колір, а у чорної моделі - бронзовий, хоча більше схоже на золотий. Крутіше, ефектніше і дорожче виглядала модель саме в чорному кольорі з золотистою вставкою.

Телефон Nokia 6310i: опис, характеристики, відгуки

Екран

Екран Nokia 6310i має розміри 96х60 пікселів. Порівняно з 6210 він лише зовсім трохи виріс. Підсвічування у дисплея приємна блакитна. Інформація читається також без будь-яких зусиль.
Телефон Nokia 6310i: опис, характеристики, відгуки
На робочому столі можна побачити інформацію про рівень сигналу, заряду батареї, пропущені події (дзвінки, СМС), назва оператора стільникового зв'язку і невеликі годинник у правому верхньому куті. Власне, більше про екран сказати нічого.

Характеристики

Тепер один з найголовніших пунктів огляду — характеристики Nokia 6310i. Почати варто насамперед з розмірів. Довжина біля телефону майже 13 см (129 мм), ширина 47 мм, а ось товщина тут різна. В самому тонкому місці вона становить 17 мм, а ближче до верху, в області екрана, показник досягає 21 мм Важить телефон, до речі, 110 грам, що не так вже й багато. Про екран вже все сказано вище, тому, напевно, варто кілька слів приділити пам'яті. Вона помітно збільшилася порівняно з багатьма попередніми пристроями і тепер дозволяє зберігати до 500 імен у телефонній книзі, причому у кожного контакту можуть бути записані до трьох номерів. Крім цього, в пам'яті завжди зберігається запис про останніх 20 вихідні, вхідні та пропущені виклики, що досить зручно.
Телефон Nokia 6310i: опис, характеристики, відгуки
Також телефон може прийняти до 150 СМС-повідомлень, зберегти 10 голосових послань і надає можливість внести замітки в календар в кількості від 100 до 250 штук. Серед нововведень можна відзначити помітно покращений вібромотор, робота якого дуже добре відчувається під час дзвінка. Нікуди не поділася можливість скачувати монофонічні рінгтони, адже стандартних тут не дуже багато.
Телефон Nokia 6310i: опис, характеристики, відгуки
Ну і звичайно ж, не можна не згадати про, мабуть, двох найголовніших нововведення - підтримка Bluetooth і Java. У 2002 році далеко не в кожному телефоні можна було зустріти ці дві технології, так що в якомусь сенсі «Нокіа» стала однією з перших компаній, які в цьому досягли успіху. Звичайно, від "Блютуза" було не дуже багато користі, адже сторонніх пристроїв або девайсів з даною технологією було не так багато, навіть тих же бездротових гарнітур для зв'язку. Ні, вони, звичайно, були, але по-перше, коштували дорого, а по-друге, дістати їх було вкрай важко.
Телефон Nokia 6310i: опис, характеристики, відгуки
Java також стала абсолютним нововведенням. Для демонстрації роботи даної технології в телефоні навіть з'явилися 2 спеціально розроблених програми — гра під назвою Racket (простенький теніс) і програма Nokia Converter. Так, реалізація двох нових технологій трохи кульгала, але принаймні, це був самий справжній технічний прогрес для компанії.

Зв'язок

Як і личить справжньому телефону бізнес-класу, Nokia 6310i працював на частотах 900 і GSM 1900 що дозволяло йому без проблем приймати сигнал стільникових вишок практично в будь-якій точці земної кулі. Також біля телефону з'явився вихід в інтернет за протоколами WAP і GPRS. Ну і для повного щастя в функціонал була впроваджена можливість писати та відправляти електронні листи.

Акумулятор

Акумулятор в Nokia 6310i стоїть на 1100 маг, що дозволяє апарату пропрацювати без підзарядки до 18 днів у режимі очікування і до 10 годин безперервної розмови. Просто фантастика, яка навіть не снилася сучасним смартфонам.
Телефон Nokia 6310i: опис, характеристики, відгуки

Ціна

На даний момент купити кнопковий телефон Nokia 6310i можна від 2500 руб. в не дуже хорошому стані. Абсолютно нові пристрої (такі теж є) продаються за фантастичними цінами від 10 до 50 тис. рублів.

Відгуки та висновок

Якщо подивитися на відгуки про Nokia 6310i, то мабуть, найголовнішим недоліком є відсутність гучного зв'язку і не занадто велику кількість пам'яті. В іншому ж - це шикарний апарат. Напевно, купувати в наші дні такий телефон не має сенсу, адже в ньому немає практично нічого, що влаштувало б рядового користувача. Однак, якщо потрібен саме телефон тільки для дзвінків, 6310i буде відмінним варіантом, головне, потрібно постаратися знайти його більш-менш в живому стані і відразу ж замінити акумулятор. Радості не буде меж. А на цьому все. Удачі!